Autor Tema: Sudnica  (Pročitano 2818 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Milan_St

• Recruit
  • *
    • Milan Stankovic - portfolio
Sudnica
« poslato: 07.01.2014 11:57:50 »
Zdravo svima, evo mene opet sa jos jednim radom. U pitanju je Sudnica (koja se inace nalazi u Smederevu). Iskorostio sam par slika sa mobilnog telefona, kao referencu. Drvo sa leve strane je inace moj prvi sculpting (base mesh je napravljen sa Skin modifikatorom). Radjeno je u Blenderu rendano sa Internal renderom. Vise sam tezio ka nekom game renderu, nego ka realizmu. U svakom slucaju od sledeceg rada sam resio da probam Cycles sa nekom manjom scenom...konacno :)

« Poslednja izmena: 07.01.2014 12:00:52 Milan_St »

Van mreže ivica

• Urednik
  • Dominator
    • The Art of Kendo
Odg: Sudnica
« Odgovor #1 poslato: 07.01.2014 18:51:09 »
Super izgleda, kao scena iz neke horor igre! Podsetilo me malo na vrlo staru Alone in the Dark. :)
Movies, films and movies - Watching movies and writing about them

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #2 poslato: 07.01.2014 20:08:43 »
Woa. Video sam ovu sliku negde na Google+ pre neki dan. Pošto tamo uvek isplivaju sve dobre Blender slike. Jako dobro. Mada se vide mane internal renderera. Kontam da relativno brzo možeš da izedituješ materijale i da izrenderuješ u Cycles-u.

Van mreže Milan_St

• Recruit
  • *
« Odgovor #3 poslato: 07.01.2014 21:28:52 »
@Ivica: Hvala, da uff Alone in the dark 4, toga se jako dobro secam, odlicna igra. :)

@Relja: Da internal jeste malo zaguljen, ali brzo prolazi render to je kao neki plus, ali zato gubis na drugu stranu. Da sto se tice edita rendera probao sam pre nego sto sam ukljucio Internal imao sam gresku da nemam dovoljno memorije jer je scena poprilicno teska, ai dosta togaje sredjeno u Photoshopu. Mada planiram da uradim nesto konkretno sa Cyclesom, da probam node editor za materijale... Do sada vec sam video kako na forumu Blender Artist tako i ovde na sajtu u temi koju si otvorio da bas ima dobrih rezultata...nadam se da render vreme nije nesto astronomski :)

Mali update, jer senka mi je delovala malo cudno, hteo sam nesto da probam ali nije proslo kao sto sam zamislio :)

« Poslednja izmena: 07.01.2014 21:34:05 Milan_St »

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #4 poslato: 08.01.2014 09:28:59 »
Za render time ti zavisi od grafičke kartice. Ako imaš grafičku karticu sa CUDA jezgrima, render time može da konkuriše čak internal engine-u (u zavisnosti od kompleksnosti scene i naravno broja CUDA jezgara u tvojoj kartici). Nekako mislim da je render time vredan čekanja, ako će finalni rezultat biti dobar.

Van mreže Milan_St

• Recruit
  • *
« Odgovor #5 poslato: 09.01.2014 19:31:54 »
Da naravno Cuda cine cuda sto vise to bolje :) Imam trenutno  560TI  sa nekih 384 jezgra, tako da bice super za sledecu probu.