Autor Tema: Android hardware/software/spiritual discussion zone  (Pročitano 242190 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
Odg: Android hardware/software/spiritual discussion zone
« Odgovor #1680 poslato: 21.07.2018 14:47:31 »
ali eto, treba neko to "ponovo da izmisli" da bi bilo cool, a ako pri tome jos plate za te patente Nokiji, nece se buniti :)

Sad ce Ivan da uleti sa Iphone X promocijom.

Necu, uopste mi nije bitno ko je sta izmislio, niti mi je stalo da nesto hvalim Apple. Uglavnom reagujem na povrsno gledanje na stvari. U ovom slucaju, drago mi je - posto mislim da su gestures svakako nesto sto treba da postane default.

Imam, pak, par pitanja za Atilu i Mladena:

Atila: jel stvarno Apple platio Nokiji za te gestures? Nisam znao.
Mladen: Jel mozes da opises osnovne gestures na 5T. Iskreno me zanima, nije poredjenje, a kao sto rekoh, svejedno mi je da li je to Apple izmislio, Nokia ili neko treci. Na primer, na iPhone je swipe od dole home screen a ako samo na trenutak zadrzis (vise usporis) onda je multitasking pane. A izmedju apps mozes da listas svajpovanjem po dnu. Kako je to reseno na 5T?
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
« Odgovor #1681 poslato: 21.07.2018 15:44:11 »
Isto, osim sto tog swipe listanja nema.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #1682 poslato: 21.07.2018 17:38:55 »
https://www.apple.com/uk/newsroom/2017/05/nokia-and-apple-sign-agreement-settle-all-litigation/

Apple paid Nokia $2 billion to escape fight over old patents.

Ne piše eksplicitno "gestures", ali znam da je u pitanju (između ostalog) paket koji smo podneli vezano za N9, tu su gestures, doubletap-to-wake, glance (the display power management) I još brdo stvari, šta Apple od svega toga želi da iskoristi je njihova stvar, ali sigurno neće platiti 2 milijarde(!) $$$ i posle toga još redovne kvartalne rate 'for old times sake'.

https://www.theverge.com/2017/7/28/16058868/apple-nokia-patent-dispute-settlement-2-billion-dollars
« Poslednja izmena: 21.07.2018 17:42:57 bear »

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
« Odgovor #1684 poslato: 07.11.2018 20:58:17 »

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #1685 poslato: 08.11.2018 12:17:10 »
Pazi cool što oni to sad podržavaju, ali mi sve to deluje jako nepraktično. Ono, kao scifi tehnologija koja deluje cool na sceni u filmu, ali niko u realnosti ne bi koristio.

Edit:

A ovo za night mode je prokleto neverovatno. Imam Pixel, ali sačekaću da izađe aplikacija redovno.
« Poslednja izmena: 08.11.2018 12:24:11 Relja »

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #1686 poslato: 10.11.2018 23:39:43 »
Foldables ce biti isto kao i zaobljene ivice - nesto sto je eye-catching ali prilicno beskorisno u realnoj svakodnevnoj upotrebi. Realno, glavni selling point foldable-a je manja sirina/duzina uredjaja kada nije u upotrebi, ali… Ako je on-the-go kao telefon, niko nece odmotavati (osim u show-off svrhe), a ako nije on-the-go, to sto ne staje u dzep nije toliki plus (s obzirom na minuseve cene, baterije i svega ostalog).

U praksi, ovo je prica kao sa svajcarskim nozicem ili onim modularnim telefonom - ljudi ne shvataju hardverske kompromise i koliko je slozena integracija proizvoda, pa da ti jack-of-all-trades proizvodi, koji bi u ovom slucaju bili i telefon i tablet (i, sa tastaturom, i laptop), je los telefon (jer je visestruko deblji i tezi od 'obicnih' telefona), a i los tablet (jer ima slabiju bateriju i procesor od 'obicnih' tableta).

Sto se night mode-a tiche… Uvek mi je fascinantno kako ponovno otkrivamo tehnologiju od pre 5 godina (koju smo tada potpuno ignorisali jer nije bila u smartphone "klanu" kojem smo tada pripadali).
« Poslednja izmena: 11.11.2018 02:59:34 bear »

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #1687 poslato: juče u 14:23:12 »

Sto se night mode-a tiche… Uvek mi je fascinantno kako ponovno otkrivamo tehnologiju od pre 5 godina (koju smo tada potpuno ignorisali jer nije bila u smartphone "klanu" kojem smo tada pripadali).

Odličan kriptični odgovor koji ne nudi nikakve korisne informacije.

Kako to radi i koja je tehnologija kopirana?