Autor Tema: Son of SHOUTBOX™  (Pročitano 1183913 puta)

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže bear

• Dominator
Odg: Son of SHOUTBOX™
« Odgovor #8640 poslato: 17.08.2017 11:47:18 »
Pitam se jesu li samo reciklirali artwork ili i pricu/seting, postoji vec boardgame sa tom tematikom (i artworkom istog tog lika).

https://boardgamegeek.com/boardgame/169786/scythe

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #8641 poslato: 17.08.2017 15:08:28 »
Idk. Ali deluje kul.

In other news (DH approves): Popizdeo sam nacisto od FF-a na linuxu i presao na Operu. Super radi. Dugo je nisam koristio na Lin i bas me je prijatno iznenadila.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
« Odgovor #8642 poslato: 17.08.2017 16:59:00 »

Mada ne znam kakav je feature-set na linuxu, nadam se da je isti kao na win.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #8643 poslato: 17.08.2017 21:57:58 »
Idk. Ali deluje kul.

In other news (DH approves): Popizdeo sam nacisto od FF-a na linuxu i presao na Operu. Super radi. Dugo je nisam koristio na Lin i bas me je prijatno iznenadila.

Jel ima neki razlog zasto izbegavas Chrome....? I odmah da kazem, ja ne koristim Chrome nego Safari, pa zato bas i pitam, zanima me. Nemam stav.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
« Odgovor #8644 poslato: 17.08.2017 22:01:30 »
Tvoje raspitivanje o ovome jasno pokazuje da imas anti-Chrome stav.  ;)

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #8645 poslato: 17.08.2017 23:23:25 »
Tvoje raspitivanje o ovome jasno pokazuje da imas anti-Chrome stav.  ;)

Heh. Pa ne, nemam. Poprilicno je ok, osim sto mi je ubedljivo najruzniji browser - svi su mi lepsi, i Firefox i Opera i Edge, i naravno Safari. Ali Chrome svi koriste, ima odlicne ekstenzije, trebalo bi da je dosta brz, itd.

Sad, razumem kada neko voli nesto drugo - tipa ti koristis Operu i to je cool. Ali covek rece da ga je FF smorio, pa me cisto zanimalo da li je razmatrao Chrome i zasto ne.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #8646 poslato: 18.08.2017 08:09:48 »
@DH
Sve isto. EDIT: Ima nekih sitnih feature-a koji mi se svidjaju. Npr. mogucnost gledanja videa u zasebnom popup-u koji mozes da prebacujes izmedju tabova. Built-in adblock i VPN... Radi sve out of the box. Nema bas neke potrebe za dodatnim ekstenzijama. Samo jos da proverim ima li kakav developer tools...

@Ivan
Ne izbegavam Chrome. Zbog posla moram da koristim dva razlicita browsera paralelno. Chrome je jedan. FF sam do juce koristio. Ali ima uzasnih problema sa memory leak-ovima i radeon drajverima na linuxu pa zna cesto da zakuca celu masinu sa i7 unutra.
« Poslednja izmena: 18.08.2017 08:15:10 carnifex »
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #8647 poslato: 18.08.2017 08:12:44 »
@DH
Sve isto.

@Ivan
Ne izbegavam Chrome. Zbog posla moram da koristim dva razlicita browsera paralelno. Chrome je jedan. FF sam do juce koristio. Ali ima uzasnih problema sa memory leak-ovima i radeon drajverima na linuxu pa zna cesto da zakuca celu masinu sa i7 unutra.

Ok, thx.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #8648 poslato: 19.08.2017 08:13:09 »
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #8649 poslato: 19.08.2017 11:19:11 »
Ekipa iz komsiluka pravi Blade Runner fan film i uspeli su da skupe kintu na KS. Uzgred, lepo izgleda:

https://www.kickstarter.com/projects/sliceoflifefilm/slice-of-life-original-short-film-homage-to-blade?ref=video

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #8650 poslato: 19.08.2017 11:56:24 »
Veoma, veoma profi.

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #8651 poslato: 20.08.2017 20:57:03 »

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #8652 poslato: 22.08.2017 13:20:27 »
Nisam mislio na taj konkretan chipset nego bas onako kako sam napisao... AMD in general :) Nista, videcemo sta chipzilla sprema za koji dan. Dobra vest u tom kontekstu je da je od Coffee Lake-a TB3 integralni deo paketa, videcemo hoce li Ryzen malo makar poterati cene na dole.

Izgleda da su margine na desktopu dovoljno male (u odnos na laptop/server segmente) da se Intelu ne zuri. In the meantime, eve ga KL refresh:

Najveca novost ovde je da su sada svi (low-power) laptop procesori quad, a najvise je profitirao i5, jer iako je dobio 2 core-a, nije izgubio hyperthreading (i5 ultrabook procesori odjednom sa 2 core-a skacu na 8 threadova). Ovo je sjajna vest za ultraportable market (Surface Book*/Pro, razni transformeri itd - MBP ce profitirati malo manje jer je svakako dizajniran za procesore sa vecom potrosnjom). Prvi testovi ukazuju da su ovi novi U (low-power) procesori vrlo komparabilni po performansama sa H (high-performance) procesorima prethodne generacije.

Na desktopu ce izgleda (samo) dodati po core (dakle hexacore i5/i7). I naravno nove maticne ploce, jer... Intel.

Otkud znas da ce Vega biti dobra? Mislim, nemoj da me shvatis pogresno, ja navijam za AMD, Vega ce biti u iMac Pro i, pretpostavljam, svim nadolazecim Mekovima, tako da bih svakako voleo da bude dobra stvar, ali poslednjih godina mi se stalno cini da neko izjavi "e, ovo kad izadje, AMD ce biti kao Nvidia" i Nvidia ih uvek potuce.

Malo me je to iznenadilo - izgleda da je neko resio da mu treba vise profita na Mac-ovima. Vega je value play - nema pitanja da high-end NVidie tuku Vegu (i to troseci znatno manje struje/baterije). Vega je zanimljiva jer se dobija vise silikona za manje para (ima taj "poor man's nvidia" vajb), ali je to mac sa dve ostrice jer u premium AiO i laptop trzistu ne zelis vise silikona, nego efikasniji silikon da bi se otarasio dzepnog kalorifera :)

*EDIT: Da, racunar u Intelovom promo klipu za nove procesore je Surface Book ( ). Cudno je sto je crn, pa se spekulise da je neki leak/teaser za neki novi Book (ima smisla posto bi on najvise profitirao od novih procesora, a istovremeno je najstariji od Surface proizvoda).
« Poslednja izmena: 22.08.2017 15:55:47 bear »

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #8653 poslato: 23.08.2017 14:04:56 »

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #8654 poslato: 23.08.2017 16:15:57 »
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams