Autor Tema: Star Citizen - nova igra Chris Robertsa  (Pročitano 50266 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
Odg: Star Citizen - nova igra Chris Robertsa
« Odgovor #240 poslato: 17.10.2018 10:46:01 »
Sace negativni Ivan da bude negativan, ali meni ovo deluje kao perpetual tech demo gde demonstriraju razne tehnologije. Jel se zna - pitam iskreno - sta je neki milestone koji vijaju, tj. sta je MVP (minimum viable product) s kojim zele da izadju pred masu?
Igrom slucaja, evo ti najzvezijeg snimka od pre neki dan bas o toj temi [da ne postavljam starije snimke, ovde je sve ukratko i jasno ispricano sta je MVP]

Trenutni roadmap https://robertsspaceindustries.com/roadmap/board/1-Star-Citizen

Citat
A sta je za ovo? Mozda je ovo i zamisljeno kao neki sandbox space simulator.

Jel trenutno radi space combat? I jel PvE ili PvP? I jel ima neke misije (makar, ono, tipa Elita)?
Igra je kickstartovana da bas bude sandbox space simulator, koji pride ima i odvojenu SP kampanju. A fundamentalno se razlikuje od Elite jer ova igra ima cilj da simulira ne samo letenje, nego zivot PILOTA. Zbog toga je fokus stavljen i na out-of-cockpit experience, setanje unutar/van broda. Hoce da naprave igru u kojoj je fraza "living the dream" zaista isporucena, iako to dovodi do prisustva "downtime"-a u nekim segmentima igre [cesta poseta living quartersu, setanje po stanicama/planetama, ne postojanje nerealnih sistema [teleport] i sl].

Elem, naravno da radi space combat [i sa brodovima i FPS lebdenje].

Ima PvE, ima PvP, ima misije, ima trading, ima par drugih zanimanja [npr rudarenje], i dosta njih ce uskoro biti dodato [repairs, salvage, personal transport, medical, exploring, lawmen, itd].

Pogled na razvoj trenutnih i buducih gameplay sistema, veoma detaljno [i ambicizno].

« Poslednja izmena: 17.10.2018 11:39:27 DieH@rd »

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
« Odgovor #241 poslato: 12.11.2018 16:39:02 »
Posle dosta patcheva na test serveru, Star Citizen 3.3 je stigao na javne servere. Ko god je kupio bilo koji paket igre moze to da igra.

3.3.5 u kojem je dodata planeta Hurston i najveci grad Lorville je upravo na closed testu, evo slika koje su testeri objavili do sada
https://imgur.com/a/xeVMjaf

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
« Odgovor #242 poslato: 13.11.2018 14:47:51 »
lol, sad skontah, jedna od ovih slika je:

Pravi igraci [nisu NPC] koji cekaju da ih voz u Lorevillu dovede do svoje stanice.

Anyhow, dva overview-a trenutnog stanja igre, sta je live za sve, i sta se testira trenutno

« Poslednja izmena: 13.11.2018 14:58:48 DieH@rd »

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #243 poslato: 13.11.2018 15:39:08 »
Isuse, nadam se da ta voznja ne traje dugo...

Ono, citam danas, neki lik pise kako igra Red Dead 2, riba mu kaze da opere sudove, on odgovara klasicno 'sad cu' Posle dva sata, i dalje nije oprao sudove. Sta je radio za to vreme; chores u igri, nosio seno za konja i hranio ljude.
Lik bukvalno nije uradio chores, jer je radio chores u igri :D

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #244 poslato: 13.11.2018 17:39:54 »
haha to je i meni palo na pamet kad sam video scenu. Ono, biće super prva dva tri puta. A onda će biti agonija. Mislim ceo taj koncept gde hoće kao da naprave simulaciju komplet života u svemiru je flawed to the core kao gameplay. Ono, moraju onda da rade i odlazak u WC... radi imerzije. Imaš ono u HUD-u skalu koliko ti se puni bešika I debelo cerevo i moraš da nađeš WC inače se usereš/upišaš u svoje svemirsko odelo. Minigame.

Ali miskim, sem usranog osnovnog koncepta igre, stvarno izgleda fenomenalno. Voleo bih sve to da obiđem. Jednom.

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
« Odgovor #245 poslato: 13.11.2018 17:45:47 »
haha to je i meni palo na pamet kad sam video scenu. Ono, biće super prva dva tri puta. A onda će biti agonija.

Ako mislis da je putovanje vozom teskom, sta reci kada ti se brod sjebe u svemiru/planetarnoj vukojebini, ili ti neko ukrate brod.  Onda si stotinama/hiljadama kilometara daleko od civilizacije...

Ali za to postoji Beacon sistem, mozes celom community-u da ponudis posao da dodju da te pokupe, ponudis pare i sacekas da vidis da li ce se iko upecati.

Citat
Ono, moraju onda da rade i odlazak u WC... radi imerzije.
Naravno da se ne ide do takvih detalja. :) Nije ovo SCUM. :D
https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/kkqtuT3NLfzXpBmRhN8XeF.jpg
[a ovo je samo jedan od settings prozora, imas i detaljni breakdown stanja celog tvog stomka, ono posebne skale za 6-7 delova tela od usta do dupeta]

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #246 poslato: 13.11.2018 18:54:19 »
haha to je i meni palo na pamet kad sam video scenu. Ono, biće super prva dva tri puta. A onda će biti agonija.

Ako mislis da je putovanje vozom teskom, sta reci kada ti se brod sjebe u svemiru/planetarnoj vukojebini, ili ti neko ukrate brod.  Onda si stotinama/hiljadama kilometara daleko od civilizacije…

To... je zapravo gameplay. I to postoji i u Eliti i postoji čitava grupa igrača koji imaju misiju da idu i spašavaju ljude koji su nedeljama gameplay-a daleko u vukojebini. Ali ovo sa vozom je samo repetativni proces kroz koji moraš da prođeš svaki put kada ideš u taj grad iz spaceporta ili šta već. Bukvalno cooldown period gde brojiš određeni broj sekundi kad ne možeš ništa da radiš dok se igra ne nastavi.

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
« Odgovor #247 poslato: 13.11.2018 19:18:12 »
Od spaceporta do centra/housing zone je kratko putovanje. Jedino dugacko je ako udjes u grad kroz "shady" zonu koja je daleko.

Lorville je bio prikazan u 1hr Citizencon snimku od pre par nedelja, pa ko hoce, moze da pogleda.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #248 poslato: 13.11.2018 19:53:46 »
Od spaceporta do centra/housing zone je kratko putovanje. Jedino dugacko je ako udjes u grad kroz "shady" zonu koja je daleko.

Koliko kratko? Dve sekunde? Tri? Tri je već nategnuto. Vidi, u Eliti imaš tu sekvencu lansiranja broda. Ono, brod izađe iz hangara i podigne se na glavni deo stanice i onda se lansira. Tokom tog perioda ti ne moraš ništa da radiš. Traje ono... 5 sekundi otprilike. Ali je izluđujuće dosadno. Pogotovo kada trguješ između dva sistema i milion puta treba da sletiš, ostaviš robu, kupiš novu i poletiš. Jednostavno sve što te usporava te iritira, a pogotovo bezvezna cut-scena tokom koje nemaš kontrolu ni nad čim. Srećom, to je jedini takav momenat. Kupovina i prodaja se dešava trenutno, ono klikom na dugme. Nerealno, ali jebiga. Možeš da istovariš 20 tona nečega i utovariš 20 tona nečega drugog i refuel-uješ brod za ono... 10 sekundi maks, od čega je jedini faktor brzina kojom se krećeš kroz meni i klikćeš. Sad zamisli da dodaju da refuel-uješ brod jedno 20 sekundi, da gledaš kako se istovaruje kontejner po kontejner tovara i onda utovaruje... pa odustao bi od igre jako brzo.

To je ono što ovi ne kontaju. Sve je to ok i izdržljivo dok je tu hajp oko izlaska igre. Ali kad gameplay počne i pravo takmičenje među igračima počne, izludećeš od one kratke animacije sedanja u stolicu, a kamoli od vožnje vozom po gradu.

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
« Odgovor #249 poslato: 13.11.2018 20:03:54 »
Sve je to ok i izdržljivo dok je tu hajp oko izlaska igre. Ali kad gameplay počne i pravo takmičenje među igračima počne, izludećeš od one kratke animacije sedanja u stolicu, a kamoli od vožnje vozom po gradu.

Samo da ponovim, 2 miliona ljudi je vec kupilo ovu igru, i svako od njih moze da igra [i dosta njih zaista igra] beta verzije. Game development se razvija u toku koji ovi igraci to podrzavaju.

No-teleport, animataion-heavy, kinda-life-simulationy pristup igre je prihvacen od strane backera. To je i bilo obecano na pocetku developmenta. Ova grupa ljudi hoce da se uzivi u akcioni space sim svet, a kada krene "pravo takmicenje", i tada ce i dalje biti level playing field jer ce i ista pravila vaziti za sve.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #250 poslato: 13.11.2018 20:46:47 »

Ali za to postoji Beacon sistem, mozes celom community-u da ponudis posao da dodju da te pokupe, ponudis pare i sacekas da vidis da li ce se iko upecati.

I onda ti njima ukrades brod? :D
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
« Odgovor #251 poslato: 13.11.2018 21:18:33 »

I onda ti njima ukrades brod? :D

http://abload.de/img/ioxnmk9gyjoui2ronh.gif

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #252 poslato: 13.11.2018 22:02:02 »
Jasno mi je sve to DieH@rde, ali moja procena psihičkog stanja publike sada i kada igra izađe, stoji. Sada je hajp. Većina ljudi igra sporadično, kada izbace nešto novo. Ono, uključe, isprobaju sve novo što su videli da je izašlo. Ako im se nešto ne dopada, stave to u korpu sa natpisom "ok, ima još vremena to da se ispegla, ali sviđa mi se koncept". Ako im se nešto svidi, stave u korpu "All praise RSI". Ali kad izađe igra, hajp će jako brzo da zameni frustracija. Jer neće biti izgovora.

Ali realno nije ovo ćorsokak, može to da se naštima. Na primer, misija zbog koje se voziš ovim vozom može da bude mega profitabilna, pa nećeš morati to često da radiš.
« Poslednja izmena: 13.11.2018 22:04:10 Relja »

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #253 poslato: 14.11.2018 07:31:53 »
No-teleport, animataion-heavy, kinda-life-simulationy pristup igre je prihvacen od strane backera. To je i bilo obecano na pocetku developmenta. Ova grupa ljudi hoce da se uzivi u akcioni space sim svet, a kada krene "pravo takmicenje", i tada ce i dalje biti level playing field jer ce i ista pravila vaziti za sve.

Kao sto Relja kaze... I Elite je (barem u pocetku) bio vrlo heavy u tom real-space sim delu, osim dela gde se gine, zato su stavili njutnovsku mehaniku za brodove etc. Ali onda se ispostavi da 99% vremena u realnom space sim-u ultradosadno. Ono, space is big. Treba shitton vremena da se stigne od tacke A do tacke B. A ono sto mozes da radis da razbijes monotoniju, je taj life-sim deo koji, opet, nema veze sa space sim-om. Boooring. Ono sto je nama SciFi awesomeness je 0.1% deo nekog "realnog" zivota nekog svemirskog pilota.

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
« Odgovor #254 poslato: 16.11.2018 16:31:38 »
Star Citizen Public Universe [v3.3.5] ce biti BESPLATAN za igranje izmedju 23. novembra i 1. decembra, a svaki dan ce svi brodovi od po jednog ship manufactuer-a biti otvoreni za slobodnu upotrebu.
https://robertsspaceindustries.com/comm-link//16849-Anniversary-Promotion-Free-Fly-Details

Relja, evo ti sanse da isprobas igru. :) Ako hoces, mozemo se dogovoriti da se nadjemo i provozamo u nekom bigass brodu. :D

« Poslednja izmena: 16.11.2018 17:37:09 DieH@rd »