Autor Tema: Sta ste gledali skoro?  (Pročitano 246552 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
Odg: Sta ste gledali skoro?
« Odgovor #1860 poslato: 10.07.2017 11:27:34 »
Tek sad odgledah prva dva Planet of the Apes filma.

Šta ja znam, ok je. Premisu filma koja je stabilna ko kula od karata čiju podlogu konstantno drma čimpanza, najviše vadi fenomenalna gluma Andy Serkisa. Dajte čoveku 50 Oskara odma.
Mislim, glumci koji svake godine uzimaju oskare na filmove koji imaju kraći rok trajanja od toalet papira, mogu samo da se poklone ogromnom Andy-jevom talentu. Seriously, the dude is amazing.

E, da. Toby Kebbell je bio super kao Koba. I on se specijalizovao za CGI karaktere. Ladno videh da je on radio mocap  i za Konga. Well done.
« Poslednja izmena: 10.07.2017 11:44:47 Aca »

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
« Odgovor #1861 poslato: 10.07.2017 11:40:14 »
Tesko ce mu dati regularni oskar, jer ce se uvek neko buniti da iako je on bio skeniran, full performance je napravljen pomocu armije ljudi koji su radili na adaptaciji animacije i CGI-a.

Ali i pored toga, ocekujem da ce jednog dana dobiti Special Achivement [ili Honorary] oskar koji akademija sa vremena na vreme daje filmovima ili individuama koji su svojim zalaganjem unapredili celu filmsku industriju.

Poslednji special achievement oskar je [zasluzeno] dobila special effects ekipa koja je radila na originalnom Total Recall-u.  Zadnjeg honorary oskara je dobio Jackie Chan prosle godine.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #1862 poslato: 10.07.2017 11:46:06 »
I to će se promeniti jednog dana. Ljudi koji odbijaju da priznaju rad Andy-ja žive u prošlosti.

Drugo, performance je samo Andy-jev i ničiji više. CGI je tu samo da ga vizuelno transformiše.

Observe:

http://www.youtube.com/watch?v=FT9YCYQZ4Vs
« Poslednja izmena: 10.07.2017 11:48:56 Aca »

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #1863 poslato: 10.07.2017 14:46:35 »
Citat
Definitivno nije psihopata, što bear kaže, to bi značilo da mora da bude komplet kopija ljudske psihe. Bojim se da nije dovoljno da je nešto samosvesno, pa da možemo da mu prišivamo naše dijagnoze.

Cak je specificno receno da su HAL-ove emocije programirane da bi komunikacija sa posadom bila bolja, i da nije rezultat/nusproizvod samog AI-ja. Drugim recima, ako i ima psihu, ona je programirana od strane nekoga, a sumnjam da bi neko zeleo da isprogramira psihopatiju... Ipak nije ovo Saturn 3*

Ono što je meni najkonfuznije u tom filmu/knjigama je veza između HAL-ove "pobune" i monolita u orbiti Jupitera (Saturna u prvoj knjizi). Nekako mi totalno deluje diskonektovano od te glavne misterije. Radnja počinje sa otkrivanjem monolita, završava se sa dolaskom do monolita i ulaskom u njega. A između toga je komplet nepovezana radnja o računaru koji je popizdeo i pobio posadu broda. Nekako očekuješ da će do kraja da se ispostavi da ga je monolit kontrolisao ili tako nešto, ali ispostavi se da nema veze s tim. Ono, samo eto tako je ispalo.

Kjubrik voli da ostavi tako neke visesmislene stvari da te malo tera da razmisljas :) Ali da, "glavna radnja" je zapravo digresija o toj siroj prici ili okviru i samom monolitu.

Veza je (sto se i spominje u filmu, ali vrlo low-key, zato je dobro gledati vise puta)
- Posada ne zna za monolit (ni na Mesecu, ni kod Jupitera)
- Posada je (zvanicno) zaduzena za istrazivanje Jupitera
- HAL jedini zna za novu primarnu misiju - istrazivanje monolita, i ima naredjenje da ne otkriva to posadi

Problem sa HAL-ovog aspekta je da mora da predvidi kako ce posada da reaguje kada saznaju da ih je lagao tokom celog puta, odnosno sta ako ground control kaze nesto sa cim se posada ne slaze. Zato pravi psiholoski profil posade, i, po "racionalan HAL" interpretaciji, eksperiment sa laznim kvarom antene i dolazi do zakljucka da saradnja sa ljudskom posadom smanjuje sanse za uspesnost primarne misije -> resenje za taj problem je eliminacija astronauta i sabotaza antene.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #1864 poslato: 10.07.2017 14:53:13 »
E gledao sam i Saturn 3, koji je u nekim elementima slican (visoko razvijena AI koja postaje psihoticna i radi razne gadosti maloj istrazivackoj posadi). It's bad. Tu je na granici izmedju bad i trash-bad, treba jos par godina da bi bio adekvatno smesan. Ali, ima mladog Harvey Keitela, matorog Kirka Douglasa, i Farrah Fawcett u... khm... cudnom izdanju. Obavezno gledati extended verziju, tamo su najbolji trashy delovi :)

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #1865 poslato: 16.07.2017 23:11:57 »
Ovaj novi planet of the apes, super fans only. Prilicno je besmisleno bezveze.
Radnja je klimava, ciljaju na neke emocije, al mase na sve strane. Plot holes, deus ex machina the works...

i da, predugo traje

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #1866 poslato: 20.08.2017 22:48:48 »
Vrlo dobro, za razliku od prethodnog dela, ako se tako može reći.

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #1867 poslato: 22.08.2017 21:52:24 »
Colossal

Dobar.

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #1868 poslato: 23.08.2017 17:49:15 »
Hidden Figures

Odličan. Obavezno pogledati.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #1869 poslato: 06.09.2017 15:21:27 »
Logan. Nije mi se posebno dopao. Previše depresivno i dosadno na trenutke za X-Men film. Uglavnom je depresija, dosada, depresija, dosada, BEZUMNO NASILJE I KRVOPROLIĆE, dosada, depresija, dosada....

Sad će neko da kaže "tako je i u stripu", ali ja pričam za film.

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #1870 poslato: 07.09.2017 08:42:36 »
tako je i u stripu

:D

Spoiler (click to show/hide)

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #1871 poslato: 07.09.2017 09:33:44 »
Logan. Nije mi se posebno dopao. Previše depresivno i dosadno na trenutke za X-Men film. Uglavnom je depresija, dosada, depresija, dosada, BEZUMNO NASILJE I KRVOPROLIĆE, dosada, depresija, dosada....

Sad će neko da kaže "tako je i u stripu", ali ja pričam za film.

Ja nemam pojma kako je u stripu, meni je bilo ovo do jaja kao film. Jeste, depresivan malo, ali taj koncept su izabrali i onda bili dosledni toj ideji. Ja vise uzivam u veselim superhero filmovima tipa Spiderman: Homecoming, ali ton filma je ipak kreativna odluka tvoraca, meni je bitno da kada tu odluku donesu da je podrze sa svih strana. Da je Logan, recimo, imao one vanzemaljce kao u Avengersima i Infinity kamenje i stajaznam, a da je i dalje bio tako tmuran - onda bi mi bilo glupo.

Iz istih razloga mi je Captain America retardiran film (svi delovi, a najvise Winter Soldier). Sav je kao ozbiljan, cak pesimistican - bavi se ozbiljnim temama - u filmu u kojoj lik ide unaokolo sa metalnom rukom a negativac ima zi dzerman akcent.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma preveils
« Odgovor #1872 poslato: 09.09.2017 22:09:41 »
Brimstone. Dobar film, koji je politicki korektna kritika ocrnila. Tek ce dobiti na znacaju kroz 10 godina.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #1873 poslato: 09.09.2017 22:34:15 »
Kritičari uglavnom pominju da je predug i prebrutalan. Kako je to povezano sa PC?

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #1874 poslato: 09.09.2017 23:24:01 »
Wonder Woman. My God... koliko naivno I seksistički plitko.