Autor Tema: Sta ste gledali skoro?  (Pročitano 303440 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
Odg: Sta ste gledali skoro?
« Odgovor #1920 poslato: 13.12.2017 15:24:55 »
Džon Vik 2. Smešno. Ceo film kao da igram pucačinu na God Mode.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #1921 poslato: 14.12.2017 16:41:49 »
Dirk Gently's Hollistic Detective Agency

Nema puno veze sa knjigom (serijalom), mozda jedino u smislu povremenih omaza i tog polu-psychic-polu-karma motiva, cak je i lik samog Dirka potpuno promenjen.

Malo se oseca televizijska produkcija, vidi se do geostacionarne orbite da je Elijah Wood (Todd, Dirkov sidekick) u smislu glume ispred svih ostalih likova, ali gledljivo ako volite Lost-style zavrzlame koje na kraju ipak imaju neki normalan rasplet. Nothing special, ali ako imate netflix i viska vremena u prevozu... it'll do, makar zarad nostalgije :)

Spoiler je stvarno spoiler. Ako zelite stvarno da gledate/provalite sta se desava, ne citajte :)

Spoiler: ShowHide
U pitanju je relativno zaokruzena time-travel prica, sa cliffhangerom (van time-loop-a) za drugu sezonu. Svidelo mi se sto su najveci deo Dirk-ovih (para)moci zapravo preveli u informacije koje je dobio od (buduceg) samog sebe.

Van mreže kalkulus

• Dominator
    • http://kalkulus.net
« Odgovor #1922 poslato: 14.12.2017 21:51:37 »
ja sam krenuo da gledam, i jeset simpa ali su mi tih prvih par epizoda bile previse random i nepovezane tako da sam batalio
I know it all, I just can't remember it all at once
Blog / Pisanije

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #1923 poslato: 15.12.2017 01:03:34 »
ja sam krenuo da gledam, i jeset simpa ali su mi tih prvih par epizoda bile previse random i nepovezane tako da sam batalio

Da, posle 2-3 sam i ja mislio da ce ovo biti neka Lost ili "the dog ate it" varijanta, ali zacudo u poslednje 2 epizode (skoro) sve povezu. Nije mindblowing rasplet, ali bar nije nasumicno komplikovanje radnje.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #1924 poslato: 19.12.2017 09:48:21 »
Dirk Gently's Hollistic Detective Agency

Nema puno veze sa knjigom (serijalom), mozda jedino u smislu povremenih omaza i tog polu-psychic-polu-karma motiva, cak je i lik samog Dirka potpuno promenjen.

Malo se oseca televizijska produkcija, vidi se do geostacionarne orbite da je Elijah Wood (Todd, Dirkov sidekick) u smislu glume ispred svih ostalih likova, ali gledljivo ako volite Lost-style zavrzlame koje na kraju ipak imaju neki normalan rasplet. Nothing special, ali ako imate netflix i viska vremena u prevozu... it'll do, makar zarad nostalgije :)

Spoiler je stvarno spoiler. Ako zelite stvarno da gledate/provalite sta se desava, ne citajte :)

Spoiler: ShowHide
U pitanju je relativno zaokruzena time-travel prica, sa cliffhangerom (van time-loop-a) za drugu sezonu. Svidelo mi se sto su najveci deo Dirk-ovih (para)moci zapravo preveli u informacije koje je dobio od (buduceg) samog sebe.

‘Dirk Gently’s Holistic Detective Agency’ Canceled by BBC America
« Poslednja izmena: 19.12.2017 11:42:01 Igor »
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #1925 poslato: 19.12.2017 15:27:23 »
mother!

My gods!

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #1926 poslato: 22.12.2017 11:44:59 »
It

Odlučan.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #1927 poslato: 22.12.2017 16:37:19 »

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #1928 poslato: 22.12.2017 16:45:56 »
Fat fingers, touch screen.

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
« Odgovor #1929 poslato: 22.12.2017 19:04:23 »

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #1930 poslato: 22.12.2017 20:28:10 »
Povratak The League of Gentlemen je grandiozan. Ko je voleo original obavezno da pogleda.

"This is a local shop for local people."

I bonus:

Da, to je Mark Gatiss.
« Poslednja izmena: 22.12.2017 20:31:05 Deadpool »

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #1931 poslato: 12.01.2018 20:15:19 »
Transformers Last Knight.
Dobar je :D Bas ima zanimljivih likova i jednostavan plot (classic) i humor mi se baaaas dopao.
Malo, malo pa sam se bas na glas smejao.
I naravno sir Anthony Hopkins. Stvarno pored njega svi deluju kao amateri.

Hot Rod me je malo razocarao, njega su mogli bolje odraditi, i onaj vojnik autobot me je sa cigarom izbacivao iz zone. Zemlja kao Unicron?! Hocu da vidim razvoj toga, jedino da se bar malo potrude da objasne kako nismo skontali do sada. Naravno ako ide u tom pravcu.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #1932 poslato: 12.01.2018 23:50:44 »
I naravno sir Anthony Hopkins. Stvarno pored njega svi deluju kao amateri.

Meni je on osrednji glumac. Svi ga uzdižu u nebesa, ali lik ono ima dva izraza lica. Jedan kad je miran, drugi kad je ljut. To je to. Ista mimika, isti način govora u svakom filmu.

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
« Odgovor #1933 poslato: 12.01.2018 23:54:17 »

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #1934 poslato: 19.01.2018 13:38:41 »
Džon Vik 2. Smešno. Ceo film kao da igram pucačinu na God Mode.

Eovajda. Ne racunajuci malo sporiji uvod... Stvarno ima taj "garant ima igra ili barem strip na osnovu koje je ovo pravljeno" vajb. Sa sve cutscene-ovima izmedju silnih gun-ballet scena. Za razliku od prvog dela, tu do kraja nema dileme da je Wick neunistiv, ima mnogo manje "nece valjda" i "sta sad" momenata, film ide vrlo linearno sa "need to kill X, and kill anything that gets in the way, too". Svejedno - film jeste gledljivo zabavan (ako neko voli te Wick/Matrixolike fajte), ali nazalost reciklira mozda previse motiva iz prvog dela pa nema taj tempo+shock combo kao prvi deo, jer manje-vise svi znamo sta ce da se desi i kako Wick i bratija operishu. Apropo Matrix - deda Lavrentije mnogo ostario, Keanu se izgleda ipak drzi (jedna od cini mi se glavnih razloga sto taj gun-ballet sa Keanuom radi je da nema previse tih shakycam-midpunchcut momenata).

Chapter 3 u 2019, a bice izgleda i spinoff serija o Kontinentalu.