Autor Tema: Marvel Cinematic Universe  (Pročitano 79801 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
Odg: Marvel Cinematic Universe
« Odgovor #345 poslato: 11.07.2018 12:19:21 »
Dizni nije bio medju ranim adopterima 4K UHD diskova, pre par meseci je stigao prvi MCU film u tom formatu [Iron Man 3 za Nemacko trziste :D ]. Posle toga su poceli da izlaze najnoviji naslovi [Spiderman HOmecoming, Black Panther], a evo sada lagano stize i back catalogue.

Ako se ne varam, od starih MCU filmova samo je Iron Man triologija do sada izasla na 4K BD-u.
« Poslednja izmena: 11.07.2018 12:29:53 DieH@rd »

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #347 poslato: 30.07.2018 20:42:14 »

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #348 poslato: 30.07.2018 22:34:48 »
Sve mi je cool, jedino sto me uzasno smara je sto ti Ameri, sta god da se desi, moraju da se mole. Evo i ovi se mole, bar u pismu. Samo kad se mole.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #349 poslato: 31.07.2018 10:02:08 »
Sve mi je cool, jedino sto me uzasno smara je sto ti Ameri, sta god da se desi, moraju da se mole. Evo i ovi se mole, bar u pismu. Samo kad se mole.

Debili.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #351 poslato: 31.07.2018 12:13:04 »
To je zemlja gde ateisti imaju/idu u crkvu i veći su vernici od hrišćana u Evropi. Pa ti vidi.

https://www.economist.com/erasmus/2018/05/16/the-elusive-phenomenon-of-churches-without-god

https://www.theatlantic.com/international/archive/2018/05/american-atheists-religious-european-christians/560936/?utm_campaign=the-atlantic&utm_content=5b59b0ba04d3016b693cab8a_ta

Vrlo zanimljivo, da.

Pazi, nek budu oni religiozni, ok. Ali:

1. Jel su bas svi potpisnici s liste religiozni do te mere da se, actually, mole?
2. Da li se sad stvarno moli za svaku stvar, tipa, rezisera filma? Sta ono, kao, kleknu i kazu "Boze, molim te vrati Gunna na Guardianse?". To je ono sto me najvise nervira - da su se stvarno molili za tog lika, pa da i razumem. Jbg, ljudi veruju. Nego sto je to ono populisticka fraza, dodvoravanje javnosti, kao ono da im je zastita od kritike "ej, cekaj, mole se - ma mora da su onda bas dobri ljudi, hajde da ih saslusamo".

Religija treba da je individualna stvar. Privatna. Znam da je besmisleno sto ovo pricam, ali meni to tako deluje. Na slican nacin, nije bas mozda dobar primer, ali mi je palo na pamet: da li je ok plakati kada si tuzan? Jeste, ako imas potrebu. Ali zamisli kako pogresno zvuci da pise: "Posle puno razmisljanja, diskusije, plakanja, odlucili smo da podelimo sta mislimo" :)
« Poslednja izmena: 31.07.2018 12:16:35 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #352 poslato: 31.07.2018 12:39:53 »
1. Jel su bas svi potpisnici s liste religiozni do te mere da se, actually, mole?
2. Da li se sad stvarno moli za svaku stvar, tipa, rezisera filma? Sta ono, kao, kleknu i kazu "Boze, molim te vrati Gunna na Guardianse?". To je ono sto me najvise nervira - da su se stvarno molili za tog lika, pa da i razumem. Jbg, ljudi veruju. Nego sto je to ono populisticka fraza, dodvoravanje javnosti, kao ono da im je zastita od kritike "ej, cekaj, mole se - ma mora da su onda bas dobri ljudi, hajde da ih saslusamo".

Religija treba da je individualna stvar. Privatna. Znam da je besmisleno sto ovo pricam, ali meni to tako deluje. Na slican nacin, nije bas mozda dobar primer, ali mi je palo na pamet: da li je ok plakati kada si tuzan? Jeste, ako imas potrebu. Ali zamisli kako pogresno zvuci da pise: "Posle puno razmisljanja, diskusije, plakanja, odlucili smo da podelimo sta mislimo" :)

You're overthinking it. Kao sto i kada kod nas neko kaze 'falim te Boze/ned'oBog/BogTeVideo/[something]Bog to nije znak neke produhovljenosti, nego nacina na koji komuniciramo, tj jezika & vezane kulture.

Evo ti jos bolji primer - na Madjarskom se "Dobrodosli" kaze "Isten hozott". I samo tako, nikako drugacije. Sto bukvalno znaci "Bog te doneo". Sad, mozes ti da analiziras teoloski to - jesu li svi Madjari toliki vernici? Jel' stvarno misle da sve dobro dolazi od/treba zahvaliti Bogu? Sustina je medjutim, da je to "zvanicna forma". That's the way to say it. Bukvalno, cak i ako si satanista, to je jedini nacin da se to kaze, to je postalo deo jezika i kulture. Tako je i prayer u Americi forma kojom se kaze "iz dubine/sustinski" a ne kao teoloska forma zelje.

Vidi onaj clanak iz Atlantic-a gore, 27% *ateista* se moli (!). Sad procitaj svoje pitanje - jesu li religiozni do te mere da se mole. Jel' vidis koliko je referentni okvir za "religioznost" u Americi drugacija?

Citat
Religija treba da je individualna stvar. Privatna.

Ovo je politicki stav (makar se i ja u nacelu slagao s tim). Problem je sto se privatnost religije zasniva na nesmetanju. Mozes da budes sta god hoces, dok mi ne smetas (ili obrnuto, bas me briga za vecinu, samo me pustite na miru). Problem nastaje kada se ispostavi da su stavovi vecine nekompatibilni sa tom individualnom stvari. I onda odjednom "spontano" vise nije privatna stvar. Nemoj ti privatno da sklapas decije brakove. Nemoj ti privatno da zablindiravas zenu, pa makar se ona slagala. Zato mi smeta kada se kaze "religija je privatna stvar" jer je to kao "politicka ideologija je privatna stvar" - sve dok ne zavrsis u gulagu.
« Poslednja izmena: 31.07.2018 12:46:59 bear »

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #353 poslato: 31.07.2018 15:08:49 »
I, Ivane, nemoj da shvatiš pogrešno, ali mi je ovo druga strana medalje kada ti pitaš 'a zašto je problem da budu malo forsirane devojčice, LGBT, rase itd'. Na to me je malo podsetilo to tvoje pitanje 'a zašto pray', jer je *meni* to isto, samo sa drugom temom (jer će isti ti ljudi koje ti prozivaš za alt-right, homofobiju i patrijalhanost 1:1 reći isto to - mislim da je ta seksualna orijentacija, zanimanja žena lična stvar, ne treba nikog sputavati ali ne vidim zašto to mora da se gura u nevezane mainstream teme, uostalom, jesu li svi ti ljudi na paradi stvarno gej?). To je sve što sam hteo da kažem na temu.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #354 poslato: 31.07.2018 16:53:20 »

Ej. Chris Prat je žešće religiozan. Ono, baš baš. Tako da me ovo samo jedno pominjanje molitve iznenađuje. Očekivao bih boga u svakom pasusu ovde.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #355 poslato: 31.07.2018 17:58:13 »
Ona Karen Gillan je iz Skotske (bila pre neki dan na TV, otud znam, nije da pratim), ta nit je krshtena nit je religiozna. Tako da je jedna molitva cini mi se tu statisticki presek ekipe :)

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #356 poslato: 31.07.2018 20:36:01 »
Verovatno je jedan od njih sam i pisao (verovatno Chris) pa je neko rekao, ej cekaj, ovo silno moljenje i ta sranja, ajd svedi ti to na jedno samo.

:)

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #357 poslato: 01.08.2018 08:31:14 »
Odgledah Infinity War. Zabavno. Thanos mi je ispao mnogo zanimljiviji lik nego što sam očekivao.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #358 poslato: 01.08.2018 09:45:11 »
Odgledah Infinity War. Zabavno. Thanos mi je ispao mnogo zanimljiviji lik nego što sam očekivao.

Ma Thanos je sjajan karakter, daleko zanimljiviji od superheroja.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #359 poslato: 01.08.2018 14:43:08 »
I, Ivane, nemoj da shvatiš pogrešno, ali mi je ovo druga strana medalje kada ti pitaš 'a zašto je problem da budu malo forsirane devojčice, LGBT, rase itd'. Na to me je malo podsetilo to tvoje pitanje 'a zašto pray', jer je *meni* to isto, samo sa drugom temom (jer će isti ti ljudi koje ti prozivaš za alt-right, homofobiju i patrijalhanost 1:1 reći isto to - mislim da je ta seksualna orijentacija, zanimanja žena lična stvar, ne treba nikog sputavati ali ne vidim zašto to mora da se gura u nevezane mainstream teme, uostalom, jesu li svi ti ljudi na paradi stvarno gej?). To je sve što sam hteo da kažem na temu.

Pa jeste, mada da ti LGBT i ostali pomenu svoju orijentaciju u ovakvom pismu, i to bi mi smetalo. Zamisli da je pisalo: "iskoristili smo ovo vreme da razmislimo, diskutujemo, budemo gej i tako to" - bilo bi jednako glupo. S druge strane, da se religiozni ljudi osete ugrozeno i izadju na ulicu da odrze paradu - ja bih podrzavao to njihovo pravo.

Plus, u poslednje vreme me smara i levica i desnica jednako, ljudi su jednostavno budale. Pre neki dan sam slusao neku emisiju u kojoj je neka likusa tvrdila kako su polovi fluidna stvar, citav jedan kosmos mogucnosti u kojoj su polovi zvezde (njene reci) - i kako svako treba da nadje "svoju istinu". Nemo' slucajno da ljudi traze naucnu istinu, jel. Tako da nisam ja bas toliki levicar, vec sva slova posle "T" u LGBT-stagodjeposle mi, iskreno, deluju kao ozbiljno lupetanje.

U svakom slucaju, hajde da se samo dogovorimo da mene generalno ljudi nerviraju i da, uopsteno govoreci, zelim vise zenskih superheroja.

Ma Thanos je sjajan karakter, daleko zanimljiviji od superheroja.

Ja bih pre rekao da je Brolin majstorski odradio svoj posao nego da je sam lik iz stripova nesto super, ali ok, maybe it's just me.

Ej. Chris Prat je žešće religiozan. Ono, baš baš. Tako da me ovo samo jedno pominjanje molitve iznenađuje. Očekivao bih boga u svakom pasusu ovde.

Jel? A bio mi cool lik :)
« Poslednja izmena: 01.08.2018 14:52:01 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames