Autor Tema: Marvel Cinematic Universe  (Pročitano 78377 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
Odg: Marvel Cinematic Universe
« Odgovor #375 poslato: 09.08.2018 14:57:17 »

]

RARBG radi jako lepe i vrlo male ripove filmova, ~2GB.

Da, koriste samo organske piksele koji su trenirani od malena da se bolje kompresiju u h264 standard.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #376 poslato: 09.08.2018 15:44:14 »
Zaboravio si da napomenes da su RARBG ripovi i gluten free!

Na mreži DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
« Odgovor #377 poslato: 09.08.2018 22:41:30 »
Eve ga i A1 snimak za glorious 4K HDR master race!
The Avengers 2012 2160p UHD BluRay Remux HEVC TrueHD7 1 Atmos-HQMUX  48GB   

IMO najbolji MCU [i comic book uopste] film i dalje.

Odavno na hardu drzim remux Bluray-a, video bitrate 24.6 Mb/s h264, a ovaj novi je 4K je 43.0 Mb/s h265.

Ostaje pitanje da li je ovo samo upconversion od 2K mastera, al svakako i HDR je tu.
« Poslednja izmena: 09.08.2018 22:53:47 DieH@rd »

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #378 poslato: 10.08.2018 02:52:44 »
Sta znaci “A1” snimak?

Btw, thanks za info.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #379 poslato: 10.08.2018 08:25:54 »
Avengers1 ;)

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #380 poslato: 05.09.2018 21:33:53 »

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #381 poslato: 06.09.2018 07:16:15 »
Ronan Tužibaba, mladi Semjuel L Džekson.... it's the past! Oh my god it's the past!

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #382 poslato: 06.09.2018 09:26:03 »
Već se na prvi pogled vidi da će to biti još jedan do bola formulaičan  Marvel film. Ne znam, već neko vreme mi nisu više interesantni, sa izuzetkom Dr. Strange. 
Black Panther je bio baš, baš loš, Thor Ragnarok ispade parodija (na stranu što ima jako dobrog humora, ali to nije poenta). Infinity War je bio ok-ish, ali daleko ispod kvaliteta stripa Infinity iz 2013.
Da Marvel ima muda, uradio bi ekranizaciju stripa Thor - Godbutcher/Godbomb. Na žalost, to se nikada neće desiti jer je priča isuviše mračna + relativno komplikovana = neprofitabilna za suits govna iz Diznija. Ipak je publika navikla na limunadica filmove.
Šteta. Neće oni izaći iz svoje komfor zone dok im prvi film ne zakaže na blagajnama, a doći će i do toga neumitno, samo je pitanje vremena.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #383 poslato: 06.09.2018 09:54:09 »
Šteta. Neće oni izaći iz svoje komfor zone dok im prvi film ne zakaže na blagajnama, a doći će i do toga neumitno, samo je pitanje vremena.

Samo se ti nadaj. Tako su mislili i za Farmu i Parove. Sve što mase vole, mase nastavljaju da vole u neograničenim količinama.

Van mreže kravinoff

• Kraven the
  • Dominator
    • deviantART
« Odgovor #384 poslato: 06.09.2018 11:07:43 »

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #385 poslato: 06.09.2018 11:38:38 »
Samo se ti nadaj. Tako su mislili i za Farmu i Parove. Sve što mase vole, mase nastavljaju da vole u neograničenim količinama.

Pre ili kasnije će doći do zasićenja. It always does. Tipičan primer su western filmovi.
Što se mene tiče, samo je problem u kvalitetu filma. Ako su dobri (bar većina), ma nek teraju doveka, no problemo.  :thumbsup:

A jbg, ne bih baš Marvel poredio sa Farmom i Parovima, to je baš dno dna.  :P

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #386 poslato: 06.09.2018 13:47:10 »
Pa naravno da ce prvo doci do zasicenja, pa onda do promene. Niko ne moze da tacno predvidi kada ce doci do zasicenja (ma koliko pojedinci tvrdili “jesam rekao” kada se to desi) a niko nije lud da nesto drasticno menja dok stvari idu.

Ako su pametni, blago ce menjati formulu i time odlagati to zasicenje (na primer, Thor je blaga promena formule). Meni je sve to jos uvek zabavno. Ne ocekujem puno, bude cool, jednom, dvaput, triput godisnje i cool. Ko sve to ozbiljnije i vaznije dozivljava, kontam da mu to sve vise smeta.

Uzgred, meni je Black Panther bio zabavan. Ne znam cak ni da kazem zasto, mozda je pejsing bio dobar, mozda mi glavni lik bio simpatican. Nemam pojma. A Infinity War mi gledam kao celinu, kao kulminaciju svega sto su gradili i u tom svetlu mi je vrlo cool, cak i ako nije savrseno. Kad to sve prodje - nemam pojma, mozda ce mi biti dosta. Ali meni su ti filmovi, na kraju dana, kao pica. Ako je jedem u dovoljnim razmacima, i ako je testo ok i sve to, mislim da cu moci da je jedem do kraja zivota. I to kapricozu. Ne ocekujem da neko promeni tu nesto drasticno. S druge strane, osim jednom u Firenci, ne pamtim kada sam bio u fazonu “cooovece, ova pica je bila toliko dobra da cu sad danima da razmisljam o njoj” :)
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #387 poslato: 18.09.2018 16:30:25 »

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #388 poslato: 19.09.2018 08:40:48 »
^ Ne deluje obećavajuće, al ajd.

In other news:

Citat
Disney is bringing out the big guns in order to launch its upcoming streaming service, with Variety reporting today that the studio is in early development on an ambitious plan for a number of limited series centered on popular characters from the Marvel Cinematic Universe.

Specifically series about Tom Hiddleston’s Loki and Elizabeth Olsen’s Scarlet Witch characters are in development along with other beloved superheroes who have yet to appear in their own standalone movies. The actors who portrayed the characters on film are expected to reprise them in the streaming shows.

Each series is expected to include six to eight episodes with budgets expected to rival those of a major studio production. Marvel Studios will produce the shows and Kevin Feige is expected to take a hands-on role in their development, but no writers are yet attached.

Što znači, ove mini serije će po prvi put raditi Marvel Studios, a ne Marvel TV.
Videćemo samo šta konkretno planiraju da urade sa Lokijem.

http://www.darkhorizons.com/disney-plans-loki-scarlet-witch-tv-series/

Na mreži DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
« Odgovor #389 poslato: 19.09.2018 09:19:38 »
Zanimljiv plan, i dobra taktika da se privuku gledaoci na novu TV pretplatu.