Autor Tema: Star Trek: Discovery  (Pročitano 25037 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži Aca

• Global Moderator
  • Dominator
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #315 poslato: 17.10.2017 08:54:58 »
"You guys, this is so fucking cool."
- Star Trek, 2017

:!!:

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
« Odgovor #316 poslato: 17.10.2017 09:07:52 »
Ma cuti bre, ja sam se frapirao kada je onaj prettyboy u zatvoru rekao "shit".

Ne svidja mi se nimalo ovakva modernizacija ST-a.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #317 poslato: 17.10.2017 09:08:13 »
Druga stvar koja mi smeta, ovo mi je smetalo i kod Enterprise-a ali su oni ipak iseckali sa pojedinacnim pricama, je to da je cela serija jedna velika kobasica...."to be continued"...koliko se secam sve ST serije su imale koncept pojedinacnih prica koje cine veliku celinu, to mi je prirodno jer tako idemo kroz zivot i tako a "varimo".

Star Trek je odavno žrtva tog "uozbiljavanja", ali ono što se zapravo dešava nije uozbiljavanje, nnego standardizovanje. Star Trek TNG pisci su mrzeli Rodenberija jer im je zabranio konnflikte među glavnim likovima. Za pisce to je katastrofa, jer ih generalno uče da je to osnova svake dobre radnje. Star Trek, je bežao od tog kalupa i pričao priče o idejama, a ne ljudima. I iz takvih priča izrodile su se super ljudske priče, bez namere da se to uradi. Ali sad nema ko da im brani konflikte i oni idu na default scenario. Ljudi u sukobu, kreiraju dramu. It's easy. Ali nije Star Trek kvalitet priče.

Isto je i sa tim prelaskom na story arc umesto epizodnog pristupa. Tako su ih učili u školama i tako hoće da pišu Star Trek kao i bilo koji sledeći posao koji dobiju da pišu. Ljudi se više vezuju za radnju i likovi su vezaniji za priču, što priča i misterija duže traje. Kratke SF priče su teške. Dugačke su lake.

E sad, zamisli na primer, Dejvida Linča. Za mene totalni, idiot koji zajebava publiku. Ali ima nešto svoje. Svoj originalni pristup koji su ljudi navikli da vole. Ovi likovi bi rekli Dejvidu Linču: "Hej. Ne možeš da imaš kadar u kojem lik čisti pod kafane celih tri minuta, bez ijedne reči dijaloga ili promene kadra. To totalno sjebava tempo storytellinga. Ne režira se tako!"

I znaš šta? Bili bi u pravu. Ali kada bi ih poslušao, Dejvid Linč ne bi bio ništa posebno. Isto je i sa Star Trekom. Bio je poseban jer nije išao tom linijom manjeg otpora i standardizovanom putanjom. Pričao je priče bez konflikta glavnih likova. Pričao je komplet priče od početka, do kraja, sa uvodom, razradom i raspletom u 45 minuta.

ali recimo mi Orvil,kao parodija pogađa taj "ST osecaj"...

Definitivno. Ja počeo da gledam i uživao sam u svih 6 epizoda. Čak više nego u Discovery-ju. A kontao sam da će biti sranje žešće, pogotovo što ne varim taj humor dobro. Sad više čekam Orvil nego Discovery iskreno.

Ocigledno je da nema veze sa mirror universe. Odraz u ogledalu nema jarecu bradicu i nadrkan pogled. :P

Ah, da. Detalj koji mi je promakao.

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
« Odgovor #318 poslato: 17.10.2017 09:21:36 »

Definitivno. Ja počeo da gledam i uživao sam u svih 6 epizoda. Čak više nego u Discovery-ju. A kontao sam da će biti sranje žešće, pogotovo što ne varim taj humor dobro. Sad više čekam Orvil nego Discovery iskreno.

Ironicno, sa samo malo edit-a komedija bi mogla biti skoro skroz uklonjena iz Orville-a, dok sa druge strane, no ammount of editing moze dovesti Discovery u tradicionalne ST vode.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #319 poslato: 17.10.2017 09:23:32 »

Ironicno, sa samo malo edit-a komedija bi mogla biti skoro skroz uklonjena iz Orville-a, dok sa druge strane, no ammount of editing moze dovesti Discovery u tradicionalne ST vode.

Upravo. Samo malo manje izmotavanja i to je to.

Na mreži bear

• Dominator
« Odgovor #320 poslato: 17.10.2017 10:26:35 »
I da....ona scena "ne mogu da idem kapetane,ostavite me....aaaah,vidi Klingon,uvek imam snage za malo sparinga...i naravno da kao izgledneo,prebijen,nesposoban da hodam pobedim u borbi odmornog,iskusnog,uhranjenog,borbeno treniranog Klingona(ili Klingonku?)" izgleda totalno glupo.

WARNING - MEGASPOILER

Spoiler (click to show/hide)
« Poslednja izmena: 17.10.2017 10:36:29 bear »

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #321 poslato: 17.10.2017 10:51:21 »
I da....ona scena "ne mogu da idem kapetane,ostavite me....aaaah,vidi Klingon,uvek imam snage za malo sparinga...i naravno da kao izgledneo,prebijen,nesposoban da hodam pobedim u borbi odmornog,iskusnog,uhranjenog,borbeno treniranog Klingona(ili Klingonku?)" izgleda totalno glupo.

WARNING - MEGASPOILER

"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Na mreži bear

• Dominator
« Odgovor #322 poslato: 17.10.2017 12:30:18 »

WARNING - MEGASPOILER

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #323 poslato: 17.10.2017 12:51:29 »
Ok, nema razloga da diskutujete u spoiler tagovima, kad je spekulacija u pitanju. Meni to deluje krajnje moguće.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #324 poslato: 17.10.2017 14:03:47 »
Sad sam malo pogledao neke ključne detalje. Koliko se ja sećam, torchbarer je izdan i zaglavio na onom federacijskom brodu, 6 meseci nakon borbe kod binarnih zvezda. Sada u ćeliji kada ovaj lik kaže Lorki da je tu od te bitke, ovaj kaže "tu si već 7 meseci"? Što znači da je prošlo mesec dana između ta dva događaja. Da li je realno da u mesec dana, torchbarer doživi transformaciju i obuči se da tako dobro imitira ljude?

Na mreži bear

• Dominator
« Odgovor #325 poslato: 17.10.2017 15:50:24 »
Sad sam malo pogledao neke ključne detalje. Koliko se ja sećam, torchbarer je izdan i zaglavio na onom federacijskom brodu, 6 meseci nakon borbe kod binarnih zvezda. Sada u ćeliji kada ovaj lik kaže Lorki da je tu od te bitke, ovaj kaže "tu si već 7 meseci"? Što znači da je prošlo mesec dana između ta dva događaja. Da li je realno da u mesec dana, torchbarer doživi transformaciju i obuči se da tako dobro imitira ljude?

I ona Klingonka sa kojom je bio je imala istih tih mesec dana i nekako je uspela da se vrlo dobro upozna sa ljudskim obicajima i tecno nauci Engleski u procesu sudeci po konverzaciji sa Lorkom. Plus, Klingons don't take prisoners (tako dugo - pogotovo u ratnom stanju), a ovaj je bio neki bedni Lieutenant koji tesko da je mogao nesto toliko bitno da zna da ga zbog toga drze zivog ili ne izmuche do svemira. Mudd je bio ziv jedino jer je bio dousnik. Plus taj weird "gotivi me Klingonka" momenat. Mrzi me da gledam uniforme onih klingonaca da vidim imaju li neke House insignije. Ne kazem da je sigurno, ali mi je definitivno plausible.
« Poslednja izmena: 17.10.2017 15:54:17 bear »

Van mreže Leka

• Dominator
« Odgovor #326 poslato: 17.10.2017 18:18:02 »
uuf ja napisao post na poslu al nisam uspeo da ga postujem jer sam ugasio komp pre nego sto sam postovao ( ako mozete pliz dajte opciju za ono "neko je postovao pre vas,da li zelite da promenite post) :(

Ukratko, bas mi je drago Relja sto ti se svidja Orvil, mislio sam da Ivan i ti mislite da je krsh u poredjenju sa Discovery-em. Nisam ukapirao za tog prikana,moguce je i imao je totalno "augment" izgled kad se teleportovao,kao klingonski augmenti u ENT.
Jedino mi cudno otkud Mud u zatvoru,koliko se secam njega su samo teretili a nikad uhvatili,cak mu je i Kirk pretio Klingonima.

BTW jel vas kopka sto ne znate ko su rase ljudi na mostu Discovery-a,ja se stalno mislim jel ona za kormilom Borg ili preteca Binaraca....i tako te stvari kad god vidim nekog novog alien-a, sve kao bi nesto da povezem...ali izgleda je sve to "niđe veze". :\
« Poslednja izmena: 17.10.2017 18:22:42 Leka »
Vuuuupuupuuupuu!!

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #327 poslato: 17.10.2017 19:06:15 »
Osim Vulkanaca i Klingonaca ne verujem da ćemo da vidimo bilo koju drugu staru vrstu. Ovo su sve nove vrste.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #328 poslato: 17.10.2017 19:14:28 »
Meni i dalje nije jasno sta je bio onaj Daft Punk robot/kiborg/whatever iz prve epizode. :D
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #329 poslato: 17.10.2017 21:22:05 »
Misliš da njima jeste?