Autor Tema: Star Trek: Discovery  (Pročitano 25034 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži Aca

• Global Moderator
  • Dominator
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #375 poslato: 07.11.2017 09:55:43 »
Kao što napisah nekoliko postova ranije, iskreno se nadam da showrunneri pažljivo prate šta trekiji pričaju na netu i da će kritike uzeti u obzir, jer zaista ne vidim čemu ovo sve vodi. Sviđa mi se izgled serije (koji je fantastičan), ali mi sve manje izgleda kao Trek, već kao neka neimenovana nova SF serija. Dođavola, poslednja epizoda Orville je više trekijevska nego ova.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #376 poslato: 07.11.2017 11:34:38 »
A Saru me tek narocito nervira.  "O jadni mi, we evolved as a prey species, zivoti nam u strahu prolaze". Dude, pa i ljudi vode poreklo od 'prey species'. Jeli smo trave voce i bube i lovilo nas je sve sto je htelo. Ali onda smo evoluirali inteligenciju i postali apex predator samo zbog toga. Ono kao, grow a pair! :D
« Poslednja izmena: 07.11.2017 11:40:56 Igor »
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #377 poslato: 07.11.2017 13:33:48 »
Ako sam dobro razumeo, on nije evoluirao od prey species, nego on jeste prey species. Kod njih na planeti je i dalje tako. Njih jure i love. Ili nisam dobro shvatio. Veća je poenta kako neko toliko strašljiv može da dogura do čina do kojeg je on dogurao. I kako neko neposlušan kao Majkl može to isto. Vidim u preview-u za sledeću epizodu da opet protivreči i odbija komande. Ono... jebote. Svako normalan bi je izbacio kroz airlock ili makar vratio u zatvor gde i pripada. Ne vidim koje to njene neverovatne veštine opravdavaju njeno postojanje na ovom brodu.

Generalno, u prvoj epizodi je bilo mnogo stvari i mnogo opcija na stolu. Mnogo puteva koje serija može da zauzme, neki veličanstvenni, neki priglupi. Ali pošto nismo dovoljno znali, oduševljenje je bilo opravdano. Ali kako vreme otiče, oni veličanstveni putevi su očigledno odbačeni i sve više se fokusira na priglupe putanje. Tužno zaista.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #378 poslato: 07.11.2017 13:38:18 »
Kako moze inteligentna visoko tehnoloska vrsta koja je clanica federacije da bude pray species? Ko ih jbt lovi? To mi nije nikako jasno...
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže neor

• Dominator
    • NEOR - naučna fantastika
« Odgovor #379 poslato: 07.11.2017 14:06:54 »
Kako moze inteligentna visoko tehnoloska vrsta koja je clanica federacije da bude pray species? Ko ih jbt lovi? To mi nije nikako jasno...
Oni nisu deo federacije, kao ni njihovi predatori.
Zlatno doba, Darvinov radio, Brzina mraka - http://www.neor.rs/arhiva/neor/

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #380 poslato: 07.11.2017 14:32:19 »

Meni deluje da su oni sami i predatori i lovina. Cela vrsta je podeljena na te dve uloge. Možda grešim.

"Your world has food chains. Mine does not. Our species map is binary; we are either predator or prey."
« Poslednja izmena: 07.11.2017 14:34:24 Relja »

Na mreži bear

• Dominator
« Odgovor #381 poslato: 07.11.2017 14:41:16 »

Pa dovoljno je da bude biljojed i već je na pola puta do pray speciesa. Pitanje je više koliko su dugo proveli u tom stadijumu evolutivno (vidi napr kitovi). Drugo je pitanje kako moze da dugoročno postoji balans na planeti gde jedna (verovatno tehnoloski najnaprednija) vrsta ne postane dominantna.

Primer za takav scenario - gde su pray i predator simbiotski vezani, ili gde je pray deo ciklusa (vidi napr bube koje su plen u ponekad vrlo dugackom larvalnom stadijumu a zatim predatori kao zrele jedinke).

Van mreže Leka

• Dominator
« Odgovor #382 poslato: 08.11.2017 01:27:11 »
bas mi drago sto se i vi cudite....ali meni ovo postaje besmisleno...ali ajde nije mi besmislen Saru i sto nisu neke organele u balansu,cak i onaj ljudski redovni warpcore blackcore (its my job I like it debilana)ili klingonac koji je veci covek od njih svih ili cak ubijena-ne-ubijena generalka ili klingonka koja ne zna gde ce,ili mozda hoce,ali ipak nece,cek sada....evo ipak hoce...ko god da je ovo isplanirao,totalno je besmisleno i po meni chabar...previse nesigurnosti,previse nepoznanica,previse svega,previse prica....cak mi ni onaj momenat kad se lazni klingon pojavljuje sa krvavom usnom jel ga spore dovele se ne uklapa...podseca me na izlazak u Subotici pre neki mesec kad se drugaru rodila cerka...DJ pusta mashup 30 sec svega sa Dragane Mirkovic,na Metaliku,pa malo tehno pa malo drumnbass,malo ceca,pa mc hammer al sve 30 sec...i onda dok se ti cudis vidis da domaca ekipa okolo tacno prati te 30sec prelaze...tako je valjda i ovo,ovo je valjda "moderno" O_o
Vuuuupuupuuupuu!!

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #383 poslato: 13.11.2017 10:42:25 »
Dobra epizoda.

Spoilers!

Jasno je da mirror universe počinje da igra ulogu u celoj priči. Još jedan dobar obrt koji nisam očekivao sa uništenjem klingonskog borda i Kola s njim.

Na mreži Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #384 poslato: 13.11.2017 14:13:09 »
Super! Pogledaću večeras.

Sad videh, ovo je midseason finale. Sledeća epizoda ide 7-og januara.
« Poslednja izmena: 13.11.2017 14:19:22 Aca »

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #385 poslato: 14.11.2017 00:34:17 »
Ok, imate neke nove ideje oko toga ko je Tajler? Pauzirao sam sve one flashback-ove i ne deluje mi da su transformisali Voq-a u njega. Mislim da on jeste čovek, ali šta ako su nekako ono... uploadovali svest Voq-a paralelno s njim? Kao neki sleeper agent. Telo onog klingonca je gone, ali svest je u Tajleru i pali se i gasi kad je potrebno. To bi objasnilo da su se on i L'Rell seksali. Jer se ona primila na Voq-a još na početku, pa su kao bili zajedno dok su spremali klopku, a Tajler sad ima flešbekove sećanja koja uopšte nisu njegova.

Na mreži Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #386 poslato: 14.11.2017 07:48:15 »

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #387 poslato: 14.11.2017 11:56:16 »
Klingon boobs.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #388 poslato: 14.11.2017 11:58:23 »
Ok, imate neke nove ideje oko toga ko je Tajler? Pauzirao sam sve one flashback-ove i ne deluje mi da su transformisali Voq-a u njega. Mislim da on jeste čovek, ali šta ako su nekako ono... uploadovali svest Voq-a paralelno s njim? Kao neki sleeper agent. Telo onog klingonca je gone, ali svest je u Tajleru i pali se i gasi kad je potrebno. To bi objasnilo da su se on i L'Rell seksali. Jer se ona primila na Voq-a još na početku, pa su kao bili zajedno dok su spremali klopku, a Tajler sad ima flešbekove sećanja koja uopšte nisu njegova.

Zanimljiva ideja. Nemam pojma, nesto ocigledno ima tu sa Voq-om, mozda bas to sto si napisao.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Na mreži bear

• Dominator
« Odgovor #389 poslato: 14.11.2017 17:15:24 »

Sto se tice flashbackova - jasno je da je tu bilo zescih medicinskih zahvata sa svim tim instrumentima i krvlju, pa ipak, Tajler ne da nije invalid, nego je u dovoljno dobrom stanju da se taba (a malo i seksa). Sta vise, Klingonci su bili toliko uvidjavni prilikom tih mucenja da su mu sacuvali i cistili uniformu :) Mogu da smislim razne spekulacije na tu temu - da su to zapravo Tajlerova secanja imprintovana na Voq-a i da se on zapravo seca kako su mucili Tajlera. Ili, u varijanti da je bas pravi sleeper agent, da on sebe vidi kao Tajlera, iako je u tim scenama sa medicinskim zahvatima i seksom zapravo bio Voq. Naravno, i opcija koju navodis je savrseno validna spekulacija :) U svakom slucaju, ovi novi glavni Klingonci (prvo TKuvma a sad Kol) imaju bas kratak rok trajanja.