Autor Tema: Star Trek: Discovery  (Pročitano 25036 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma preveils
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #390 poslato: 14.11.2017 18:50:44 »
Dobra poslednja epizoda. Generalno mi smeta sto dosta varira kvalitet izmedju epizoda. I ja nekako kontam da je Voq usadjen u Tajlera i da ce da preuzme telo kad mu bude trebalo, ili mozda postoji nesto sto ce da ga aktivira (tipa zvuk, recenica itd.) Glavni Klingonci su do sada bili totalno nebitni i dosadni. Stereotipno i retardirano napisani likovi. Verovatno zato sto su u startu znali da ce da ih pobiju.
Do sada mi je Lorca ubedljivo najinteresantniji lik upravo zbog njegove diskutabilne etike. Voleo bih da celu pricu vezu nekako sa Mirror univerzumom. Tu ima puno prostora za ozbiljniji razvoj likova i dileme koja u biti cine Star Trek.

EDIT: vidim da niko ne komentarise sta je Lorca uradio. Bilo mi je sumnjivo pa sam pauzirao. Bas brzo prodje:

« Poslednja izmena: 14.11.2017 18:58:42 carnifex »
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #391 poslato: 14.11.2017 22:20:53 »
Dobra poslednja epizoda. Generalno mi smeta sto dosta varira kvalitet izmedju epizoda. I ja nekako kontam da je Voq usadjen u Tajlera i da ce da preuzme telo kad mu bude trebalo, ili mozda postoji nesto sto ce da ga aktivira (tipa zvuk, recenica itd.)

Mda... I onda ce verovatno snaga ljubavi da ga preobrati na pravi put or some shit like that... :D

Citat
EDIT: vidim da niko ne komentarise sta je Lorca uradio. Bilo mi je sumnjivo pa sam pauzirao. Bas brzo prodje:

Dakle Lorca je namerno uneo nepoznate koordinate u istoj epizodi u kojoj je
a) Pricao sa ovim glavnim inzenjerom/ekspertom za gljivice o paralelnim univerzumima i
b) ekspert za gljivice rekao da posle ovog poslednjeg skoka vise nece da se bavi gljivicama.
Coincidence? I think not! :P
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #392 poslato: 14.11.2017 22:38:31 »
Faaaaaak. This is huge. Sad sam odgledao taj deo ponovo.

Pomijnao je kako je iz podataka koje su senzori pokupili tokom 133 skoka moguće naći put u te paralelne svemire. I kada je ukucao ove koordinate, rekao je "let's go home". On je iz paralelnog svemira i skočili su u paraleli svemir. He got back home.

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma preveils
« Odgovor #393 poslato: 14.11.2017 23:09:36 »
Pa bice da je on iz paralalenog, a "nas" Lorka je verovatno zaginuo sa svojom posadom ili tako nesto. Ali onda ostaje pitanje njegovog ostecenog vida, sta se tu zapravo desilo?
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner