Autor Tema: Star Trek: Discovery  (Pročitano 59895 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #495 poslato: 27.07.2018 11:14:13 »
Ne, ne mislim sa aspekta realnosti, nego je toliko izlizano i toliko puta urađeno da mi se okrene stomak svaki put. "svi govore engleski" nije fora, nego ongoing storytelling device. To je tako u tom univerzumu i posle nekog vremena zaboraviš na to. Ali ovo je ono kao fora. It's lame.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #496 poslato: 28.07.2018 10:57:45 »
Nije lame, samo je u pogrešnoj seriji :)

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #497 poslato: 09.08.2018 07:55:11 »
 :vulcan:

Citat
It turns out it won’t just be the first season of CBS All Access’ “Star Trek: Discovery” that will see a major redesign of the Klingons – the upcoming second season will also reimagine the warrior race’s visual aesthetic.

The show’s makeup designer Glenn Hetrick appeared at a panel at Star Trek Las Vegas this past weekend and spoke about the first season’s controversial redesign and how the new season will somewhat course correct things towards the more familiar thanks to a time gap between seasons allowing for change. He tells TrekMovie:

“In season two, you are going to see much different designs. You are going to see different houses you haven’t seen before. One of the most important things to us was that at this point in canon, as we head towards the current version of unification, the houses really each grow up on different planets.

It is an Empire, it is not just Qo’noS… We have seen six of the great houses in close up in season one. As we move forward into the next season, I promise that we will continue exploring and unpacking and unfolding that infinitely interesting story of what the Klingon culture looks like on a wider level.”

Hetrick also went on to tease that the look could bring back the long hair synonymous with the species since “Star Trek: The Motion Picture”. The new season of ‘Discovery’ kicks off around New Years, while the Blu-ray and DVD box-set of the first season hits November 13th.

http://www.darkhorizons.com/klingons-redesigned-for-discovery-s2/

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
« Odgovor #498 poslato: 14.08.2018 22:44:39 »
Ethan Peck ce glumeti mladjanog Spock-a u Discovery S2
https://www.engadget.com/2018/08/14/star-trek-discovery-spock-casting/

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
« Odgovor #499 poslato: 07.10.2018 00:04:38 »
Novi S2 trejler

S2 krece 19. januara, nece biti midseason pauze.
« Poslednja izmena: 07.10.2018 08:20:53 Aca »

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #500 poslato: 07.10.2018 07:02:43 »
Nemam neka velika očekivanja. Ali gledaću naravno. Trejler je onako malo nezanimljiv.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #501 poslato: 07.10.2018 08:21:52 »
Mladene, ubacio sam novi YT link, pošto stari nije radio.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #502 poslato: 07.10.2018 12:40:40 »
Nemam neka velika očekivanja. Ali gledaću naravno. Trejler je onako malo nezanimljiv.

Star Trek: Emotional Discovery

Isto i ja razmisljam - gledacu, ali ne ocekujem puno. Trailer pocinje sa nekakvim "crvenim andjelom" (/sarkazam totalno Star Trek /sarkazam) i svi likovi kao da se trude da budu ili smesni ili duboko zabrinuti ili u suzama. Ono, emotional overload. Ok, to je trailer - ali svejedno - voleo bih ST seriju u kojoj posmatramo profesionalce kako rade svoj posao. Znam da prosecne gledaoce ne zanima - ali zivimo u vremenu kada "niche" stvari zapravo nekad i bolje prolaze od pokusaja mainstreama, ko zna? Takav je bio TNG - bilo je tamo i smeha i suza, ali vecinu vremena svi su bili stalozeni, pribrani i ozbiljni. Ovde imam osecaj kao da svako u bilo kom momentu moze da kaze nesto tipa "oh shit, here we go!"

Jedna totalno nebitna stvar koja bas nikom nece znaciti nista, ali da podelim: glavna glumica mi je u pilotu bila prelepa. Samo po sebi nije bitno za pricu, ali bas mi je bila lepa. E onda su joj ubacili tu idiotsku frizuru koju, evo, nosi i u drugoj sezoni. Mozda je to neka afro-frizura, ne znam, necu da budem neosetljiv kulturoloski, ali jednostavno ne stoji joj. Jos kad uzme da drami, a tako izgleda - pocinje da me nervira lik. Znam, znam, gledam kako neko izgleda dok sudim o ponasanju, ali sve se to nekako sabira kada posmatramo izmisljeni lik.

Uglavnom, eto, gledacu.

www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Leka

• Dominator
« Odgovor #503 poslato: 07.10.2018 17:46:20 »
Takav je bio TNG - bilo je tamo i smeha i suza, ali vecinu vremena svi su bili stalozeni, pribrani i ozbiljni. Ovde imam osecaj kao da svako u bilo kom momentu moze da kaze nesto tipa "oh shit, here we go!"

Da,ovo si jako lepo napisao, to je ustvari ono sto mi se kod TNG-a i ST-a dopadalo, bilo je stalozeno, glumci nam nisu "gurali emotivne scene" u lice, "ovo je tuzno","ovo je sada romantika",sad sex 10 min...itd Kada se prisetim nekih TNG scena, tacno je to, scena mucenja pikarda, kardasijan totalno pribran i kao uzdrzan (vidis mu na licu da mu je to rutina), pa recimo scena kad pikard sa onom svira klavir u jefferies tubes, kamera se diskretno udaljava i jedino prekid muzike oznacava da se nesto drugo desava, pa recimo brdo onih scena sudjenja i preokreta u njima,koliko su svi "gospoda" i profesionalci, jer kad pogledas to im je i prirodna reakcija jer su ceo zivot kroz razno razne simulatore,holodeke,poligone...itd vezbali za to. Kapiram da bi za 2018 to najverovatnije bila dosadna serija, doba TNGa je bilo dosta skromnije i konzervativnije vreme ali sada ST izgleda ko ekipa iz srednje skole sa nekim zadatkom.
Vuuuupuupuuupuu!!

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #504 poslato: 07.10.2018 21:46:27 »
Different times.

Mislim, Star Trek kakav smo voleli je mrtav. I ne vraća se. Publika danas su drugačiji ljudi. Millenials valjda. Druge stvari sada prolaze. Pogledaj Spoka kao... Svaka nova produkcija Star Treka počinje rečenicom "Hoćemo da približimo Star Trek novoj publici, ne samo starim fanovima. Ali znaju da bez starih fanova serija ne može da poleti. Sa ovim Spokom su uradili najgluplju stvar koliko vidim iz trejlera. Ono, Spok je sada hipster sa bradom i hipsterskom frizurom. Da bi bio ok milenijalcima. Ali nije random vulkanac, nego Spok. Da bi bio bitan starim fanovima.

Stari fanovi pogledaju i kažu: To nije Spok
Novi fanovi kažu: Ko je Spok?

Ok, naravno svi znaju ko je Spok, ali ono... nove fanove zabole za to.

Jedna totalno nebitna stvar koja bas nikom nece znaciti nista, ali da podelim: glavna glumica mi je u pilotu bila prelepa. Samo po sebi nije bitno za pricu, ali bas mi je bila lepa. E onda su joj ubacili tu idiotsku frizuru koju, evo, nosi i u drugoj sezoni. Mozda je to neka afro-frizura, ne znam, necu da budem neosetljiv kulturoloski, ali jednostavno ne stoji joj. Jos kad uzme da drami, a tako izgleda - pocinje da me nervira lik. Znam, znam, gledam kako neko izgleda dok sudim o ponasanju, ali sve se to nekako sabira kada posmatramo izmisljeni lik.

Isto. Izgledala je super sa onom frizurom na početku. Posle styling change-a jedva mogu da je gledam. Užas.

Ovo što i Ivan i Leka kažu, sve stoji. Imam  ja milion stvari tu da pišem, ali u srži samo bih ponavljao šta je rečeno. Stojim pri tome da je Star Trek kakav je bio, završio karijeru i ne vraća se.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #505 poslato: 07.10.2018 22:16:12 »
Kontam da je ovaj video veoma, veoma, edukativan:

Ukratko, korporativna sranja, licence i ostalo su ujebale ST za sva vremena verovatno.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #506 poslato: 02.12.2018 14:27:40 »

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #507 poslato: 02.12.2018 14:39:45 »
Neverovatno da ne mogu da izmontiraju trejler tako da me zainteresuju.

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #508 poslato: 02.12.2018 20:05:25 »
Više vredi jedna epizoda Enterprajza nego cela sezona Diskaverija.

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #509 poslato: 02.12.2018 21:23:41 »
Jedina dobra stvar sa Trekom je da će knjige ipak da se nastave, posle pauze od godinu dana. Jedva čekam april da vidim reperkusije otkrovenja u knjizi Control. It. Changes. Everything. Sekcija 31, nastanak Federacije, Borg, Zemaljsko-romulanski rat. EVERYTHING!!!