Autor Tema: Star Wars VIII [Dec 2017]  (Pročitano 17779 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
Odg: Star Wars VIII [Dec 2017]
« Odgovor #120 poslato: 16.12.2017 22:45:09 »

U pravu si. Gomila, ali gomila ljudi isto priča:

Ovako ih zamisljam:

www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #121 poslato: 16.12.2017 22:54:33 »

@Ivan jedno pitanje, kakav ti je lik ona zena sa ljubicastom kosom?

Nebitan.

Kao i ona annoying azijatkinja, kako beše se zove...aha, Rose.
Ne izvinjavam se. Nije toliko annoying koliko je...nepotreban karakter. Cela jebena sekvenca u kazinu je jebeno nepotrebna.

U pravu si. Gomila, ali gomila ljudi isto priča:

Ovako ih zamisljam:

Ti Ivane, kad ne umeš nešto da argumentovano odbraniš, uvek ideš na Ad Hominem strategiju. Charming.
« Poslednja izmena: 16.12.2017 23:01:55 Aca »

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #122 poslato: 16.12.2017 23:14:38 »

Ti Ivane, kad ne umeš nešto da argumentovano odbraniš, uvek ideš na Ad Hominem strategiju. Charming.

Izvini ako si pogresno shvatio, zaista mi je zao ako si to doziveo kao napad na tebe. To je usmereno toj "gomili ljudi" a ne tebi. Gomila ljudi su budale. Tebi sam poprilicno ulozio napor da argumentujem svoje razloge u postu. Ne moras da se slozis, ali jesam pokusao da ti objasnim stanoviste. Nikad tebe, niti bilo koga licno ne bih vredjao zbog razlicitog stava. Jos jednom, poprilicno sam pokusao da ti objasnim sta mislim, a to je da dobar scenario nije isto sto i "gomila znacajnih dogadjaja", osim ako pravis spansku seriju.

Evo, nastavicu da pokusam da ti objasnim svoj stav i dacu ti primer. VELIKI SPOILER za sve ostale, nije trik, zaista je spoiler.

Spoiler (click to show/hide)
« Poslednja izmena: 16.12.2017 23:26:04 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #123 poslato: 16.12.2017 23:26:55 »

To je usmereno toj "gomili ljudi" a ne tebi. Gomila ljudi su budale. Tebi sam poprilicno ulozio napor da argumentujem svoje razloge u postu. Ne moras da se slozis, ali jesam pokusao da ti objasnim stanoviste. Nikad tebe, niti bilo koga licno ne bih vredjao zbog razlicitog stava. Jos jednom, poprilicno sam pokusao da ti objasnim sta mislim, a to je da dobar scenario nije isto sto i "gomila znacajnih dogadjaja", osim ako pravis spansku seriju.

Opušteno, nisam ni mislio da je usmereno na mene.
Man, na kraju krajeva je bitno tvoje misljenje, a ne drugih, tako da ako ti se film svideo, samo uzivaj. Meni nije, a koliko vidim ni Achosu.

Van mreže anakin

• Terminator
« Odgovor #124 poslato: 17.12.2017 02:12:30 »
Film čista desetka.
Leia kao force user - yesssssssss :D

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #125 poslato: 17.12.2017 09:42:11 »
@Ivan's spoiler

For realz, jebeno veliki spoiler ispod, you have been warned!!!!

Ova sekvenca kao i ceo film mi je kao album gde je druga pesma najbolja, a ostale su neka tumaranja po novim pravcima

Van mreže Boriz Grozni

• Recruit
  • *
« Odgovor #126 poslato: 18.12.2017 11:41:46 »
Opalio sam desetku ko iz topa filmu na Imdb , a onda sam video hiljadu kečeva u komentarima ispod, pa se pitam da li smo gledali isti film...

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #127 poslato: 18.12.2017 13:35:29 »
Jeste, bas su podeljeni utisci.

Kontam da se svodi na.. Ako si dobio ono sto si zeleo od filma, zanemarices sve nedostatke.
Ako nisi, ima previse nedostataka da bi se progledalo kroz prste.

Nije zlato sve sto mlatara silom.

http://screenshots.firefox.com/9UklAutTHdiWjZF5/www.rottentomatoes.com

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #128 poslato: 18.12.2017 14:05:58 »

Ako nisi, ima previse nedostataka da bi se progledalo kroz prste.

http://screenshots.firefox.com/9UklAutTHdiWjZF5/www.rottentomatoes.com

Verujem da su slicne statistike i koliko ljudi prihvata evoluciju. To bas nista ne znaci. Na kraju dana, bitno je da li si ti dobio ono sto si hteo iz filma ili ne. Nisi? Ok. To je cool. Da li ima neki "dokaz" da je film objektivno los? Ne, nema. Samo da se tebi i mnogim ljudima nije LICNO dopao. Po meni, film je fantastican. Ali zivimo u eri u kojoj sve sto je mainstream dozivljava kritiku.
« Poslednja izmena: 18.12.2017 14:10:08 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #129 poslato: 18.12.2017 17:12:03 »
E pa Ivane, right back at you.

Ne kritikujem ja ovo zato sto je mainstream, ja bas volim star wars. I da objektivno film ima mnogo dokaza da je los; nedorecenih, traljavih stvari i plot holes. Mnogo odbacenih i mnogo na silu bogu ubacenih radnji i ili likova.
Takodje, ne zelim da vidim politicku poruku ili da mi neko gura svoju ideologiju u bajci.
Narocito ne u necemu sto prakticno 'pripada narodu'.

Jasno da 'branis' nesto sto ti se dopada, al kao sto rekoh; it goes bothways, zivimo u eri gde je cool voleti sve sto se siroke narodne mase kritikuju.

Ono sto sam primetio je da ljudi kojima se dopao film su dobili neki emotivni high od filma.
A ovi kojima nije ispritiskao emotivne dugmice (myself) je film bez veze. Nije toliko los, koliko je razocaravajuci.
Jako razocaravajuci.
Evo ceo dan trazim na YT neko ko ce da mi govori da je film dobar i zasto je dobar. Pa majku mu, ako je jedan od najboljih od 8, neko mora da ima. Nasao sam dva clanka, od kojih je jedan polygon.

Cak i si i ti na tvom FB statusu napisao (dare I say prkosno) 'there, I said it' kada si ga proglasavao za drugi najbolji, sto mi sugerise neki 'buntovnicki' stav, kontratiktoran vecini, jel da.

A verujem da si i sam postavio vecinu pitanja koja sam ja postavio gledajuci film.
Tako da je i your opinion as well.

Van mreže neor

• Dominator
    • NEOR - naučna fantastika
« Odgovor #130 poslato: 18.12.2017 19:25:51 »
Meni se film svideo i mislim da većina negativnih kritika ne stoji.
Zlatno doba, Darvinov radio, Brzina mraka - http://www.neor.rs/arhiva/neor/

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #131 poslato: 19.12.2017 13:35:19 »
evo ga, shad je po meni najbolje i najkompletnije rekao o flimu...

Ima spoilera od samog starta, you have been warned!
http://youtu.be/D81f1M7IwSg

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #132 poslato: 19.12.2017 14:15:35 »
E pa Ivane, right back at you.

Ne kritikujem ja ovo zato sto je mainstream, ja bas volim star wars. I da objektivno film ima mnogo dokaza da je los; nedorecenih, traljavih stvari i plot holes.

Bukvalno svaki SW film ima plot holes. Kao i vecina popularne naucne fantastike. Sto je Harison Ford rekao Mark Hamilu, kada se ovaj zalio na jednu gresku u scenariju: "It's not that kind of movie, kid".

Bitno je na kraju da li je film zabavan ili ne i da li stvara jake emocije. Za mene je to slucaj. Ne postoji nikakvo objektivno merilo po kome je film los, jedino razlozi zasto se nekim ljudima nije svideo - sto je ok.

Mnogo odbacenih i mnogo na silu bogu ubacenih radnji i ili likova.

Opet, to kazes kao da je objektivno tako, ali na kraju dana, to je samo tvoje misljenje.

Takodje, ne zelim da vidim politicku poruku ili da mi neko gura svoju ideologiju u bajci.
Narocito ne u necemu sto prakticno 'pripada narodu'.

Na koju ideologiju tacno mislis? SW je uvek imao tu ideolosku pozadinu. Sta ti tacno guraju i koja to ideologija ti smeta? Ideologija dobra vs zla? Ideologija inkluzivnosti vs fasisticke Imperije? To postoji od prvog filma do poslednjeg, tako da te ne razumem.

Sta ti tacno smeta?

Cak i si i ti na tvom FB statusu napisao (dare I say prkosno) 'there, I said it' kada si ga proglasavao za drugi najbolji, sto mi sugerise neki 'buntovnicki' stav, kontratiktoran vecini, jel da.

Ne, napisao sam da mi je prvo mesto.

A verujem da si i sam postavio vecinu pitanja koja sam ja postavio gledajuci film.
Tako da je i your opinion as well.

Naravno, ali ovde je stvar u formulaciji: ja jasno iznosim svoje stavove. Moja lista filmova. Ono sto je mene isprovociralo je bila recenica: "ima previse nedostataka da bi se filmu progledalo kroz prste" - cisto sam hteo da dodam ono "po tebi". Posto to ne zvuci kao "meni se nije dopalo" vec "ovaj film objektivno ima propuste". Tako sam ja to procitao. Ali ako se slazes da iznosis samo svoje misljenje, onda da, u redu. Ja svakako iznosim svoje misljenje kada kazem da je odlican film. Ne postoji naucni metod po kom mogu da izmerim objektivni kvalitet ovakvog filma.

evo ga, shad je po meni najbolje i najkompletnije rekao o flimu...

Ima spoilera od samog starta, you have been warned!
http://youtu.be/D81f1M7IwSg

Video sa takvim clickbait, melodramaticnim naslovom koji je uberpreterivanje necu da gledam. Ma da, jeste, Star Wars je mrtav. Pazi da nije. Zasto? Zato sto se njemu nije dopao? Boze, kakav ego ima taj covek.
« Poslednja izmena: 19.12.2017 14:19:14 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #133 poslato: 19.12.2017 14:38:28 »
Ajd samo pogledaj, nije toliko dugacak. Svi koriste clickbait.

Ideologija o animal cruelty, koja je cak nepostojeca.
I poenta je bila da si napisao 'there I said it', a ne da li je prvi ili drugi
Jeste, plot holes su objektivno lose stvari, svaki film ih ima naravno.
Pogledaj klip, I dare you.

Van mreže Igor

• Dominator
« Poslednja izmena: 19.12.2017 17:28:40 Igor »
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams