Autor Tema: Mass Effect Andromeda ME4  (Pročitano 5962 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
Odg: Mass Effect Andromeda ME4
« Odgovor #195 poslato: 16.04.2017 13:21:08 »
AMD ima dobre drajvere.

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #196 poslato: 16.04.2017 17:16:26 »
http://www.youtube.com/watch?v=xhy7dXWjpAA
Nesto ne valja, ili drivers ili win10 update ili i jedno i drugo.
Zajedno ne funkcionisu.

A sad sto se meni ugasi PC kada poteram ME:A na verziji drajvera sa kojima se windows slaze i koji teraju sve ostale igre, to je potpuno druga horor prica.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #197 poslato: 16.04.2017 18:20:52 »
AMD ima dobre drajvere.

Agreed.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #198 poslato: 16.04.2017 18:41:10 »

I naravno, shvatam. You don't give a sh!t zasto ne radi, i to je OK. I do give a shit i radim na tome da vas to manje boli svaki sledeći put dok ne stignemo do neke software-nirvane.

Pazi, ruku na srce, i na macOS stvari umeju da se zeznu nakon update-a (mada, uglavnom aplikacije, 3rd party drajveri umeju u beti da se zeznu, pa obicno sve srede do izlaska full verzije). Ali sta je kljucna razlika? Sigurno pogadjas: sto te na macOS ne teraju da update-ujes. Vecina ljudi ne update-uje svoje radne masine bar prva dva meseca - bas zato sto stvari mogu da podju naopako u sred projekta.

Mislim, uz svo razumevanje Microsoftovih problema i sve to sto ti pricas, kako ja sad da se ne brinem ako radim na Windowsu nesto ozbiljno? Ono, 3ds Max je poznat da ako malo jace kines, stvari odu dodjavola i svaki update je lutrija. Dzaba sad sva ta prica da je tu Autodesk, a ne Microsoft kriv - kada je nama to mission critical softver koji moze sutra da prestane da radi zato sto je bio update a Autodesk se skoncentrisao na Windows 7 ili tako nesto.

Ja kapiram da resenje nije jednostavno, ali problem postoji i besmisleno mi je da se pravimo da je sve u redu.

@Achos - dude, ne znam sta da ti kazem osim ovo: ja kada mi stvari odu tako dodjavola, uradim lep clean reinstall sistema. Windows 10 je sada dobio i tu foru da vezes licencu za svoj nalog, tako da - wipe that sucker i instaliraj sve opet. Ode pola dana, ali bar je sve fresh i clean.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #199 poslato: 17.04.2017 18:28:56 »
Pazi, ruku na srce, i na macOS stvari umeju da se zeznu nakon update-a (mada, uglavnom aplikacije, 3rd party drajveri umeju u beti da se zeznu, pa obicno sve srede do izlaska full verzije). Ali sta je kljucna razlika? Sigurno pogadjas: sto te na macOS ne teraju da update-ujes. Vecina ljudi ne update-uje svoje radne masine bar prva dva meseca - bas zato sto stvari mogu da podju naopako u sred projekta.

Sad ga i ti pretera, mesas babe i zabe, tojest Windows verzije. Ovo nije "neki mali automatski update" (koji jeste manje-vise forsiran) nego ono, sledeca verzija windowsa - pandan onom, Mavericks, El Capitan, itd. Ovo se i u Windows svetu moze tempirati bez ikakvog problema, sve to na kub ako stvarno imas Pro ili Enterprise windowsove i sav taj mission critical rad (ako otkliknes taj misteriozni "feature updates", godinu dana ti se cak nece ni buniti sto nisi upgradeovao ovo sto je sad izaslo). Achos je morao nesto negde da klikne/ukljuci (makar nesvesno - mozemo da diskutujemo o nerazumljivim opcijama), jer se Creators Update definitivno ne instalira na silu sam i nepozvan. Sta vise, vecina korisnika jos nema ni opciju da ga preuzme preko Windows Updatea osim manuelnim zahtevom i posebnom aplikacijom preko MSFT sajta. Znam da si kivan na Windows Update, ali ovo nije ta prica.

Sto se tice AMD-a, ako vi kazete da ima sjajne drajvere, drago mi je da je vama radio, meni je bio nocna mora na Windowsu a de fakto neupotrebljiv na Linuxu. I sta da kazem kada greska ocito kaze da se stvar razlece na nivou drajvera.

Sto se tice Mac dela price... To necemo moci da uporedimo jer ME:A ne postoji za Mac, pa je malo tesko predvideti jel' bi se bolje snasao :)

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #200 poslato: 18.04.2017 08:57:16 »
@Bear
Na nekom threadu si pokazao kako da se iskljuce automatski update?
Mozda i nisam dobio taj creators update, kako bih to mogao da proverim?
U svakom slucaju, bilo je veliko.

@Ivan
Citat
Windows 10 je sada dobio i tu foru da vezes licencu za svoj nalog
Ovo mi se dopada, to cu da uradim ako vec nije samo odradjeno.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #201 poslato: 18.04.2017 12:15:25 »
@Bear
Na nekom threadu si pokazao kako da se iskljuce automatski update?

Shoutbox. Doduse od Creators updatea je upgrade proces pojednostavljen, tako da je (i dalje) moja preporuka da se lepo upgradeuje a ne cackaju setinzi i posle samo stvaraju jos veci problemi kada upgrade stvarno dogori.

Nadam se da je ovo dovoljno jednostavno za sve ubuduce dileme. Ako je i ovo problematicno, moracete da koristite Mac ili tablet, nema vam spasa - MSFT-u se generalno ne isplati fokusirati na non-patched masine (inicijalna verzija Win10 je upravo postala unsupported posto puni 2 godine).

U tvom slucaju bih drajvere malo reinstalirao (sva sve onim fizicki brisi fajlove za drajver).

Citat
Mozda i nisam dobio taj creators update, kako bih to mogao da proverim?
U svakom slucaju, bilo je veliko.

System -> About. Creators Update je verzija 1703 (Anniversary je bio 1607).

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #202 poslato: 18.04.2017 13:07:29 »
Thanx Bear :)

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #203 poslato: 21.04.2017 09:25:28 »
Da, imam creators update.
Elem, AMD izbacio novi set drivera u utorak i sada sve radi.
Andromeda izgleda strava, zapoceo single player, stigao do onog nexusa. Vizuelno je zaista fantasticno.
Dopada mi se kvazi platformisanje koje je dodato i tako...

Veceras maraton.. naravno ako ne bude bio date opet :D

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #205 poslato: 22.04.2017 23:04:11 »
Odigrah do kraja sa trainerom. Pred kraj se igra popravila, a poslednja bitka je stvarno impresivna. Sve pohvale dizajnerima eksterijera i enterijera, sve kritike piscima. Stvarno je prokleto konfuzno i katastrofa providno na momente.

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #206 poslato: 23.04.2017 12:32:05 »
Ja sam tek..
Spoiler (click to show/hide)

Dalje kako budem vise prelazio..

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #207 poslato: 23.04.2017 19:06:21 »
Sightseeinga ima baš dosta. Svaka im čast tu stvarno. Odličan je i Nomad sa svim efektima. Baš je onako uživancija voziti.

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma preveils
« Odgovor #208 poslato: 23.04.2017 20:10:14 »
Level design je ubedljivo najsvetlija tacka ove igre.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
« Odgovor #209 poslato: 23.04.2017 22:29:44 »
Zbog spleta okolnosti, redakcija EmuGlx-a je ostala bez opisa ME4 igre [revieweru iskocila planina posla], pa eto da javim ako je neko zainteresovan da pise moze da se eto "proslavi" sa publikacijom teksta na emuglx-u.

Javite se pa da se ostvari neka saradnja, bilo bi steta da domaca javnost ostane bez opisa, a vi ovde vidim imate dobre impresije. :D  Para nema, al eto ako se dobro pokazete i budete zainteresovani za buducu saradnju, mozda uleti poneka free igra. Imamo kontakte sa publisherima, pa delimo izmedju sebe ono sto oni udele raji sa balkana.