Autor Tema: HDR bluray ripovi  (Pročitano 807 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
HDR bluray ripovi
« poslato: 29.06.2018 21:38:18 »
Ok, u sustini, ovo je pitanje za Dieharda (koga ne mogu da nadjem na hangoutsu pa pisem ovde), ali ako neko zna, moze da odgovori.

Jel ima negde gde mogu da skidam HDR ripove filmova? HDR10, Dolby Vision, stagod. Odmah da kazem da:

1. da, znam da ne postoje bas pravi originalni ripovi vec da to razne grupe rade konverzije ili stagod, ali moze i neki 'good enough' fazon. Trazim nesto tipa 60Gb overkill rip.

2. ne vredi mi odgovor tipa "ima na privatnom trackeru koji koristim ali kom nemas pristup" :) Ozbiljno - kapiram ja da ti imas neke dark web izvore i sve to, ali treba mi nesto sto ja mogu da nabavim.

Ako ima tako nesto uopste, jel.

Thanks.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
Odg: HDR bluray ripovi
« Odgovor #1 poslato: 29.06.2018 22:33:27 »
Sto se vrste ripa tice, najbolje je skinuti REMUX, to ti je un-touched video i audio, samo poizbacivani svi bonusi i sve zapakovano ne u komplikovani ISO release [sa gomilom direktorijuma & stuff], nego samo stari dobri MKV. U prevodu, 1:1 snimak sa sve HDR metadatom, all in one nice MKV.

And yes, privatni trackeri, tamo imam pristup SVEMU.  Ako hoces, mogu potrositi mojih krvnicki zaradjenih 1000 seed poena da ti napravim jedan invite za HD-Torrents, tu ima SVEGA. U pitanju je veoma popularni 0-day tracker za filmove i serije, mozes odrzavati ratio ili postenim seedovanjem ili laganjem [ghost leaching].

Preview:
https://i.imgur.com/DYCTwhu.jpg
https://i.imgur.com/UUIaAPa.jpg

Pustanje ovih 2160p UHD HDR snimaka mozes ili preko USB sticka direkt na TV-u [sve ce biti prepoznato automatski, al na tvom fancy Sony TV-u, samo unutrasnji titlovi unutar MKV-a ce moci da se prepoznaju], ili preko PC-a sa MadVR pluginom za bilo koji popularni video player [odlicno radi, vise se ne bakcem sa TV playerom].
« Poslednja izmena: 29.06.2018 22:45:48 DieH@rd »

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #2 poslato: 30.06.2018 00:02:50 »
Sto se vrste ripa tice, najbolje je skinuti REMUX, to ti je un-touched video i audio, samo poizbacivani svi bonusi i sve zapakovano ne u komplikovani ISO release [sa gomilom direktorijuma & stuff], nego samo stari dobri MKV. U prevodu, 1:1 snimak sa sve HDR metadatom, all in one nice MKV.

And yes, privatni trackeri, tamo imam pristup SVEMU.  Ako hoces, mogu potrositi mojih krvnicki zaradjenih 1000 seed poena da ti napravim jedan invite za HD-Torrents, tu ima SVEGA. U pitanju je veoma popularni 0-day tracker za filmove i serije, mozes odrzavati ratio ili postenim seedovanjem ili laganjem [ghost leaching].

Pa, pazi, bio bih vrlo zahvalan i svakako bih to voleo, ali mi je krivo da potrosis te poene ako imas nekom drugom da ih das. Kako zelis. Ako si raspolozen - posalji mi invite na PM, svakako ce da se iskoristi dobro :) Mozes i na moj gmail, ako nemas, poslacu ti na PM adresu. Jos jednom, samo ako stvarno zelis, razumecu da hoces da sacuvas to.

I da, ovaj, nije fancy Sony, nego je fancy LG, sto sam ti napisao na hangoutsu (sad vec mislim da nisi ni dobio chat). Uzeo sam C7, zato i pitam za filmove.

Thx.

www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
« Odgovor #3 poslato: 30.06.2018 00:10:49 »
Congratz, nisam video poruku ocigledno. :D  OLED master race.

Nema frke, poslacu ti invite sutra i mali info o pravilama trackera. Posto ghostleachujem vec godinama [posteno odrzavati dobar ratio sa 0.8mbit uploada je nemoguca misija], poene koristim samo kad je bas frka.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #4 poslato: 30.06.2018 00:13:35 »
Congratz, nisam video poruku ocigledno. :D  OLED master race.

Nema frke, poslacu ti invite sutra i mali info o pravilama trackera. Posto ghostleachujem vec godinama [posteno odrzavati dobar ratio sa 0.8mbit uploada je nemoguca misija], poene koristim samo kad je bas frka.

Zahvaljujem, stvarno!

Btw, poruka je bila tipa “jel C7 jednako dobar kao B7 posto sam nasao dobru cenu?” :) Nema frke, Rtings je pomogao.
« Poslednja izmena: 30.06.2018 00:17:47 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
« Odgovor #5 poslato: 30.06.2018 00:16:36 »
Svake godine, LG-ovi paneli i processing su identicni na svim modelima. TV je esencijalno isti, ma sta kupio.

B7, C7, W7... razlike su samo u vizuelnom formatu kucista televizora [stand, ivice, daljinski, ranije je bilo i curved/3D].  Ako se dobro secam, C6 je zadnji LG OLED koji je podrzavao 3D.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #6 poslato: 30.06.2018 00:19:33 »
Svake godine, LG-ovi paneli i processing su identicni na svim modelima. TV je esencijalno isti, ma sta kupio.

B7, C7, W7... razlike su samo u vizuelnom formatu kucista televizora [stand, ivice, daljinski, ranije je bilo i curved/3D].  Ako se dobro secam, C6 je zadnji LG OLED koji je podrzavao 3D.

Da, znam, u medjuvremenu sam sve istrazio :) I zapravo, ove godine nije tako, B8 je maltene rebrandirani B7 dok C8 pa nadalje imaju nov procesor i specs. Ima nekih ok unapredjenja, ali kosta skoro pa duplo (a i nema ga jos uvek kod nas, cak ni u oglasima nisam video).

Da, B6 je bio 3D, C6 je bio curved te godine.
« Poslednja izmena: 30.06.2018 00:21:54 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
« Odgovor #7 poslato: 30.06.2018 16:05:33 »
Poslao sam ti invite na gmail, javi da li ti je stiglo.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #8 poslato: 01.07.2018 00:38:38 »
Poslao sam ti invite na gmail, javi da li ti je stiglo.

Stiglo, registrovao se! Hvala puno.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames