Autor Tema: Windows/macOS/PC/spiritual discussion zone  (Pročitano 12050 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bear

• Dominator
Odg: Windows/macOS/PC/spiritual discussion zone
« Odgovor #270 poslato: 08.08.2017 23:16:17 »
Ali da kupim kompjuter na kom bukvalno stvaram svoje zivotno delo - to je "snob".

Snoberija je onaj momenat kada ti je sve osim tog tanisnog sloja uber-proizvoda sve "ispod casti" i "burek kod bate". Ej, siguran sam da i Louis Vuitton i YSL torbe vrede x hiljada eura, i da je do mene da ne mogu da procenim *zasto* one nekome vrede toliko para. Problem nastaje kada neko kaze "MORAM da imam LV torbu. Jednostavno, sve ostalo je bez ukusa i kich". I samim tim implicira da onaj ko nije uzeo neki od "odobrenih" proizvoda ili nema ukusa ili nema para (ili oba), sto opet implicira neku inferiornost tog drugog kupca - e TO je snoberija.

Kao sto rekoh, nevezano za cenu, laptop koji sam uzeo smatram da je bolji od Ivanovog laptopa. I to ne dosta, nego neuporedivo bolji za ono za sta meni treba i na onaj nacin koji ja radim - jednostavno kvantitativno poredjenje nije moguce jer MBP nema ni izbliza tu funkcionalnost koja meni treba.
« Poslednja izmena: 08.08.2017 23:18:33 bear »

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #271 poslato: 08.08.2017 23:33:44 »
Moze jedino da te dotice ako te je sramota na sta trosis pare, a ocigledno nije. Iako ja i eto jos po ko mislimo da bi trebalo da bude, al kako najbolji comeback ikada kaze, that's just our opinion man.

Ti zaista mislis da treba da me bude sramota sto sam kupio MacBook? I da ako kazes "hej, to je samo moje misljenje" da je to onda ok?

Aj, brate, da vise ne trosimo vise jedan drugom vreme.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #272 poslato: 08.08.2017 23:40:21 »
Ali da kupim kompjuter na kom bukvalno stvaram svoje zivotno delo - to je "snob".

Snoberija je onaj momenat kada ti je sve osim tog tanisnog sloja uber-proizvoda sve "ispod casti" i "burek kod bate". Ej, siguran sam da i Louis Vuitton i YSL torbe vrede x hiljada eura, i da je do mene da ne mogu da procenim *zasto* one nekome vrede toliko para. Problem nastaje kada neko kaze "MORAM da imam LV torbu. Jednostavno, sve ostalo je bez ukusa i kich". I samim tim implicira da onaj ko nije uzeo neki od "odobrenih" proizvoda ili nema ukusa ili nema para (ili oba), sto opet implicira neku inferiornost tog drugog kupca - e TO je snoberija.

Jao, ma daj, gde sam ja rekao da MORAM da imam neki Mekbuk ili stagod. Mogao bih da radim i na najjeftinijem kompjuteru.

Ej, malo me nervira da mi mecete reci u usta i predstavljate me ne znam kako. Jedino za koga sam rekao da nemaju ukusa su HP dizajneri, kako me kritika njihovog dizajna cini snobom, aj molim te, objasni mi? Brate, ti HP laptopi sa zlatnim delovima jesu kic, sta da ti kazem - zaista to mislim, a kako si ti to sveo na "sve sto nije Apple je bez ukusa i kic" - to nemam pojma, stvarno.

More, znate sta - aj cao. Dosta mi je prozivki, zaista. Zamisljajte vi da sam ja snob, lepo ce vam se uklopiti u ostale fantazije o Apple ovcama.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #273 poslato: 09.08.2017 13:36:23 »
Ej, malo me nervira da mi mecete reci u usta i predstavljate me ne znam kako. Jedino za koga sam rekao da nemaju ukusa su HP dizajneri,

Tehnicki, u ovom threadu si rekao da NIKO, ali bas NIKO nema ukusa sem Microsofta i Apple-a, i da te proizvode ne bi koristio jer nemaju ukusa. Ono, nisam rekao da MORAM da imam Macbook ili iWatch, ali sve ostalo je jeftino djubre a ja necu jeftino djubre... Ni HP ni Dell ni Lenovo ni Samsung, ni nista. Ne onako "istorijski gledano", ne "pojedini modeli", nego onako blanket statement - brand A je cool i ima ukusa, brand B nema i nikada nece imati. Sad, skoro sam siguran da ti o tome u sebi razmisljas kao perfekcionizmu i da vadimo neke od tvojih komentara iz konteksta, ali slusajuci to spolja, zvuci kao nesto vrlo blizu snoberiji. Ovo pisem ne zato sto mislim da si neki Apple snob/iSheep, upravo naprotiv, da ti ukazem da se to sto pises moze tako interpretirati cak i ako to nisi.

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #274 poslato: 09.08.2017 18:56:03 »
Ivane, nisam rekao da treba da te bude sramota zato sto si kupio Macbook Pro.
Zapravo, ne bi trebalo ni da kazem da je to samo moje misljenje i opet treba da bude ok.

Cheers :)

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #275 poslato: 10.08.2017 00:49:35 »

Tehnicki, u ovom threadu si rekao da NIKO, ali bas NIKO nema ukusa sem Microsofta i Apple-a, i da te proizvode ne bi koristio jer nemaju ukusa.

Pa, ne, nisam to tvrdio.

Rekao bih da ti to vise tako dozivljavas, nego sto ja to govorim. Nabrojao sam nekoliko kompjutera koji su mi uradjeni s ukusom - i HP ZBook i Razer laptopi, i slicno. Ono sto se secam da jesam kritikovao su ti HP fensi pokusaji, meni je to kic. Ne zato sto je HP, ne zato sto nije Apple, vec zato sto mi je taj dizajn kic. Da li ce uvek biti kic - pa ne znam, to od njih zavisi.

Ono, nisam rekao da MORAM da imam Macbook ili iWatch, ali sve ostalo je jeftino djubre a ja necu jeftino djubre...

Ne. Nije sve ostalo jeftino djubre, niti je HP jeftino djubre. Ono sta jeste jeftino djubre je dizajn nekih HP modela i crapware koji stavljaju na laptopove. To ne znaci da su drugi aspekti tih kompjutera djubre - naprotiv, za ovo poslednje sam rekao da ocigledno HP inzinjeri i dizajneri nisu krivi i da je ta odluka dosla od ljudi u odelima.

To ti citas kao "sve ostalo je djubre", ali to ja nisam rekao.

Ni HP ni Dell ni Lenovo ni Samsung,

Dell nije jeftino djubre. Ako sam tako nesto rekao - a mislim da nisam - rekao sam u afektu. Ali nije jeftin i nije djubre. Meni je losiji od MacBook-a u svakom smislu, ali to nije isto sto i djubre.

Samsung nije jeftin, ali jeste djubre u vecini slucajeva. Zapravo, ne, evo to je jedino sto cu da kazem - da je gotovo uvek djubre. Imaju super tech, ali su djubre. Primer je njihov mid-range HDR TV koji je po specs dosta ispred konkurencije.... a onda pocne da ti se plasticni, jeftin ram odlepljuje i raspada posle par meseci. O eksplodirajcim baterijama da ne govorim. O kic softveru da ne govorim. Oni jesu djubre.

Ali ostali - ne, nisu automatski djubre zato sto nisu Microsoft ili Apple.

ni nista. Ne onako "istorijski gledano", ne "pojedini modeli", nego onako blanket statement - brand A je cool i ima ukusa, brand B nema i nikada nece imati.

To je tvoja interpretacija. Apple je cool i ima ukusa i Microsoft je cool i (uglavnom) ima ukusa. HP bas i nema ukusa u premium segmentu, bar ove sto sam video - meni to nije lep dizajn i mogu da ti objasnim zasto, ali to je tema za drugi mail. Mislim da taj dizajn moze da fascinira ljude koji nemaju ukusa po pitanju industrijskog dizajna. Ja verujem da si covek koji itekako ima ukusa po pitanju mnogih stvari and you dress like a gentleman i sve to - ali sto se tice industrijskog dizajna, mislim da tu vise ides na to da bude dobar materijal i uredno - ali da ti neke stvari na tim Spectre laptopovima jednostavno ne bode oci kao meni.

I ne, to ne znaci da zbog toga ne bih koristio taj laptop, niti da oni koji ga uzmu grese. Ako je dobro sklopljen, ako dobro radi, ako je pouzdan - za tu cenu - verovatno je odlican kompjuter. Tebe ce mozda iznenaditi kada ovo kazem, ali HP meni uliva poverenje u smislu hardverskog kvaliteta. Mislim da je, uprkos Achosovim pretpostavkama, to vaznije od toga da ima dizajn s ukusom. Ali to ne menja cinjenicu da, po meni, taj dizajn nije uradjen sa ukusom, i ako se to nekom svidja, rekao bih da ta osoba nije bas puno razmisljala o estetici industrijskog dizajna. Sto je ok. Takodje, mislim da je odluka da nafiluju kompjuter svojim, khm, softverom jeftin potez.

Ti to citas kao "Sve sto HP napravi je jeftino smece bez ukusa i ja to nikad ne bih koristio".

Sad, skoro sam siguran da ti o tome u sebi razmisljas kao perfekcionizmu i da vadimo neke od tvojih komentara iz konteksta, ali slusajuci to spolja, zvuci kao nesto vrlo blizu snoberiji.

Pa, sad kako da kazem, takodje to sto pricam o politici nekim mojim poznanicima zvuci kao izdaja srpskih nacionalnih interesa i patriotskih porodicnih vrednosti - pa opet, jel, ja ne mislim da pricam pogresne stvari. Meni nista sto pricam ne zvuci kao snobizam, meni je snobizam to kada ti je bitna samo cena i brend. Ali, s druge strane, brend nije samo po sebi negativna stvar i sasvim je moguce da ti se skoro svi proizvodi nekog brenda dopadaju zbog tih proizvoda, a ne zbog samog brenda.

Ovo pisem ne zato sto mislim da si neki Apple snob/iSheep, upravo naprotiv, da ti ukazem da se to sto pises moze tako interpretirati cak i ako to nisi.

Kao sto rekoh, svako interpretira stvari kako zeli. Ali moje iskustvo kaze da ljudi obicno interpretiraju u skladu sa svojim ukusom, a ne sta time sta ljudi pricaju. Ako Microsoft fanu hvalim X-Box onda sam samo pasioniran, ako to radim Sony fanu onda patim od jednoumlja a ako to radim PC fanu, onda sam glup.

Prilicno sam siguran da identican stav imam, samo da sam orijentisan ka, recimo, Lenovo uredjajima, da niko ne bi ni primetio sta pricam.
« Poslednja izmena: 10.08.2017 01:05:58 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #276 poslato: 10.08.2017 01:04:38 »
Ivane, nisam rekao da treba da te bude sramota zato sto si kupio Macbook Pro.
Zapravo, ne bi trebalo ni da kazem da je to samo moje misljenje i opet treba da bude ok.

Pa, zapravo jesi, tojest to si napisao, ali ok, prihvaticu da nisi to hteo da kazes.

Nije problem u tome da li ti licno mislis da je nesto dobar izbor, problem je kada mislis da je tudje rezonovanje, koliko god bilo drugacije, na neki nacin negativno. Na primer: ja nisam fan sporta i gledanje sporta mi je tracenje vremena, ali to ne znaci da mislim da ljudi koji gledaju sport automatski trace svoje vreme.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #277 poslato: 10.08.2017 12:38:47 »
Dell nije jeftino djubre. Ako sam tako nesto rekao - a mislim da nisam - rekao sam u afektu. Ali nije jeftin i nije djubre. Meni je losiji od MacBook-a u svakom smislu, ali to nije isto sto i djubre.

Ovo mi je inace zanimljivo - Dell je u Americi, osim u vrlo specificnim segmentima (XPS, Alienware), ekonomodel PC sveta (ako je HP Toyota a Spectre Lexus - Dell je Ford). Onako vrlo oldschool Americki - good value, all muscle, zero finesse. Da ja moram da slazem redosled po kojem cu da gledam ponudu (za moje stvari - dakle high power convertibles, touch ili workstation stuff), bilo bi Microsoft, HP, Lenovo... I onda duza pauza, pa Dell, Asus... i to je to - naravno sa manjim perturbacijama zavisno od toga za sta mi treba HW (jer se MS masina za gaming zove... XBox :) )

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #278 poslato: 10.08.2017 15:33:46 »

Ovo mi je inace zanimljivo - Dell je u Americi, osim u vrlo specificnim segmentima (XPS, Alienware),

Pa ja sam mislio prvenstveno na XPS 13" i 15", njih stalno navode kao MBP killere. Ne znam za ostalo.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #279 poslato: 10.08.2017 19:51:15 »
Pa ja sam mislio prvenstveno na XPS 13" i 15", njih stalno navode kao MBP killere. Ne znam za ostalo.

XPS filozofija je bukvalno max-spec komponente, u najkonzervativnijem pakovanju mogucem. Pa ako nekome fali neka max-spec komponenta, sigurno je da ce neki novi XPS to ima, pretpostavljam da je zato Mac alternativa (posto Dell ne experimentise sa non-classic form-faktorima, pa XPS dizajn (form-factor) vise lici na Mac-ov, nego neki Spectre). Imace najnoviji/najjaci CPU, GPU, i sve to, za najmanje para (nije dzabe XPS skracenica od Xtreme Performance System). Da nastavim Ford analogiju, XPS je Mustang - koji je u Americi max-horsepower auto za mase (odatle i naziv - pony car, jer je za one koji nemaju za "pravi" muscle-car), za ljude kojima ne smeta jeftina plastika, neudobna sedista i sh!t handling na putu, a u Evropi je epitom americkih sportskih automobila :)
« Poslednja izmena: 11.08.2017 14:10:48 bear »

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #280 poslato: 10.08.2017 21:48:21 »
Pa, zapravo jesi, tojest to si napisao, ali ok, prihvaticu da nisi to hteo da kazes.
Nisam, ali vidim kako moze lako da izgleda da jesam.
Ne mislim ja da si ti losa osoba zato sto si dao jos gomilu kesha za istu stvar samo lepsu, nego ja s tim prosto ne mogu da se poistovetim

Jebiga, semantika. Ja isto mislim da je gledanje sportskih prenosa gubljenje vremena, ali naravno mnogim ljudima to nije gubljenje vremena, naprotiv.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #281 poslato: 10.08.2017 21:57:57 »
https://www.consumerreports.org/laptop-computers/microsoft-surface-laptops-and-tablets-not-recommended-by-consumer-reports/

Odmah da kazem - ja tim Consumer Reportovima ne verujem nista. Prave clickbait naslove i lupetaju. Ali ono sta me nervira je kada napisu tako neku glupost za MBP bateriju, ceo internet to prihvata kao istinu i citiraju to na sve strane i Verge pravi cetiri clanka o tome (kasnije su CR povukli tu tvrdnju, ali mit je ostao - iako MBP tuce vecinu laptopova te klase po pitanju battery life). Kada nesto 10x gore napisu za Surface, niko to ne shvati ozbiljno.

Dupli standardi.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #282 poslato: 11.08.2017 02:48:00 »
Dunno. Zavisi od metodologije, pretpostavljam. I meni je crkao punjac, pa, posle 2.5 godine, ne znam dal' to spada pod ovo, ali to se bar moze zameniti bez nekog veceg problema. Ostali problemi koji su se javljali (WiFi et al) su bili reseni preko updateova relativno brzo.

I naravno... MS HW customer support je uvek bio sjajan (ja sam bio u kontaktu sa njima i u vezi SP3 i Band-a), tu se vidi da je Apple bio uzor (za razliku od MS SW supporta koji je malo "have you tried turning it off and on again").

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #283 poslato: 12.08.2017 21:09:35 »
I opet, ne mogu da verujem OPET - igrao sam igru na kucnom kompjuteru, koji sam nedavno updatovao, usred igre mi se pojavio popup da updateuje, prekinuo me u sred igranja prozorom preko ekrana - ja sam kliknuo "hide" da mi ne smeta, nastavio da igram, posle nekog vremena mi je rekao da je downloadovao to sta treba - ja sam kliknuo hide jos jednom, a on mi rekao "e sada ces biti sign outovan". Verovatno je negde sitnim slovima pisalo da restartuje kasnije, ne znam ali u sred igranja online igre bez pauze necu da citam fine print, hocu samo da me ne smara i pusti me da zavrsim. Umesto toga - restart.

Totalno je trolerski OS. Sada mi napisite postove kako se to vama ne desava ili traje 2 min ili sam ja glup, ali ja cu samo da kazem - tuzno.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/