Autor Tema: Windows/macOS/PC/spiritual discussion zone  (Pročitano 14671 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
Odg: Windows/macOS/PC/spiritual discussion zone
« Odgovor #285 poslato: 12.08.2017 22:07:58 »
Rekao bih da je ovo Creators Update. Ne znam posto nisam sam instalirao nista - mislio sam da je vec instaliran ovim update-ovima sto sam stavio.

Dakle, nije ono bio bug, vise te ne pita za Creators Update, samo forceuje install. U sred rada. Install koji na HDD-u traje sat vremena.

Uzgred, drug juce drzao predavanje, Windows update mu restartovao komp usred predavanja. I morali su da cekaju da zavrsi.
« Poslednja izmena: 12.08.2017 22:14:46 Ivan »
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #286 poslato: 13.08.2017 03:50:01 »
Dakle, nije ono bio bug, vise te ne pita za Creators Update, samo forceuje install. U sred rada. Install koji na HDD-u traje sat vremena.

Creators Update je izasao pre 4 meseca. I (osim ako je neko cackao) trebao je da pita jesi li za update. Sada su istekla ta dva-tri meseca dobrovoljnog upgradeovanja i sada je svaka instalacija koja u protekla 4 (cetiri) meseca nije uradila update/restart u force modu (mislim da Windows 10 Pro ceka malo duze, ali ne drzite me za rec). Update is a thing, ako necete Mac ili Linux, naucite da je to deo higijene, kao pranje zuba ili proveravanje ulja ili menjanje letnjih/zimskih guma. Ako ste od tih NE SADA MJKTIBZJU!!!! lepo namestite active hours i stavite sve na automatiku. Meni vec *godinama* nije restartovao usled rada, od CU naovao samo lepo dobijem notifikaciju "ej ima nesto novo, bice update kada sledeci put restartujes". Mozemo mi da psujemo policiju sto nas kaznjava zbog celavih guma, ali... kao sto tebe ne zanimaju neke tamo update opcije, tako ni policajca ne zanima gde si se zurio i da na drugom autu nikada nisi morao da menjas gume.

Uzgred, drug juce drzao predavanje, Windows update mu restartovao komp usred predavanja. I morali su da cekaju da zavrsi.

Dobro me podseti - cekao sam kolima u Frankfurtu (ne izmisljam) na izlasku iz rentakar garaze 15 minuta iza devojke kojoj se gasio BMW jer je izlaz bio na uzbrdici. Sad, ili je BMW truba sa sistemskim problemom, ili ona nije znala kako da krene sa manuelnim menjacem na uzbrdici.
« Poslednja izmena: 13.08.2017 03:56:57 bear »

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #287 poslato: 13.08.2017 12:27:32 »
Dobro me podseti - cekao sam kolima u Frankfurtu (ne izmisljam) na izlasku iz rentakar garaze 15 minuta iza devojke kojoj se gasio BMW jer je izlaz bio na uzbrdici. Sad, ili je BMW truba sa sistemskim problemom, ili ona nije znala kako da krene sa manuelnim menjacem na uzbrdici.

Da je Apple Car u pitanju, znala bi.

Ali to mi je, zapravo, odlican primer. Za 10-20 godina ne mogu da zamislim da automobili budu takvi da se ljudima gase na uzbrdici zato sto ljudi ne znaju da koriste manualne menjace. Nekada si morao da koristis kurblu, nosis naocare za voznju i imas cekic u pregradi za rukavice da bi vozio. Danas smo svedoci velike tranzicije, kada automobili postaju sve jednostavniji i laksi za koriscenje. Jos nismo stigli dotle, ali sam siguran da cemo u buducnosti samo sedati u svoja kola i reci gde zelimo da idemo. Ljudi koji zele da voze sa manualnim menjacima i upravljaju i sve to - moci ce to da cine i verovatno ce biti profesije (sportski trkac) gde ce to biti neophodno - ali ostali ce samo moci da sednu u kola, bilo da su deca ili stari ljudi.

Kod kompjutera se to, na neki nacin, vec desilo. Jedino sto Windows jos nije tu.
« Poslednja izmena: 13.08.2017 22:08:35 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #288 poslato: 14.08.2017 02:16:29 »
Citat
ali ostali ce samo moci da sednu u kola, bilo da su deca ili stari ljudi.

Ovaj, a... vozis li ti? Cisto da razjasnim da li ti je jasno da su rucni menjaci rezultat toga da ih ljudi traze, a ne zato sto BMW, Mercedes ili Ferari ne znaju da naprave automatik. I da razlog zasto deca ne mogu da voze auto nije zato sto je "komplikovano", vec zbog potencijala za opasnost? Koliko mi je poznato, stari ljudi isto mogu da voze - pitanje se samo medicinskih sposobnosti.

I nekako opet upadas u tu magic-Apple-zonu. Ako kupis Apple bicikl, ne moras da ucis da ga vozis. Ako kupis Apple kupaci, ne moras da znas da plivas. Ako kupis Apple olovku, ne moras da znas da citas i pises, ako kupis Apple mikrotalasnu, mozes da stavis i metalne stvari i da susis macku... A ja u medjuvremenu jedva mogu da kucam na shugavoj Mac tastaturi jer nema ni home/end/del/insert - ocito stvari koje koriste samo neki doktori nauka.

Inace drago mi je da se slazes da u sustini Win radi pravu stvar kada oduzima kontrolu i resi stvar - trajalo koliko trajalo. To je cena automatike, koja vremenom postaje sve bolja. Ne zastupam ja manuelnu voznju - vec da ljudi treba da znaju sta koriste. Greska nije u tome sto je BMW bio na manuelni pogon nego sto je ona uzela takav auto i pokusala manevar sa kojim ocito nema iskustva - i to je upravo ono sto se desava ljudima sa tim updateovima. I sad mi mozemo da psujemo Windows usability (necemo se sloziti), ali bottom line je... psujes osigurac koji iskace - sto mu je i namena. Trolerski osigurac. Stavi ekser, siguran sam da ce to resiti problem.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #289 poslato: 14.08.2017 08:40:53 »

Ovaj, a... vozis li ti? Cisto da razjasnim da li ti je jasno da su rucni menjaci rezultat toga da ih ljudi traze, a ne zato sto BMW, Mercedes ili Ferari ne znaju da naprave automatik. I da razlog zasto deca ne mogu da voze auto nije zato sto je "komplikovano", vec zbog potencijala za opasnost? Koliko mi je poznato, stari ljudi isto mogu da voze - pitanje se samo medicinskih sposobnosti.

I nekako opet upadas u tu magic-Apple-zonu. Ako kupis Apple bicikl, ne moras da ucis da ga vozis. Ako kupis Apple kupaci, ne moras da znas da plivas. Ako kupis Apple olovku, ne moras da znas da citas i pises, ako kupis Apple mikrotalasnu, mozes da stavis i metalne stvari i da susis macku... A ja u medjuvremenu jedva mogu da kucam na shugavoj Mac tastaturi jer nema ni home/end/del/insert - ocito stvari koje koriste samo neki doktori nauka.

Iako meni ne smeta odsustvo tih tastera  - to ja skroz prihvatam kao design decision koji se tebi ne svidja i smeta ti i cini ti tastaturu "sugavom". Ja necu da te ubedjujem da to tako treba da bude i da ti nesto gresis (a mogao bih da ti kazem da je del fn+backspace, end i home su cmd+ up/down arrow i da je sve to stvar navike -  insert, da budem iskren, nikad u zivotu nisam koristio na PC-u pa ne znam sta tacno radi, ali to je sad besides the point). Isto kao i za number keypad, meni nikad nije bio bitan, ali ima dosta ljudi kojima jeste tako da ako ti to treba na laptopu, ne mogu ja da kazem da su ti ljudi glupavi ili seljaci ili stagod.

U svakom slucaju, Mac nije savrsen. Kada pominjes te stvari "sugava tastatura" dok pricamo o Windows update malo mi to zvuci kao na onaj vic u kom se Svajcarac hvali Amerikancu kako su im vozovi mnogo redovniji od njihovih, pa kada voz zakasni on besno komentarise "a mi bar nismo porobljavali crnce". To sto tastatura nije po tvom ukusu ne znaci da ljudi ne kapiraju kako da koriste Mac. Ti kada sednes za Mac, ti ces znati da ga koristis - sad, to sto nekim ljudima nece sve biti kako su navikli ili kako vole, jbg, stvar ukusa.

Ne znam da li razumes sta govorim. Ok, Microsoft je odlucio da su updates obavezne. Dobro, to je odluka sa prednostima i manama i to je njihov design decision. Meni moze da se ne svidja, ali necu ja da kukam zbog toga, posto stvari nisu tako jednostavne. To je ekvivalent "tastatura nema home/insert/keypad" na Mac-u. Ja kukam na njihovu implementaciju te odluke. Pokusacu da ti to objasnim ovako: zamisli da Mac IMA tastere insert, home, end, del - ali rade samo od 12 do 17h svakog dana. E to je meni slucaj sa update-om. Ok, mora da update-uje, ali ocigledno taj sistem automatskih update-ova nije jasan ljudima kojima je Windows stran, posto se svima desavaju ti restarti bas kada im najmanje odgovara.

Dakle: ljudi koji se razumeju u Windows, nemaju problem sa restartima. Svi ostali - restartuje im u sred igranja/predavanja/gledanja filma/you name it. Da sam ja jedini, verovao bih da je problem u meni, ali samo ja znam 4 osobe koje je to bas posteno izjebalo, a kratak pogled po internetu kaze da problem nije stran gomili ljudi. Jel shvatas o cemu pricam?

Inace drago mi je da se slazes da u sustini Win radi pravu stvar kada oduzima kontrolu i resi stvar - trajalo koliko trajalo. To je cena automatike, koja vremenom postaje sve bolja.

Slazem se, da. I verujem da im automatika postaje sve bolja, posto je trenutno sranje i cini Windows sranje operativnim sistemom, tako da se nadam da ce to da rese nekako.

Ne zastupam ja manuelnu voznju - vec da ljudi treba da znaju sta koriste. Greska nije u tome sto je BMW bio na manuelni pogon nego sto je ona uzela takav auto i pokusala manevar sa kojim ocito nema iskustva

Eeeee, to je to nadmeno ponasanje inzenjera. Sta da ti kazem, dobro da nisi u sales/design/marketing divizijama. Ne, greska je BMW-ova sto nije skontao da ce gomila ljudi cuti od prijatelja da je manualni pogon do jaja, kupiti automobile i onda imati probleme. "Neka nauce" ili "neka istraze" je jednostavno pogresan pristup.

Pitao si me da li vozim automobil. Odlicno pitanje: ne vozim. Ali, hipoteticki, nas studio zaradi bas puno para i ja sam bogat - kupicu auto. I kako cu ga kupiti? Mene ne zanimaju automobili. Ozbiljno, znam da je to ljudima cudno, ali zabole me. Znas kako bih ja kupio auto? Tako sto bih otisao na Mercedesov ili BMWov sajt, nasao neki bas lep i prostran auto i video da ima Car Play, klimu, hologramski interfejs, ne znam sta - i kupio. Ozbiljno ti kazem, ne bi mi palo na pamet da proverim da li ima manualni ili automatski menjac. Ako si vozac (inzinjer) pretpostavljam da je to jedna od prvih stvari koje bi proverio. Ali ja, da nisi pokrenuo ovu diskusiju, ne verujem da bi mi to palo na pamet. I onda bih kupio auto sa rucnim menjacem, on bi mi se gasio na uzbrdici i ja bih psovao BMW.

Mislim da se ti i ja sustinski razlikujemo u tome sto ja smatram da je to BMW-ova greska, a ti da je moja. Necu da se pozivam na artisticku dusu i slicno, pa hajde da kazem casual vs engineer.

Ja sam postao casual user Windowsa i Windows me jebe gde god stigne.

- i to je upravo ono sto se desava ljudima sa tim updateovima. I sad mi mozemo da psujemo Windows usability (necemo se sloziti), ali bottom line je... psujes osigurac koji iskace - sto mu je i namena. Trolerski osigurac. Stavi ekser, siguran sam da ce to resiti problem.

Nope, kupicu Apple osigurac koji ce da iskoci, ukljuci bateriju i kaze mi da imam sat vremena da sacuvam stvari.

« Poslednja izmena: 14.08.2017 10:55:53 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Na mreži Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #290 poslato: 14.08.2017 11:37:54 »

I call bullshit on this. Nisam 100 godina uzeo iPhone u ruke. Ženina sestra mi dala njen da joj nađem neku opciju za WiFi. Ne znam sada tačno šta je tražila, ali dugo nisam mogao na nađem, pošto je l'... nije intuitivno. E sad tebi je verovatno sasvim očekivano da je ta opcija negde, a meni nije. I ti misliš da je to ultra intuitivno, meni je na potpuno pogrešnom mestu. Sad, naravno možeš da misliš da je to zato što sam ja Android korisnik, pa očekujem stvari na drugom mestu, ali ja kažem da su tebi Windows, Android stvari na pogrešnim mestima jer si ti navikao na iOS i OSX layout. Jedini način da testiramo je da dovučemo nekog iz divljine koji nikada video telefon nije i tražimo da nađe WiFi na Androidu i na iPhone-u. Ali naravno to neće uspeti, pošto ne zna šta je WiFi.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #291 poslato: 14.08.2017 13:21:51 »

I call bullshit on this. Nisam 100 godina uzeo iPhone u ruke. Ženina sestra mi dala njen da joj nađem neku opciju za WiFi. Ne znam sada tačno šta je tražila, ali dugo nisam mogao na nađem, pošto je l'... nije intuitivno. E sad tebi je verovatno sasvim očekivano da je ta opcija negde, a meni nije. I ti misliš da je to ultra intuitivno, meni je na potpuno pogrešnom mestu. Sad, naravno možeš da misliš da je to zato što sam ja Android korisnik, pa očekujem stvari na drugom mestu, ali ja kažem da su tebi Windows, Android stvari na pogrešnim mestima jer si ti navikao na iOS i OSX layout. Jedini način da testiramo je da dovučemo nekog iz divljine koji nikada video telefon nije i tražimo da nađe WiFi na Androidu i na iPhone-u. Ali naravno to neće uspeti, pošto ne zna šta je WiFi.

Pa dobro, ali ti si jako mali uzorak. Plus, navikao si se na Android - voleo bih da mozes da obrises svoje iskustvo pa sednes od nule za oba telefona pa da vidimo sta ces pre da ukapiras. Ali to cak nije ni poenta.

Ne znam ni sta si trazio - ne znaci da je SVE intiutivno. Poredis babe i zabe. Izvini, ali bas ti je los primer - pa evo, da na iPhone treba da nadjes gde se ukljucuje Cloud Photo Library - a da nikad nisi koristio iPhone - nikad ne bi nasao niti bi znao sta je Cloud Photo Library. Kao sto ja na jednom Androidu bukvalno nisam mogao da nadjem kako se ukljucuje 4G. To su stvari za koje moras da procitas negde - ej, udji u settings/general/network/carrier/cellular nesto nesto. Lupam sad - ali to ne znaci da ZBOG TOGA Android ili iPhone nisu intutitivni. Kao sto se ja ne zalim ako na Windowsu nije intuitivno da podesis mrezu ili neki tamo proksi ili stagod. Za to, ako se ne razumes, zoves podrsku.

E ali sad zamisli da si uzeo telefon, tipa Android ili iPhone, nebitno, i zoves klijenta. Raspravljate o dizajnu i usred razgovora se tebi taj telefon restartuje da instalira update. Ti opsujes, zoves posle 20 minuta klijenta i objasnis sta je bilo, a on ti odgovori "ma da, znam, to se i meni desava". Sledece nedelje pocnes da na telefonu odgovaras na mail tom klijentu, napisao si do pola - kada ti se telefon opet restartuje. Izgubio si pola maila koji draft nije sacuvao. Dolazis ovde i pizdis i kritikujes to i ja ti se pojavim i kazem da si TI kriv posto si trebao da udjes u settings -> general -> phone -> about -> operating system -> updates -> defer updates -> update at night.

Ja ovde govorim o mission critical stvarima. Atila govori o tastaturi - brate, tastaturu znas da li ti odgovara ili ne kada je probas/vidis. Nije Mac za svakog. Ali ovde je rec o tome da ja ne koristim svoj Windows cesto ni na poslu ni kuci, otprilike jednom nedeljno, kad god mi je ponudio update ja sam ga instalirao, ali nisam sam kliktao na "check for updates" ili tako nesto - i da je on sada odlucio da mi se osveti tako sto mi je vec treci put restartovao kompjuter usred rada. Meni je ovo govnarski lose.

P.S. Ne mozemo da znamo, ali ako Apple izbaci kola, siguran sam da bi gospodjica iz price znala da se popne uz uzbrdicu. Cak i ako tebe zbunio svaki telefon svake prijateljice tvoje zene - prilicno sam siguran da te osnovne stvari Apple radi odlicno.
« Poslednja izmena: 14.08.2017 13:25:00 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #292 poslato: 14.08.2017 17:14:25 »
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #293 poslato: 14.08.2017 17:20:24 »
P.S. Ne mozemo da znamo, ali ako Apple izbaci kola, siguran sam da bi gospodjica iz price znala da se popne uz uzbrdicu. Cak i ako tebe zbunio svaki telefon svake prijateljice tvoje zene - prilicno sam siguran da te osnovne stvari Apple radi odlicno.

Mislim da je ovo taj deo gde se mimoilazimo sa paralelnim svemirima. U tvoj svemiru Apple pravi automobile koji su bolji i laksi za upotrebu od BMW-a. Ja zaista zelim da taj Apple predje iz tvog i u moj paralelni svemir. U mom paralelnom svemiru:

- Apple CEO govori korisnicima da ne drze adekvatno telefon u ruci ako im je prijem slab
- iPhone se krivi ako ga drzis u pogresnom dzepu
- treba da nosis dodatnu torbu adaptera i prodjes trogodisnji kurs inzenjera Apple adapterologije da bi znao sta ti treba i sta je sa cim kompatibilno i sta ces morati da menjas/dokupljujes ako uzmes novi Mac

Shvatas problem? Ja sam prvi za to da pojednostavimo stvari tamo gde moze, i mislim da se sve kompanije, pogotovo koje se bave high-endom (incl Apple) trude u vezi toga, ali mi bode oci koliko lako prelazis preko Apple gresaka, koje su ponekad banalne - FFS, Apple je napravio telefon koji mozes da drzis "pogresno" i da ti se veza prekida zbog toga u toku tog super-vaznog razgovora sa klijentom. Shvatas? Tu cak ni nema opcije u meniju "hold phone with left hand while touching ear" - jednostavno stvar pukne bez pardona i ti ne mozes nista da uradis povodom toga sem da izvodis razne gimnasticke rituale.

Sa druge drane - za tebe greske postoje samo u ne-Apple svetu, Apple ekvivalent ce uvek biti bolji i laksi za koriscenje, a Apple samo ima mrzitelje i stvari koje mogu biti samo bolje.
« Poslednja izmena: 14.08.2017 17:42:08 bear »

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #294 poslato: 14.08.2017 17:27:02 »

Za mene je ovo ilustracija koliko taj sto je sklopio ovo nema pojma (a on bi trebao da je IT profesionalac a ne neki salabajzer sa brda) - koriste Win10 Desktop install na embedded masini, FFS. Ono sto je jos tuznije je da ovo znaci da su verovatno sve masine koje je taj salabajzer ranije sklapao verovatno bile sirom otvorene za sve exploite.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #295 poslato: 14.08.2017 17:31:55 »
Evo kako to izgleda u mom paralelnom svemiru, evo stigla notifikacija u cosku koja zahteva restart...

A settings lepo kaze vrlo cisto i kulturno sta ce se desiti. Ako je ovo too much, sorry, nemam razumevanja - i hteo bih da napomenem da to sto vam je macka stradala u mikrotalasnoj VASA greska a ne proizvodjaca mikrotalasne.

Slazem se kada pizdis kada treba nesto cackati u registryju, ali sada je vec faza da je lakse hejtovati satima nego dvaput kliknuti. Volimo hejt pa to ti je.
« Poslednja izmena: 14.08.2017 17:44:30 bear »

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #296 poslato: 14.08.2017 17:47:32 »
Evo meni se sad desilo da sam pri restartu imao BSOD (FAULTY HARDWARE CORRUPTED PAGE), i posto se restartovao krenuo je da instalira update. Weird. Nisam imao problema pre toga. Pre toga mi nije pominjao update is ready ili bilo sta slicno...
« Poslednja izmena: 14.08.2017 17:57:39 Igor »
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #297 poslato: 14.08.2017 18:24:29 »

Sa druge drane - za tebe greske postoje samo u ne-Apple svetu, Apple ekvivalent ce uvek biti bolji i laksi za koriscenje, a Apple samo ima mrzitelje i stvari koje mogu biti samo bolje.

Ma taman posla, sigurno ima jako puno gresaka u Apple svetu, apsolutno. Ali sada pricamo o Windowsu i to sto i Apple gresi nije nikakvo opravdanje za Microsoftove greske. Ako smo se dogovorili da to kako Windows radi update jeste greska, jel.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #298 poslato: 14.08.2017 18:26:40 »
Evo kako to izgleda u mom paralelnom svemiru, evo stigla notifikacija u cosku koja zahteva restart...

A settings lepo kaze vrlo cisto i kulturno sta ce se desiti. Ako je ovo too much, sorry, nemam razumevanja - i hteo bih da napomenem da to sto vam je macka stradala u mikrotalasnoj VASA greska a ne proizvodjaca mikrotalasne.

Slazem se kada pizdis kada treba nesto cackati u registryju, ali sada je vec faza da je lakse hejtovati satima nego dvaput kliknuti. Volimo hejt pa to ti je.

Super je meni to, ali ja ti kazem da ja taj prozor nikad nisam video (slika 1). Sto se tice ovog (slika 2) - ni jednom me nije pitao kada zelim da restartujem. Ja ne znam da postoji taj active hours podesavanje - kako mislis da to otkrijem? Brate, nije on meni ponudio nista, samo je restartovao komp. I da se razumemo, i to sa active hours mi je skrnavo posto sam siguran da cu i uvece hteti da radim, hocu da updateuje kada ja ZAVRSIM posao, ali hajde da sad ne ocekujem previse.

Atila, ne kapiras ti - jasno je meni da to radi ok KADA RADI OK. Ovde govorim o situacijama kada iz ovih ili onih razloga - bag, to sto nisam znao da nesto treba da podesim ili nesto trece - on pocne da brljavi i zapocne restart dok radim a da mi nije ni ponudio da odlozim "za veceras" ili tako nesto. Da ne kazem sto mi svaki treci update prijavi neki error (aj na Macu i bootcampu, ali i na regularnom PC-u) ili tako nesto. Znam, znam, paralelni svemiri.

Vidi, meni je jasno gde je problem. S jedne strane ti imas korisnika A kome je to glavni kompjuter, on ga pazi i odrzava - i uz to je i friggin programer wunderking i dipl ing master inzinjer ko zna cega sve - a s druge strane imas korisnika B ko jednom nedeljno upali taj Windows kompjuter i klikne na tu jednu stvar sto mu treba. Mislim da je jasno sta generise paralelne svemire. Ali svejedno, to bas i nije opravdanje, s obzirom da i ja redovno updateujem kada mi ponudi, ne instaliram crapware i ne radim nista posebno egzoticno na PC-u. Jedino sto nisam nesto bio voljan da ceprkam po njegova dva control panela i slicno i sto nisam sam kliktao na check updates nego cekao da ponudi.
« Poslednja izmena: 14.08.2017 18:34:52 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #299 poslato: 14.08.2017 19:07:30 »
Ja ne znam da postoji taj active hours podesavanje - kako mislis da to otkrijem?

Pa mozda kada ti prvi put kada ti krene bacati te dijaloge, nedobog restartuje ondako neocekivao pomislis... a mozda ima neki seting za to? Da vidimo, sigurno je zakopano iza sto menija... Sta? Settings -> Update? I to je to? Ne, ne, to je previse, nisam ja inzenjer.

Citat
Brate, nije on meni ponudio nista, samo je restartovao komp.

Ej, ne voli te, oseca da ga mrzis i njegov AI je odabrao strategiju da te dotuce psiholoskim ratovanjem :P

Citat
I da se razumemo, i to sa active hours mi je skrnavo posto sam siguran da cu i uvece hteti da radim, hocu da updateuje kada ja ZAVRSIM posao, ali hajde da sad ne ocekujem previse.

Pa ono, kada ZAVRSIS, onda mozes mozda da kliknes na ono restart, ili da se odlogujes, ili nesto (za wunderkindove koji su voljni da kliku TRI puta ima cak i opcija da mozes da kazes u MINUT kada zelis da ti restartuje masinu). Pretpostavljam da je i to previse. Taj active hours samo znaci da te tada nece dirati cak i ako nisi uz masinu (upravo da ne bi cekao X minuta/sati ako slucajno odes po kafu ili na telefonski poziv).

Ja nekako osecam da ti mrzis taj Windows Update - sto donekle i razumem. Ali onda krene taj mega-denial - ne, NECU da se upoznam sa time, ne zanima koliko je postalo to jednostavno, NECU da kliknem, NECU da restartujem, NECU NECU NECU ... Please wait, rebooting.... I onda bude MAMU TI, VIDIS DA NE RADI!!#@%!#$^%!#$

Citat
Vidi, meni je jasno gde je problem. S jedne strane ti imas korisnika A kome je to glavni kompjuter, on ga pazi i odrzava - i uz to je i friggin programer wunderking i dipl ing master inzinjer ko zna cega sve - a s druge strane imas korisnika B ko jednom nedeljno upali taj Windows kompjuter i klikne na tu jednu stvar sto mu treba. Mislim da je jasno sta generise paralelne svemire.

Nije mi jasno. Mislim da moji roditelji i Mirjana nisu friggin programer wunderkingovi i dipl ing master inzenjeri (dobro, tata jeste dipl ing, ali s obzirom da ima ~70 godina, nisam siguran da je to relevantno). Ja njihove masine ne cackam osim ako me eksplicitno ne pitaju "a kako ono..." sto se, od Win10 naovamo, desava izuzetno retko - i nijednom me nisu pitali u vezi updateova. Nejasno mi je kako oni uspevaju da ove stvari savladaju/podese ili sta vec i da im to radi, a profesionalci kojima eto posao i zivot zavise od toga, ne, i blamiraju se update-restartom usred predavanja ili rada sa klijentom.

Plus, ako si vec friggin wunderkind koji ima vremena, koristices Linux. Ja koristim Windows zato sto je, u poslednje 2-3 godine, poceo da *RADI* ono sto treba da radi i milion puta je laksi za odrzavanje od Linuxa. Za one sa jeftinijim ulaznicama - ja sam koristio Linux dok sam radio u Microsoftu (uz izuzetak SP3), Win10 je dosao kasnije.
« Poslednja izmena: 14.08.2017 19:20:51 bear »