Autor Tema: Windows/macOS/PC/spiritual discussion zone  (Pročitano 13356 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
Odg: Windows je fantastican i mi nesto gresimo, pa zato pitanje za Atilu
« Odgovor #30 poslato: 20.04.2017 10:44:38 »
Razumem Atila, ali to sto ti pricas je vise veliko poslovno okruzenje. Tamo ne samo da postoje stvari kao sto je Haas, vec obicno imas i ljude koji to odrzavaju, popravljaju. Mislim da si ti, radeci za Nokiu, MS i HP malo izgubio perspektivu i gledas samo velike firme i velike brojeve. Nista to ne znaci, evo, mom drugaru koji je kupio dobar kompjuter (daleko od uglja i pare) na kom radi svoj posao. Njemu jedan los update usred projekta bukvalno moze da unisti posao. Zivi od posla do posla, pa jos u Srbiji. Takvih korisnika je na stotine miliona, sirom sveta. I sta njih briga koji je 5-ogodisnji plan za veliki biznis, kada njima moze da propadne posao do tada.

Ne zelim da se sad nesto posebno prepirem, samo hocu da naglasim da HP-ov rast profita nista ne znaci nekome ko placa racune radeci na svom kompjuteru na koji je potrosio ustedjevinu, jel? Ljudima treba nesto sto je pouzdano i ka tome ce ici. I to je razlog zasto ja ljudima kojima je Mac hardver i softver dovoljan (sto nisu svi, svakako) preporucujem Mac a ne, recimo, Surface. Zato sto znam da je Mac izgradjen oko tog krajnjeg korisnika, a ne da je pravljen (kao sto i Google radi) da bude stepenica na mocnoj i velikoj, dugorocnoj strategiji. Na cudan nacin, Apple deluje kao mnogo manja kompanija i od Microsofta i od Googla i od HP. I vise paznje je posveceno nekom Achosu koji sedi u svom stanu i ko samo zeli da mu stvari rade. I jeste, sve ima svoj downside - zato Achos ne moze da igra ME na Macu, kao sto si vise puta pomenuo. Ali zato ja ljudima kao sto je Achos, ko je ilustrator i gamer, uvek vise preporucujem Mac i da kupi jeftin Playstation uz to. Imas i ME i udobno iskustvo na kompjuteru, a updates docekujes sa "wow, sta je novo" umesto sa "uf, sta nece vise raditi".
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma preveils
« Odgovor #31 poslato: 20.04.2017 10:55:35 »
@bear

Kod nas u firmi vec par godina ide redovan deployment svih security update-ova na korisnicke laptopove (Win 7 ENT) kroz WSUS i GPO.
Nije bilo problema. Sad ne znam kakva je MS politika oko updateova za ENT varijante, da li je drugaciji proces verifikacije i testiranja updateova?

Licno sam zaduzen za update svih servera (server 2008-2012) i to radimo koristeci WSUS. Tu jeste bilo puno problem sa nekompatibilnoscu pojedinih kb-ova sa raznim up to date ENT softverom. Evo npr. skoro mi je neki random security patch sjebao Veeam server. Na svu srecu ovo se brzo resilo brisanjem istog. Znaci nije neki random korejski PotPlayer ili igra, nego ozbiljan backup softver.

Poredjenja radi vodim racuna od nekolicini Linux servera (rhel, centos) i broj problema je enormno manji. Bukvalno 1-2 puta se desi nesto u godinu dana. Dok na Windows-u bar jednom mesecno bude nesto.

Imali smo par situacija da npr TrustedInstaller zakuca procesor na 100% (zbog update-a) i nakon celog procesa nemoguce je utvrditi razlog (iz logova, dumpova, hw logova). Kontaktiramo MS (isto su nam partner) i ni njihovi inzenjeri nisu sigurno sta je tacan razlog. Na kraj nam kazu reinstalirajte VM ili jednostavno vratite neki raniji snapshot/backup bez tog update. Znaci nema resenja...

Elem sve ovo govorim da bih ukazao na cinjenicu da Windows update policy jos uvek definitivno nije stabilan i zreo. I potpuno razumem jabucare kad kukaju na isti.

Mali offtopic vezano za haas:

Moja trenutna firma (iz koje odlazim :)) je globalni partner sa HPE i bas sam bio na jednom od sastanaka sa vasim predstavnicima u vezi sa ovom temom.
Koliko se secam problem je vezan za nacin placanja i prisustva nekakve vase finasijske cerke firme koja zbog zakonski regulativa ne moze da posluje normalno u Srbiji. Zove HPE Finance ili tako nesto...
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #32 poslato: 20.04.2017 11:02:54 »
Znam da Achos ovde gore predstavlja every Tom, Dick and Harry averge Joe korisnika, ali moram da napomene.
Spoiler (click to show/hide)
The real Achos nikada nece koristiti hipsterska Apple sranja.

Playstation nije jeftin, a narocito playstation mac combo.
evo upravo sam gledao, najjeftiniji imac (to je valjda desktop mac, macbook je mnogo skuplji)
dolazi sa 21.5" ekranom, sto mi ne odgovara (sledeci je 27" al naravno skuplji) je od 1100 dolara, sa i5 CPU cena sigurno raste.

Googlao sam da li moze da se poveze PS4 i mac display, moze i ne moze i kazu da nije idealno, al recimo da bih ja mogao.
znaci PS4 + imac = min 1500 dolara best case scenario.

Ako ne moze pa mi treba i tv i ako hocu veci monitor, ne daj boze dva kao sada pa jaci procesor itd, znaci sada vec prelazimo 2000k i to ide u inkrementima od 1100 + 750 (ako uzimam low tier tv) + mozda dodatni monitor.

To je meni Ivane, jebeno skupo

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #33 poslato: 20.04.2017 11:23:08 »
Ova HaaS fora deluje genijalno.

Plus sto to daju sa on-site next day warranty-jem.

Evo popularnog primera: http://store.hp.com/UKStore/Merch/Product.aspx?id=J9C03ET&opt=ABU&sel=WKS

Xeon "moze nam se" workstation. Update podje po zlu, neko polije kafom... "Halo? Nesto mi se syebalo na racunaru, ugovor broj 12345678. Da? Sutra ujutro ce doci kurir da preuzme i donece istu takvu novu masinu, vec konfigurisanu? OK, hvala dovidjenja".

Za 25 friggin Eura mesecno.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #34 poslato: 20.04.2017 12:12:39 »
Razumem Atila, ali to sto ti pricas je vise veliko poslovno okruzenje. Tamo ne samo da postoje stvari kao sto je Haas, vec obicno imas i ljude koji to odrzavaju, popravljaju.

Zapravo, trend je upravo da se pojednostavi/smanji ta ogromna aparatura potrebna za odrzavanje "voznog parka". Prvi talas je bilo sa cloud-om - ko ce danas da kupuje i (fizicki) odrzava svoje servere? Sami cloud provideri, osetljivi drzavni organi i niko vise :)

Citat
Mislim da si ti, radeci za Nokiu, MS i HP malo izgubio perspektivu i gledas samo velike firme i velike brojeve. Nista to ne znaci, evo, mom drugaru koji je kupio dobar kompjuter (daleko od uglja i pare) na kom radi svoj posao. Njemu jedan los update usred projekta bukvalno moze da unisti posao. Zivi od posla do posla, pa jos u Srbiji. Takvih korisnika je na stotine miliona, sirom sveta. I sta njih briga koji je 5-ogodisnji plan za veliki biznis, kada njima moze da propadne posao do tada.

Nemoj ti meni gladnu decu Afrike :) Ovo je vec argument kao sa vakcinacijom - bolje je da mi posao propadne zbog spoljnjeg uticaja (a la malware) nego da propadne zbog mog ucesca u tome (a la update) pa makar je sansa za ono prvo daleko veca.

Citat
Ne zelim da se sad nesto posebno prepirem, samo hocu da naglasim da HP-ov rast profita nista ne znaci nekome ko placa racune radeci na svom kompjuteru na koji je potrosio ustedjevinu, jel?

Pa koliko ni tebi budzetski deficit Srbije ne znaci nista - ne osecas direktno pa onda ni ne postoji. Ako nema profita i sutra HP ode pod led i nestane 20%+ PC ponude sta mislis sta ce se desiti sa cenama racunara? A sta sa drajverima, rezervnim delovima, stampacima, etc? Zdrav profit je esencijalan cak i za postojanje, a kamoli napredak firme na duge staze. To sto DieH@rd recimo nema Messenger na njegovom telefonu je direktna posledica toga da proizvodjac nije imao dovoljno profita i da je odustao. Isto i za sve nesretnike ciji Android telefoni ne dobijaju update-ove.

Citat
Ljudima treba nesto sto je pouzdano i ka tome ce ici. I to je razlog zasto ja ljudima kojima je Mac hardver i softver dovoljan (sto nisu svi, svakako) preporucujem Mac a ne, recimo, Surface.

Ma "svako po savesti". Ja sam cak hteo da menjam neke dotrajale Linux masine za Mac kod roditelja, rek'o probajte Win10 pa ako ne radi, zamenicemo za Mac. I nista, i dalje su na Win10, radi im.

Citat
Zato sto znam da je Mac izgradjen oko tog krajnjeg korisnika, a ne da je pravljen (kao sto i Google radi) da bude stepenica na mocnoj i velikoj, dugorocnoj strategiji.

Dobar si ti salesman :) Uvek je dugorocna strategija u pitanju, bez obzira firmu, samo je u pitanju kako se to prezentuje. Mislim, od te silne "izgradnje oko krajnjeg korisnika" na kraju ispadne da Apple vise ni nema dedikovan Mac OS tim.

Citat
Na cudan nacin, Apple deluje kao mnogo manja kompanija i od Microsofta i od Googla i od HP.

Kao sto rekoh, dobar deo ovoga je dobar "Hey I'm a Mac" marketing, realne velicine firmi nemaju veze sa ovim. Nemoj da brkas moje seljacko-inzenjerske price sa slick Apple marketingom. Apple jeste *najvrednija* (finansijski) od tih firmi, ali nisu finansije jedino merilo (primera radi - ceo HP ima preko 2x vise zaposlenih od Applea).

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #35 poslato: 20.04.2017 12:35:48 »
Nije bilo problema. Sad ne znam kakva je MS politika oko updateova za ENT varijante, da li je drugaciji proces verifikacije i testiranja updateova?

Ja sam na consumer strani, ali mi nasi administratori kazu da jeste (makar naravno ima dosta stvari koje su i dalje tu iz starog ENT sveta). Migracija sa Win7 na Win8(.1) je trajala 2 godine i nikada nije zavrsena. Migracija na Win10 (sto sa 7 sto sa 8 ) celog voznog parka (oko 50.000 racunara) je trajala 3 meseca i bilo je mnogo bezbolnije, a da ne pricamo o tome kako sad ne moramo sve da radimo/testiramo sa 50 raznih verzija i nije vise pitanje "kome ne radi" umesto "sta ne radi". Naravno da ima stvari koje shkripe, ali u poredjenju sa onim starim... Milina.

Sve ovo naravno vezano sa ENT scenarijom, ne prica se o Win10 home instalaciji na kojoj se tera samo browser, jel.

Citat
Licno sam zaduzen za update svih servera (server 2008-2012) i to radimo koristeci WSUS. Tu jeste bilo puno problem sa nekompatibilnoscu pojedinih kb-ova sa raznim up to date ENT softverom. Evo npr. skoro mi je neki random security patch sjebao Veeam server. Na svu srecu ovo se brzo resilo brisanjem istog. Znaci nije neki random korejski PotPlayer ili igra, nego ozbiljan backup softver.

WSUS je i dalje tu, nada je da ce sa Windows-as-a-Service pristupom to biti mnogo bezbolnije (uspravo jer je daleko lakse predvideti sta moze da pravi probleme).

https://technet.microsoft.com/en-us/itpro/windows/update/waas-overview#quality-updates

Citat
Poredjenja radi vodim racuna od nekolicini Linux servera (rhel, centos) i broj problema je enormno manji. Bukvalno 1-2 puta se desi nesto u godinu dana. Dok na Windows-u bar jednom mesecno bude nesto.

Ja isto uglavnom radim sa Linux serverima, slazem se da ima manje problema. Da me neko pita, za *server* bih uvek pre preporucio Linux (osim naravno ako se zavisi od neceg bas-bas Win specificnog). Glavni razlog ovoga je devolucija samog OS-a u HW abstraction layer koji je svakako izolovan od korisnika, a sto se tice paketa, Linux je odavno u continuous upgrade modu, nikoga nije briga spolja koja je verzija. Userland je nesto drugo. Linux Desktop je mrtav... Nema problema sa upgradeovima jer je sve isto kao sto je bilo 2005.

Moje radno okruzenje je Win10 radna stanica za app-dev, i Linux na serveru (pri cemu razvoj radim na Win10 masini unutar Windows Subsystem for Linux-a, koji je i ujedno bio razlog zasto sam se kao developer vratio na Windows).

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #36 poslato: 20.04.2017 15:56:00 »
Nista to ne znaci, evo, mom drugaru koji je kupio dobar kompjuter (daleko od uglja i pare) na kom radi svoj posao. Njemu jedan los update usred projekta bukvalno moze da unisti posao. Zivi od posla do posla, pa jos u Srbiji. Takvih korisnika je na stotine miliona, sirom sveta. I sta njih briga koji je 5-ogodisnji plan za veliki biznis, kada njima moze da propadne posao do tada.

Ne zelim da se sad nesto posebno prepirem, samo hocu da naglasim da HP-ov rast profita nista ne znaci nekome ko placa racune radeci na svom kompjuteru na koji je potrosio ustedjevinu, jel? Ljudima treba nesto sto je pouzdano i ka tome ce ici. I to je razlog zasto ja ljudima kojima je Mac hardver i softver dovoljan (sto nisu svi, svakako) preporucujem Mac a ne, recimo, Surface. Zato sto znam da je Mac izgradjen oko tog krajnjeg korisnika, a ne da je pravljen (kao sto i Google radi) da bude stepenica na mocnoj i velikoj, dugorocnoj strategiji. Na cudan nacin, Apple deluje kao mnogo manja kompanija i od Microsofta i od Googla i od HP. I vise paznje je posveceno nekom Achosu koji sedi u svom stanu i ko samo zeli da mu stvari rade. I jeste, sve ima svoj downside - zato Achos ne moze da igra ME na Macu, kao sto si vise puta pomenuo. Ali zato ja ljudima kao sto je Achos, ko je ilustrator i gamer, uvek vise preporucujem Mac i da kupi jeftin Playstation uz to. Imas i ME i udobno iskustvo na kompjuteru, a updates docekujes sa "wow, sta je novo" umesto sa "uf, sta nece vise raditi".

Uzgred, kad god ovako nesto napises, ja se setim nashih Win10 radnih stanica koje upravljaju ISS-om *iz svemira*. Nekako uvek ispadne da je ta kilava tech dovoljno dobra za NASA-u i SpaceX, ali ne i "mom drugaru", kome je jedino Mac dovoljno dobar - jer samo to je kvalitet.

I naravno, the grass is always greener on the other side.

https://forums.macrumors.com/threads/apple-made-me-buy-a-windows-hp-workstation.1970132/

Mozemo tih anegdotalnih koliko hoces, ima puno mesta u paralelnim svemirima.

Na mreži Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #37 poslato: 20.04.2017 21:53:06 »
Pa naravno. Ako ti treba neki mega-hardver, ako ti treba server, workstation, ako si NASA, stagod - treba ti PC. Ne znam sta tu nije jasno i sta je paralelni svemir. Ako ti treba kamion, ni najbolji automobil ti nece pomoci. I taj moj drugar, on se bavi renderingom, treba mu Max, on mora PC da ima. Ja samo kazem, ako hoces da radis u Photoshopu ili tako nesto - i voljan si da potrosis pare - Mac ce ti pruziti udobnije iskustvo od Windowsa, ma koliko ljudi kojima treba high-end GPU napisu da su presli na Mac i ma koliko anegdotalnih primera bilo.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #38 poslato: 21.04.2017 11:56:14 »
Uzgred, evo Achos reche da su izasli novi AMD drajveri i sada radi. Nuspojava - brdo ljudi koji su psovali (i verovatno gasili) Windows Update. I sada imas brdo tih masina koje se ne updateuju (ziveo malware i nekompatibilnosti), iako je razlog osnovnog problema resen. The updates must flow.

Uzgred, trivia - Apple drzi ceo iCloud i korisnicke podatke na Linux i (gasp) Windows serverima kod Microsofta i Amazona. Znam da je to taj "poslovni, big biz aspekt", ali eto, i za Apple je Microsoft dovoljno dobar :)

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #39 poslato: 21.04.2017 12:41:25 »
Radi!

Na mreži Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #40 poslato: 21.04.2017 13:28:19 »
ali eto, i za Apple je Microsoft dovoljno dobar :)

Naravno, ja to stalno govorim - super je Windows za NASU, za Apple servere, za render farmu, za gejmere, za HP.

Za obicne korisnike, ljude koji nemaju specificne hardverske prohteve ili bilo sta sto nije mainstream - it sucks. Zato, drzi se teme. Ako ja, na primer, kazem da (lupam sad) Windows losije pusta filmove od macOS, nemoj da mi pominjes HP workstation garanciju ili sta koristi Pentagon. Ili razloge zasto je to tako - posto sam ja krajnji korisnik. Ili kako je neki cmizdravac sa Macrumorsa kome je novi MBP preskup ili nema Nvidiu rekao da vise voli HP.

Ja govorim o user experience. I tu HP, Windows, bilo sta iz te familije - nije ni blizu Mac-u. I jeste, nekad to zrtvujes da bi imao najnoviji hardver - sasvim racionalan i dobar izbor. Ali ne menja cinjenicu da je user experience znatno losiji nego na Mac-u. Ako se zapitas zasto, samo pogledaj na stvari koje nisu registry editor ali lice na njega i trebalo bi da bude jasno.
« Poslednja izmena: 21.04.2017 13:33:30 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #41 poslato: 21.04.2017 15:31:09 »
Jasno mi je sta pokusavas da kazes, ali to je prilicno crno-bela slika koja kao da je iz nekog marketinskog prirucnika. Ti se pravis da Mac nema registry, konzolu, a na Windowsu sve zahteva editovanje registryja obucen u zivotinjske koze i shamansko zavijanje - samo zato sto smo mi ovde previse zeljni da pomognemo i uglavnom dovoljno verzirani da koristimo tako neke drangulije kao sto su regedit i sta sve ne. Ako mene pitas kako nesto resiti na Mac-u, poslacu ti kako ti se to radi u konzoli - jer sam u ono malo vremena sto sam na Mac-u 100% u konzoli.

http://osxdaily.com/2016/02/29/fix-mac-app-store-apps-not-opening-crashing-error-173/

Jednostavno objasnjenje za ovo je "syebano je - sacekaj update". Komplikovano je "ej, otvori konzolu, pogledaj gresku, uninstaliraj, zameni sertifikat u konzoli, reinstaliraj". Samo je ta linija "korisnik" vs "developer" mnogo ostrija u Mac-u - ako nisi developer onda nemas pojma o zivotu pa nema potrebe da ti se objasnjava gde da cackas, nema ti spasa svakako.

Ili http://appletoolbox.com/2017/02/macbook-apps-crashing-how-to-fix/#Pre-Binding_Issues_with_the_MacBook_App koji me isto tera u neke shady settinge i konzolu.

Ma NECU brate da kucam sudo u konzolu, da brisem neke plists fajlove, da... oh wait - shvatas li sta hocu da kazem? Slazem se da je Windows ekosistem slozeniji i da su u nekim scenarijima vece sanse da nesto podje po zlu, ali neces me ubediti u "just works" marketing svet jer sam dovoljno gledao kotrljajucu loptu i gledao u konzoli inzutrice aplikacija koje pucaju.
« Poslednja izmena: 21.04.2017 15:34:17 bear »

Na mreži Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #42 poslato: 21.04.2017 17:31:46 »

Ma NECU brate da kucam sudo u konzolu, da brisem neke plists fajlove, da... oh wait - shvatas li sta hocu da kazem? Slazem se da je Windows ekosistem slozeniji i da su u nekim scenarijima vece sanse da nesto podje po zlu, ali neces me ubediti u "just works" marketing svet jer sam dovoljno gledao kotrljajucu loptu i gledao u konzoli inzutrice aplikacija koje pucaju.

Kao prvo - to sto i na Mac-u nesto radis na konzoli, to je za slucaj da stvari podju naopako ili zelis neki skriveni setting, ne za stvari tipa "nemoj da updateujes" ili "dozvoli mi pristup necemu" kao na Windowsu.

Kao drugo - ne govorim samo o tome, vec o celokupnom iskustvu. Daleko od toga da "just works". No it doesn't. Ali ono sto jeste je "it works better". Opet, ima to veliki downside sto ne mozes da sklopis konfiguraciju kakvu zelis ili specifican hardver tipa Surface. Windows je versatility. To mu je snaga. To ima realne, prakticne prednosti u odnosu na Mac za velik broj ljudi. Cena toga je kvalitet, ali to je mala cena ako ti treba SLI Nvidia ili touchscreen. Ali da se ne pravimo da to nema negativne posledice od kojih Mac ne pati. Apple moze mnogo vise da se fokusira na user experience, zato sto kontrolisu sve. U tome je i njihova najveca prednost, i najveca falinka - zavisi kakav si korisnik. Medjutim, to ne znaci da treba da se pravimo da je Windows "isto to, samo na vecem broju hardverskih konfiguracija" - kad nije.

Btw, offtopic, cisto da dodam malo na flame - danas sam koristio iPad sa tastaturom praveci PowerPoint prezentaciju i kad god je trebalo da dotaknem ekran, bilo je bas zamorno. Za svaki ekran koji je nagnut preko 60 stepeni, touch je uzasna ideja, ma koliko futuristicki delovalo. Ovo nije problem na Surface Studiu, kao ni na Surface Pro kada ga koristis kao tablet, ali svi ostali PC touchscreen laptopovi su besmislica.

S druge strane, probao sam Wacom MobileStudio. Prelep uredjaj, jako dobro deluje. Ovde je situacija potpuno obrnuta. Vrhunski uredjaj koji bez Windowsa ne bi bio moguc.

« Poslednja izmena: 21.04.2017 17:36:08 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže neor

• Dominator
    • NEOR - naučna fantastika
« Odgovor #43 poslato: 21.04.2017 17:57:49 »
Kao prvo - to sto i na Mac-u nesto radis na konzoli, to je za slucaj da stvari podju naopako ili zelis neki skriveni setting, ne za stvari tipa "nemoj da updateujes" ili "dozvoli mi pristup necemu" kao na Windowsu.
Pa i ovo što si naveo su stvari koje ti trebaju samo ako nešto pođe naopako ili ti hoćeš da uradiš nešto što inače ne bi trebao ili smeo.
Ne mogu da se setim kada mi je trebala konzola na windowsu osim za rad sa nekim programima koji imaju Linux korene pa mi zatreba za neke operacije sa git-om ili svn-om. E da, trebala mi je kad sam flashovao telefon ali to sigurno nije nešto za šta bi krivio windows. Ni regedit mi još nije zatrebao na windowsu 10.
Pre bih rekao da si se ti navikao na Mac i očekuješ da windows sve radi na isti način pa stalno naletiš na neku prepreku, koja to stvarno nije. Verovatno bi se i ja iznervirao kad bi sad morao nešto da radim na Macu a navikao sam gde je šta i kako radi na windowsu.
Zlatno doba, Darvinov radio, Brzina mraka - http://www.neor.rs/arhiva/neor/

Na mreži Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #44 poslato: 21.04.2017 18:25:01 »
Pa i ovo što si naveo su stvari koje ti trebaju samo ako nešto pođe naopako ili ti hoćeš da uradiš nešto što inače ne bi trebao ili smeo.
Ne mogu da se setim kada mi je trebala konzola na windowsu osim za rad sa nekim programima koji imaju Linux korene pa mi zatreba za neke operacije sa git-om ili svn-om. E da, trebala mi je kad sam flashovao telefon ali to sigurno nije nešto za šta bi krivio windows. Ni regedit mi još nije zatrebao na windowsu 10.
Pre bih rekao da si se ti navikao na Mac i očekuješ da windows sve radi na isti način pa stalno naletiš na neku prepreku, koja to stvarno nije. Verovatno bi se i ja iznervirao kad bi sad morao nešto da radim na Macu a navikao sam gde je šta i kako radi na windowsu.

Za razliku od svih vas ovde, ja radim svakodnevno na oba sistema, poprilicno ok poznajem Windows. Nije stvar navike, vec dizajna. Zanima me, kada tvrdite kako sve to radi jednako dobro, koliko vas je zapravo probalo alternativu i radilo bar par meseci na Mac-u? Otkud ti znas da tamo stvari nisu bolje resene? Otkud znas da nesto nije problem? Evo ti primer - jesi probao kako radi search na Mac-u a kako u Windowsu? Ili kako radi preview fajlova na Mac-u a kako na Windowsu? Itd. Itd.

Da li sam ja i pravu ili ne je tema za sebe, ali mislim da vecina vas (svi) pricate vise napamet ili sa minimalnim iskustvom na Mac-u. Takav sam i ja bio i identicne stvari tvrdio kao vi. Onda sam poceo da radim na Mac-u.

Sto se tice konzole, ne koristim je ni na Windowsu cesto - ali ovde govorim o ovim stvarima vezanim za updates, za "settings hidden by your organization" i slicno. Sto sam pitao kako da iskljucim autoupdates i dobio neki tutorial za njakanje registry-a.
« Poslednja izmena: 21.04.2017 18:27:36 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames