Autor Tema: Paralelni svet  (Pročitano 5544 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Gaga

• Moderator
  • Dominator
    • Osvoji IKEBANU
Paralelni svet
« poslato: 29.10.2004 01:03:01 »
Sedim ja tako jedno vece, obrcem se po krevetu, ne mogu da zaspim... nesanica me ubija u pojam (ako neko zna lek nek mi javi).  :(

I uzmem da ponovo citam "Paralelni svet" Stivena Dana. E sad, znam ko ce prvi da zavristi ovde jer verujem u paranormalno ali ima neke poente. Zanima me, verujete li vi ljudi u duhove, spontana sagorevanja, telepatiju... :?:
PHOTON TIDE

Some days you're the top dog; some days you're the hydrant.

Van mreže tengen

• Illuminator
    • Tengen Go Forum
Re: Paralelni svet
« Odgovor #1 poslato: 29.10.2004 02:47:38 »
Citat: "Gaga"
Sedim ja tako jedno vece, obrcem se po krevetu, ne mogu da zaspim... nesanica me ubija u pojam (ako neko zna lek nek mi javi).  :(

I uzmem da ponovo citam "Paralelni svet" Stivena Dana. E sad, znam ko ce prvi da zavristi ovde jer verujem u paranormalno ali ima neke poente. Zanima me, verujete li vi ljudi u duhove, spontana sagorevanja, telepatiju... :?:

Da li si čitala Hajnlajnov roman The Number of The Beast? (Uzgred, ja nisam još, imam ga i ima primamljivih 550 strana). U pitanju je mešavina klasične spejs opere i herojskog fantazija (a Hajnlajn je majstor oba žanra) koji je bio veliki bestseler.
Tamo postoji ogroman broj paralelnih svetova, nije lako napisati taj broj ovde (šest na šest na šest  :) )...
Svemu mogu da odolim osim iskušenjima

Van mreže tamburix

• Administrator
  • Dominator
  • Loo loo loo, I've got some apples, loo loo loo...
    • eemagine
« Odgovor #2 poslato: 29.10.2004 10:57:57 »

Is that a trick question  :?:  :?:

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #3 poslato: 29.10.2004 12:31:28 »

Spontano sagorevanje nije paranormalna stvar, mislim da je čak u medicini priznato kao dokumentovan fenomen. Tj. ne postoji pitanje "Da li se to ikada desilo", pošto se desilo. Samo ne znaju tačno zašto. Ali svi ciljaju na to da je ljudski organizam i ovako jedna velika bomba, sa kojekakvim zapaljivim organskim jedinjenjima koja su tu prisutna.

U duhove ne verujem. Mogu da poverujem u nešto što bi imalo pojavu kao klasični "duh" i da onda to analiziram, da vidim šta je to i sl, ali ne verujem da ljudi imaju dušu, da posle smrti idu u raj ili pakao ili da im ta duša ostane nekim slučajem na zemlji, pa proganja druge ili ruši stvari sa police i tako to.

U telepatiju verujem. Postoje preduslovi da se razmišlja u tom smeru. Ljudski mozak emituje razna polja i ono što nama deluje kao samo nasumična posledica razmišljanja, drugi mozak može na podsvesnom nivou dešifrovati kao poruku. Samo mislim da to ne može da radi na velikoj daljini. Tj, mislim da je podložno brzini svetlosti kao i sva zračenja i da gustina bilo kakvog polja opada sa udaljenošću. Voleo bih da verujem u telekinezu, jer je veoma cool. Ali to zahteva jedan prevelik zakorak mašte preko provalije, vezanih očiju. Ne postoji ništa što ukazuje da ljudski mozak može da emituje fokusirana gravitaciona polja (da pomeri jedan objekat, a da ne uruši planetu Zemlju), ili da menja konfiguraciju materije (zagreje ili ohladi tečnost) i sl.

Van mreže Bogdan

• Dominator
Paralelni svet
« Odgovor #4 poslato: 29.10.2004 16:44:25 »
mislim da sam citao taj paralelni svet... neke stvari su me bas zainteresovale. prilicno sam siguran da postoji neka vrsta telepatije, za telekinezu ne verujem...

sto se telepatije tice, ili bar neceg slicnog, imao sam priliku da iskusim nesto slicno. da li je neko zainteresovan da opisujem?
Posetite forum udruzenja Alisa!
http://misterija.freeforums.org/

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
Paralelni svet
« Odgovor #5 poslato: 29.10.2004 18:09:31 »
Citat: "Bogdan"
mislim da sam citao taj paralelni svet... neke stvari su me bas zainteresovale. prilicno sam siguran da postoji neka vrsta telepatije, za telekinezu ne verujem...

sto se telepatije tice, ili bar neceg slicnog, imao sam priliku da iskusim nesto slicno. da li je neko zainteresovan da opisujem?

Pazi, svi smo mi imali tako neka iskustva. Najčešće je sa nekom osobom koja nam je bliska. Na primer, apsolutno ista stvar nam padne na pamet u isto vreme. I to ne govorim samo o tome da tražimo rešenje zta neki problem i u isto vreme se setimo, nego se setimo nečega totalno nevezanog za tu temu. Samo dva od svih takvih događaja kojih se sećam ne mogu baš najbolje da se uglave u sklop slučajnosti, sličnog načina razmišljanja i sl faktora:

1. Kada sam bio u sr. školi izašla je pesma koja se kasnije pojavljivala u Matrixu kada je ovaj izašao. Lunatic Calm - Leave you far behind. Pop je samo jednom uspeo da snimi spot na MTV-u. To je jedini put da smo i on i ja videli taj spot. Nikada se više nije pojavio. I prošle su dve godine i on i ja smo stalno pitali DJ-ove po klubovima da li imaju tu pesmu da puste i niko nikada nije čuo za to (Matrix je bio jedno dve godine u budućnosti). I tako jednom igramo mi, skačemo i divljamo uz pesmu... mislim da je bilo nešto od Chemical Brothers-a. I Pop mi kaže "Ej, znaš šta bi leglo posle ovoga?"  Ja pitam "Šta?"  On kaže "Lunatic Calm". Ja slegnem ramenima, znajući da je to malo verovatno i nastavim da skačem. Posle manje od minuta... počinju prvi prepoznatljivi zvuci pesme Lunatic Calm - Leave you far behind. Pop i ja smo samo stali i gledali se prazno. Onda je on rekao "I don't know, I don't wanna know..." I počeli smo da skačemo i vrištimo ko kreteni od sreće  :D

2. Pre jedno tri godine, idem kolima kroz centar. U kolima je jedno od mojih alternativnih druištava s kojima sam se tada družio. Samo dvojica od njih u kolima su mi bili prisni drugari, a ostali su za mene bili blagi anonimusi. I pričaju o nekoj totalno nevezanoj temi. I meni tako iz nevezuše uđe u glavu pesma "Ko nekad u osam"... pesma koja se daaaavno vrtela na državnoj televiziji i koja me je jaaaaako nervirala. I počnem to da pevušim... sasvim u sebi. Posle mog prvog refrena lik pored mene, jedan od tih anonimusa počinje da pevuši na glas "ko nekad u osam..."  :D  Ja ga pitam odakle ti to sad? Kaže, "nemam pojma, onako.... " Danima sam razmatrao celu situaciju. Temu o kojoj smo pričali i sl. Ništa nije moglo da ima uticaja na to. A ja sam apsolutno siguran da nisam ispustio ni zvuka te pesme, a ni da je taj lik malo ranij pevušio, niti da smo čuli negde dok smo prolazili kolima. To sam sve ustanovio odmah nakon događaja, dok mi je sećanje sveže.

Van mreže nes

• Dominator
« Odgovor #6 poslato: 30.10.2004 19:10:36 »
Zanima me, verujete li vi ljudi u duhove, spontana sagorevanja, telepatiju... :?:

Mozda, Da, Da ...Da...

NES
"Pre nego što popravite svet, popravite česmu u svom stanu. Svet bi bio mnogo srećniji i lepši kad bi svako samo popravio česmu ili makar zube."

Duško Radović

Van mreže kalkulus

• Dominator
    • http://kalkulus.net
« Odgovor #7 poslato: 31.10.2004 15:41:05 »

popi pivo pred spavanje :)
Citat

hmm.. tricky question.
duhovi imaju veze sa dushom, religijom i tako time a ja nisam bash nacisto u shta verujem(ako uopshte) po tom pitanju. imam neki osecaj da tu ima necega, ali racionalno razmishljanje mi opet kaze da nema

shto se telepatije tice, kao shto Relja rece, to nam se svima desilo sa nekim poznanicima. da li je to telepatija ili je jednostavno naucite da razmishljate na slicam nacin vremenom to ne znam. meni je recimo zanimljivije da vrlo cesto kada zazvoni telefon znam ko je. ne mislim naravno na situaciju kada cekam poziv, vec kada u sred dana iznenada zazvoni telefon. i to se dodushe deshava samo sa par vrlo bliskih osoba, ali moglo bi tu biti necega
I know it all, I just can't remember it all at once
Blog / Pisanije / Best Engagement Rings / Blues DVDs

Van mreže greymalk

• Terminator
    • http://www.rastko.org.yu/rastko-hu/index.html
Paralelni svet
« Odgovor #8 poslato: 06.11.2004 14:12:41 »
Ne, ne verujem u duhove.
Telepatija, sigurno da postoji. Nekoliko puta mi se desilo da budem "povezana" sa osobom koja mi je bliska. Pre par godina sam sanjala da vozim i da ptica ulece kroz soferku, kao kroz vodu, kljunom se zabija meni u celo, vristim i budim se. Pogledam na sat 5:30. Poslepodne saznam da mi je decko u bolnici. Saobrascajka. U 5:30. i kao uspomenu ima oziljak po sred cela gde je i zadobio udarac.
A da u isto vreme izgovaram iste recenice u isto vreme sa sagovornikom, pa, pocesto. i sl. stvari.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
Paralelni svet
« Odgovor #9 poslato: 10.11.2004 00:17:44 »
Citat: "greymalk"
Ne, ne verujem u duhove.
Telepatija, sigurno da postoji. Nekoliko puta mi se desilo da budem "povezana" sa osobom koja mi je bliska. Pre par godina sam sanjala da vozim i da ptica ulece kroz soferku, kao kroz vodu, kljunom se zabija meni u celo, vristim i budim se. Pogledam na sat 5:30. Poslepodne saznam da mi je decko u bolnici. Saobrascajka. U 5:30. i kao uspomenu ima oziljak po sred cela gde je i zadobio udarac.

To baš deluje onako... movie-like. Malo ljudi ima takvu priču.

Van mreže tamburix

• Administrator
  • Dominator
    • eemagine
Paralelni svet
« Odgovor #10 poslato: 10.11.2004 00:31:26 »
Citat: "Relja"

Malo ljudi ima tako potresnu priču ali sam siguran da se to manje više svakome barem jednom u životu desilo.
Spoj konicidencija slučajnosti kako neki kažu ;)
Meni se to dešava veoma često.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
Paralelni svet
« Odgovor #11 poslato: 10.11.2004 01:24:50 »
Citat: "tamburix"

Malo ljudi ima tako potresnu priču ali sam siguran da se to manje više svakome barem jednom u životu desilo.
Spoj konicidencija slučajnosti kako neki kažu ;)
Meni se to dešava veoma često.

Ja sam jednom predložio da u duhu grupe organizujemo neka paranormalna testiranja članova. Čitao sam o tome na kojekakvim sajtovima. Na primer kako se vežba telepatija i sl :)))) Pa onda osnujemo Biro za Paranormalna Istraživanja.

Van mreže Gaga

• Moderator
  • Dominator
    • Osvoji IKEBANU
Paralelni svet
« Odgovor #12 poslato: 10.11.2004 05:16:00 »
Ja sam jednom predložio da u duhu grupe organizujemo neka paranormalna testiranja članova. Čitao sam o tome na kojekakvim sajtovima. Na primer kako se vežba telepatija i sl :)))) Pa onda osnujemo Biro za Paranormalna Istraživanja.

Molderu, gde nestade??? :)

Sto se duhova tice, ja volim o tome da razmisljam kao going to the next level. Nisam religiozna i ne verujem u raj niti pakao. Ali verujem da kada umremo idemo dalje. Kao u Odiseji 2001. Da evoluiramo u neku visu svest.
Telepatija o kojoj je greymalk pricala, itekako postoji. Takodje i na zalost oprobano na sopstvenoj kozi.   :(  

U svakom slucaju, nije trik pitanje. Covek je u knjizi opisao iskustva ljudi i pokusao naucno da ih objasni. :)

Zato vas i pitam. Ja verujem u sve to, ali ima dosta, ma vise od deset godina kada sam nekoga pitala ovako nesto. Zanimalo me sta gomila SF, F i 'zloglasnog' H fanova misli o tome.
 :wink:
PHOTON TIDE

Van mreže Gaga

• Moderator
  • Dominator
    • Osvoji IKEBANU
« Odgovor #13 poslato: 10.11.2004 05:17:43 »
Citat: "kalkulus"
nesanica me ubija u pojam (ako neko zna lek nek mi javi).  :(

popi pivo pred spavanje :)

Aaaaa... neeeeeee... onda mi se sve vrti kada zatvorim oci. Ili postanem suvise zivahna. :)
PHOTON TIDE

Van mreže tamburix

• Administrator
  • Dominator
    • eemagine
Paralelni svet
« Odgovor #14 poslato: 10.11.2004 09:53:47 »

U svakom slucaju, nije trik pitanje. Covek je u knjizi opisao iskustva ljudi i pokusao naucno da ih objasni. :)

Problem sa istraživanjem parapsiholoških pojava je u tome što se zalazi u polje koje je nauka manje istraživala, pa se metodi koji postoje odbacuju kao "ne naučni" i dalje se ni ne razmatraju.  :roll:
Ako te tematika više zanima, pokušaj da pronadješ neke parapsihološke knjige  :wink: