Autor Tema: Sta trenutno citate....  (Pročitano 107107 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bear

• Dominator
Odg: Sta trenutno citate....
« Odgovor #315 poslato: 25.09.2016 22:59:29 »
BTW, kada smo kod toga - citao sam knjige na iPadima sve tri velicine, i mogu da kazem da najvise volim na telefonu da citam :) Zapravo, za knjige mi vise od 5" ne treba a cak mi je lakse za drzanje i, jel, prenosivo svuda. Uvek sam mislio da su tableti bolji za knjige - ali, eto, nisu. Pogotovu na tim gigantskim 5.5"+ telefonima.

Ima razloga zasto je Kindle i posle ~10 godina na 6" a zasto je tablet-Kindle (DX) izumro :)

Van mreže dristorija1980@gmail.com

• Recruit
  • *
« Odgovor #316 poslato: 18.11.2016 15:01:32 »
 Poštovani članovi foruma,

predstavio bih roman Mars, Prva ekspedicija koji pripada tvrdom žanru SF-a objavljen u digitalnom izdanju na iBooks Store i Google Play. 20 promotivnih kodova bih ponudio čitaocima da besplatno pročitaju roman. Promo kodovi važe isključivo  za apple uredjaje tako da ko ima ipod, ipad ili iphone može da skine knjigu preko ovih promo kodova sa iBooks Store  i pročita roman potpuno besplatno. Ideja je da čitaoci koji dobiju promo kodove nakon čitanja knjige daju svoj komentar, ocenu šta im se dopalo, kakav su utisak na njih ostavili likovi da li bi preporučili knjigu prijatelju i slično. Komentare čitalaca bih onda objavljivao na svojoj autorskoj stranici. Ko želi promo kodove i ima aple uredjaj može da zatraži kodove i ja ću ih dostaviti. Na mojoj autorskoj stranici http://marsprvaekspedicija.blogspot.rs su prva dva poglavlja romana pa ko želi može da pročita. Ponuda važi narednih 15 dana jer su promo kodovi vremenski ograničeni i nakon tog perioda nisu upotrebljivi. Hvala na razumevanju. Dragan Rasic, autor knjige.
« Poslednja izmena: 23.11.2016 21:58:57 dristorija1980@gmail.com »

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #317 poslato: 21.04.2017 18:34:48 »
Završih i poslednju knjigu Kulture, Inversions. Šmrc.

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #318 poslato: 14.06.2017 17:30:39 »
Star Trek Section 31: Control

Ništa nije kako izgleda u Federaciji, Sekcija 31 je samo vrh ledenog brega, istorijom još od pre prve misije Arčerovog Enterprajza upravlja skrivena sila.

Van mreže nes

• Dominator
« Odgovor #319 poslato: 08.10.2017 17:47:41 »
Vidim nije se spominjao Dejan Stojiljković, uglavnom oduševio sam se sa "Konstantinovim raskršćem".
Solidan horor za naše pojmove, apsolutna preporuka

https://sr.wikipedia.org/sr-el/Konstantinovo_raskr%C5%A1%C4%87e
"Pre nego što popravite svet, popravite česmu u svom stanu. Svet bi bio mnogo srećniji i lepši kad bi svako samo popravio česmu ili makar zube."

Duško Radović

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #320 poslato: 08.10.2017 19:43:23 »
American Gods

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
« Odgovor #321 poslato: 08.10.2017 19:48:09 »
Zavrsih nedavno obe Sandersonove Stormligh Archive knjige [ranije sam ih odslusao u audiobook verziji], spremam se za trecu koja izlazi za mesec dana. :)

Zavrsih nedavno i sve knjige od  Dennis E. Taylor-ovog Bobiverse serijala [prva je "We Are Legion (We Are Bob)"]. Super je, veoma startrek-y pogled na nase zvezdano okruzenje. Sve preporuke.

Trenutno citam Blindsight od od Peter Watts-a, jako zahtevna knjiga sto se tice poznavanja engleskog jezika, al super je.  Bliska buducnost, first contact with aliens, vampiri u svemiru [they are on on our side :)] i tako. :D

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #322 poslato: 22.10.2017 08:40:36 »
Procitah i ja Bobiverse knjige. +1 za preporuke.
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #323 poslato: 23.10.2017 21:57:09 »
Završih American Gods. Trebaće mi vremena da je svarim, ali knjiga je grandiozna.

Van mreže twist

• Dominator
« Odgovor #324 poslato: 26.10.2017 16:54:55 »
Bobiverse je dosta dobro i lagano stivo, preporuke!
You underestimate my propensity for acting on a whim, Dan. I might kill you just for the sheer cosmic perversity of the act.

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #325 poslato: 30.11.2017 10:54:00 »
Završio sam Blindsight, počeo sam Echopraxia. Malo je thick ali je intersantno.

Van mreže kalkulus

• Dominator
    • http://kalkulus.net
« Odgovor #326 poslato: 30.11.2017 11:16:02 »
Ja sam se trenutno uhvatio pisca po imenu Wesley Chu, dosta lagano pise, ali je zabavno

Procitao sam Time Salvager i Time Siege,  cekam da izadje treca knjiga iz serijala

A sada sam na drugoj knjizi njegove Tao trilogije
I know it all, I just can't remember it all at once
Blog / Photo

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
« Odgovor #327 poslato: 30.11.2017 12:19:00 »
Lagano citam i uzivam u Oathbringer-u.

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #328 poslato: 05.10.2018 20:51:18 »
Završih Xeelee: Redemption of Stivena Bakstera. Kosmička grandioznost do bola.

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
« Odgovor #329 poslato: 05.10.2018 22:48:40 »
Artemis by Peter Weird - Dobro je.

Salvation by Peter F Hamilton - Bas bas odlicno! Pocetak nove space opera sage, namucicu se dok ne docekam nastavke.

Dread Empire's Fall by Walter Jon Williams - OK, lagano citam i natavak.

All Systems Red by Martha Wells - veoma zanimljiv glavni lik, dobar setting, jako kratka knjiga. Overicu i nastavke.

The Collapsing Empire by John Scalzi - Zanimljiv koncept, overicu nastavak kad stignem

Frontlines serija od Marko Kloos-a [Terms of Enlistment i 5 nastavaka] - Fan-fucking-tastic Military SF. Za razliku od The Lost Fleet-a koji je bio spaceship based, ovaj je vise "boots on the ground". Sve preporuke za one koji hoce da se "odmore" uz SF. Audiobook verzija je dobra.

The Engines of God by Jack McDevitt [i 5 nastavka iz Accademy serije] - Bas super "archeology SF" zanr, zanimljive dogodovstine kod svemirskih arheologa. Audiobook verzija je dobra.