Autor Tema: Marvel Cinematic Universe  (Pročitano 99451 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bear

• Dominator
Odg: Marvel Cinematic Universe
« Odgovor #360 poslato: 01.08.2018 16:21:14 »
Pa jeste, mada da ti LGBT i ostali pomenu svoju orijentaciju u ovakvom pismu, i to bi mi smetalo. Zamisli da je pisalo: "iskoristili smo ovo vreme da razmislimo, diskutujemo, budemo gej i tako to" - bilo bi jednako glupo.

Mislim da je to samo hipersensitivizacija na pojam "pray". Mislim, ako je pray toliko evil da moras da trazis sinonime (meditirao? duboko razmisljao?) da bi to bilo politicki korektno, onda je vec i to otislo dodjavola. Pardon, i to je religiozno - otisla mast u propast.

Uvek se setim onog lika iz ESA-e koji je dao izjavu za stampu u nekoj majci (kao havajke) sa motivom pin-up devojaka, i onda su ga doslovce unistili kao musku svinju, seksistu i sta sve ne, pa se ovaj kroz suze izvinjavao sa sve kolegama da ga ne bi otpustili i da ne izgubi research grant. A pri svemu tome tu majcu mu je dala neka drugarica/koleginica. Ej. Zato kazem da ne vidim razliku u odnosu na ove religiozne manijake - i tamo je osnovna poruka sjajna (don't be a dick, respect people itd), ali onda naidju ti krstasi koji od pozitivne ideologije naprave neku platformu za tribalizam i unistavanje svih neistomisljenika. Jel' u pitanju religija, komunizam, feministi, IMHO nema ama bas nikakve razlike.

Citat
Plus, u poslednje vreme me smara i levica i desnica jednako, ljudi su jednostavno budale. Pre neki dan sam slusao neku emisiju u kojoj je neka likusa tvrdila kako su polovi fluidna stvar, citav jedan kosmos mogucnosti u kojoj su polovi zvezde (njene reci) - i kako svako treba da nadje "svoju istinu".

Ah, to je ta prica da pol nije odrednica vec "putovanje".

https://www.thestar.com/news/gta/2016/07/11/baby-storm-five-years-later-preschooler-on-top-of-the-world.html

Mene fascinira da dete od 7 kaze “I like being different from everybody else. It’s just awesome being trans." i da niko ne pomisli da mozda iza tih odluka ipak ne stoji "genetska neuskladjenost polom", nego mozda, samo mozda, neka od standardnijih decijih emotivnih potreba.

« Poslednja izmena: 01.08.2018 16:30:02 bear »

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #361 poslato: 01.08.2018 19:29:52 »

Uvek se setim onog lika iz ESA-e koji je dao izjavu za stampu u nekoj majci (kao havajke) sa motivom pin-up devojaka, i onda su ga doslovce unistili kao musku svinju, seksistu i sta sve ne, pa se ovaj kroz suze izvinjavao sa sve kolegama da ga ne bi otpustili i da ne izgubi research grant. A pri svemu tome tu majcu mu je dala neka drugarica/koleginica. Ej. Zato kazem da ne vidim razliku u odnosu na ove religiozne manijake - i tamo je osnovna poruka sjajna (don't be a dick, respect people itd), ali onda naidju ti krstasi koji od pozitivne ideologije naprave neku platformu za tribalizam i unistavanje svih neistomisljenika. Jel' u pitanju religija, komunizam, feministi, IMHO nema ama bas nikakve razlike.

Znam taj dogadjaj, bas me je sve tu iznerviralo (mislim, osim njega i majce). Posebno je ljigav bio Verge naslov: "I don't care if you landed a spacecraft on a comet, your shirt is sexist and ostracizing"

https://www.theverge.com/2014/11/13/7213819/your-bowling-shirt-is-holding-back-progress

A ono sto je trebalo da bude naslov je: "No one gives a flying fuck about some shirt, the guy fucking landed a fucking spacecraft on a fucking comet, for fuck's sake"

Mislim da su tu mnogi dali podrsku tom liku, ukljucujuci i Ricarda Dokinsa, ali avaj - najstrasnije je to sto se neko uvredio zbog jedne majce. A sama majca uopste nije bila uvredljiva, realno - izgleda kao korice nekog stripa. I od kada je svaka slika zene koja je seksi uvredljiva? Kulture u kojima su zene najpotlacenije umotavaju i deseksualizuju zene najvise. Posebno me tu nerviralo sto cak i da jeste bila majca uvredljiva (a ne vidim kako jeste), to je tako easy target (i umanjuje velicanstven dogadjaj) - da vidim da zamere umotavanje zena iz religioznih razloga i slicno.

Uf.

Totalni offtopic, bas ima veze s Marvelom.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #362 poslato: 01.08.2018 20:05:23 »
@Ivan https://youtu.be/EihqXHqxri0?t=2m24s
ne znam kako si ovo propustio, bilo je bas trendy u tom momentu

Citat
zelim vise zenskih superheroja.

I da ti ovde dodam fusnotu.. (izmedju 'vise' i 'zenskih')

dobrih, lepo osmisljenih, originalnih...
A ne prebacivanje vec ustanovljenih heroja u zene i nasilno umetanja samo da se ispuni kvota. :)

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #363 poslato: 01.08.2018 21:41:53 »
Avengers.Infinity.War.2018.1080p.BluRay.x264.DTS-HD.MA.7.1-FGT

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #364 poslato: 01.08.2018 23:11:26 »
U svakom slucaju, hajde da se samo dogovorimo da mene generalno ljudi nerviraju i da, uopsteno govoreci, zelim vise zenskih superheroja.

Ne nego te nerviraju ekstremisti. I to je sasvim normalno i opravdano. Njima nema sredine. Ili si 100% s njima ili si 100% neprijatelj. Ne složiš se po jednoj minornoj stavci s njima i odmah si dijagonalno suprotno. Mentoli.

Ja bih pre rekao da je Brolin majstorski odradio svoj posao nego da je sam lik iz stripova nesto super, ali ok, maybe it's just me.

I meni tako deluje. Toliko je dobro odradio da sam izguglao ko glumi Thanosa posle filma. Nisam znao, a delovao mi je poznato. Kontam da je miks glume i dobro adaptiranog debilnog lika iz stripova.

Ej. Chris Prat je žešće religiozan. Ono, baš baš. Tako da me ovo samo jedno pominjanje molitve iznenađuje. Očekivao bih boga u svakom pasusu ovde.

Jel? A bio mi cool lik :)

Pogladaj ovu gomilu lupetaranja u pokušaju da bude smešan pa mi reci koliko je cool. Imao sam transfer blama svo vreme dok sam gledao. Bog počinje negde oko 2:22.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #365 poslato: 02.08.2018 13:53:12 »
Mislim da su tu mnogi dali podrsku tom liku, ukljucujuci i Ricarda Dokinsa, ali avaj - najstrasnije je to sto se neko uvredio zbog jedne majce. A sama majca uopste nije bila uvredljiva, realno - izgleda kao korice nekog stripa.

E vidis, to je bio tipicni SJW shi(r)tstorm. Imas agendu, i nasao se neko ko se uklapa u narativ, ma koliko ofrlje, i ka-bum. To napr jeste bila snowflake reakcija (ako neka devojka/zena odustane zbog takve njegove majice od STEM-a... onda mislim da je problem mal'ko dublje od nivoa majice).

Ne nego te nerviraju ekstremisti. I to je sasvim normalno i opravdano. Njima nema sredine. Ili si 100% s njima ili si 100% neprijatelj. Ne složiš se po jednoj minornoj stavci s njima i odmah si dijagonalno suprotno.

I see what you did there... ;)

Pogladaj ovu gomilu lupetaranja u pokušaju da bude smešan pa mi reci koliko je cool. Imao sam transfer blama svo vreme dok sam gledao. Bog počinje negde oko 2:22.

Nekima to ide bolje od drugih. Meni je najanimljiviji u tom pogledu onaj lik sto pravi Smarter Every Day (Destin Sandlin). Ono, proper rocket engineer/scientist (u bukvalnom smislu reci), a istovremeno mega-religiozan Juznjak (i to Born-Again, ne nesto onako polu-amaterski).

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
« Odgovor #366 poslato: 07.08.2018 22:41:54 »
Avengers:Age of Ultron 2015 2160p UHD BluRay Remux HEVC TrueHD7 1 Atmos-HQMUX   47GB

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #367 poslato: 07.08.2018 23:48:01 »
Avengers:Age of Ultron 2015 2160p UHD BluRay Remux HEVC TrueHD7 1 Atmos-HQMUX   47GB

E, to se cekalo :)
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
« Odgovor #368 poslato: 07.08.2018 23:59:26 »
Imas i Kralimarko rls, pa navali.

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #369 poslato: 08.08.2018 08:22:43 »
Film od 47 GB @_@

Jel to uopste ima poente gledati na HD monitoru?
Odnosno koliko i dal je uopste bolje od 1080p mkv?

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
« Odgovor #370 poslato: 08.08.2018 09:02:11 »
Ne moras se zamlacivati sa 4K snimcima ako nemas 4K ekran [a za HDR je potreban i "dobar ekran"].

Skidaj Bluray remuxe [~20gb] ako hoces untouched full snimak za gledanje na 1080p TV-u, a za 1080p monitor slobodno cepaj i 6-12gb kompresovane snimke.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #371 poslato: 08.08.2018 09:22:53 »
Film od 47 GB @_@

Jel to uopste ima poente gledati na HD monitoru?
Odnosno koliko i dal je uopste bolje od 1080p mkv?

Moje iskustvo kaze da bitrate utice vise na kvalitet slike nego rezolucija, tako da bi u teoriji trebalo da bude bolje, ali se slabije primeti na 1080p monitoru. Na velikom ekranu ima vise smisla, na 4K velikom ekranu jos vise a na HDR 4K ekranu najvise.

Sto kaze Diehard, dobar 1080p rip od desetak Gb je ono sto ti treba za 1080p monitor.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #372 poslato: 08.08.2018 10:19:25 »
right, hvala :)

FYI, ja mogu pogledati game of thrones ili westworld na 480p
Al ajde, film koji je 90% visual spectacle treba gledati dobar snimak. :D

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #373 poslato: 08.08.2018 10:19:36 »

Moje iskustvo kaze da bitrate utice vise na kvalitet slike nego rezolucija, tako da bi u teoriji trebalo da bude bolje, ali se slabije primeti na 1080p monitoru. Na velikom ekranu ima vise smisla, na 4K velikom ekranu jos vise a na HDR 4K ekranu najvise.

Sto kaze Diehard, dobar 1080p rip od desetak Gb je ono sto ti treba za 1080p monitor.

Slažem se. Visok bit rate čini da čak i 720p snimak bude bolji od 1080p snimka sa nižim bit rate-om.
Ja obično vučem snimke 15 GB, bar za filmove koji mi se baš svide. Za sve ostalo uglavno idem na kvalitetnu 720p verziju.
Mada koliko vidim, sada ima i jako dobrih HEVC (high efficiency video codec x265) ripova.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #374 poslato: 08.08.2018 10:21:10 »
right, hvala :)

FYI, ja mogu pogledati game of thrones ili westworld na 480p
Al ajde, film koji je 90% visual spectacle treba gledati dobar snimak. :D

RARBG radi jako lepe i vrlo male ripove filmova, ~2GB.