Autor Tema: Star Trek: Discovery  (Pročitano 76354 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Igor

• Dominator
Odg: Star Trek: Discovery
« Odgovor #645 poslato: 24.04.2019 12:23:55 »
al sto se taj armour samo pojavi ni iz cega :D
secam se, to je ona poslednja epizoda, kada future janeway uzima stvar u svoje ruke

Isto kao slemovi u STD. Dobri stari Stargate CGI...

*edit*
Ili prvi Batman film, on je bese prvi imao takve efekte...

« Poslednja izmena: 24.04.2019 12:30:26 Igor »
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
« Odgovor #646 poslato: 24.04.2019 14:18:18 »
Ili head armor u starom Lost in Space filmu :D

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #647 poslato: 30.04.2019 07:30:15 »
Pa, odgledah i ja. Mislim da se slazem sa svim iznesenim. Uzasno glup dijalog, jos uzasniji scenario (jedini redeeming quality je (polunejasan) pokusaj da se objasni zasto Discovery, Burnham et al se ne spominju u kasnijim serijama - mada i to dopola zvuci kao neki Voyager scenario, samo u vremenskom domenu).

Nije mi bilo jasno kada ima/nema signala oko tih skokova, tako da je iako bilo prijatno iznenadjenje kako su povezali prvih 5 signala, na kraju je stvar ostala nedorecena (posto je bilo mnogo vise od 7 skokova/javljanja red angel-a, znamo da je Burnhamova bila vise puta spasena pomocu red angel-a, a to nekako nije upalo u tih 7).

Scenario je naravno megadebilana. Step 1, self destruct ne radi. OK, zasto ne zapucaju brod pod warpom u Sunce il' nesto? Step 2, stitovi se sami ukljucuju (ti podaci su izgleda na pola puta da postanu self-conscient skoro kao Control) pa Enterprise ne moze da ga raznese. Step 3, ide bitka i spucaju im te problematicne stitove... I ONDA ONI POPRAVE STITOVE DOK IM JE LELAND NA BRODU. Detalje kao sto je taj blast door necu ni da spominjem (ili zasto za 15 minuta nisu uspeli da dovedu jedan repair drone da pomeri tu polugu).

Control... Tuzno. Je*es AI koji je sposoban da kontrolise 30+ brodova i milion dronova, a onda se ispostavi da je sve to zapravo sacica nanobota koje mozes demagnetisati kao stari hard-drajv. Plus, to je valjda prvi AI koji je ono, muski sovinista koji ima problema sa nasiljem u kuci. Primera radi tabaju se - a on kad god udari zenu, SHAMARA ili DAVI. Cekao sam samo kad ce da skine pojas da ih mlati sa time. I naravno Control tako kretenski dobije hrapavi glas kad ga provale, a dotle zvuci savrseno ljudski.

Sto se tice science dela pocinjem da mislim da nisu nesposobni, vec da troluju. Razne Chewbacca science varijante sam preboleo (prvo ustanove Time Crystal lore da ako uzmes kristal i vidis buducnost, onda je ona postala fiksna - tako znamo kako ce zavrsiti Pike, a onda onako iz neba Burnhamova i Spok zakljuce da je ipak to samo MOGUCNOST i da moze to brale da se menja ako scenarista zapovedi). Zato izgleda sad vec namerno ubacuju gluposti da bi podstakli ljude da diskutuju (a ko ne zna, svejedno mu zvuci sciencey). Kao kad Burnham odgovori na "ali odelo je genetski kodirano na tvoju majku" sa "ali ja imam najblizu mRNA!"... Sto nema nikakve veze... Postoji mitohondrijalna DNK koja se najcuvenija po tome da se prenosi sa majke bez promena hiljadama generacija (mtDNA), ali mRNA je samo bukvalno "alat" za kopiranje, nit je trajan, nit se nasledjuje.

Likovi su naravno super iritantni, mega-disfunkcionalni, jedino Pike tu ima neke naznake Starfleet traininga, svi ostali koji su main cast su iz neke Mad Max price. Sta? Nemas neki zesci mental issue, nisi "poseban" ili token reprezent neke populacije na neki nacin? You're no good for Starfleet.

Kao sto kaze Ivan, steta, jer je produkcija stvarno sjajna, de fakto movie-grade.
« Poslednja izmena: 30.04.2019 07:47:31 bear »

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #648 poslato: 01.05.2019 06:28:09 »
Also - sa cisto istorijskog (TOS) aspekta zanimljivo je kako su uspeli da re-puritanizuju Starfleet - iako su sada prakticno svi Enterprise bridge-oficiri zene, umesto minica i cizmica sada su dobile puritansko-crne donje delove uniformi i cipele. Seksualna revolucija se dakle desila negde izmedju Discovery-ja i JJ Trek-a.