Autor Tema: Telefon za ispod $250  (Pročitano 3941 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
Odg: Telefon za ispod $250
« Odgovor #15 poslato: 18.04.2018 16:08:26 »
Kupio sam ženi ovu Nokiju 6. Ne ovu najnoviju 2018, nego prethodni model. 30k dinara. Veoma je dobar telefon.

Van mreže Leka

• Dominator
« Odgovor #16 poslato: 21.04.2018 21:28:23 »
Po svim statistikama "šije" ovaj moj J7 tako da bi rekao da je super izbor :) a samo malo skuplji,baterija im je ista,jedino sto mi je cudno "Non-removable Li-Ion 3000 mAh battery" i super mi je da je aluminijumsko kuciste ali nema razlike u tezini.
Vuuuupuupuuupuu!!

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #17 poslato: 22.04.2018 12:14:31 »
Pa i jeste non-removable upravo jer je alu unibody. Ako ima backplate (alu ili plastika, nebitno), onda se telefon gradi/drzi na staklu od displeja - sto je brze i jeftinije za napraviti ali osetljivije kao konstrukcija.

Mislim da je ceo taj Nokia midrange sjajan po tim pitanju value-for-money. Nije kinez plastikaner, ali nema ni onih magicnih displeja ili previse gimmicka koji bespotrebno(?) dizu cenu. Ako ste svesni da vam ne treba iPhone/Android flagship (na kvadrat ako nemate vremena/volje/zivaca da pratite koji su aktuelni "skoro-pa-iphone/novi galaxy" kvalitetni kinezi), ovo nije uopste lose. Ja sam isto vrlo zadovoljan sa mojom impulse-buy osmicom (mega-zadovoljan ako uzmem u obzir cenu).
« Poslednja izmena: 22.04.2018 12:18:29 bear »

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #18 poslato: 22.04.2018 12:52:07 »
Atila, koliko te nove Nokie, osim po brendu, imaju veze sa starom Nokiom? Mislim, da li tu ima nekih istih ljudi, pogona, stagod? Ili je samo brend ostao?

U svakom slucaju, deluju svi ti telefoni bas odlicno.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #19 poslato: 23.04.2018 13:33:50 »
Firma je HMD, ona jeste Finska i ima oko 500 ljudi, uglavnom iz stare Nokije. Oni rade specifikacije, grub dizajn (licencirano ime, logo Nokije, ali i neki patenti - kao napr doubletap-to-wake i glance screen) i ceo marketing/sales/retail. Sama proizvodnja je Foxconn (sličan aranžman kao i Apple), HMD nema svoje fabrike, ni poseban R&D - ponekad se precenjuje koliko posla u tim velikim firmama zapravo rade podizvodjaci i razne konsultantske kuce (najbolji primer je mozda bio Nexus program - e sad zamislite da nikada ne saznate dal' je taj Nexus a/b/c/d HTC-ov, Samsungov, LG-ov etc). Nokia kao firma koja se danas uglavnom bavi mrežnom infrastrukturom nema nikakve veze sa HMD proizvodima osim brenda.

EDIT:
I naravno odgovor "zasto to nije tako moglo jos za vreme Nokije"...

1. Deo sa telefonima "stare" Nokije je bio 30.000+ (trideset hiljada) ljudi. HMD danas je 1.6% (jedan koma sest) posto zaposlenih u Nokiji dedikovanih telefonima (0.05% cele, "velike" Nokije). Otpustanje ~99% ljudi (i promet/margina koju HMD ima danas) je efektivno isto sto i potpuno odustajanje. Zato je WP vs Android pitanje bilo "sve ili nista" za tadasnju Nokiju.

2. A pride Nokia (pa i MS) koja pravi Android telefone ne moze da naplacuje patente od Apple-a, Google-a etc posto koristi i njihove patente. Nokia danas na patentima i licencama zaradjuje vise nego ijedan proizvodjac ne racunajuci Apple i Samsung, bez da pipnu ijedan telefon.

« Poslednja izmena: 24.04.2018 13:02:20 bear »

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
« Odgovor #20 poslato: 28.04.2018 11:57:55 »

https://www.theverge.com/circuitbreaker/2018/4/27/17290178/nokia-x6-phone-leak-design-notch-chin

Najavise entry level spec Nokiju X6, ~250$ al za sad samo za Kinu

edit - sto se entry levela tice, jedan od najoceivanijih novih modela na gsmareani je novi <200€ ZTE sa 5000mAh baterijom
https://www.gsmarena.com/asus_zenfone_max_pro_(m1)_zb601kl-9173.php
« Poslednja izmena: 28.04.2018 12:11:37 DieH@rd »

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #21 poslato: 28.04.2018 14:22:41 »
Nerviraju me ovi "gotta have a notch, 'cause... Apple notch" dizajnovi. Ne svidja mi se ni kako ga je Apple uradio, ali bar razumem u smislu da su isli na bezelless, onda ajde, mora kamera/stagod da bude negde. Ali ovaj dizajn (isto i onaj Huawei) imaju bezel sa druge strane. Notch *i* bezel je kombo-abominacija najgore vrste.

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #23 poslato: 28.04.2018 15:07:17 »
Nerviraju me ovi "gotta have a notch, 'cause... Apple notch" dizajnovi. Ne svidja mi se ni kako ga je Apple uradio, ali bar razumem u smislu da su isli na bezelless, onda ajde, mora kamera/stagod da bude negde. Ali ovaj dizajn (isto i onaj Huawei) imaju bezel sa druge strane. Notch *i* bezel je kombo-abominacija najgore vrste.

Ono sto sam ja citao je da bi imao ekran skroz do donje ivice, moras da imas taj savijeni ekran sto je skuplje. Tako da, svi ti mid-range jeftiniji telefoni moraju da imaju bezel dole. E sad, zasto su se odlucili da produze ekran iznad, to je verovatno zato sto je to sad u trendu.

Meni je Apple dizajn, naravno, cool a dopada mi se i Samsungov pristup (S8 i S9 zaista lepo izgledaju). Ove varijante su mi mnjeh, ali pretpostavljam da moraju da idu gde vetar duva.

Druga stvar je stvar ukusa, ali ti njihovi notchevi mi izgledaju ruznjije nego na iPhone, zbog oblika. Mogao bih sad da ulazim tu u detalje, ali mislili bi da sam lud.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #24 poslato: 28.04.2018 15:30:18 »
Ono sto sam ja citao je da bi imao ekran skroz do donje ivice, moras da imas taj savijeni ekran sto je skuplje. Tako da, svi ti mid-range jeftiniji telefoni moraju da imaju bezel dole. E sad, zasto su se odlucili da produze ekran iznad, to je verovatno zato sto je to sad u trendu.

Hocu da kazem da bi bilo lepse(!), jeftinije, a vala i prakticnije da su jednostavno telefon obrnuli naopacke i zaboravili notch. Ili, ako je trip da gornji bezel vise zapada za oci - cak mi je postavljanje kamere dole na taj donji bezel manja abominacija.

Notch mi (meni, bearu, prim. aut za Ivana) je generalno los kompromis, pogotovo ako se telefon koristi u landscape modu (igre!). Ima li bar neki seting dal' clipuje ili je overlay u landscape-u na X-u? Jer ovo sto vidim na netu je major usability fail, nedostojan Apple-a:

Notch na Essential-u mi je najelegantniji, ako vec moram da biram od cele te notch-ekipe cisto na osnovu realizacije notch-a.

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
« Odgovor #25 poslato: 28.04.2018 17:40:46 »

Meni je Mi Mix 2s dobro resenje, donji bezel ionako "pomaze" da ne moram prstom da ciljam bas previse nisko da bi pogodio OS dugmad.