Autor Tema: Trebam mali savet  (Pročitano 997 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kosta81

• Recruit
  • *
Trebam mali savet
« poslato: 01.02.2020 21:58:46 »
Obozavam da gledam filmove i serije prosto sam ovistan (filmofil)
I zeleo bi sebi da malo napravim ugodjaj kod kuce. I da kupim novi sistem zvucnika budzet mi je oko 300 evra i voleo bi da kupim najbolju stvar za te novce  https://www.pametno.rs/zvucnici/pioneer-s-cn301-lr-zvucnici-cena-100w-zlatni-4089251
Ovako nesto mi je predlozio prijatelj pa ako neko ima savet za kupovinu ili preporuku voleo bi da mi napise .
Unapred hvala

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
Odg: Trebam mali savet
« Odgovor #1 poslato: 01.02.2020 22:45:51 »
To su pasivni zvucnici, jel imas AVR ili neki drugi pojacivac koji bi to terao?

Ja sam uz pomoc KupujemProdajem sajta i saveta drugara napravio sebi pravo bioskopsko audio uzivanje on the budget tako sto sam uzeo AVR za 100e koji moze da isporuci 90W na svaki kanal i ima 2 opticka ulaza, i odlican set Infinity Primus zvucnika za ~250e. U pitanju su bili prednji par, centar i sub [PS 8], a za zadnji par koristim moje stare pasivne zvucnike sa Aiwa kasetasa [zamenicu ih one day]. :D Apsolutno fantastican surround koji ni ne mogu da pojacam do kraja, soba mi se trese, a subwoofer razbija.

A da sam tada znao ono sto znam sada, uzeo bi noviji AVR koji nativno podrzava DTS TrueHD codec, koji podrzava HDMI 2.0 [da se resim optickih kablova] i Infinity Primus 250 za prednji par. Videcu da odradim upgrade zadnjeg para i AVR-a kada se odomaci HDMI 2.1, verovatno cu tada da predjem i na novi 4K120 TV.

Znaci uzeo sam ovo:
https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Risiveri-Surround/Denon-avr-1908-kao-nov--89551551-oglas.htm?filter_id=576860150
https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Zvucnici/Infinity-Primus-150-89489251-oglas.htm
https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Zvucnici/Infinity-Primus-C-25-89489165-oglas.htm
+ PS 8 subwoofer
+ moj zadnji par
Potrefio sam bio dobro vreme za kupovinu na KP, mislim da sam dobro prosao. I tebi predlazem da se bacis na polovni hardver, dobices ubedljivo najbolje za ulozeni novac. Povoljan AVR i dobar set 5.1 pasivnih zvucnika. Mozes i da kupujes malo po malo, prvo stereo par, pa sub, pa center, pa na kraju back pair. [Centar je jako bitan jer preko njega idu svi razgovori glumaca koji su u kadru kad pustis surround audio]

Godinama sam kuburio sa totalno cheapo stereo resenjima [najobicniji Genius-i sl], ovo mi je bas otvorilo oci [tj usi]. Za dobar audio zaista vredi uloziti malo vise para, isplati se. Nije ozvucenje dobro ako samo tvoji ukucani zovu policiju da se zale. Mora i cetvrti komsija da se buni. :D Upario sam taj audio sa 49XE9005 i uzivam i u slici i u tonu.

« Poslednja izmena: 01.02.2020 22:48:39 DieH@rd »

Van mreže Leka

• Dominator
Odg: Trebam mali savet
« Odgovor #2 poslato: 02.02.2020 12:50:50 »
Ja sam pre mnogo godina isto trazio sebi (da kupim nesto, kad brod u ST proleti u krupnom kadru da se sve trese :D ) pa sam svasta gledao i sreca je da sam tada radio sa koleginicom koja je profesionalni tonac,audio dizajner i tako to. Ona mi je preporucila ovo:

Harman Kardon Soundsticks II

Znam da imaju i wireless verziju, bass i okolo 7 zvucnika, svaka kombinacija je odlicna ali skuplja. Nisam joj verovao kada mi je preporucila, otisao sam u radnju da probam i odmah izvadio pare. Izgledaju jako sitni, skoro nevidljivi, veliki broj ljudi me je pitalo "odakle ti ide zvuk,iz TV-a??". Jacina im je neverovatna, bass drzim mozda na 5% a na maksimumu ceo orman pocne da osciluje :D zvucnici izgledaju sitni ali bas kidaju za normalno slusanje tesko da ces ikada ici preko 60%. Najbolje od svega, koristim ih non-stop vec vise od 6 godina, zakaceni su mi na TV i komp pa prebacujem al je nesto uvek upaljeno i dan i noc.
Samo me jedna stvar kod njih nervira, kada je ulaz zvuka jako tih duze vreme...posle nekog vremena oni imaju stand-by da se ugase al to se desavalo bas retko kad neku losu kopiju filma gledam,kliknem negde misem i probude se.

Imao sam dve situacije, posto se u mojoj zgradi izdaje mnogo stanova da radnim danom dođu neki brđani iznad mene ili pored mene i puštaju neki skrnavet od muzike u 2-3 nocu...10 sekundi Iron Maidena na 80% i bass na max je uvek bilo dovoljno da utihnu :D :D :D

Malo su skuplji ali sam jako zadovoljan investicijom,izgledom i kvalitetom,topla preporuka.
Vuuuupuupuuupuu!!