Autor Tema: Blame! The Movie  (Pročitano 5817 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
Blame! The Movie
« poslato: 24.07.2016 10:18:27 »
Oh wow. Jedan od najboljih SF projekata koje sam ikada imao priliku da procitam/vidim, manga Blame!, ce najzad dobiti filmsku adaptaciju na kojoj radi sam kreator mange Tsutomu Nihei i tim animatora koji su radili na njegovoj nedavnoj popularnoj anime seriji Knights of Sidonia.

Spoiler: ShowHide
The legendary comic that enthralled SF creators and fans worldwide makes its long-awaited animated film debut!

Humanity faces purges and extermination in a dark future, and a wanderer named Killy must carry out a solitary, dangerous mission through a mammoth multi-leveled ""city"" that continues to expand forever in the masterpiece SF manga BLAME! (from Kodansha's Afternoon magazine). The unique setting, unfathomable scale, and hard, heavy action garnered acclaim from directors and artists both in Japan and abroad, creating hopes that against all odds, a film adaptation might one day happen. Now, twenty years after the original comic began, an animated feature-length film is about to be unleashed upon the entire world.

Directing the film will be Hiroyuki Seshita, who brought the world the complex, hard-SF battles of Knights of Sidonia and the speedy, thrilling suspense of Ajin: Demi-Human. Animation will be handled by Polygon Pictures, known worldwide for their award-winning work on shows like Star Wars: The Clone Wars and Transformers: Prime, as well as the epic Knights of Sidonia series. On top of that, original creator Tsutomu Nihei is providing full creative direction to the project, handling script and character design.

With the staff of the visionary Knights of Sidonia reunited and the executive supervision of story creator Tsutomu Nihei, BLAME! is ready to shock the world once again with an all-new story!

Based on the manga ""BLAME!"" (published by KODANSHA Ltd.) by Tsutomu Nihei

Creative Consultant: Tsutomu Nihei
Director: Hiroyuki Seshita
Animation Production: Polygon Pictures
Produced by BLAME! Production Committee

【CAST】
coming soon

【Official HP】
http://www.blame.jp

【Official Twitter】
アカウント :@BLAME_anime
ハッシュタグ:#BLAME_anime

【Official Facebook】
https://www.facebook.com/BLAME.anime/

Blame! je smesten u mracnu buducnost u kojoj su obicni ljudi davno postali istrebljeni od strane kuge koja im je izmenila DNA i mutirala ih, nedozvoleci ikome da izmeni poslednju komandu koji je centralni informacio/tehnoloski sistem covecanstva dobio - da se grad siri. Prica mange prati samljenog enhanced regenerating ratnika Killy-a koji je uspeo da se DOSETA od orbite Zemlje do orbite Jupitera u ogromnoj mega-strukturi koja se samo siri i siri, sa samo jednim ciljem preostalom u njegovom izbledelom secanju - da pronadje nekoga ko ima legit DNA obicnog coveka ko moze zaustaviti sirenje grada i agresivni security sistem centralnog AI OS-a koji milenijumima napadaju sve mutirane ljude koji su uspeli da prezive u megastructure-u.

Originalna manga je bila veoma "laka" sto se dijaloga tice, vecina stvari je bila ispricana vizuelno preko preterano dobrog stila crtanja Tsutomu Nihei-a koji je odlicno iskoristio svoje znanje arhitekte da nacrta veoma lud SF svet.

Od filma ocekujem da ce smanjiti prazni hod [koji mi se ipak jako svideo] i ponuditi pricu koja je laksa za gledanje. Nedavno je najavljeno da ce stara manga biti reprintovana jer su stare kolicine davno rasprodate a cene na ebay-u su pocele da rastu, tako da cu verovatno kupiti ova nova izdanja. :)
http://www.forbes.com/sites/olliebarder/2016/02/13/tsutomu-niheis-seminal-manga-blame-is-getting-reprinted/#5168e1b36411

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
Odg: Blame! The Movie
« Odgovor #1 poslato: 25.07.2016 23:04:53 »
Ovo sam procitao komplet jos kad je bilo aktuelno. Jedna od retkih mangi koja mi je bila gotivna. Nadam se da nece da useru film.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
« Odgovor #2 poslato: 27.02.2017 16:13:50 »
Evo ga novi trejler i release date [20. maj]

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #3 poslato: 14.03.2017 20:36:15 »
BRAMU!

Hahahahahahahah :D

Trailer je preteran, gledacu. Blame je super manga.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #4 poslato: 20.05.2017 02:23:30 »
Izaslo na Netflixu, i to u 4K HDR, sto nisam ocekivao. Izgleda fantasticno. Sutra cu da gledam, pa javljam utiske.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
« Odgovor #5 poslato: 20.05.2017 10:26:45 »
BRAMU!
Hahahahahahahah :D

Nihei je hteo da ime mange bude zvuk koji blaster pravi, ali "engrish" prevod tog zvuka je ispao malo nezgrapan. Ponovio je istu taktiku kada je za Marvel napravio dopadljiv standalone X-Men strip sa Wolverine-om u glavnoj ulozi.

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
« Odgovor #6 poslato: 20.05.2017 22:44:21 »
Pogledah, odlicno je!

Mislim, nije bas kao manga, vec su uzeli par osnovnih tema i uspeli da sklope kratku "Killy, the Road Warrior" pricu kako je spasio jedno selo.

Bice epska steta ako ne naprave nastavak, pa da vidimo mozda i Dhomochevskog.