Autor Tema: Stargate Atlantis  (Pročitano 125911 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Tutti

• Dominator
  • Astronomy Domine
Stargate Atlantis
« Odgovor #15 poslato: 19.06.2006 01:29:14 »
Mala je verovatnoca da cu doci, ali ako dodjem necu se sigurno samo promuvati, to bi mi bio najzanimljiviji deo Exit-a. Prilika da vas malo bolje upoznam.
Careful with That Axe, Eugene
The world moved on...

Van mreže denny

• Moderator
  • Dominator
Stargate Atlantis
« Odgovor #16 poslato: 21.06.2006 05:35:12 »
Citat: "Relja"
Ej, i moja baba je svežija i inovativnija od Voyagera.

:shock:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:

Ja gledam SG-1 skoro od kad je pocela serija (bilo na Sky One). Jednako mi je dobra kao XF i Voy. Atlantis mozda jeste bolje odradjen ali mi je ipak na 4. mestu, iza gore pomenutih serija.
The Universe is vast and we are so small. There is really only one thing we can ever truly control... whether we are good or evil.

Van mreže Treki

• BF2 Veteran &
  • Dominator
  • Presumption is the mother of all f*ckups
Stargate Atlantis
« Odgovor #17 poslato: 22.07.2006 01:53:28 »
Pogledao sam prvu i drugu sezonu...Jako zanimljiva serija

Kao sto je Tutti rekao, i ja sam pogledao jednu ep. SG-1 i nije mi se svidela nesto mnogo...a pre jedno godinu dana docepao sam se dve pilot ep. Atlantisa i to mi je vec vise odgovaralo...zadnjih mesec dana sam gledao 1. i 2. sezonu i mogu reci da mi je serija jako lepo "legla"...

Likovi su sasvim dobri, cini mi se bolji od SG-1 (ipak sam odgledao 30 min. od celih 9 sezona :) )...svidja mi se sto se pojavljuju poznati glumci poput Roberta Patricka ("neunistivi" T-1000), Roberta Davi-a (Agent Malone iz Profajlera), Colm Meaney (Chief O'Brien), Connor Trinneer (Cmdr. Tucker) kao i Mitch Pillegi (Skiner iz XF), koji je u 2. sezoni kao pukovnik Caldwell sa svojim brodom "Deadal" uneo svezinu, nove likove i malo dinamicniju radnju...

Sama radnja je takodje zanimljiva, Wraithi su kao klasicni negativci jako dobro zamisljeni i stvarno te prodje jeza svaki put kad se pojave na ekranu u prvih par epizoda...

Sve u svemu jako dobar materijal sa prezivljavanje do 3. sezone BSG-a 8) ali i za suzivot sa BSG, zato sto je od 21.07. pocela treca sezona na Sci-Fi...

Docepah se i te epizode koja se nastavlja (naravno) na cliffhanger sa kraja druge sezone i u potpunosti odrzava isti ritam serije. Pojavljuje se i Robert Picardo (Doctor-kralj-car iz VOY-a), doduse u maloj ulozi...

Uglavnom, moje preporuke svima koji nisu gledali, cak i onima koji imaju odredjene predrasude prema SG-u
O'Neill: "We came here in peace, and we expect to go in one...piece."

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
Stargate Atlantis
« Odgovor #18 poslato: 22.07.2006 10:22:31 »
Well, SG-1 je jednako dobar kao i Atlantis. Samo sto su prve 2 sezone imale stostruko manju budzet nego sto ga ima danas, pa se vidi razlika. Naravno netreba zaboraviti kad je izasla prva sezona sg-1... looong time ago.

Od 6ste sezone je sg1 presao na SciFi chanel i od tada je sve bolji i bolji.

Van mreže Treki

• BF2 Veteran &
  • Dominator
Stargate Atlantis
« Odgovor #19 poslato: 22.07.2006 14:55:20 »
Potrudicu se da nabavim...

Van mreže Tutti

• Dominator
  • Astronomy Domine
Stargate Atlantis
« Odgovor #20 poslato: 23.07.2006 19:11:15 »
Kod Stargate Atlantisa kraj sezone i pocetak nove sezone uvek budu fenomenalno odradjeni, dok sredina uvek bude malo tanja. Ali dobro moraju ljudi da ostave poslasticu za kraj.
Careful with That Axe, Eugene
The world moved on...

Van mreže Čika Tica

• Intergalaktički Suveren
  • Terminator
    • Music Management Publishing and Promotions
Stargate Atlantis
« Odgovor #21 poslato: 26.07.2006 22:05:16 »
SG-1 bas rula od neke druge-trece sezone...brdo dobro. Kad su spinoffovali Altantis tad je SG-1 vec ima 7-8 sezona...i bio je da ne poverujes koliko dobar. Atlantis je do jaja...super je sto ponekad rade crosseve...tipa likovi iz Atlantisa se pojavljuju u SG-1 i obrnuto...mislim cak i danas SG-1 je dosta popularniji do Atlantisa, jer jbg na Atlantis svi gledaju kao "na samo spinoff" vec legendarne (najduze po trajanju...) SciFi serije. (Naime nijedna SciFi serija, osim SG-1, nije dozivela 10 sezona...a za SG-1 ni nepostoje neke naznake da ce se zavrsavati uskoro...)

Ovo ze nekoga moze biti spoiler pa nemojte citati ako necete.......

Od kako je otisao Anderson iz serije...Wright i Cooper su prosto "resetovali" seriju...mislim Rick je bio "top good guy" u seriji on je prosto morao da porazi tadasnje "bad guyove" + da "otpocne Atlantis"...Sa novim "top good guyom" dolaze i novi Bad guyovi...tako da se za SG-1 moze reci da ponovo pocinje...i mogao bi da traje jos 10 sezona (ako bog da...). Sa druge strane imamo Atlantis koji je takodje dovoljno slican ali i dovoljno razlicit od SG-1...sto je genijalno. Ovo sto je do sada izaslo je super, ja sam cak poceo da skidam i ove nove epizode koje su bas do jaja.

Svakom preporucujem da pogleda ceo SG-1...pa onda da lepo uporedo na vreme "spin offuje" Atlantis...to dosta upotpunjuje fell u vezi serija. Po mogucnosti pre nego sto pocnete da gledate SG-1 pogledajte i Stargate film...pa onda pilot SG-1, iako su glumci razliciti sve se lepo nadovezuje.....

Shit ispisah ovoliki post a od njega vrlo malo o Atlantisu....i to sve na Atlantis temi...nemojte zameriti prosto, previse se lozim na sve to da bih napisao samo rec-dve....:)
Mess with the best, die like the rest.
Prvo izdanje Mr.Metal Records-a: RAIN DELAY - WE FORGET - CLICK HERE to ORDER

Van mreže Treki

• BF2 Veteran &
  • Dominator
Stargate Atlantis
« Odgovor #22 poslato: 02.08.2006 14:59:13 »
Izasla je na netu i 3. epizoda trece sezone...

Zanimljiva epizoda...pojavljuje se i onaj glumac sto igra Pola Lasitera u seriji "Spin City"

Van mreže Čika Tica

• Terminator
Stargate Atlantis
« Odgovor #23 poslato: 05.08.2006 20:02:04 »
Citat: "Treki"

Zanimljiva epizoda...pojavljuje se i onaj glumac sto igra Pola Lasitera u seriji "Spin City"

Da....karakter mu bas lezi. Epizoda je prosto hilarious.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
Stargate Atlantis
« Odgovor #24 poslato: 06.08.2006 01:05:39 »
Izašla i 4. epizoda. Kao i SG-1. Sad ću da bacim pogled.

Van mreže Čika Tica

• Terminator
Stargate Atlantis
« Odgovor #25 poslato: 06.08.2006 15:46:26 »
Upravo odgledah ovu novu epizodu....sta reci ko voli filmove tipa Rambo ili Die Hard ce da uziva u ovome! Ronon=Rambo...

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
Stargate Atlantis
« Odgovor #26 poslato: 06.08.2006 19:27:48 »
ne znam, taj lik mi je malo izklišeiran previše...

Van mreže Treki

• BF2 Veteran &
  • Dominator
Stargate Atlantis
« Odgovor #27 poslato: 07.08.2006 01:23:24 »
Jesu ga malo odradili na kliseiziran nacin...mada, kada se pojavio, mislio sam da je neki klasican neandertalac..al' lik nije toliko los

Uostalom, odvojice Teylu i to sigurno :)...

A epizoda nije losa...

Van mreže denny

• Moderator
  • Dominator
Stargate Atlantis
« Odgovor #28 poslato: 14.09.2006 02:51:22 »
Ovonedeljna epizoda je VAU  :shock:  Stvarno svaka im cast.

Kad bi jos samo bar upola toliko energije i kreativnosti ulozili u SG-1... :(
The Universe is vast and we are so small. There is really only one thing we can ever truly control... whether we are good or evil.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
Stargate Atlantis
« Odgovor #29 poslato: 14.09.2006 10:53:49 »
gledao sam samo prvih 5-6, tako da imam par epzoda da odgledam josh.

inace, epizoda sa Rononom je imala najveci budzet do sada u SGA. Cak veci i od dvodelne pilot epizode :)