Anketa

Koji su vam omiljeni FRP/RPG sistemi?

D&D
5 (71.4%)
Cyberpunk
0 (0%)
Palladium/Rifts
1 (14.3%)
GURPS
1 (14.3%)
White Wolf Games/Vampire The Masquerade
0 (0%)
SPECIAL P&P System/Fallout
0 (0%)

Ukupno glasova: 7

Anketa završena: 25.11.2004 09:00:10

Autor Tema: Monsters & Mazes  (Pročitano 53823 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Cold Zer0

• Dominator
Monsters & Mazes
« poslato: 25.11.2004 09:00:10 »
Bilo bi lepo da se ovde izjasne ljubitelji FRP/RPG igara koji im je sistem najomiljenijim i zasto. Takodje bi mogli  i da diskutujemo pravila ako neko ima malo slobodnog vremena  :twisted:

Moj omiljeni FRP sistem je D&D, za RPG su to CYBERPUNK i RIFTS (i to bas tim redosledom, poredjani po vaznosti)  8)

Da cujemo druge. Izvolite kolege....

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
Monsters & Mazes
« Odgovor #1 poslato: 25.11.2004 12:18:39 »
Jedino sam Palladium igrao, tako da njemu dajem glas. Ali koliko sam shvatio nije tu toliko razlika u tim pravilima koliko u Gamemasteru i ekipi koja igra...

Van mreže Cold Zer0

• Dominator
Monsters & Mazes
« Odgovor #2 poslato: 25.11.2004 13:12:12 »
Pa i da i ne.  Imas neke sisteme koji se vise oslanjaju na pravila za sve zivo - D&D, a imas sisteme koji se vise oslanjaju na zabavu i storytelling - Cyberpunk i Vampire.

Naravno dobro drustvo se podrazumeva :)

Van mreže Cold Zer0

• Dominator
Monsters & Mazes
« Odgovor #3 poslato: 29.11.2004 16:14:46 »
Izgleda da se ljudi sa ove liste veoma malo "kockaju" i FRP/RPG-ju   :)

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
Monsters & Mazes
« Odgovor #4 poslato: 29.11.2004 19:10:13 »
Citat: "Cold Zer0"

Sedi daso da te opelješim (c) - Duško Dugouško

Van mreže Cold Zer0

• Dominator
Monsters & Mazes
« Odgovor #5 poslato: 29.11.2004 21:31:24 »
"Nisam mislio na tu igru!"    :D

Van mreže kalkulus

• Dominator
    • http://kalkulus.net
Monsters & Mazes
« Odgovor #6 poslato: 29.11.2004 22:17:03 »
Citat: "Cold Zer0"

na zalost. malo se nema vremena, malo se nema drushtva i tako :(
I know it all, I just can't remember it all at once
Blog / Photo

Van mreže Cold Zer0

• Dominator
Monsters & Mazes
« Odgovor #7 poslato: 30.11.2004 11:51:34 »
Pa eto mozemo se recimo na prolece, ako se Relja slaze, pokupiti na rostilj pa i oprziti mali session pored njega :) You know.... For fun :)

Van mreže kalkulus

• Dominator
    • http://kalkulus.net
Monsters & Mazes
« Odgovor #8 poslato: 30.11.2004 12:25:51 »
polako, ima josh do proleca. videcemo vec ;)
I know it all, I just can't remember it all at once
Blog / Photo

Van mreže Rivens21

• Illuminator
Monsters & Mazes
« Odgovor #9 poslato: 23.03.2005 22:24:22 »
Igrao sam D&D, Fallout i GURPS (i MERP - Middle Earth Role Playing). Upoznat sam sa Cyberom i Paladiumom (samo osnove). Dajem glas za GURPS zato sto je najjednostaviji od svih. 30-tak strana koje pokrivaju sve moguce istorijske periode. Mozete igrati PCRP (Pecinski Covek Role Playing) a i Cyber-Tech-Future-Space-Battles. To su osnovna pravila koja svaki zgubidan moze da procita i shvati i besplatno se mogu naci na internetu. Cak sam ih i ja shvatio.  8) Pravila su jednostavna i realisticna.
he leading causes of death in the United States are: 1. Heart Disease 2. Chuck Norris 3. Cancer

Van mreže Veljko

• Squamous, partialy rugose
  • Urednik
  • Recruit
  • Today is a good day for SCIENCE!
Monsters & Mazes
« Odgovor #10 poslato: 17.08.2005 01:58:09 »
Fanatik za sve FRP/RPG stvari ovde...

Najviše sam igrao D&D (ooo nekih stotinak sesija sve uzeto u obzir) pa zatim CP2020 (Cyberpunk, samo oko dvadesetak sesija pošto naš CP GM ima tendenciju da nas pobije posle tri sesije max. Moj rekord (pet i jedna četvrtina sesija) sa jednim likom je i danas neoboren), GURPS (Divan sistem, ali slabo ko hoće da igra, recimo 5 sesija), D20 modern (Oko deset sesija, sistem i nije nešto ali ga D&D igrači uče za 5min) i D20 SW (proučio sam pravila ali nikako da se skupi društvo). Emotivno sam najviše vezan za D&D (Šljaka se još od druge edicije) ali priznajem GURPS (for preference četvrta edicija koja ne samo da je fantastična već i izgleda neopisivo dobro) za najelegantniji sistem, samo da mi nije pola društva smrtno protiv d6 sistema a druga polovina smrtno protiv point-based character generation sistema. Još jedan interesantan sistem je Shadowrun koji ima mnoge lepe osobine i neponovljiv stil.

Definitivno sam za Pht-sponsored FRP/RPG. Možda neki D20 SW za sve džedaje amatere ili neki ST RPG za hardcore Trekijevce. Možda samo malo generičnog SF-a u (npr) GURPS izdanju... mogućnosti su beskonačne. A čuo sam da se i pominje roštilj.....roštilj can't be bad...right? :D

Voleo bih da znam šta eksperti misle o MERP-u i Palladiumu (o prethodnom znam ravno NIŠTA).
Constants aren't. Variables won't.

Van mreže Hristy

• Scout
  • **
    • http://www.myspace.com/hristy
Monsters & Mazes
« Odgovor #11 poslato: 23.01.2006 12:17:15 »
Vec 8 godina igram D&D, tada je josh bio AD&D. Najbolji mi je d20 sistem i igram SW RPG koji je kao shto chovek reche u d 20 sys. MERP sam gledala kako se igra i iskreno deluje mi uzasno komplikovano a i ne preterano zanimljivo, tako da svoj glas definitivno dajem D&Du i d20 sistemu!
irst Rule:
I RULE!!!

www.myspace.com/hristy

Van mreže Hibiskus

• Scout
  • **
  • Intergalactic Space Crusader
    • mešina topionica čvaraka
Re: Monsters & Mazes
« Odgovor #12 poslato: 30.10.2007 20:19:36 »
ja sam veliki ljubitelj GURPSa, baš zbog njegove univerzalnosti - sjajne anime kampanje sam igrao u njemu, čak i one sa velikim motorima koji se pretvaraju u battlesuit sa mačevima na rukama i fantastičnim filmskim scenama uuuuuuh :balavi:

mada, u poslednje vreme me navlače na D&D podmuklo, baš sad igram neku simpatičnu kampanju u Eberronu
"I do not want people to be agreeable, as it saves me the trouble of liking them."
    ~Jane Austen