Autor Tema: Extended ROTK  (Pročitano 50765 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
Re: Extended ROTK
« Odgovor #45 poslato: 10.08.2009 10:38:02 »
Loosing focus... gde smo on o stali? Ah da. Dakle složili smo se da LOTR generalno sucks... right?

Dude...seriously....ajd dosta vise sa tim...   :dozey:   Slozili smo se da se ne slazemo. Let it go.  :smoking:

Čekaj, ti misliš da sam ja ozbiljan? Mislim, jeste to moje mišljenje, ali nisam tolki paćenik da stalno potežem to ni iz čega. Nekako sam kontao da je poprilio komičnost nekog running geg-a. Ono "evo ga opet". Ali ok, ako stvarno smeta, neću više...

u ovom thread-u :)

HARRY POTTER SUCKS BALLS!!
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #46 poslato: 10.08.2009 11:05:32 »
Harry Pussy Poter.

Van mreže Atani

• Scout
  • **
« Odgovor #48 poslato: 11.08.2009 12:29:31 »
Zmijoliko lice Ralfa Fajnsa (ili kako se vec pise) brrr  :-X

Nego neko je zamerio da je lotr mnogo istorije a malo radnje - e kako sam ja nesudjeni istoricar to mi se bas svidelo. Izmisljena istorija zanimljiva je poput one prave, a iz izmisljene ima mnogo vise detalja. Sad sto se tice kritike to bas ne umem da radim, pisanje mi ide mnogo bolje ali samo 20tak stranica jer posle toga stvarno vise ne mogu da sedim u stolici. I zato svaka cast svim piscima kakve god stvari pisali (zato ne volim pesnike-osim ako nije rec o epovima)

Sto se tice relacije knjiga-film, u ovom slucaju mi se film vise dopada (mada su izbuckali radnje iz knjiga, dosta toga izbacili - ali se ipak vidi neka sustina), a zasto to ne umem da objasnim, jednostavno mi je knjiga na momente uzasno teska. Ali ovo vazi samo za LOTR, druga dela su mu daleko citljivija i meni draza, pa cak i sam Silmalirion (meni omiljen - tu su pravi mitovi) koji je mnogima smrtna presuda.

I par nelogicnosti koje mi nisu jasne, a to je da u Tolkinovom svetu ima zaista mocnih likova koji bi stvari mogli da preuzmu u svoje ruke kad god to pozele, ali oni to ne zele. Zasto? A jadan narod Srednje zemlje pati, i mnogi su potpali pod moc odmetnika Melkora, a drugi Ainuri su sve to mogli da sprece... Ali vazno da drugi Elfovi uzivaju na tamo nekom ostrvu blagostanja. Jedini razlog je verovatno sto onda ne bi bilo materijala za knjigu ili bi se zvala Iluvatar svemocni, pa su moji razlozi prilicno glupi.
Ako je u srcu plamen, neka iskra ce izleteti i na usta...