Anketa

Najefikasniji antivirus

Symantec Nortonantivirus
1 (25%)
Kaspersky antivirus
1 (25%)
NOD32
1 (25%)
Panda antivirus
0 (0%)
AVG
0 (0%)
McAfee
0 (0%)
F prot
1 (25%)
PC cilin
0 (0%)
neki deveti
0 (0%)

Ukupno glasova: 4

Anketa završena: 13.12.2004 19:48:30

Autor Tema: Antivirusi  (Pročitano 2506 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nes

• Dominator
Antivirusi
« poslato: 13.12.2004 19:48:30 »
Daklem, interesuju me vasa iskustva po pitanju izbora vaseg antivirusa, zasto, dali ste koristili vise njih, sta vam se nije svidelo kod drugih, i uopste uzev sve sto bi hteli da kazete ili upozorite druge.
"Pre nego što popravite svet, popravite česmu u svom stanu. Svet bi bio mnogo srećniji i lepši kad bi svako samo popravio česmu ili makar zube."

Duško Radović

Van mreže tamburix

• Administrator
  • Dominator
  • Loo loo loo, I've got some apples, loo loo loo...
    • eemagine
Antivirusi
« Odgovor #1 poslato: 13.12.2004 23:32:12 »
Linux i nemas potrebe za antivirusom. ;)

Ako sam vec primoran da koristim windows onda kao av koristim f-prot. Dopada mi se pre svega zato sto ne opterecuje masinu i ima solidnu bazu definicija. Kasperski pevishe kochi mashinu (XP) a Norton bas i ne hvata sve firuse....

Van mreže Leka

• Dominator
Antivirusi
« Odgovor #2 poslato: 16.12.2004 01:41:42 »
Sto se mene tice dosta mi je uzak broj AV koje sam testirao... NA, Panda, AVG, NOD32.

Eeee, sad.... sa Nortonom sam proveo najvise vremena. Imam trogodisnje pozitivno iskustvo, igrom slucaja dosao mi je na CD sa maticnom plocom u verziji 2002 i koristio sam ga, ili bolje reci, ponovo ga koristim u 2004 verziji. Naravno u paketu sa System Works-om.
Za tri godine, jedini problem ali naglasavam JEDINI je bio Blaster i to u prvom naletu. Redovan up-date i ne boli glava. :)
Neko ce reci da opterecuje sistem, jeste!- ali za svakog novajliju koji je sada kupio racunar Norton je pravo resenje, a to opterecenje se ni ne primeti.

NOD32- simpatican, mali, zacudjujuca brzina i efikasnost skeniranja hard-a, kao manu bih naveo sto je "napredniji" AV jer od korisnika zahteva da zna sta treba da podesava(nije toliko automatizovan kao Norton). A to malo gubi smisao jer ako je korisnik "napredniji" onda mu ni ne treba antivirus.
Vuuuupuupuuupuu!!