Autor Tema: Dawn Of the Dead  (Pročitano 36144 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Treki

• BF2 Veteran &
  • Dominator
  • Presumption is the mother of all f*ckups
Re: Dawn Of the Dead
« Odgovor #15 poslato: 15.08.2007 04:21:47 »
Izvalite ovaj novi B film, Flight of the Living Dead: Outbreak on a Plane.

He he, zombiji u avionu...

http://imdb.com/title/tt0780583/
O'Neill: "We came here in peace, and we expect to go in one...piece."

Van mreže maddog

• Dominator
« Odgovor #16 poslato: 15.08.2007 08:24:05 »
Relja, nekako mi se čini da cepidlačiš sa zombijima, te nisu mrtvi ako im mozak radi, te su spori pa još i ružni...
E sad mi objasni, da li ti smeta tematika filma (čitaj što radnja nema smisla) ili to što se radi po šablonu...?

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #17 poslato: 15.08.2007 12:58:15 »
To što se radi po šablonu, a predstavlja se kao poseban vid umetnosti... kao neka... hmm. umetnikova kritika ili ismevanje samog žanra. Što je ok kad se uradi jedno 20 puta... ali posle 40-tog postane malo zamorno. Čak mi ni shaun of the dead nije bio smešan, pošto ismejavaju ono što sami režiseri filmova o zombijima ismejavaju. Ono... we all get it. Kako je krenulo, za 10 godina neće biti ni jednog drugog žanra sem filma sa zombijima. Imaćemo Bolji Život sa zombijima, kviz sa zombijima, dnevnik 2 sa zombijima... i što mi je najneverovatnijie, ljudi će se i dalje oduševljavati kako je to sve šašavo i ludo kako se eto neko setio da napravi dnevnik sa zombijima.

:)

Van mreže Gaga

• Moderator
  • Dominator
    • Osvoji IKEBANU
« Odgovor #18 poslato: 15.08.2007 13:51:49 »
@Relja
:D

@Treki

Ovo je cool. Ako uzmemo u obzir da je Džejson iz "Friday the 13th" takođe zombi, onda imamo i slasher filmove sa zombijima koji nisu spori, ne jedu ljude ali zato vole da ih kasape jer su osvetoljubivi prema tinejdžerima koji dolaze u kućicu na jezeru da se zezaju. :D
Zar im nisu ideje sumanute? :D

Iskreno, kada smo kod horora dobar deo njih zaista nema neki smisao. Ali mi se dopada što su neki pokušavali da naučno objasne što imamo hordu zombija, vampira koji hodaju zemljom. Baš sam sinoć pričala Relji o knjizi "Ja sam legenda" Ričarda Metisona. Skroz zanimljiva ideja. Poslednji čovek na zemlji čije je stanovništvo uništila bolest koja ljude pretvara u vampire... dalje je sve spoiler ako niste čitali knjigu ili gledali film sa Čarltonom Hestonom (pošto će rimejk sa Vilom Smitom tek u decembru).

Pitanje za moderatora tj. admina... Da li bi mogli ovu temu oko horora da prebacimo u Fantastiku?
 :mellow:
PHOTON TIDE

Some days you're the top dog; some days you're the hydrant.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #19 poslato: 15.08.2007 14:55:51 »
Ovo je cool. Ako uzmemo u obzir da je Džejson iz "Friday the 13th" takođe zombi, onda imamo i slasher filmove sa zombijima koji nisu spori, ne jedu ljude ali zato vole da ih kasape jer su osvetoljubivi prema tinejdžerima koji dolaze u kućicu na jezeru da se zezaju. :D

Nisam znao da je Džejson zombi. Ko je uopšte Džejson? Zvuči kao ime nekog lika iz "Beverli Hils 90210". Enivej, ovde fali neka uopštena definicija zombija. Ko kaže da moraju da budu spori. Kako je vidim, jedina definicija koja stoji je "to su ljudi koji su u jednom trenutku umrli ili delovali mrtvi, a onda oživeli - izmenjeni". Ako ostavimo ovako, gomila filmova može da spada pod Zombi filmove. Doom koji sam gledao pre neki dan (po igrici) 'ladno može da bude Zombi movie. Ima čak i onda klasična scena kada u mrtvačnici okrenu leđa lešu i kad pogledaju ponovo, njega nema. Zanimljivo mi je bilo to da su svi ti monstrumi jako nezgrapni, trzavi i stalno balave i sikću, a kada treba da se išunjaju iz mrtvačnice (umesto da lepo napadnu prvog kojeg vide) imaju posobnosti komandosa. Ono, niko ne čuje ni šuštanje prekrivača dok ustaju ispod istog, a kamoli silazak sa stola i tabananje vlažnih hladnih tabana.

Enivej, ako suzimo definiciju, onda su zombiji ono što sam rekao plus "sa očiglednim oštećenjima tela, umrtvljenim i nezgrapnim geganjem,  glađu za ljudskim mesom (ili mozgom), i zaraznom pljuvačkom koja svaku ugrizenu žrtvu pretvara u zombija", onda se možete drržati samo onih originalnih. Nema tu "28 days later" i sl. varijacija.

Zar im nisu ideje sumanute? :D

Ne. :)

Pitanje za moderatora tj. admina... Da li bi mogli ovu temu oko horora da prebacimo u Fantastiku?
 :mellow:

Saću. :)

Van mreže Gaga

• Moderator
  • Dominator
    • Osvoji IKEBANU
« Odgovor #20 poslato: 15.08.2007 15:34:08 »
@Relja

Evo šta se kaže za valjda prvi zombi film "Night of the Living Dead" Džordža Romera:
"When the writers decided to base the film on zombies, they brainstormed about what would be the most shocking thing for the zombies to do to people and decided on cannibalism."
U tom filmu nijedan zombi nema masku, tačnije imaju samo crne kolutove oko očiju. Film je sniman 1968. i bio je crno-beli. Zahvaljujući njemu, Romero je radio nastavke, a mnogi drugi su ga kopirali. Film je tada doživeo veliki uspeh. Zanimljivo je da u njemu zombiji se ne vuku toliko. Hodaju sporo kao da su omamljeni. To sporo hodanje o kome pričaš je efekat koji iz nekog razloga zaplaši čoveka. Znam da zvuči smešno, ali tako mu dođe.
Zanimljivo je, takođe, da to kako nastaju ti zombiji kod Romera a kasnije i kod onih koji su ga kopirali nema veze sa Vudu magijom. Uvek je neki naučni eksperiment gone wrong.

Što se tiče toga "da lepo napadnu" to ne važi samo za zombije nego za sva stvorenja po takvim filmovima. Jeste činjenica da ako napadaš jednog po jednog pre ćeš se otarasiti ljudi iz grupe. Ali, kao onaj doktor Kormak iz Doom-a. U jednom trenutku je bio u krevetu, u drugom je nestao. I sama činjenica da je prešao preko pola sobe da izađe iz dobe sa nanozidom, je idiotska. Mogao je na licu mesta da napadne Djuka i Sem koji su ionako bili zauzeti oko autopsije monstera, i lepo ode. Ali, jbg. Scenarista i reditelj a možda i neka gomila viewera su odabrali da je tako mnogo efektivnije i da to plaši ljude kada znaju da se jedan monster viška šunja.

Meni je Resident Evil neviđeno kul, iako je prvi deo još i OK dok je drugi zaista malo zastranio. Kul mi je kada se Alis (Mila Jovovich) fajta kung fuom sa zombijima, kada se gomila specijalaca bori za goli život iako su oni ti koji imaju strašne automatske puce.
A zombiji se smešno, ali baš, dibidus, neverovatno smešno vuku ka formaciji do zuba naoružanih specijalaca.

IT'S FUN! :D
PHOTON TIDE

Van mreže Vorian

• Dominator
  • Das ist Statler !!!
« Odgovor #21 poslato: 15.08.2007 16:26:10 »
..... Imaćemo Bolji Život sa zombijima, kviz sa zombijima, dnevnik 2 sa zombijima...

Jbt pa ja zivim u buducnosti (bar mi tako deluje na osnovu pmenutih emisija) ;D

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #22 poslato: 15.08.2007 16:29:36 »
@Relja

Mogao je na licu mesta da napadne Djuka i Sem koji su ionako bili zauzeti oko autopsije monstera, i lepo ode. Ali, jbg. Scenarista i reditelj a možda i neka gomila viewera su odabrali da je tako mnogo efektivnije i da to plaši ljude kada znaju da se jedan monster viška šunja.

Postoji jednostavniji način koji ne zahteva debilizam. Mogli su da izađu iz prostorije nekim poslom i kad se vrate, njega nema.  Zombi je u njihovom odsustvu ustao, nije našao potencijalne žrtve i otišao. A oni ga nisu čuli jer nisu bili tu, jelte... Nažalost, žanr sa zombijima je toliko evoluirao da se od režisera više ne traži da razmišlja, pa ovakve stvari prolaze i kod režisera i kod publike bez problema.

IT'S FUN! :D

First 20 times... yes it is... :)

@Vorian

You rule... :)

Van mreže Gaga

• Moderator
  • Dominator
    • Osvoji IKEBANU
« Odgovor #23 poslato: 15.08.2007 17:03:50 »
@Vorian

I like your brain!  :sneaky:
PHOTON TIDE

Van mreže Vorian

• Dominator
  • Das ist Statler !!!
« Odgovor #24 poslato: 15.08.2007 19:47:59 »
Sho, oces da ga pozajmis pa da se ljudski odmoris  ;D

Van mreže Gaga

• Moderator
  • Dominator
    • Osvoji IKEBANU
« Odgovor #25 poslato: 15.08.2007 20:53:04 »
@Vorian

Šta ćeš ti bez mozga? ;D
PHOTON TIDE

Van mreže Tutti

• Dominator
  • Astronomy Domine
« Odgovor #26 poslato: 15.08.2007 23:11:17 »
Pa moze biti pandur za to vreme. :stop: :policeman:
Careful with That Axe, Eugene
The world moved on...

Van mreže Vorian

• Dominator
  • Das ist Statler !!!
« Odgovor #27 poslato: 16.08.2007 00:23:37 »
Mogu da vezbam u teretani  :smug:

Snimam Zombi filmove i postanem zvezda :tongue3:

Van mreže Gaga

• Moderator
  • Dominator
    • Osvoji IKEBANU
« Odgovor #28 poslato: 20.08.2007 02:02:23 »
:D Ja 'tela da doniram sva svoja 4 kamenčića u bubregu, ali sad kad pročitah ovo radije bih udelila svoj mozak.  :sneaky:
PHOTON TIDE

Van mreže ivica

• Urednik
  • Dominator
    • The Art of Kendo
« Odgovor #29 poslato: 20.08.2007 17:42:55 »
Night of the Living Dead je prvi američki film koji je imao crnog muškarca za glavnog lika - zombi filmovi ruše rasističke barijere.

Što se tiče same tematike, nemam problema sa zombi mitom. Jedino što mi je uvek zanimljivij vudan ugao od ''slomljene epruvete''. Na žalost, ne mogu da se setim da sam gledao neki film koji je jače zašao u vudan kao religiju(koja je inače, super-zanimljiva i veoma simbolična; pojavljuje se dosta njenih detalja u Gibsonovom ''Neuromanser'' serijalu, posebno u ''Grof Nula'', ako se dobro sećam).
Video sam da ove godine snimaju neki horor u kojem je glavni negativac zombi u močvaram Luizijane, i vudan sveštenica se jedan od likova, ali mi se čini da će biti užasan.

Mislim da su klasični zombi horori eksploatacijski filmovi. Kao i splateri, gomila japanskih žanrova sa seksualnim devijacijama(kaluđerice, osveta silovanja) i drugi - vidiš poster i tačno znaš šta dobijaš. 

Movies, films and movies - Watching movies and writing about them