Autor Tema: Dawn Of the Dead  (Pročitano 32931 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bear

• Dominator
Re: Dawn Of the Dead
« Odgovor #30 poslato: 20.08.2007 18:23:13 »
Night of the Living Dead je prvi američki film koji je imao crnog muškarca za glavnog lika - zombi filmovi ruše rasističke barijere.

Ajaj, sta je sledece onda, gay zombi film ? :)

Van mreže ivica

• Urednik
  • Dominator
    • The Art of Kendo
« Odgovor #31 poslato: 20.08.2007 18:55:45 »
Mislim da već ima filmova koji imaju homoseksualnog glavnog lika. Onaj sa čarobnjakom je čak postao serijal. :)
Movies, films and movies - Watching movies and writing about them

Van mreže Gaga

• Moderator
  • Dominator
    • Osvoji IKEBANU
« Odgovor #32 poslato: 20.08.2007 20:33:49 »
Night of the Living Dead je prvi američki film koji je imao crnog muškarca za glavnog lika - zombi filmovi ruše rasističke barijere.

Tada nisu smeli, ali u rimejku su stavili ljubavnu priču između crnog muškarca i bele žene. :)

Što se tiče same tematike, nemam problema sa zombi mitom. Jedino što mi je uvek zanimljivij vudan ugao od ''slomljene epruvete''. Na žalost, ne mogu da se setim da sam gledao neki film koji je jače zašao u vudan kao religiju(koja je inače, super-zanimljiva i veoma simbolična; pojavljuje se dosta njenih detalja u Gibsonovom ''Neuromanser'' serijalu, posebno u ''Grof Nula'', ako se dobro sećam).
Video sam da ove godine snimaju neki horor u kojem je glavni negativac zombi u močvaram Luizijane, i vudan sveštenica se jedan od likova, ali mi se čini da će biti užasan.

Kako se zove?

Meni su horor filmovi zabava. Teško da u njima ima ikakvog smisla sem želje da te prepadnu. Ja sam počela da se fasciniram koje su fazone koristili da bi prepali ljude pa malo, malo smaram Relju da mi objasni kako su nešto uradili.

Mislim da su klasični zombi horori eksploatacijski filmovi. Kao i splateri, gomila japanskih žanrova sa seksualnim devijacijama(kaluđerice, osveta silovanja) i drugi - vidiš poster i tačno znaš šta dobijaš. 

:D Shoot them in head. :D
PHOTON TIDE

Some days you're the top dog; some days you're the hydrant.

Van mreže tamburix

• Administrator
  • Dominator
  • Loo loo loo, I've got some apples, loo loo loo...
    • eemagine
« Odgovor #33 poslato: 23.08.2007 21:40:04 »
Poslednje sto sam od zombi filmova gledao je Land of the Dead dok sam bio u vojsci. Trazlili smo extra izlazak u grad + me uhvatila gripa i imao sam temperaturu + prekosutra sam isao na strazu.

Iako je film klasika, sve provaljene fore i blabla mnoogo sam se natripovao!!  :laugh3:

Van mreže maddog

• Dominator
« Odgovor #34 poslato: 28.08.2007 08:31:31 »
Po meni postoje dve vrste zombija:
oni koji ustaju iz groba zbog uticaja mađije, sotone ili whatever, i ovi novi koji svi zapate virus od kojeg postaju zombazi...
Nekako mi je gotivniji onaj prvi fazon, jer je u pitanju undead, biće koje obavlja đavolju rabotu, kao u painkiller-u...
Ovi drugi su mi lame, kao oni likovi ispred prodavnica što cevče...

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #35 poslato: 28.08.2007 09:09:40 »
Zombiji pate od istog tog fenomena kao i vampiri i vukodlaci u novim filmovima (underworld i ekipa) gde pokušavaju da im daju neko naučno objašnjenje. Te ne smeta vampirima sunčeva svetlost, nego ultraljubičasto zračenje u istoj (pa imaju one ultraviolet granate koje ih ubijaju), pa piju krv zato što njihova krv nema hemoglobina i ne može da prenosi kiseonik... bla bla. Meni takvo objašnjenje lepše paše, pošto se ne primam na magiju mnogo, ali ako već ideš na SF, čemu onda vukodlaci, vampiri i zombiji. Smisli nešto mnogo razumnije i maštovitije i teraj dalje...

Van mreže BojanM

• Global Moderator
  • Dominator
  • In Vino Veritas, In Hepar Cirrhosis...
« Odgovor #36 poslato: 28.08.2007 09:42:49 »
Da, i onda dobiješ neku vanzemaljsku rasu koja se zove Sangvinioni sa planete Aima...

"Oh yeah, it might look like a vampire and act like one, but I assure you it isn't what we call them!"

Muuuch better. :)
pozdrav,
  Bojan

Van mreže maddog

• Dominator
« Odgovor #37 poslato: 28.08.2007 09:58:16 »
Što se tiče Underworld-a, mogao sam da progutam deo o vampirima, ali vukodlaci...
To je jednostavno ostalo bez objašnjenja...

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #38 poslato: 28.08.2007 10:13:30 »
Od tih objasnjenja najbolje mi je bilo ono sto je u Vampire: The Masquerade-u, elemente cega su preuzeli u dosta holivudskih produkcija, znaci nema onoga sa nestalim odsjajem u ogledalu, mogu oni i preko dana, beli luk ne vredi nista jer su to sve bapske price iz vremena kada se jos nisu krili. Kasnije su skontali da ako tamane ljude bez ikakve racunice, nece ostati lovine, odnosno da napredak tehnologije i drustva uopste ne odgovaraju otvorenom delovanju, jer bi se vrlo brzo preuzelo nesto protih njih, pa formiraju strogo kontrolisano tajno vampirsko drustvo koje nadzire klanovske vampirske aktivnosti - The Masquerade.

Van mreže maddog

• Dominator
« Odgovor #39 poslato: 28.08.2007 11:57:37 »
...preterano 8)...

Van mreže maddog

• Dominator
« Odgovor #40 poslato: 29.08.2007 09:24:43 »
Ubedljivo najjači glumci iz horor žanra:
Vincent Price
http://www.imdb.com/name/nm0001637/
Christopher Lee
http://www.imdb.com/name/nm0000489/
Bela Lugosi
http://www.imdb.com/name/nm0000509/

Van mreže AtomskaSarma

• Recruit
  • *
« Odgovor #41 poslato: 31.08.2007 01:58:02 »
Zombiji pate od istog tog fenomena kao i vampiri i vukodlaci u novim filmovima (underworld i ekipa) gde pokušavaju da im daju neko naučno objašnjenje. Te ne smeta vampirima sunčeva svetlost, nego ultraljubičasto zračenje u istoj (pa imaju one ultraviolet granate koje ih ubijaju), pa piju krv zato što njihova krv nema hemoglobina i ne može da prenosi kiseonik... bla bla. Meni takvo objašnjenje lepše paše, pošto se ne primam na magiju mnogo, ali ako već ideš na SF, čemu onda vukodlaci, vampiri i zombiji. Smisli nešto mnogo razumnije i maštovitije i teraj dalje...

Jes vala. Zato mi se i dopada ovaj film, sa naročitim akcentom na sam početak i kraj. Isti princip bi mogao da se primeni i na SW: mnogo bi bolje bilo objašnjenje sa metahlorinima u smuslu da je Anakiniju neku Sith ili čak i sam Car ćalac nego ono da se mali začeo sam od sebe.

A što se tiče sporih zombija sam Romero je jednom izjavio kada su ga kritikovali zbog toga: ,,da je jako teško trčati kada vam otpadaju delovi tela'', he, he. Zbog toga mi ova zombifikacija sa zarazom izgleda jako bolja i u krajnjoj liniji realnija. Ko zna šta sve postoji u rukama ludaka...

Ono što čekam je Diary of the Dead koji je lično Romero režirao baš zbog priče koja se dešava iste noći kada izbija epidemija opisana u reboot-u originala i prati grupu klinaca na kampovanju koji odsečeni od sveta shvataju da je nešto pošlo po zlu

Van mreže maddog

• Dominator
« Odgovor #42 poslato: 31.08.2007 08:45:26 »
Sve je to lepo i u redu, ali ja onda takav film ne bih svrstao u horor već u SF sa medicinskim fenomenima...
Pogledaj post sa glumcima,
Vincent Price
http://www.imdb.com/name/nm0001637/
Christopher Lee
http://www.imdb.com/name/nm0000489/
Bela Lugosi
http://www.imdb.com/name/nm0000509/
pogleaj kakve su oni filmove snimali, zamisli da živiš u periodu kada su filmovi snimani, odgledaš ih i garantujem da ćeš se lepo naplašiti...
Evo primera:
Vincent price je jedno vreme svoje karijere radio filmove snimane isključivo po romanima Edgara Alana Poa
E sad, ko ih je čitao znaće o čemu pričam, ko nije da malo pojasnim...
Gore pomenuti je jedan od najuticajnijih pisaca i pesnika 19 veka.
http://en.wikipedia.org/wiki/Edgar_Allan_Poe
Zbirka njegovih dela je toliko mračna, pogotovo Gavran, da je dosta ljudi počinilo samoubistva nakon čitanja, što dovoljno govori o jačini i uticaju...
Čovek je pravio literarni horor...
Zamislite da se sada ekranizuju njegova dela, e to bi bio pravi horor film gde neki efekti nisu potrebni...

"Ye who read are still among the living, but I who write shall have long since gone my way into the region of shadows. For indeed strange things shall happen, and many secret things be known, and many centuries shall pass away, ere these memorials be seen of men. And, when seen, there will be some to disbelieve, and some to doubt, and yet a few who will find much to ponder upon in the characters here graven with a stylus of iron." — from Edgar Allan Poe's "Shadow — a Parable" (1835).

Svaki od ovih glumaca je, u najmanju ruku, majstor upravo zato što su svojom glumom uspeli da dočaraju zlo koje vreba, što je po meni pravi horor film.
Čak i onaj nesretni spot Majkla Džeksona, "Thriller" je dobar kada čuješ glas Prajsa koji opisuje the undead... :evil3:
« Poslednja izmena: 31.08.2007 08:54:35 maddog »

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #43 poslato: 31.08.2007 10:52:03 »
Ne znam gari, meni ništa od toga nije strašno. Ja volim psihološke horore gde zapravo nikada ne vidiš to čega se plašiš. Jako je ograničen broj horora sa čudovištima i monstrumima koji uspeva da me uplaši. Mislim da je jedan od tih retkih "Mimic". Takođe, Donnie Darko uspeva da me uplaši s onim zecom i načinom na koji se odvija priča. A svi ti sa keženjem siktanjem i sranjima... to me nikad nije fasciniralo, a kamoli uplašilo.

Van mreže BojanM

• Global Moderator
  • Dominator
  • In Vino Veritas, In Hepar Cirrhosis...
« Odgovor #44 poslato: 31.08.2007 11:12:23 »
Čak i onaj nesretni spot Majkla Džeksona, "Thriller" je dobar kada čuješ glas Prajsa koji opisuje the undead... :evil3:

Eee, al' kada to vidiš u izvođenju populacije jednog zatvora na Filipinima... :)

pozdrav,
  Bojan