Autor Tema: Ideja za friggin bestseler!  (Pročitano 40704 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ivica

• Urednik
  • Dominator
    • The Art of Kendo
Re: Ideja za friggin bestseler!
« Odgovor #45 poslato: 07.12.2008 21:28:28 »
Drago mi je da vam se dopada... pokušaću malo aktivnije da pišem ;)
Movies, films and movies - Watching movies and writing about them

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #46 poslato: 07.12.2008 21:29:38 »
Nemam sad vremena da pročitam, a i preskočio sam nekoliko poglavlja, ali ...

Woooooo jako mi se sviđa Ivice, samo nastavi... Woooooho! :D

Van mreže ivica

• Urednik
  • Dominator
    • The Art of Kendo
« Odgovor #47 poslato: 10.02.2011 14:16:57 »
E ljudi, završio ja ovo! Treba dosta još da se dorađuje, pogotovu kraj i nešto oko toga, ali gotovo. I took my sweet time, ali je finito napokon. Relativno sam zadovoljan :D

Nego, ključni element u zapletu jeste alternativno-istorijski rat između SAD i Irana koji dovodi do ponovnog uvođenja mobilizacije i začetaka pseudo-policijske države u Americi. Napisao sam hronologiju ove nedavne, alternativne istorije, pa da vidim kako vam se čini, tj. da li je autentično.

Nisam ubacivao druge svetske super-sile, kao Kinu, Rusiju, EU, Indiju i ostale, jer mi nepotrebno komplikuju priču. Sve je u šemi SAD-Bliski Istok. So, ček it aut, zanima me kako vam izgleda.

Jun. 2008 – izraelsko ratno vazduhoplovstvo bombarduje ključne nuklearne instalacije u Iranu. Teheran uzvraća udarac balističkim napadima na naftna postrojenja u regionu (Irak, Saudiska Arabija, Kuvajt) i minira morske prilaze naftnih terminala kod Basre. Istovremeno, počinju teške borbe specijalnih jedinica Revolucionarne garde i šijitskih militanata sa američkom vojskom u Iraku. Dramatičan skok cena nafte i destabilizacija berza.
Jul. – borbe u Iraku obnavljaju među-etnička neprijateljstva, dodatne američke trupe dolaze u region.
Avgust. – SAD otvara kopnenu ofanzivu i ulazi u granički pojas Irana. Irak prelazi u stanje građanskog rata.
Septembar-oktobar. – SAD napreduje kroz Iran uz velike žrtve, nafta dostiže najveću cenu svih vremena, američki kongres debatuje o zakon o ograničenoj mobilizaciji.
Novembar. – izbori u SAD, Dž.V.B gura zakon o mobilizaciji, borbre pokrivaju kompletan Irak i većinu Irana
Januar 2009. – novi predsednik, žrtve u Iranu nastavljaju da rastu, počinje prvi talas mobilizacije. Masovno izbegavanje poziva. Ulični protesti protiv rata i mobilizacije.
Februar. – protesti eskaliraju, prve paketi-bombe u regrutnim centrima, opsada Univerziteta (ovo se pojavljuje u romanu). Drugi krug mobilizacije zahvata dodatne segmente populacije.
Mart. – pregovori o prekidu vatre Vašingtona i Teherana, masovni protesti u SAD, zahtevi za smenu Predsednika. Svetska ekonomija pada na najnižu tačku od 2. Sv. rata.
Maj. – potpisan prekid vatre.
Jun. – secesija juga Iraka u nezavisnu državu aktivira novu rundu sukoba.
Jul. – napadi na federalne zgrade u SAD postaju svakodnevnica, akutni nedostatak regruta, super-heroji se pojavljuju u javnosti.
Avgust. – proguran zakon o informisanju otvara vrata cenzuri, kritika federalne države može biti tumačena kao poziv na nasilje. Svetska ekonomija prelazi u depresiju
Septembar. – povlačenje SAD iz Iraka, primirje sa Iranom
Oktobar – ukidanje prava na suđenje i ograničeno zadržavanje bez optužbe za osumnjičene za terorizam. Stvaranje prvog sabirnog centra u Nju Jorku.

Van mreže Miloš

• Illuminator
« Odgovor #48 poslato: 11.02.2011 00:46:19 »
Kul.Timeline je super.Ono prvo poglavlje(neredi,onaj kamerman ubijen) je negde u Q1 2009 onda,ako se ne varam.Koliko imas materijala?

Van mreže ivica

• Urednik
  • Dominator
    • The Art of Kendo
« Odgovor #49 poslato: 11.02.2011 15:47:52 »
Tnx - radnja romana kreće posle svih događaja, tj. posle oktobra 2009, recimo negde u 2010. Ti protesti su već eskalacija na nivou ulične revolucije.

Trenutno, imam oko 187K slovnih mesta, ili oko 32k reči. Trebam još da spajam niti, tako da kontam da će ispasti negde oko 35k na kraju, što je kao novela/roman za omladinu (šta god to značilo :) )

A onda dolazi the fun part - probati to negde plasirati. To mi najbolje ide :(

Van mreže Miloš

• Illuminator
« Odgovor #50 poslato: 11.02.2011 18:03:30 »
A mi ne dobijamo betu?

Van mreže ivica

• Urednik
  • Dominator
    • The Art of Kendo
« Odgovor #51 poslato: 11.02.2011 18:05:02 »
Totalni je mess za sada, ali će da odradimo neko test čitanje ko bude interested :) Ću da pošaljem interesentima kada završim.

Van mreže dragoljupce

• Recruit
  • *
Odg: Ideja za friggin bestseler!
« Odgovor #52 poslato: 03.03.2012 11:58:39 »
previse se koriste super heroji u filmu, stipu i raznim medijima

Van mreže ivica

• Urednik
  • Dominator
    • The Art of Kendo
Odg: Ideja za friggin bestseler!