Autor Tema: AIMP2.1  (Pročitano 3816 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
AIMP2.1
« poslato: 10.02.2008 12:44:58 »
Ono sto cu isteci kao najvazniju prednost je iskoricenje memorije. AIMP jede 10x(!) manje memorije od Winamp-a. Uz sebe ima i MP3 ripper, ID3tag editor i moze da snima radio ditektno u mp3, a ima i neki konverter, koji nisam jos upalio. A sve to u skromnih 2.78 MB (4.3 MB na hardu). Samo reci hvale za ovaj ruski biser softvera. Da, potpuno je besplatan.
Ne cekajte. Odmah na http://www.aimp.ru/index.php?do=cat&category=download-aimp. Evo i slike:
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
Re: AIMP2.1
« Odgovor #1 poslato: 10.02.2008 14:03:32 »
Meni winamp jede 1.8 MB. Koliko zauzima ovaj u RAM-u?

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #2 poslato: 10.02.2008 18:41:50 »
Pa kod mene WA kolje 21 MB! Dok ovaj vuce svega 2MB...
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #3 poslato: 10.02.2008 22:15:32 »
Ohhhh keeey. Ja koristim clasic skin na winamp-u, tako da nemam problema sa memorijom. A i imam samo 192MB rama, tako da mi je svaki MB bitan.

Van mreže BojanM

• Global Moderator
  • Dominator
  • In Vino Veritas, In Hepar Cirrhosis...
« Odgovor #4 poslato: 10.02.2008 23:13:34 »
21MB za Winamp? Mila majko... meni v5.09 sa Modern temom na prematorom računaru uzima 7-10 MB RAM, dobar stari v2.xx nije trošio ni toliko.

AIMP izgleda veoma lepo, ali kad smo ga isprobali na poslu radio je značajno tiše od Winamp-a, a mi nemamo neki bes od aktivnih zvučnika, tako da smo odustali.
pozdrav,
  Bojan

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #5 poslato: 10.02.2008 23:34:23 »
Kod mene WA 5.5 sa classic skinom zauzima 17.9 MB memorije, kada nije aktivan, tj. kada ne svira nista. Cim nesto pustim skace na 20-21MB. Ni meni nije najjasnije sada. Mislio sam da je to uobicajeno za WA. A kako mislis AIMP je tih?\
Kod mene i jedan i drugi imaju isti kvalitet reprodukcije zvuka, mislim onako "na uvo".

Van mreže BojanM

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #6 poslato: 10.02.2008 23:59:36 »
Mislim da su na zvučnicima od laptopa iste pesme koje pušta Winamp mnogo glasnije nego kada ih pušta AIMP. Do te mere da Winamp stišavamo, a AIMP ne možemo dovoljno da pojačamo da bi se to čulo bilo gde dalje od samog laptopa, a to nam služi kao jedini izvor orkestrirane buke (aka mjuze) na radnom mestu. Mada je možda neki feler do same instalacije/podešavanja, nisam baš zalazio u problematiku.
pozdrav,
  Bojan

Van mreže Tutti

• Dominator
  • Astronomy Domine
« Odgovor #7 poslato: 11.02.2008 06:30:55 »
Ja ga imam integrisan u Total Commanderu Power Pack i jedno vreme sam ga koristio na poslu, bilo mi je zanimljivo zato sto ima VU metre. Ni sam ne znam zasto sam ga prestao koristiti.
Careful with That Axe, Eugene
The world moved on...

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #8 poslato: 12.02.2008 14:10:40 »
Uf. Mala ispravka. Prevideo sam jednu stvar, a to je cinjenica da potraznja resursa od strane procesa nije ista, ako su odredjene niti proces suspendovane... Narodski receno, program ne jede istu kolicinu memorije kada je minimiziran i kada je "ristorovan" tj, aktivan na desktopu. E, sada, sa tim u vidu, sledece merenje donelo je druge podatke. WA koristi 1.75MB (minimiziran) do 21MB (on top). Kod Aimpa imamo isto tako nesto s tim sto je niza gornja granica koja je 17MB.

Van mreže BojanM

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #9 poslato: 13.02.2008 00:03:47 »
Izeš uštedu. Inače, uspeo sam i ja da ga doguram do 20MB memorije, ali kao što si i sam video - nije neophodno da toliko guta. Sad sam još malo eksperimentisao i kod mene ekstremne vrednosti idu ovako (Odmah po pokretanju - Minimiziran u tray - Ponovo prikazan iznad svih prozora):

Winamp Modern skin:
17MB - 2.7MB - 12MB (bez puštene melodije)
20MB - 3.9MB - 13MB (sa puštenom MP3 pesmom)

Winamp Classic skin:
10MB - 650kB - 1.6MB (bez puštene melodije)
12MB - 1.5MB - 2.5MB (sa puštenom MP3 pesmom)

Winamp 5.09, Windows XP SP3 v.3264, Duron 1200, 768MB SDRAM...
« Poslednja izmena: 13.02.2008 09:48:06 BojanM »
pozdrav,
  Bojan

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #10 poslato: 13.02.2008 09:32:04 »
U pravu si za "bucninu" Winampa. Bas sam nesto uporedjivao. Jeste WA bucniji od AIMP-a, sto je jako primetno na nekim tisim pesmama. Rezime usred zime je da cu od sada koristiti i jedan i drugi, po potrebi. Jedino me muci sto ja dobijam rezultate koje si u potpunoj suprotnosti. Kod mene CLASSIC skin i MODERN 'trose' isto memorije! Jos se cesem po glavi i pokusavam da provalim u cemu je stvar!?

tantalus

• Gost
« Odgovor #11 poslato: 13.02.2008 11:51:52 »
Troši više memorije nego classic Winamp samo ako mu je uključena vizuelizacija.
Zanimljive su mi tagovane plejliste (mada meni to ne treba), kao i izgled plejliste. Svaki folder/izvođač ima svoj "podnaslov" što zna biti jako korisno. Konverter odlično radi, kao i audio ripper. Mp3 tagger kod mene ne radi baš najbolje, a opet najviše sa našim slovima.
Najveći nedostatak i razlog zašto ga neću duže koristiti je nedostatak podrške za audioscrobbler.
Dok ne izađe amarok za Windows, Winamp is here to stay!

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #12 poslato: 13.02.2008 14:00:42 »
Meni se Aimp mnogo svideo. Na stranu sto koristi manje memorije. Lepse izgleda, playliste su bolje organizovane. Svidja mi se i to sto pokazuje omot albuma ako isti postoji u folderu odakle se muzika pusta.
Super je.  :)

Van mreže BojanM

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #13 poslato: 13.02.2008 21:37:51 »
Mda. Šteta što je meni plejer 95% vremena minimiziran u tray i želim samo da ga čujem, ne i da ga gledam. ;)
pozdrav,
  Bojan