Anketa

Ko vam je omiljeni Goa'uld?

Apophis
Hathor
Heru-Ur
Ba'al
Tanith
Neko drugi, napisi ko

Anketa se završava: 07.02.2106 07:28:15

Autor Tema: Ko vam je omiljeni Goa'uld?  (Pročitano 17952 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
Re: Ko vam je omiljeni Goa'uld?
« Odgovor #15 poslato: 19.07.2008 12:58:49 »
@ Relja - mozda neprakticno i smesno nama (kao i SG-1 ekipi - Jack se cesto sali na njihov racun) ali taman dovoljno zastrasujuce na onaj glup nacin za ljude koji nisu civilizovani. Uostalom kao sto je to bilo i nama u srednjem veku i ranije... Iz tog razloga, da drze u strahu sve te planete, su oni i osmislili citav taj "nastup".

Sve je to ok, ali ako mogu da naprave one staff-ove, svemirske brodove i ostalo, mogu i neku malu meganiku na tome. Znate kako su se u Stargate filmu pomerale glave onih šakala i orlova, imali zglobove i onaj cool efekat rasklapanja da otkriju lice. Ovde mi deluje ko od kartona :) Čak u ovoj epizodi što sam malopre gledao, naiđu na Ra-ovu rodbiju gde su umesto kobri, oni orlovi. I naravno da se ne pomeraju, ali ono što je još smešnije, kad je trebalo da se otkrije lice onog ispod, prebacili su kadar na Jack-a, sa pozadinskim zvukom rasklapanja i kao šokiranim izrazom lica, i onda vratili kadar na već rasklopljenu masku. Mislim, ako ne možeš da uradiš kako treba, promeni scenario i izbaci taj deo, nemoj se blamirati.
« Poslednja izmena: 19.07.2008 13:08:59 Relja »

Van mreže denny

• Moderator
  • Dominator
« Odgovor #16 poslato: 19.07.2008 14:06:47 »
Vau... Pa, da, ti to gledas i iz ugla snimatelja... Ali, mi obicni smrtnici, to ne primecujemo... No, ipak je serija serija. Nije film. Samim tim ima manji budzet.
The Universe is vast and we are so small. There is really only one thing we can ever truly control... whether we are good or evil.

Van mreže Jack ONeill

• Scout
  • **
  • One shot hurts, two shots kill and three shots?
« Odgovor #17 poslato: 19.07.2008 14:43:07 »
@ Jack ONeill - a sto? Ti mene ne volis kad mi stavljas lika koji me nervira??? :(
Ne, ne, samo pokusavam da te oraspolozim Apophisom, ako ti smeta, onda izvini! ::)

Na mreži Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #18 poslato: 19.07.2008 15:22:13 »
@ Relja - mozda neprakticno i smesno nama (kao i SG-1 ekipi - Jack se cesto sali na njihov racun) ali taman dovoljno zastrasujuce na onaj glup nacin za ljude koji nisu civilizovani. Uostalom kao sto je to bilo i nama u srednjem veku i ranije... Iz tog razloga, da drze u strahu sve te planete, su oni i osmislili citav taj "nastup".

Sve je to ok, ali ako mogu da naprave one staff-ove, svemirske brodove i ostalo, mogu i neku malu meganiku na tome. Znate kako su se u Stargate filmu pomerale glave onih šakala i orlova, imali zglobove i onaj cool efekat rasklapanja da otkriju lice. Ovde mi deluje ko od kartona :) Čak u ovoj epizodi što sam malopre gledao, naiđu na Ra-ovu rodbiju gde su umesto kobri, oni orlovi. I naravno da se ne pomeraju, ali ono što je još smešnije, kad je trebalo da se otkrije lice onog ispod, prebacili su kadar na Jack-a, sa pozadinskim zvukom rasklapanja i kao šokiranim izrazom lica, i onda vratili kadar na već rasklopljenu masku. Mislim, ako ne možeš da uradiš kako treba, promeni scenario i izbaci taj deo, nemoj se blamirati.

Standardna fora uklapanja u sirotinjski budzet. I ST nije bio operisan od toga. Mada, ima jedna scena u poslednjoj epizodi 8-e sezone kada imamo bas krupan plan Teal'c-a kako mu se sklapa ta glava orla.

Van mreže JoviGirl

• Illuminator
  • ...keep on rockin' in a free world...
« Odgovor #19 poslato: 19.07.2008 16:17:34 »
Ma dobro, okej je, meni se sve to cini tako beznacajno. Serija je svejedno ispala kvalitetna, bez obzira na te neke detalje. Relja, potpuno te razumem, ja nekad imam obicaj da posmatram iz raznih uglova, ali se obicno vratim u polozaj obicnih smrtnika, da bih se malo opustila... ;)
If Clapton is God, Sambora is Jesus.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #20 poslato: 19.07.2008 16:51:46 »
Standardna fora uklapanja u sirotinjski budzet. I ST nije bio operisan od toga.

ST je rađen mnogo ranije. Vidi ovako. Imaju gomilu kostima, gomilu propova, imaju ogroman set, sigurno nekoliko modela zvezdane kapije, tonu statista i svemirske scene. Dakle, nisu pravili sa 1000 dolara. Ja sada mogu bez problema da napravim taj efekat sa kućnog kompjutera (samo me mrzi da modeliram sada da bi dokazao), a početak SG1 je sniman 1997. godine. Jednostavno, tada su mogli to da urade sa budžetom koji su očigledno imali... samo ih mrzelo. Ili su mogli da osmisle drugačije.

Van mreže Treki

• BF2 Veteran &
  • Dominator
  • Presumption is the mother of all f*ckups
« Odgovor #21 poslato: 19.07.2008 19:47:39 »
Budzet u prve 2-3 sezone i nije bio nesto...kasnije a narocito od 6. sezone, kada su presli pod okrilje Scifi, pa do kraja serije, budzet je bio mnogo, mnogo, veci. Razlika je bas uocljiva...
O'Neill: "We came here in peace, and we expect to go in one...piece."

Van mreže denny

• Moderator
  • Dominator
« Odgovor #22 poslato: 19.07.2008 19:51:11 »
Budzet u prve 2-3 sezone i nije bio nesto...kasnije a narocito od 6. sezone, kada su presli pod okrilje Scifi, pa do kraja serije, budzet je bio mnogo, mnogo, veci. Razlika je bas uocljiva...
E vidis... sto me sad nateralo na razmisljanje.... sto veci budzet = vece proseravanje producenata = serija izgubi dusu i sve ono zbog cega je fanovi zavole
The Universe is vast and we are so small. There is really only one thing we can ever truly control... whether we are good or evil.

Van mreže Treki

• BF2 Veteran &
  • Dominator
  • Presumption is the mother of all f*ckups
« Odgovor #23 poslato: 19.07.2008 20:02:06 »
E vidis... sto me sad nateralo na razmisljanje.... sto veci budzet = vece proseravanje producenata = serija izgubi dusu i sve ono zbog cega je fanovi zavole

Pa jbg...to je, u principu, medjusobno povezano...mada ne mora da znaci...prakticno svaka sezona ima svoje uspone i padove. Nije to vezano samo za budzet...
O'Neill: "We came here in peace, and we expect to go in one...piece."

Van mreže Sajuuk-Khar

• Scout
  • **
« Odgovor #24 poslato: 20.07.2008 14:11:34 »
Gledao sam samo prvu sezonu i Continuum i na osnovu toga glasam za Ba`al-a.

Van mreže JoviGirl

• Illuminator
  • ...keep on rockin' in a free world...
« Odgovor #25 poslato: 20.07.2008 16:13:15 »

Pa jbg...to je, u principu, medjusobno povezano...mada ne mora da znaci...prakticno svaka sezona ima svoje uspone i padove. Nije to vezano samo za budzet...
Eh, pa slazem se i sa tobom, denny a i sa tobom, Treki. Na kraju ipak sve ispadne okej... osim toga, ne bi fanovi toliko voleli to, da je tako crno kao sto se nekad ucini...
If Clapton is God, Sambora is Jesus.