Autor Tema: The Witcher  (Pročitano 30994 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
The Witcher
« poslato: 06.05.2009 23:43:09 »
Nakon predjene odlicne igre "The Witcher Enhanced Edition", na red su dosle knjige poljskog pisca Andrzeja Sapkowskog. Uspeo sam da nabavim preko mojih rodjaka iz Kanade prvih par knjiga koje su za sada prevedene na engleski. Srpske verzije naravno nema.
Prva je zbirka prica, " The Last Wish" (Ostatnie życzenie):

Druga je prva iz sage o Witcheru, "Blood of Elves" (Krew elfów):

Cisto da podelim moju radost sa prijateljima sa foruma.  :)

Citat
Both short stories and novels are widely claimed by fans to be blockbusters of Polish fantasy. Geralt stories are praised for their slightly ironic sense of humor and subtle links to modern culture (e.g. one of the wizards taking part in the Gathering of the Wizards is constantly complaining about "ecological" issues). Moreover, quite contrary to the classical fantasy scheme, there is no black-white partitioning. On the other hand, Geralt's world is not a typical dark-fantasy (where all characters are more or less evil). Sapkowski tries to emphasize the scale of grays in everyone (e.g. one of the local rulers engaged in incestous relation with own sister shows as caring father - at least according to Geralt's world standards).

The Blood of the Elves series proper consists of the five novels about Geralt, in which Sapkowski links together the plotlines begun in the short stories, and adds new ones. Apart from Geralt himself, another central character is Princess Ciri. Their story is set against the background of the struggle of the Northern Kingdoms against the Nilfgaardian Empire.

http://witcher.wikia.com/wiki/Witcher_Wiki

Van mreže Vlada

• Dominator
Re: The Witcher
« Odgovor #1 poslato: 07.05.2009 01:00:59 »
skinuo sam film, ali ga nikad nisam pogledao

Van mreže ivica

• Urednik
  • Dominator
    • The Art of Kendo
« Odgovor #2 poslato: 07.05.2009 04:06:53 »
U jee, nisam znao ni da postoji film... znam da je zaplet neke relativno stare igre baziran na knjigama poljskog autora. Pa je li neko bacio oko? Na prvi pogled, deluje zanimljivo. Doduše, u isto vreme malo previše AD&D generički, sve sa kliše likovima i tako to.
Movies, films and movies - Watching movies and writing about them

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #3 poslato: 07.05.2009 08:50:00 »
Koliko sam video iz trejlera, film dosta lose izgleda. Glavni glimac je vrlo dobar, ali sve ostalo je...lose. Crappy production, to je problem.
Sto se tice igre, odlicno se prodala, sada ide verzija za konzole, a u nekoj skorijoj buducnosti nadam se da ce biti i nastavak, s obzirom da smo imali cliffhanger na kraju igre.
Sto se samih knjiga tice, jos nisam poceo da citam, tako da ne znam. Reci cu moje misljenje kada ih zavrsim. Sapkowski vazi za najboljeg evropskog pisca epske fantastike. Mada ne znam sta znaci  "AD&D generički". Bi li objasnio?  :)
« Poslednja izmena: 07.05.2009 08:54:25 Aca »

Van mreže ivica

• Urednik
  • Dominator
    • The Art of Kendo
« Odgovor #4 poslato: 07.05.2009 10:53:27 »
Da, zvuči kul... A za AD&D, pa znaš ono, vilenjaci-strelci, patuljci-sekire i sve ostalo što se vrti u 90% epske fantastike...
Movies, films and movies - Watching movies and writing about them

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #5 poslato: 07.05.2009 11:10:45 »
Da, zvuči kul... A za AD&D, pa znaš ono, vilenjaci-strelci, patuljci-sekire i sve ostalo što se vrti u 90% epske fantastike...
Aha..pa da, to jeste... Mada koliko sam mogao iz igre da zakljucim, Sapkowski (kao i Martin) nije prosecan pisac epske fantastike.  ;)

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #6 poslato: 15.05.2009 19:08:40 »
Procitao sam The Last Wish. Svidja mi se, dobra je. Kvalitetno napisana.  :)

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #7 poslato: 15.05.2009 19:25:06 »
^ a josh da si je procitao na orginalnom jeziku... damn, tek bi to bilo odlicno. :)

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #8 poslato: 15.05.2009 19:54:53 »
^ a josh da si je procitao na orginalnom jeziku... damn, tek bi to bilo odlicno. :)

E jbg, ne znam Poljski.  :) Ali dobra je ova engleska verzija.

Van mreže renerva

• Recruit
  • *
« Odgovor #9 poslato: 20.12.2009 01:36:31 »
Izasao je i nas prevod,negde u maju, a prevodi se i drugi. Izdavac IPS,500 dindzi. Knjiga je ekstra prevedena, i vrlo prijatno iznenadjenje za mene. Ne podnosim petparacki stil, ali ovo je na momente prava umetnost, a na momente prava akcija. Dobar spoj!

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #10 poslato: 13.06.2011 22:31:47 »
Pazarih pre nekoliko dana drugu zbirku prica o Witcheru Geraltu.
Pored poslednje Zelje, ovo je druga zbirka koja je ujedno i uvod u sagu od 5 romana. Odlicna je, moje preporuke ako ste uzivali u igrama.

Inace, izdavac carobna knjiga iz Beograda je najavio da ce izdati  na jesen prvu knjigu, "Krv Elfova".
http://www.carobnaknjiga.com/index.php?option=com_content&task=view&id=674&Itemid=42

Van mreže jack

• Dominator
  • So long, and thanks for all the fish.
« Odgovor #11 poslato: 15.06.2011 08:27:11 »
Zvuci dobro :) Kupujem prvom prilikom.
--
Mirko R.

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #12 poslato: 15.06.2011 10:57:34 »
Gde ima da se kupi Poslednja zelja?
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #13 poslato: 15.06.2011 11:16:29 »
Gde ima da se kupi Poslednja zelja?

Pa imas po Beogradskim knjizarama.

Van mreže Atani

• Scout
  • **
« Odgovor #14 poslato: 04.11.2011 21:51:45 »
Ja obozavam Witchera, pa mi trenutno ispunjava i pozadinu, ali posto mi je to nabavio drug nisam sama trazila po netu nista... Tako da prvo prilikom jurisam da nabavim te knjige, deluje obecavajuce.
Ako je u srcu plamen, neka iskra ce izleteti i na usta...