Autor Tema: Heavy Metal Spotovi  (Pročitano 107812 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
Odg: Heavy Metal Spotovi
« Odgovor #195 poslato: 04.05.2013 12:47:53 »
Jebote koliko su meni ovi metal spotovi smešni. Izvinjavam se svim ljubiteljima žanra, ne kažem da je muzika loša, ali stil i ponašanje je daleko ispod onog "so bad it's good" nivoa koji bi me naterao da mi bude kao simpatično. It's just bad.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #196 poslato: 04.05.2013 14:25:15 »
Jebote koliko su meni ovi metal spotovi smešni. Izvinjavam se svim ljubiteljima žanra, ne kažem da je muzika loša, ali stil i ponašanje je daleko ispod onog "so bad it's good" nivoa koji bi me naterao da mi bude kao simpatično. It's just bad.

Na spotove nikada nisam preterano obracao paznju, oni su za mene samo sredstvo za promovisanje albuma benda.
Muzika je ono sto je bitno. Inace, ovo je vise hard rock nego metal. Sto se tice samog scenskog ponasanja, meni su bas ok.
To ti je ono, hard rockin' dudes, hot rods and cute chicks. Esencija rock'n'roll muzike, nema tu neke filozofije.  :)

Inace:

Citat
Australijska hard rock grupa Airbourne, koji mnogi smatraju naslednikom legendarnog sastava AC/DC, nastupiće 23. juna u Novom Sadu u klubu Quarter.

Na ovom nastupu publika će moći da čuje pesme sa novog albuma Black Dog Barking, koji izlazi u maju.

Ulaznice u promotivnom periodu koštaju 990 dinara a nakon promotivnog perioda biće 1290, a pred sam koncert 1490 dinara.

Mogu se kupiti na prodajnim mestima Gigs Tix u Pariskom Magazinu, u knjižarama Bulevar Books i Serendipiti i u kafeu Macchiato u TC Merkator, a mogu se naručiti i putem interneta na www.gigstix.com.

http://www.metalserbia.com/najave/airbourne-u-novom-sadu-quarter-2013

« Poslednja izmena: 04.05.2013 14:37:38 Aca »

Van mreže ivica

• Urednik
  • Dominator
    • The Art of Kendo
« Odgovor #197 poslato: 04.05.2013 15:57:00 »
Čuo sam dobre stvari za Airbourne, posebno živu svirku, kažu ljudi da baš idzuvaju, oldschool hard rock, ali ne onaj koji sada izgleda umorno i tužno. Očigledno su uspeli nešto da pronađu, da zadrže prizvuk starog, bez svih negativnih konotacija deda i baba koji su vrteli glavama kasnih sedamdesetih.

Čini mi se da je gostovanje u Novom Sadu odlična prilika da se čuju, a 1000 din je veoma pristupačno.
Movies, films and movies - Watching movies and writing about them

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #198 poslato: 04.05.2013 17:10:43 »
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #199 poslato: 04.05.2013 17:12:10 »

Uskoro izlazi novi album od Kalmaha, mada ne verujem da ce nadmasiti odlicni "The Black Waltz".

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #200 poslato: 04.05.2013 19:47:17 »

Bas sam to hteo da kazem, ali kao ajd, da ne budem trol. Ali video sam sliku koju je Mladen okacio, Bane vs taj neki Abbath i otisao na Youtube iz ciste znatizelje da vidim malo - uzasno je smesno. Cela grupa mi izgleda kao gomila likova koji zive u maminom podrumu ali mastaju da su nekakvi demoni ili nesto tako :) Doduse, pretpostavljam da ne shvataju sebe previse ozbiljno - ali ko zna? Mislim, nije jasno da li je u pitanju zezanje ili.... stvarno misle da izgledaju opasno i demonski. Sto me dovodi do sledeceg:

Ivane, pravi si deda penzioner.  ::)

Ne bas - ne smeta meni ni glasna muzika ni to sto gledamo zenska dupeta - I'm all for it. Neka bude teskih tonova, neka bude politicke nekorektnosti. Ali ili da bude zezanje, ili da bude suptilnija poruka. Meni je uvek tezi zvuk kada se svira hevi metal balada, sa par dobrih rifova, koji nagovestavaju neku sumornost - nego kada se neko dere KRRRRRRV u mikrofon :D :D Sto ne znaci da urlanje ne moze da bude zabavno, jel, ali sve moze da se uradi na pravi nacin - i na smesan nacin :D

Problem je, samo, sto ovo nije zezanje u tom smislu, vec obracanje odredjenoj publici. A ta publika je totalno smesna. Mislim, realno, pesma koja peva o tome kako sam "hellraiser, risk taker, full spead ahead" i tako to - pa ja ne mogu da ne zamislim nekog debeljucu koji se sprema za grad, oblaceci majcu sa nekim "Demolishion!" natpisom, u nadi da ce ove veceri da izgubi nevinost :) Ej, stvarno, takva mi je pesma :D Kapiram, ok, it's just a song, i cak nije losa - da se razumemo. Ali mogu valjda da kazem da mi je malo debilna :) Ono, nije losa za mindless slusanje. Plus, ona smedja devojka u spotu je ne-ve-ro-va-tno hot!

A sada, excuse me, idem da rizikujem, dizem pakao i zivim zivot u brzoj stazi. That is how I roll.
« Poslednja izmena: 04.05.2013 19:55:50 Ivan »
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #201 poslato: 04.05.2013 20:24:21 »

Bas sam to hteo da kazem, ali kao ajd, da ne budem trol. Ali video sam sliku koju je Mladen okacio, Bane vs taj neki Abbath i otisao na Youtube iz ciste znatizelje da vidim malo - uzasno je smesno. Cela grupa mi izgleda kao gomila likova koji zive u maminom podrumu ali mastaju da su nekakvi demoni ili nesto tako :) Doduse, pretpostavljam da ne shvataju sebe previse ozbiljno - ali ko zna? Mislim, nije jasno da li je u pitanju zezanje ili.... stvarno misle da izgledaju opasno i demonski. Sto me dovodi do sledeceg...

Posto spominjes Abbatha pricas o Immortalu, odlicnom norveskom Black Metal bendu koji se pojavio u samom zacetku cele te scene i fokusirao svoju celu karieru na pravljenje pesama koje ce opisati hladnocu, sneg i zimu. Znaci ne samo zimu koja je okruzivala norverske vikinge, vec i dosta pesama koji opisuju vecno smrznuti dimenziju u kojoj traju vecni ratovi. Po meni to je stvarno jedan od vrhunskih metal bendova, koji sa 3 clana uspevaju da naprave odlicnu muzicku atmosferu i melodiju [da, cak i black metal moze da ima melodije :D]. Posebno ih cenim jer Abbath uspeva sam da napise komplet sve pesme, textove, maestralno svira centralni instrument [jedinu gitaru] i jos i peva. Ono, bend je po meni "complete package" sto se tice Black Metala, pevaju o "smislenim stvarima" [znaci nema demona, anti-christian tema i sl] i napravili su odlicne albume od kojih bi jedan bez imalo sumnje mogao imenovati kao "savrshen".

A njihov vizuelni stil [corpse paint, leather & spikes]... to je ono deo kulture Norveskih black metal bendova. Oni su to introduceovali, to im je deo history-a i nikada to nece prestati da koriste. Ni ne treba.

Njih bas cesto slusam dok negde pesacim duze po snegu ili cistim sneg oko kuce.  :D

And still the thundra lay untouched! \m/
« Poslednja izmena: 04.05.2013 20:29:08 DieH@rd »

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #202 poslato: 04.05.2013 20:54:59 »
Pa, nisam rekao da su losi - ne razumem se u takvu muziku pa ne znam. Ali mi je spot smesan bio.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #203 poslato: 04.05.2013 21:11:05 »
Spotovi od immortala su mega funny. :D

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #204 poslato: 05.05.2013 09:40:43 »
Immortel i Demolition su išli zajedno u školu? Totalno to nisam znao. Ja sam svo vreme mislio da su on i Devastator išli u Jovinu gimnaziju.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #205 poslato: 05.05.2013 10:13:01 »
Meni i dalje nije jasno kakve veze ima norveski black metal sa spotom Airbourna.

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #206 poslato: 05.05.2013 10:34:56 »
Pa nema, nego mora malo da se hejtuje...
Realno tekst jeste debilan, ali nije u njemu poenta uopste. Tesko da neko slusa AC/DC ili ovaj bend zbog tekstova. Ako pogledamo istoriju rock bendova pa i danasnju scenu, videcemo da vecina dobrih bendova ima krajnje debilne tekstove. Muzika je bitna, da ima na sta da mlati glavom :)
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #207 poslato: 06.05.2013 13:45:54 »
Pa nema, nego mora malo da se hejtuje...
Realno tekst jeste debilan, ali nije u njemu poenta uopste. Tesko da neko slusa AC/DC ili ovaj bend zbog tekstova. Ako pogledamo istoriju rock bendova pa i danasnju scenu, videcemo da vecina dobrih bendova ima krajnje debilne tekstove. Muzika je bitna, da ima na sta da mlati glavom :)

Melodija mi je super, dobro lik peva. Ali AC/DC je ipak imao malo slozenije tekstove od ovog. Ne hejtujem, nego konstatujem. Da se razumemo, ja simpatisem sve ove bendove, iako su mi smesni. Svakako su mi mnogo drazi nego likovi poput W.i.l.l.i.a.m-a (ili kako se vec potpisuje) i slicnih.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator

Van mreže Smiksica

• Terminator
« Odgovor #209 poslato: 26.06.2013 14:10:40 »
Btw, koncert Airbourne-a u NS u nedelju. Epski! Epski, kad vam kažem!!!