Autor Tema: Comparison  (Pročitano 2639 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bear

• Dominator
Comparison
« poslato: 20.05.2009 16:22:16 »
Specijalno za Ivana i ostale Mac fanove :D

Van mreže rajkor

• Illuminator
  • Live Long and Prosper.
Re: Comparison
« Odgovor #1 poslato: 20.05.2009 16:33:09 »
haha sjajno  ;D ;D ;D

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #2 poslato: 20.05.2009 17:33:18 »
Ova druga slika je zakon. Potovovo sto onaj "mario" level ide na 8fps-a  :D

Van mreže Treki

• BF2 Veteran &
  • Dominator
  • Presumption is the mother of all f*ckups
« Odgovor #3 poslato: 30.05.2009 15:25:10 »
Lepo lepo :)
O'Neill: "We came here in peace, and we expect to go in one...piece."

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #4 poslato: 30.05.2009 18:23:38 »
Kao Mac korisnik, mogu da garantujem da mi je Half life 2 Episode 1 radio bolje na Mac-u nego na PC-ju. Onaj prvi poster još i ima neki smisao, ali ovaj drugi je lame. Mislim, Mario Bros, pa su još morali da stave 8fps u ćošak. Za one koji nisu skontali da je "loše". :)

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #5 poslato: 30.05.2009 20:28:06 »
Relja apple fanboi :D

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #6 poslato: 31.05.2009 20:53:07 »
Ma macOS sada moze na obican PC da se instalira...

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #7 poslato: 31.05.2009 21:56:56 »
Bear, ti mi ličiš malo na onog PC-ja iz "I'm a Mac, and I'm a PC" reklama. Možemo da snimamo nešto u tom fazonu. Ne, ja nisam fanboy, ali imam veliko poštovanje ka filozofiji Mac-a (kada uklonimo dizajn, pomodarstvo i fenseraj marketing iz priče). Moja devojka je odma skontala kako da radi na Mac-u i ono što je najbitnije, skoro je podjednako dobra u radu na njemu koliko i ja. Sem u specijalizovanim programima poput Maya-e ili Photoshop-a. Poenta je da je komp tako sklopljen da će ga i moja baba korititi skoro na maksimumu.

E sad, postavlja se logično pitanje "ko je to maksimum tog kompa kad će tvoja baba da ga tera?". Odgovor je "Daleeeeeko veći maksimum nego što bi moja baba ikada postigla na PC-u". Jednostavno kada bi Mac preuzeo primat, bilo bi mnogo više računarski pismenih ljudi na svetu, ali onda se mi jadni kompjuteraši ne bi osećali naročito posebno. Za specijalne zahteve i dobre rezultate uz racionalnija finansijska ulaganja PC is the way to go. Ali za porodične računare, Mac ubija.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #8 poslato: 31.05.2009 22:28:36 »
Relja, you missed the point. Ti pricas o operativnom sistemu. Koji je pojednostavljen do bola. Keep it simple, stupid od pocetka do kraja. I to je OK (osim dela kada pocne neko da te ubedjuje da je to sto nesto ne mozes da uradis zapravo prednost).

Da mozes da odes u radnju i kazes 'molim vas umesto XP-a mi instalirajte MacOS' sve bi bilo OK.

Ja pricam o tome kako Apple prodaje precenjeni *HARDVER* preko super sexy operativnog sistema pravljenog za ljude kojima nije bitno sta se moze uraditi, jer svakako nisu zeljni/voljni/sposobni da iskoriste potencijale racunara u 21. veku. And you pay extra for that.

Citat
Jednostavno kada bi Mac preuzeo primat, bilo bi mnogo više računarski pismenih ljudi na svetu, ali onda se mi jadni kompjuteraši ne bi osećali naročito posebno. Za specijalne zahteve i dobre rezultate uz racionalnija finansijska ulaganja PC is the way to go. Ali za porodične računare, Mac ubija.

Netacno, i to na OPASAN nacin netacno. Ako znas da koristis (samo i iskljucivo) Mac, nisi racunarski pismen. Ti si onda Mac pismen. Ovo ti je kao da si rekao 'ako damo deci spravu koja prepoznaje govor i isprinta ono sto joj se kaze onda bismo imali daleko vise pismene dece !'. Ne radi to bas tako.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #9 poslato: 31.05.2009 22:47:21 »
Dude. Jasno sam se ogradio od njihovog marketinga u prošloj poruci. Ne postoji NIŠTA što možeš da uradiš na Mac-u, a da ne možeš na drugim računarima, a postoji GOMILA stvari koje možeš na PC-u, a ne možeš na Mac-u. To je samo njihov skrnavi iritirajući marketing. Pre neki dan mi kaže koleginica da mi ne možemo da pravimo reklame kao neke marketinške agencije, tamo je ozbiljno tamo IMAJU MEKOVE i tako dalje. Primetio sam da među dizajnerima postoji ta fama oko Mac-a kao da je on USLOV da se nešto uradi kako treba.

"It is a poor craftsman who blames his tools." Uvek citiram ovu rečenicu koju sam našao napisanu na praznom listu papira na kraju user manuala za Lightwave 3D. Mac samo pojednostavljuje rad ljudima koje ne interesuje kako komjuter radi, i prija dizajnerima jer im sklanja sa očiju neke stvari koje ih ne interesuju. Takođe čujem da su im monitori fino kalibrisani za pripremu za štampu i sl. Ali to je u glavnom to. Na PC-u ćeš uz samo malo više truda uraditi isto. A onda ćeš naći super programče koje radi nešto što ni jedan program na Mac-u ne radi...

Meni je samo super ta orijentacija ka osnovnim korisnicima. Da pojednostave komp da bude kao mikser. na primer, ako resize-uješ sliku da nekome pošalješ, nećeš videti opciju za rezoluciju, za metod interpolacije, za "keep aspect ratio", za proporcijalno ili proizvoljno resize-ovanje i sl. Podrazumeva se da smanjuješ sliku da bi je nekome poslao i on će ti dati samo tri opcije: small, medium i large i pitati gde hoćeš sliku. That's it.

Netacno, i to na OPASAN nacin netacno. Ako znas da koristis (samo i iskljucivo) Mac, nisi racunarski pismen. Ti si onda Mac pismen. Ovo ti je kao da si rekao 'ako damo deci spravu koja prepoznaje govor i isprinta ono sto joj se kaze onda bismo imali daleko vise pismene dece !'. Ne radi to bas tako.

Očito nemamo isto viđenje računarske pismenosti. Ti to gledaš malo više sa strane nas kompjuteraša. Po meni, ako možeš da surfuješ netom, napišeš, pošalješ i primiš e-mail, napišeš i uspešno snimiš (i po potrebi ponovo otvoriš) word fajl - računarski si pismen. Nisi možda Šekspir ili Tolstoj iz oblasti pismenosti, ali si pismen.
« Poslednja izmena: 01.06.2009 07:54:16 Relja »

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #10 poslato: 01.06.2009 01:54:23 »
Inace, nije to samo fama kod dizajnera. Nemas pojma koliko puta su se ljudi (programeri iz US/UK) cudili kako ja kao profi (u smislu zivi od toga) programer ne koristim Mek. Kao ok, amateri i wannabeejevi koriste Windows, serveri, studenti i neostvareni hakeri koriste neki Linux, ali "profesionalci" koriste Mek. Wtf ? Malo ima tu i showoff-a, kao ako si "pravi" onda mozes da priustis nekog badass 24" Meka, zato je (pogotovo kod nas) cesto direktorska masina - skup je i lep i to svi znaju. Ono, metrosexual varijanta IBM-a.

Zato mi je malo krivo sto kod nas nema 'pravih' racunara nego osim par pionirskih/polovicnih pokusaja sve srafciger industrija.

Kazem, nemam ja nista protiv Meka kao user-friendly, cak veselog pristupa racunarima. Imam problema sto se progurava kao pro-tool iako to nije. Imam problema sa fanboyevima koji se klanjaju dnevno 5x u pravcu Kupertina. Imam problema sa prodajom *identicnih* komponenti po visestrukoj ceni. Imam problema sto je zatvoreni ekosistem (svoj hardver, svoj OS, svoji programi). Na prethodnom radnom mestu smo cak imali kletvu 'dabogda sledeci projekat radio na meku'.

That being said, ako bih se odselio na Mesec i trebao babi ostaviti racunar preko kojeg treba da komuniciramo, verovatno bi to bio neki mac mini.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #11 poslato: 01.06.2009 07:50:17 »
Ok, slažemo se onda u potpunosti. Njihov marketing je iritantn do bola, a još gori su svi oni koji se primaju na isti.