Autor Tema: NOD32 Antivirus System  (Pročitano 14353 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Gaga

• Dominator
    • Osvoji IKEBANU
NOD32 Antivirus System
« poslato: 12.10.2004 02:56:58 »
Dakle, narode, ja sam konacno zavrsila svoju potragu za funkcionalnim antivirus programom.

Ovaj antivirus program kompanije Eset je brz, ne gusi sitem, brzo se instalira i deinstalira, brzo se update-je, brzo cekira sistem ne samo trazeci viruse nego i ostale maliciozne fajlove kao sto je adware.

Prilikom instalacija nudi vam tri tipa instaliranja programa, gde je treci moj omiljeni: potpuno kontrolisete sva podesavanja programa. To vam olaksava posao oko kasnijeg podesavanja, jer kasnije nije potrebno.

Update baze traje do 30 minuta, zavisno od veze i uzimajuci u obzir da se skida oko 3MB, ali posle toga ste mirni.

Trial verzija je teska 1MB za DOS, 6.7MB za 95/98/ME i 7.2MB za NT/2000/2003/XP i mozete je skinuti sa:
http://www.nod32.com/download/trial.htm

Probala sam Nortona i Kasperskog i muku mucila sa njima. Onda sam neko vreme koristila F-Prot za Win koji meni nije pomagao (recimo da je zazmurio na oba oka nekoliko puta).

Ako ste i dalje nepoverljivi, procitajte tekst o ovom programu u Svetu kompjutera ili prosarajte netom. Za sada nisam ulovila nijednu losu rec... :lol:
PHOTON TIDE

Some days you're the top dog; some days you're the hydrant.

Van mreže tamburix

• Administrator
  • Dominator
  • Loo loo loo, I've got some apples, loo loo loo...
    • eemagine
NOD32 Antivirus System
« Odgovor #1 poslato: 12.10.2004 11:16:35 »
Koliko sam skontao ti svoj komp baš voliš da testiraš na viruse :lol:
Ja sam zadovoljan F-Protom iako je njegovo korišćenje pomalo komplikovano za jednog običnog korisnika.

Van mreže Gaga

• Dominator
    • Osvoji IKEBANU
NOD32 Antivirus System
« Odgovor #2 poslato: 12.10.2004 16:33:13 »
Citat: "tamburix"
Koliko sam skontao ti svoj komp baš voliš da testiraš na viruse :lol:

Pa recimo da mi je dosadilo to da radim i da sada imam pametnija posla. Poenta je bila tada u testiranju Win2k-ja jer su se neki kleli da mozes da zeznes viruse a i mene je zanimalo da vidim kako sve to fercera jer rekoh, Norton mi je mnogo smetao, tesko sam startovala Win plus mu je trebalo mnogo vremena da se podigne. A i brlja brate po sistemu.

Ja sam zadovoljan F-Protom iako je njegovo korišćenje pomalo komplikovano za jednog običnog korisnika.

Ja sam F-Prot drzala jer sam ranije koristila verziju za DOS i bila zadovoljna. Plus, lagan je program. Ali, u par navrata je propustio neke viruse pa kako nemam ja sad vremena da samo strazarim na kompu oko virusa resila sam da on nije prava stvar za mene.

Ovim NODom32 sam veoma zadovoljna. I ne teram nikoga da pocne da ga koristi vec sam samo zelela da ga preporucim i da se pohvalim da napokon mogu da uzivam.  :D
PHOTON TIDE

Van mreže tamburix

• Administrator
  • Dominator
    • eemagine
NOD32 Antivirus System
« Odgovor #3 poslato: 13.10.2004 10:28:02 »
Citat: "Gaga"

Pa recimo da mi je dosadilo to da radim i da sada imam pametnija posla. Poenta je bila tada u testiranju Win2k-ja jer su se neki kleli da mozes da zeznes viruse a i mene je zanimalo da vidim kako sve to fercera jer rekoh, Norton mi je mnogo smetao, tesko sam startovala Win plus mu je trebalo mnogo vremena da se podigne. A i brlja brate po sistemu.

Kleli se u to da win može da zezne viruse :?:

Ovim NODom32 sam veoma zadovoljna. I ne teram nikoga da pocne da ga koristi vec sam samo zelela da ga preporucim i da se pohvalim da napokon mogu da uzivam.  :D

Ok ok. Chill girl  :)

Van mreže Leka

• Dominator
NOD32 Antivirus System
« Odgovor #4 poslato: 13.10.2004 11:27:23 »
Imam samo jednu veliku zamerku za NOD-a.

Kada se updejtuje npr. skida fajl od 2-3 MB a veza pukne, sto je kod dailup-a veoma cest problem, sve mora ispocetka ne moze da nastavi gde je stao. :(
Da ne pricam o "namestanju" updejta. :)

Kod Nortona bese besplatna pretplata na godinu dana.

Poz.
Vuuuupuupuuupuu!!

Van mreže Gaga

• Dominator
    • Osvoji IKEBANU
NOD32 Antivirus System
« Odgovor #5 poslato: 13.10.2004 16:44:44 »
Citat: "Leka"
Imam samo jednu veliku zamerku za NOD-a.
Kada se updejtuje npr. skida fajl od 2-3 MB a veza pukne, sto je kod dailup-a veoma cest problem, sve mora ispocetka ne moze da nastavi gde je stao. :(

To jeste, ali pravo da ti kazem meni licno ne smeta jer ja ionako bazam po netu najmanje sat vremena dnevno. Nisam ni pratila da li postoji neka mogucnost da se manje stvari update-uje, ali da... to jeste jedina zamerka koju bih i ja uputila.

Da ne pricam o "namestanju" updejta. :)

Kod Nortona bese besplatna pretplata na godinu dana.

Pa meni je NOD32 registrovan na 750000 dana... :) A Norton jes' da ima manje update-ove ali mnogo koci sistem, tesko mi se podize i nervira me svo djubre koje ostavlja po registry-ju. I BTW, dok sam imala Nortona 2004 imala sam problema sa Win2k SP4-om, a sada sve tece po loju.
PHOTON TIDE

Van mreže Gaga

• Dominator
    • Osvoji IKEBANU
NOD32 Antivirus System
« Odgovor #6 poslato: 13.10.2004 16:46:42 »

Kleli se u to da win može da zezne viruse :?:

Propaganda americke vrste!

Ok ok. Chill girl  :)

Sorry, Cole... malo sam cangrizava ovijeh dana. Bice da je zbog vremena i PMS-a. Sorry. Znas ti da ja tebe obozavam!  :oops:
PHOTON TIDE

Van mreže tamburix

• Administrator
  • Dominator
    • eemagine
NOD32 Antivirus System
« Odgovor #7 poslato: 13.10.2004 16:59:35 »

Propaganda americke vrste!

Ili kako pročitah negde "Redmond Robbers" :lol:

Sorry, Cole... malo sam cangrizava ovijeh dana. Bice da je zbog vremena i PMS-a. Sorry. Znas ti da ja tebe obozavam!  :oops:

Oprošteno ti je ;)

Van mreže Leka

• Dominator
NOD32 Antivirus System
« Odgovor #8 poslato: 13.10.2004 18:13:35 »
Jednu jos prednost moram navesti kod Nortona.

Nije samo da je antivirus program nego je i "pedagoski" nastrojen.

Evo sta sam mislio,imam na jednom cd-u,par source-ova neki retro script virusa.(AnnaKurnikova,blackbat,happy99,melissa,loveletters...)
Cim otvorim folder gde se oni nalaze,nekad i samo ubacivanje cd-a je
dovoljno da se Norton oglasi i zabrani pristup txt fajlovima.
Takodje i ako pri skeniranju naidje na nekog brute-force alat npr. John The ripper-a on ga redovno prijavi kao hackerski alat,takodje cisti i spyware sto,mozda nisam upravu,kod NOD-a nije slucaj.

Ali kako stvari stoje,hard od 40GB Norton skenira za 40 min(80-90% zauzetost procesora),NOD za 15 min(50-60% zauzetost proc.).
Jeste da je sa nekim manama ali je brzi.

Ako mozes samo da mi pojasnis sta si mislila sa onim da brlja po registriju ja nista nisam primetio?

P.S. Norton je izbor za svakog pocetnika da zna sta sve ima na sistemu sta mu sve moze na neki nacin skoditi,NOD je odlican naprednije korisnike.

P.P.S. Koju imas verziju,moja je 2.12.2?
Vuuuupuupuuupuu!!

Van mreže Gaga

• Dominator
    • Osvoji IKEBANU
NOD32 Antivirus System
« Odgovor #9 poslato: 13.10.2004 23:52:35 »
The ripper-a on ga redovno prijavi kao hackerski alat,takodje cisti i spyware sto,mozda nisam upravu,kod NOD-a nije slucaj.

Pazi, ja imam Zone Alarm Pro pa ni ne obracam paznju. Znam samo da je sinoc NOD meni zaustavio upad Trojanca. Nisam posebno obracala paznju na to, jer imam programce za takve stvari.

Ali kako stvari stoje,hard od 40GB Norton skenira za 40 min(80-90% zauzetost procesora),NOD za 15 min(50-60% zauzetost proc.).
Jeste da je sa nekim manama ali je brzi.

Meni je Norton skenirao 20GB mnogo duze. Sve zavisi od kompa.

Ako mozes samo da mi pojasnis sta si mislila sa onim da brlja po registriju ja nista nisam primetio?

Pa recimo da ostavlja mnogo svog djubreta. Ne mozes ga skroz ukloniti. Da ne pominjem da je NOD32 registrovao da imam Nortona na sistemu prilikom instalacije. A ja deinstalirala Nortona i restartovala masinu. Na kraju sam morala da kopam po Registry-u kao budala.

P.P.S. Koju imas verziju,moja je 2.12.2?

I ja imam tu. :)
PHOTON TIDE

Van mreže Leka

• Dominator
NOD32 Antivirus System
« Odgovor #10 poslato: 14.10.2004 10:19:45 »
Znam samo da je sinoc NOD meni zaustavio upad Trojanca.

Tako je to kad se posecuju XXX sajtovi. :oops:

:)
Shalim se, naravno.

Pa recimo da ostavlja mnogo svog djubreta. Ne mozes ga skroz ukloniti. Da ne pominjem da je NOD32 registrovao da imam Nortona na sistemu prilikom instalacije. A ja deinstalirala Nortona i restartovala masinu. Na kraju sam morala da kopam po Registry-u kao budala.

konkurentska posla, ja se ne secam upozorenja, mada, bese neki plavi tekst, mozda sadrzine "ako na vasem racunari imate...".
Dok sam instalirao NOD-a imao sam ceo NortonSysWork instaliran.

Uzmi microsoft-ov regcleaner u "ruke" pa ako njegov reginsty cleanup ne odradi posao, barem ces sa njim lakse naci sta trazis od ctrl+F u regedit-u,shtedi vreme.
Vuuuupuupuuupuu!!

Van mreže Gaga

• Dominator
    • Osvoji IKEBANU
NOD32 Antivirus System
« Odgovor #11 poslato: 14.10.2004 14:56:59 »
Uzmi microsoft-ov regcleaner u "ruke" pa ako njegov reginsty cleanup ne odradi posao, barem ces sa njim lakse naci sta trazis od ctrl+F u regedit-u,shtedi vreme.

Dobro si me podsetio da nabavim neko programce za to. Uvek planiram to da uradim i zaboravim... a cimam se rucno da brisem kao debil... imas li neki link odakle bih mogla da skinem neki programcic?
PHOTON TIDE

Van mreže Leka

• Dominator
NOD32 Antivirus System
« Odgovor #12 poslato: 14.10.2004 20:03:17 »
Ja bi ti preporucio bas RegCleaner-a, mozes ga skinuti odavde:

http://www.das-download-archiv.de/download_file521.html

Mnoge programe su hvalili ali je ovaj bas bio po mom ukusu, mozes sve a ne moras nista :) .
Evo vidis na slici kakve podatke daje o unosima u registri od strane razlicitih programa ili firmi.

A tu su jos i veoma korisni alati koji spajaju vise poslova u jedan, Uninstal softwera, uninstal file tipova, skidanje new file primera iz menija New(desno dugme), startup lista...itd.

A ako nesto zabrljas uvek je tu i backup.

Poz.

P.S. Zaboravio sam da pomenem da je free i da ima automatic reg. clean.

P.P.S. ovo je poslednja verzija ovog programa koja je free,firma koja ga je napravila pocela je dalje da naplacuje i promenila ime prog, pocela da radi samostalno. I posle 2 godine ovo je i dalje odlican tool.
Vuuuupuupuuupuu!!

Van mreže Gaga

• Dominator
    • Osvoji IKEBANU
NOD32 Antivirus System
« Odgovor #13 poslato: 15.10.2004 01:12:23 »
Ja bi ti preporucio bas RegCleaner-a, mozes ga skinuti odavde:

Leko, hvala ti. Obozavam te!!! :) Veruj mi, znam da mi treba takav program, ali mi je uvek bio zadnja rupa na svirali. I kao svaki Marfi, sada mi treba a ja ne znam ni koji valja niti kako se ponasaju.
PHOTON TIDE

Van mreže tengen

• Illuminator
    • Tengen Go Forum
NOD32 Antivirus System
« Odgovor #14 poslato: 15.10.2004 03:30:52 »

Norton mi je mnogo smetao, tesko sam startovala Win plus mu je trebalo mnogo vremena da se podigne. A i brlja brate po sistemu.
  :D

Po meni, Norton je najbolji (mislim na verziju 2003), samo treba da ga dobro podesiš. Ako je dobro podešen i ne primećuješ ga. Naravno, uz Zone Alarm Pro i uobicajene sigurnosne mere. Meni se desilo par puta da mi je virus promakao pored Kasperskog, samo zato sto sam zakasnio par dana sa ažuriranjem baze virusa.
Ako ne vodiš dovoljno računa, ni najbolji AVP ne pomaže.
Svemu mogu da odolim osim iskušenjima