Autor Tema: Android hardware/software/spiritual discussion zone  (Pročitano 308408 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
Re: Google Phone [Nexus One]
« Odgovor #30 poslato: 25.12.2009 09:16:47 »
Upoznat sam sa svim fancy mobilnim telefonima, a i ne privlaci me fizicka tastatura. I like monoblok.

Najvazniji faktor ce biti cena, jer sam siromasan ko crkveni mis :D

Onda ne kupuj mobilni telefon koji je skuplji od 100 EU. Nekako, kad neko kaže "siromašan ko crkveni miš", očekujem da nema ni za mobilni. Bilo koji mobilni. Ja isto nemam kinte za bolje, pa sam se vratio na matoru Nokiju 3010...ja mislim da je taj broj. Pošto mi je onaj moj PCPhone otišao. Mada sam ga pre neki dan dao u servis, videćemo šta će da bude.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #31 poslato: 25.12.2009 09:24:08 »
A ne ne ne, nisam toliko broke. Ovaj moj mob mogu da prodam za min 100 evra kad smo vec kod toga. Malo po malo i skupice se, ionako neznam kad ce ovaj phone stici kod nas.

Sto duze to bolje, taman ce i konkurencija imati vremena da malo odreaguje sa cenama ako google stvarno ponudi ~200-300e cenu za ovakav mob. Win-win situacija za nas korisnike.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #32 poslato: 25.12.2009 16:36:39 »
A ne ne ne, nisam toliko broke. Ovaj moj mob mogu da prodam za min 100 evra kad smo vec kod toga. Malo po malo i skupice se, ionako neznam kad ce ovaj phone stici kod nas.

Sto duze to bolje, taman ce i konkurencija imati vremena da malo odreaguje sa cenama ako google stvarno ponudi ~200-300e cenu za ovakav mob. Win-win situacija za nas korisnike.

Samo proveri i druge opcije kada budes hteo da kupis, pa onda izaberi Google Phone ako je najbolji za te pare (vrlo moguce da ce biti) - its all I'm saying.

Da se razumemo, ja nisam PROTIV gphone-a, vec sam protiv bezrazlozne napale. Nista od ovoga sto sam video nije fascinantno i sve vec postoji - a Google sigurno ima neki drugi kec u rukavu koji cemo tek da vidimo kada telefon izadje (verovatno je to i razlog zasto su sve informacije LEAKS a ne zvanicna obavestenja/reklame)

Dakle, ne pali se na nesto pre vremena, gledaj stvari objektinvo i slicno. Za 200-300 mozes da kupis odlican smartphone. A pogledaj i male oglase na mobilnisvet.com - tamo nude vrlo povoljno neke uredjaje, a cesto su stari ono, kao, 1 dan ili nesto. Uostalom, ako Googlephone bude nedostupan kod operatera u Srbiji (kao sada iPhone), to ce ti biti mesto gde ces nabaviti neki koji je "uvezen" :)
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #33 poslato: 30.12.2009 13:16:23 »
Well fuck.

Ista cena kao i iPhone. :(  5. Januara saznajemo da li je ovaj leak gore true [a skoro sigurno jeste].  :'(

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #34 poslato: 30.12.2009 13:41:31 »
Eto ti. To je zbog onaga sa Mass Effectom 2   :devil:
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #35 poslato: 30.12.2009 18:53:38 »
To mu onda dodje badly fuck a ne well fuck :D Elem, sta si ocekivao ? Veci deo US populacije je svakako mentalno nesposoban da shvati koncept dotiranog telefona, znaci unlocked price za Google svakako nije bitna stavka. Ono sto ce biti zanimljivo sta ce reagovati Open Handset Alliance - jerbo je ovo za vecinu zestok udarac u bulju, oni se polomise da popularizuju android a sada Google kaze 'fala na trudu i stavlja se u direktno konkurentnu poziciju sa ostalim clanicama OHA.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #36 poslato: 30.12.2009 19:06:18 »
Well fuck.

Ista cena kao i iPhone. :(  5. Januara saznajemo da li je ovaj leak gore true [a skoro sigurno jeste].  :'(

E, usrali su ga totalno. Jos gore, ovde ce da ga naplate 1000 eura. Bas sam pre neki dan pricao sa drugarom koji razvija aplikacije za Android i on je rekao da se prica da ce da kosta oko 200 eura, mozda i manje. Mene je to odusevilo - cak sam hteo devojci da kupim jedan kad izadje. Ovo bi bilo jako znacajno - dovelo bi do pada cena ostalih telefona, dovelo do toga da tzv "smartphone" postane dominantan oblik mobilne komunikacije (klasican mobilni polako odlazi u penziju) i znatno ojacalo Android (pa bi i drugi proizvodjaci morali da se potrude). Cak smo bili sigurni da ce Google da subvencionise svaki fon, i da bi mu se novac vratio reklamama preko Google oglasa koji bi se sada vrteli i po dzepovima ljudi - potencijal je neverovatan. Ja prosto ne verujem da je ovo tacno. Sve se nadam da je neko lupio i namontirao. Jeftin Google Phone bi bila dobra stvar za tehnologiju generalno. Ovako - idu putem Apple-a da prodaju proizvod na brend a ne na karakteristike.

Da se razumemo: za 20$ dolara vise ima da se kupi otkljucana N900 koja TUCE google phone po specifikacijama koje su naveli kao Brus Li bedgajove.

I sad, imamo Nokiu koja pokusava da se probije sjajnim uredjajem u koji su ugurali sve sto imaju (podseca me na pricu o Nikonu i D70 koju mi je Csipa ispricao) - i koja ce jos jaci udarac zadati sa naslednikom koji ce biti vise mass market, i imamo Google i Apple koji idu na 'smek' i reklamu. I ja se bojim da ovaj drugi koncept ne pobedi.

Mladene, ako je ovo gore tacno - savet: kupi polovni Hero ili iPhone 3G (3GS ne vredi te pare) ili sacekaj da se pojavi jos Maemo based uredjaja.

Open Handset Alliance - jerbo je ovo za vecinu zestok udarac u bulju, oni se polomise da popularizuju android a sada Google kaze 'fala na trudu i stavlja se u direktno konkurentnu poziciju sa ostalim clanicama OHA.

Ovaj deo ne kapiram, pa zar nije obrnuto - da su prodavali jeftin telefon, bili bi direktna konkurencija ostalima i naterali ih da snize cene?

UPDATE: Citam komentare - svi Android fanovi su se malo zagrcnuli.... Ali Applefanboyfaktor je izgleda ziv u Google taboru, live and kicking. Nekoliko komentara pocinju sa: "A za one koji tvrde da je 530$ puno za ovakav telefon, vi u stvari ne shvatate da je ovo jako povoljno...." - a onda obicno sledi argument "poredjenja sa iPhone-om". Apple vs Google.

Google je u stvari, kako meni izgleda, u svoj svojoj genijalnosti (koja je neosporiva, iako ovaj put bas nije dobrodusna) napravio neverovatnu stvar u svom planu da preotme deo trzista od Apple-a. Razmisljali su (opet, sve je ovo samo moje misljenje) ovako: kako da napravimo uredjaj koji ce izazvati popularnost iPhone-a?

Prvo - osmislimo tehnicki bolji uredjaj za iste pare - to nije tesko, posto je iPhone vec u startu way overpriced za ono sto nudi.

Drugo - e ovo je bitno -sta nam fali? Podrska bugtestera, developera, community-a, aplikacije, startna popularnost, itd. Nokia ovo radi tako sto je izdala N900 da napali "tech entuzijaste", otvorila im vrata sirom, dala alate i prepustila im da stvore okruzenje u koje ce sledeci Nxxx uredjaj, komercijalniji i vise user friendly, da se useta kao mlada u sveze renoviran ali potpuno namesten stan. S druge strane, Google je osmislio nacin da dobije to isto a da ne otvori svoj OS svima. To sto ce par proizvodjaca telefona da malo izgubi para, nema veze. Prvo napali velike firme na Android (cak su se pojavili "dobronamerni" saveti na netu da bi i Nokia trebala da predje na "naaaaajbolji mobilni OS") - poput Motorole, Samsunga, LG-a, HTC-a, itd. Oni naprave telefone, ljudi pocnu da ih kupuju. Problem je sto uredjaji nemaju neku standardizaciju - neki imaju multitouch, neki ne, neki imaju jaci, neki slabiji hardver - sve deluje malo haoticno. Ali, aplikacije se razvijaju, fanovi nastaju, ljudi se navikavaju - Google cak satro predaje vlasnistvo nad Androidom u ruke OHA. I onda se samo odjednom pojavljuje sa najavama "beskompromisnog" (rekao sam ranije da je ta rec samo fraza) Android telefona. I sad kao - ej - TO je telefon koji hoces, ako zelis Android. I ozbiljno, sto bih ja sad, recimo, uzeo bilo sta drugo, kada Google ima "true" resenje, a ostali deluju kao kineske kopije? Google dobija pripremljeno trziste, podrsku, developere, sve....

MAEMO! JOIN THE RESISTANCE!

UPDATE 2: Evo malo dokaza da 'supportuje' moju teoriju, komentar sa Gizmodo sajta:
"But in the end, it's still an Android phone. If you want Android phones, this is the one to get, provided Google goes ahead with the rumored plans of either selling it themselves or partnering with T-Mobile in a more traditional role. Droid, shmoid; Nexus is the one you're looking for."

Pa da, sto bi kupili Droid, kada imate Google Phone - the real deal. Droid, shmoid.

U kakvom to svetu zivimo - Google postaje opasna ajkula a Microsoft sa 7-om trosi vise para na actual razvoj OS-a nego na njegovu reklamu.
« Poslednja izmena: 30.12.2009 19:44:48 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #37 poslato: 30.12.2009 22:13:23 »
@Ivan - evo jedan scenario: pucaju na high-end zato sto je tamo profit margit najveci, a istovremeno ne zhele da ubiju ostale proizvodjace - vec samo da ih potisnu u 'race to the bottom' situaciju da moraju da se biju za mrvice u low-cost sektoru. Mnogi od tih OHA prozvodjaca su presli point-of-no-return. Odustali su od razvoja svojih OS-ova (osim mozda Samsung sa Bada-om) i ucesca u Symbianu, WIndows Mobileu i sl. Za njih je Android must, a sada je izgleda Google dosao po svoje...

btw Nokia nece preci na Android zato sto bi to bilo potpuno besmisleno. I ovako imaju prakticno 2 in-house operativna sistema, a prihvatanje Androida bi ih pretvorilo u suve HW proizvodjache, a to je uloga od koje bezhe k'o djavo od krsta jer kao evropska firma u tome tesko da mogu da konkurisu kinezima+koreancima (zato cela prica sa Ovi-jem, open sourceom i sl).

.

Van mreže tamburix

• Administrator
  • Dominator
  • Loo loo loo, I've got some apples, loo loo loo...
    • eemagine
« Odgovor #38 poslato: 31.12.2009 10:56:02 »
Bez obzira na sve interfejs deluje fensi :)

[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=hvzxZ8tOBcQ&feature=player_embedded

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #39 poslato: 31.12.2009 11:38:59 »
Bez obzira na sve interfejs deluje fensi :)

[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=hvzxZ8tOBcQ&feature=player_embedded

Ma, telefon super deluje - mada mi se ne svidja dizajn samog uredjaja. Ali da ce biti fensi, bice :)
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #40 poslato: 31.12.2009 11:43:21 »
Oovaj, sta je tu fensi ? :) Ovo je 3D demo, od Nexusovog UI-ja se vidi sekunda na pocetku i na kraju i to onaj satndardni app selektor meni sa flyout efektom koji imaju svi od iPhone preko N900 do Droida...

Van mreže tamburix

• Administrator
  • Dominator
  • Loo loo loo, I've got some apples, loo loo loo...
    • eemagine
« Odgovor #41 poslato: 31.12.2009 12:22:24 »
pardon, za moje neiskusno oko takve stvari su fensi .. i N900 je fensi a i ovo je fensi :)

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #42 poslato: 31.12.2009 12:55:37 »
u mom slucaju svaki prelaz sa Symbiana na touchscreen android/maemo/apple/winmo = fensi  :)

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #43 poslato: 31.12.2009 15:57:07 »
u mom slucaju svaki prelaz sa Symbiana na touchscreen android/maemo/apple/winmo = fensi  :)

napomena: winmo je fensi samo u HTC Sense izvedbi. WM7 ce verovatno biti isto tako "lep". Maemo je superfensi, Android isto (ali na dobrom ekranu) a iPhone OS deluje vec zastarelo.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #44 poslato: 31.12.2009 21:08:11 »
Citat
Picture of Motorola 'Shadow' leaked, inverted on Taiwanese forum
http://www.engadget.com/2009/12/31/picture-of-motorola-shadow-leaked-inverted-on-taiwanese-forum

While everyone's gearing up to celebrate New Year's Eve, it seems that Motorola's busy squeezing out the last bit of rumor juice of 2009. We're looking at what's purported to be Motorola's "Shadow" (not "Mirage" as Google Translate unhelpfully suggests) -- a phone with 9mm thickness, 4.3-inch 850x484 screen (larger than the devices on the leaked roadmap), HDMI port and 8-megapixel camera capable of 1080p video recording. Not much else came out of the "tight-lipped" tipster who might've inverted the picture's colors -- see above for our fix -- but an educated guess should point to that friendly green robot (though that battery icon certainly isn't part of Android's game). Any brave souls dare to guess otherwise?

1080p recording? Kladim se da ce 40% tog video snimka biti prepuno artifaktima/zamuljano do bola. Sta vi mislite? :D