Autor Tema: Android hardware/software/spiritual discussion zone  (Pročitano 258640 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
Odg: Android hardware/software/spiritual discussion zone
« Odgovor #1680 poslato: 21.07.2018 14:47:31 »
ali eto, treba neko to "ponovo da izmisli" da bi bilo cool, a ako pri tome jos plate za te patente Nokiji, nece se buniti :)

Sad ce Ivan da uleti sa Iphone X promocijom.

Necu, uopste mi nije bitno ko je sta izmislio, niti mi je stalo da nesto hvalim Apple. Uglavnom reagujem na povrsno gledanje na stvari. U ovom slucaju, drago mi je - posto mislim da su gestures svakako nesto sto treba da postane default.

Imam, pak, par pitanja za Atilu i Mladena:

Atila: jel stvarno Apple platio Nokiji za te gestures? Nisam znao.
Mladen: Jel mozes da opises osnovne gestures na 5T. Iskreno me zanima, nije poredjenje, a kao sto rekoh, svejedno mi je da li je to Apple izmislio, Nokia ili neko treci. Na primer, na iPhone je swipe od dole home screen a ako samo na trenutak zadrzis (vise usporis) onda je multitasking pane. A izmedju apps mozes da listas svajpovanjem po dnu. Kako je to reseno na 5T?
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
« Odgovor #1681 poslato: 21.07.2018 15:44:11 »
Isto, osim sto tog swipe listanja nema.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #1682 poslato: 21.07.2018 17:38:55 »
https://www.apple.com/uk/newsroom/2017/05/nokia-and-apple-sign-agreement-settle-all-litigation/

Apple paid Nokia $2 billion to escape fight over old patents.

Ne piše eksplicitno "gestures", ali znam da je u pitanju (između ostalog) paket koji smo podneli vezano za N9, tu su gestures, doubletap-to-wake, glance (the display power management) I još brdo stvari, šta Apple od svega toga želi da iskoristi je njihova stvar, ali sigurno neće platiti 2 milijarde(!) $$$ i posle toga još redovne kvartalne rate 'for old times sake'.

https://www.theverge.com/2017/7/28/16058868/apple-nokia-patent-dispute-settlement-2-billion-dollars
« Poslednja izmena: 21.07.2018 17:42:57 bear »

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
« Odgovor #1684 poslato: 07.11.2018 20:58:17 »

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #1685 poslato: 08.11.2018 12:17:10 »
Pazi cool što oni to sad podržavaju, ali mi sve to deluje jako nepraktično. Ono, kao scifi tehnologija koja deluje cool na sceni u filmu, ali niko u realnosti ne bi koristio.

Edit:

A ovo za night mode je prokleto neverovatno. Imam Pixel, ali sačekaću da izađe aplikacija redovno.
« Poslednja izmena: 08.11.2018 12:24:11 Relja »

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #1686 poslato: 10.11.2018 23:39:43 »
Foldables ce biti isto kao i zaobljene ivice - nesto sto je eye-catching ali prilicno beskorisno u realnoj svakodnevnoj upotrebi. Realno, glavni selling point foldable-a je manja sirina/duzina uredjaja kada nije u upotrebi, ali… Ako je on-the-go kao telefon, niko nece odmotavati (osim u show-off svrhe), a ako nije on-the-go, to sto ne staje u dzep nije toliki plus (s obzirom na minuseve cene, baterije i svega ostalog).

U praksi, ovo je prica kao sa svajcarskim nozicem ili onim modularnim telefonom - ljudi ne shvataju hardverske kompromise i koliko je slozena integracija proizvoda, pa da ti jack-of-all-trades proizvodi, koji bi u ovom slucaju bili i telefon i tablet (i, sa tastaturom, i laptop), je los telefon (jer je visestruko deblji i tezi od 'obicnih' telefona), a i los tablet (jer ima slabiju bateriju i procesor od 'obicnih' tableta).

Sto se night mode-a tiche… Uvek mi je fascinantno kako ponovno otkrivamo tehnologiju od pre 5 godina (koju smo tada potpuno ignorisali jer nije bila u smartphone "klanu" kojem smo tada pripadali).
« Poslednja izmena: 11.11.2018 02:59:34 bear »

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #1687 poslato: 12.11.2018 14:23:12 »

Sto se night mode-a tiche… Uvek mi je fascinantno kako ponovno otkrivamo tehnologiju od pre 5 godina (koju smo tada potpuno ignorisali jer nije bila u smartphone "klanu" kojem smo tada pripadali).

Odličan kriptični odgovor koji ne nudi nikakve korisne informacije.

Kako to radi i koja je tehnologija kopirana?

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #1688 poslato: 14.11.2018 06:50:17 »
Odličan kriptični odgovor koji ne nudi nikakve korisne informacije.

Kako to radi i koja je tehnologija kopirana?

Umesto klasicne stabilizacije, koliko shvatam, pravi (interno mnogo) vise slika, ostavi najostrije i njih stack-uje da bi poboljsao dinamiku.

Ovo je skoro identicna tehnologija koju su pre 20 godina poceli da koriste astroamateri sa webcam-ovima koji nisu imali para za "prave" nocne kamere. Napravi se video snimak od par hiljada frejmova, zadrze se najostriji, softver odredi pomeraj pojedinih frejmova tako da se negiraju pomeraji pojedinih frejmova I na kraju dobija ostra slika.

Siguran sam da znate ko je prvi ovo poceo da koristi na mobilnima - Nokia, sa Pureview night vision-om, ako se ne varam 2012-te sa Lumia 920-kom. Razlika je jedino sto je tada to radio dedikovani hardver unutar modula kamere, i sa manje frejmova, jer "obicni" procesori nisu bili dovljno brzi pa da se to radi dobrim delom unutar aplikacije.,

https://petapixel.com/2012/09/07/nokia-photo-challenge-shows-off-the-low-light-ability-of-pureview-cameras/

Naravno - ne umanjuje ovo uspeh da to imamo (opet) na telefonima, ali i dalje cekam da neko smisleno nadbaci Nokia camera tech iz 2010-2012. Zasad je sve to super gimmicky - dobije se ekskluziva za neki modul kamere i onda se napravi nesto - dal' HDR, dal' slo-mo, dal' night-mode, i onda se to koristi za promociju i insta-zaboravi, pa sve krece ispocetka sa sledecim telefonom (klasicni dva koraka napred, jedan nazad).
« Poslednja izmena: 14.11.2018 07:02:08 bear »

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #1689 poslato: 15.11.2018 21:41:00 »
To je zanimljivo, ali zar to ne znači da niko ne sme da se pomera? Mislim, koliko slika može da uzme u ono... pola sekunde?

Jako zanimljivo ovo sa astronomijom, odgledao sam snimak. Stvarno fascinantno.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #1690 poslato: 18.11.2018 04:00:15 »
To je zanimljivo, ali zar to ne znači da niko ne sme da se pomera? Mislim, koliko slika može da uzme u ono... pola sekunde?

Jako zanimljivo ovo sa astronomijom, odgledao sam snimak. Stvarno fascinantno.

Zavisi od senzora - aktuelni flagshipovi mogu sa snime 15-30 slika za pola sekunde (4K 30-60fps). I da, nije bas kompatibilno sa objektima koji se (brzo) pomeraju (zato uvek prikazuju ili neku "mrtvu prirodu", panoramu ili "ukocene" ljude u cheese-pozi).

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #1691 poslato: 18.11.2018 09:01:26 »
Sjajno, nisam imao pojma da ljudi ovo rade.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #1692 poslato: 18.11.2018 10:44:54 »
Stigao mi night vision update. Čekam sad noć da probam.

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
« Odgovor #1693 poslato: 03.12.2018 20:19:27 »
Sad videh da Android 9 dodaje nativnu bluetooth podrsku za DualShock 4.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #1694 poslato: 03.12.2018 21:32:12 »
Dualshock, tipa onaj kontroler sa PS? Šta to tačno znači?