Autor Tema: Android hardware/software/spiritual discussion zone  (Pročitano 311177 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
Re: Google Phone [Nexus One]
« Odgovor #15 poslato: 22.12.2009 08:51:45 »
Sad sam malo gledao na netu razlike između kapacitivnog i rezistentnog ekrana. Šta mislite koji bi se koristio na LCARS-u na Enterprajzu? :) Ja kontam kapacitivni. Da samo prsti mogu da izdaju komande, a ne rukav, šolja kafe i sl.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #16 poslato: 22.12.2009 10:10:18 »
Sad ce Bear da iskopa neku epizodu ST-a u kome je neko sa rukavicama/rukavom/soljom kafe radio sa LCARS-om. :D

new pics:

« Poslednja izmena: 22.12.2009 10:18:42 DieH@rd »

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #17 poslato: 22.12.2009 10:18:41 »
Well, a sta cete kada vam life support failuje na mostu a vi u odelima ? Plus, kapacitivni zavise od osobina koze/mesa, ali ajde da prihvatimo da i klingonci i vulkanci i ostala bratija imaju iste biofizicke parametre :)

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #18 poslato: 22.12.2009 12:35:17 »
Sad sam malo gledao na netu razlike između kapacitivnog i rezistentnog ekrana. Šta mislite koji bi se koristio na LCARS-u na Enterprajzu? :) Ja kontam kapacitivni. Da samo prsti mogu da izdaju komande, a ne rukav, šolja kafe i sl.

O ne, rezistivni. One word: Data
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #19 poslato: 22.12.2009 12:40:50 »
Data is payed by human actor. Ergo, kapacitivna teorija i dalje stoji.

:D :D :D

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #20 poslato: 22.12.2009 13:11:37 »
Data is payed by human actor. Ergo, kapacitivna teorija i dalje stoji.

:D :D :D

Erm, kakve to veze ima? LCARS ekrani su, po toj logici, obicne animacije a glumci su se pravili da pritiskaju nesto. Relja je pitao u onom "imagine it was real" fazonu.

Data sigurno ne bi mogao da koristi kapacitivni ekran. Dakle, rezistivni su :)
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #21 poslato: 22.12.2009 16:52:27 »
Ja i dalje kazem je*es svemirski brod kojem kontrole rade samo na pozitivnoj temperaturi i bar 5% vlage u vazduhu. Crkne grejach na mostu i ode ceo brod u propas'.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #22 poslato: 22.12.2009 17:10:36 »
Jebes svemirski brod u kome konzole na bridge-u varniče ko da je nova godina svaki put kad nesto čvrkne obod broda.

Van mreže Treki

• BF2 Veteran &
  • Dominator
  • Presumption is the mother of all f*ckups
« Odgovor #23 poslato: 22.12.2009 22:43:14 »
Varnice zbog kineskih kablova i turskih osiguraca...
O'Neill: "We came here in peace, and we expect to go in one...piece."

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #24 poslato: 24.12.2009 09:57:52 »
Evo trenutno poznatih specifikacija fon-a sklopljenih na jedno mesto:
http://www.engadget.com/2009/12/23/exclusive-nexus-one-full-specs-detailed-invite-only-retail-sal/
Spoiler: ShowHide

Kazu prodaja krece 5. januara, ali samo za one koji dobiju invite. Slobodna prodaja krece kasnije.

Zanimljivo je sto ce pocetkom januara Apple odrzati neki pressconf, treba da najave novi uredjaj. Najverovatnije oficijelni Apple Tablet.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #25 poslato: 24.12.2009 17:28:55 »
Mozda nisam dobro ukapirao iz ovoga, ali nema 3D karticu? Verovatno ima, bilo bi vrlo glupo da nema.

Ostalo je, manje vise, standardno. Nije mi jasno samo zasto je ovo ovako big deal. Motorola Droid je vec neko vreme out, ima isti hardver (slabiji CPU), ima Android 2.0 i dobijace update-ove kako budu izlazile novije verzije, itd. Ne kazem da Google-ov phone nece biti bolji po kvalitetu, ali od najavljenih feature-a, jos uvek nista nije receno sto je novo ili killer feature. Mislim, sve ovo sto vidim je, manje vise, standardno. Jedino sto je iznad ostalih Android telefona je procesor od 1Ghz (HD2 ga vec ima, mada je u pitanju WM OS) - a cak ni to nije garant kvaliteta, posto je, sudeci po svemu, u polju smartphone-ova, najvazniji operativni sistem i koliko se dobro snalazi sa resursima hardvera koji, pak, treba da trosi sto manje energije.

Ovo je bitka izmedju Androida, iPhone OS-a i Maema prvenstveno. A samim tim, nekako, nije toliko bitno ko je proizvodjac samog uredjaja, vise je pitanje za koju platformu se odlucis. Ok, ja bih verovatno izabrao Google umesto Motorole za Android - because of the fancyfactor. Verujem da ce biti vrlo slicni, a Droid cak ima fizicku tastaturu pored (jej, Mladene, jej!) kapacitivnog ekrana.

512Mb RAM-a je lepo, mada, ni to nije nesto wow - N900 moze da koristi swap file i, efektivno, ima 1Gb app memorije.

Ono sto mi je skrnavo je to sto nema internal storage (osim tih 512 flash memorije). SD slot je, po svemu sto sam procitao, sporiji i direktno zavisi od kvaliteta same kartice. Jeste, pojavice se 32Gb SD kartice - ali kostace kao pola telefona dok ne postanu mainstream. Opet, necu da zvucim kao pokvarena ploca, ali N900: 32Gb internal storage + SD card (pojavom 32gb kartica to je 64Gb max memorije)

Sve ovo zavisi od cene. Ako Google phone bude kostao koliko i iPhone (iPhone se ne kupuje bez ugovora - on kosta oko 200-300 $ ali, kada isplatis ostatak preko ugovora, njegova cena je oko 2000$ - da, dobro ste procitali, provereno) a cini mi se da ce Google da ide na taj fazon, onda, postoji bolja alternativa. Ako, s druge strane, budu naplacivali otkljucan telefon za nekih 300$ - onda je skroz ok. Dakle, jako zavisi od cene.

Ovo pricam samo zato sto se techgeekovi sirom planete pale na Google phone koji jos nije izasao, po svemu sto je dosad procurelo ne donosi ama bas nista novo niti revolucionarno. Ali, to je ipak Google.... Ono.... Kazem, verovatno ce biti super telefon, njegov "awsomness" ce zavisiti od cene.

Evo, Mladene, kazi ti meni - zasto si fasciniran sa ovim uredjajem? Ozbiljno pitam, ti si mi jedan od retkih fanova koje bas poznajem. Ovakvi smartphone-ovi (i nekoliko boljih) vec postoje na trzistu, cak i u nasoj Srbijici....

P.S. Kada smo kod Android telefona, Hero mi izgleda mnogo lepse. Mozda u prirodi Google phone izgleda lepse nego na slikama.
« Poslednja izmena: 24.12.2009 17:32:10 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #26 poslato: 24.12.2009 18:31:03 »
Zasto sam fasciniran? Becouse i want one.   Ocu da se resim mog N81 i da uzmem nesto sa vecim ekranom [za 3-4 meseca ako bog da]. Hero je OK, ali ce najverovatnije ovaj Nexus One uleteti u slicni price zone [a defintivino ima bolji hardware od njega].

Sto se cena proizvodnje tice, kad se pojavio 3G kostao je ~170$ da se napravi i jos 50$ za royalties. Znaci smejurija koliko Apple zaradjuje na hardwareu.
http://www.techtree.com/India/News/iPhone_3G_Cost_Apple_Less_Than_Original/551-91159-613.html

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #27 poslato: 24.12.2009 18:48:07 »
Ako mene pitate (a ne pitate) snapdragon je zapravo minus... On je medju ARM procesorima najveci troshadzija, i nadomescuje manjak DSP/GPU funkcija chistim megahercima. Zato prakticno svi snapdragonovi u telefonima rade underclockovani.

@diehard: and you want one jer si fasciniran ? :)

Sto se tice Applea, sta je tu chudno ? Njima je odavno primarni  poslovni model prodaja overpriced hardvera preko fancy softwarea, lock-ina i propagande.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #28 poslato: 24.12.2009 23:54:33 »
Mladene, ukapirao sam ja da ti hoces da ga uzmes i da si fasciniran, ja te pitam ZASTO si fasciniran? Ok ako zelis Android telefon, ali zasto bas Google Phone? Jesi se uopste raspitao sta drugi nude? Recimo, na osnovu onoga sto sam video, Droid mi zapravo deluje kao bolji uredjaj. Ako nista drugo, ima fizicku tastaturu. Ima i neke lepe features, poput voice google searcha. Opet, ne kazem da je bolji, ali imam utisak da nisi ni pogledao neku drugu varijantu. Konacno, kakav god da Gphone bude, nece biti bolji od N900, you know that, right?  ;D
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #29 poslato: 25.12.2009 08:46:36 »
Upoznat sam sa svim fancy mobilnim telefonima, a i ne privlaci me fizicka tastatura. I like monoblok.

Najvazniji faktor ce biti cena, jer sam siromasan ko crkveni mis :D