Autor Tema: iOS hardware/software/spiritual discussion zone  (Pročitano 207654 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
Odg: iOS hardware/software/spiritual discussion zone
« Odgovor #990 poslato: 08.04.2016 19:18:37 »
FBI kaže da im ne treba više pomoć Apple-a za otključavanje onog iPhone-a teroriste, pošto "with the recent assistance of a third party" uspeli da otključaju telefon. Kontam da se ovo neće dobro odraziti na bezbednosni rejting Apple uređaja.

Samo da i ovo prokomentarisem - ne znam kako ce se ovo lose odraziti na Apple, s obzirom da je za 4 godine star telefon trebalo toliko muke i cimanja, dok su noviji dosta zasticeniji. Uzgred, i taj stari 5C je vise zasticen od vecine, ako ne svih, Android i Windows Phone telefona, tako da ako neko treba da se brine oko zastite, to su ostali proizvodjaci. Kao i uvek, o Apple se samo najvise prica posto je to clickbait tema a i ovo sve sa FBI je bilo zanimljivo i znacajno.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #991 poslato: 08.04.2016 22:04:21 »
Imam osecaj da se Enterprise pojavi na nebu i Data licno kaze da je nemoguce hackovati iPhone da bi Atila imao komentar kako stvari nisu tako jednostavne :)

Data nikad ne bi rekao nešto tako glupo.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #992 poslato: 08.04.2016 22:14:48 »
Kao i uvek, o Apple se samo najvise prica posto je to clickbait tema a i ovo sve sa FBI je bilo zanimljivo i znacajno.

U ovome zato i Apple ima veliki udeo, sa tim PR uglom o "mi stitimo nase korisnike", sto nije bila poruka za FBI nego cist marketing (kad je bal... neka bude i neke koristi od njega). Apple se pobunio ne zato sto se moze pristupiti necijim podacima (uostalom, oni su to uradili na osnovu sudskih naloga milion puta), nego zato sto je FBI zatrazio backdoor koji bi omogucavao pristup bez Appleove kontrole. Uostalom, prilicno konstantan promet juicy fotografija raznih celebrityja sa hakovanih iPhoneova/iCloud naloga dovoljno govori da ne moras da budes FBI da dodjes do zanimljivih stvari, Maximum Security Megafortress Apple Unhack-Silicon be damned.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #993 poslato: 17.02.2018 15:43:12 »
Kupio sam iPad. Ovaj od 9.7". Najjeftiniji. Dobra kupovina definitivno. Za oko 340 evra, ogroman ekran i fenomenalna baterija.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #994 poslato: 17.02.2018 15:57:01 »
Ja imam ipad2 godinama, klinci od brata i sestre ga urnisu ali je napravljen kao tenk.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #995 poslato: 17.02.2018 19:29:57 »
I ja sam imao iPad2, jeste tenkic, ali mi je upotreba istog drasticno opala kada sam nabavio Surface, posto su mi on-the-go/sofa surf i video radili fino i na tome, a nisam nesto previse isao na (tablet) gaming. Od Android tableta sam davno odustao - ovo je sigurno prijatnije iskustvo, pogotovo ako vec nemas neki 2-in-1.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #996 poslato: 17.02.2018 23:17:49 »
Kupio sam iPad. Ovaj od 9.7". Najjeftiniji. Dobra kupovina definitivno. Za oko 340 evra, ogroman ekran i fenomenalna baterija.

Smak sveta je blizu.

Btw, ako te interesuje nesto tipa "sta je najbolji app za X", slobodno pitaj. Takodje, ako ne znas - free tip - kada pravis Apple ID, napravi hrvatski. Radi s nasim karticama.

Da, to je trenutno Apple-ov *zvanicni* metod za gradjane Srbije. Radi se na tome da Srbija dobije svoj App Store ali ko zna kada ce to biti.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #997 poslato: 17.02.2018 23:21:41 »
ovo je sigurno prijatnije iskustvo, pogotovo ako vec nemas neki 2-in-1.

Samo da se osvrnem na ovo "ako vec nemas 2-in-1"

- Ko ima dobar 2-in-1, verovatno mu ne treba tablet za media consumption. Za apps je vec druga prica, ali to vec prema potrebama.
- Kome treba bas tablet, iPad je bolji za tablet stvari.

« Poslednja izmena: 17.02.2018 23:25:45 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #998 poslato: 17.02.2018 23:26:37 »
Ja imam ipad2 godinama, klinci od brata i sestre ga urnisu ali je napravljen kao tenk.

Nadam se da su u pitanju dve odvojene grupe klinaca :) Ovako kako si napisao je zvucalo.... pogresno.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
iOS hardware/software/spiritual discussion zone
« Odgovor #999 poslato: 18.02.2018 00:03:46 »
Btw, ako te interesuje nesto tipa "sta je najbolji app za X", slobodno pitaj. Takodje, ako ne znas - free tip - kada pravis Apple ID, napravi hrvatski. Radi s nasim karticama.

Da, to je trenutno Apple-ov *zvanicni* metod za gradjane Srbije. Radi se na tome da Srbija dobije svoj App Store ali ko zna kada ce to biti.

They are bunch of assholes. Moja kartica radi sa svime na netu, ali ne radi sa Apple-om. Moj PayPal plaća sve na natu, ali kod njih "Needs to be in same region as Merchant" šta got to značilo.

Ukratko moj utisak za sada je da je hardver fenomenalan, a softver užasan. Što je otprilike onako kako sam očekivao, samo je hardver bolji nego što sam očekivao u smislu baterije koja je neverovatna a softver užasniji nego što sam očekivao.

Sve u svemu, pošto sam startovao iPad kasno uveče, a kupio sam ga sinu za igre i crtanje, žurio sam da izpodešavam sve pre njegovog spavanja. I Apple me je spoticao na svakom koraku. Počevši od toga da mi traži broj telefona, a onda nema Srbiju u listi. A nema ni opciju da tražiš državu, nego bukvalno ideš kroz ogromnu listu brojeva sa imenima država da vidiš da nisi negde propustio. Dva puta sam prešao celu listu (opet, UI designerima nije palo na pamet da ubace search polje). Iz nekog razloga, da doliju konfuziju novim userima vole da zovu stvari posebnim imenima. Jebo vas keychain i passcode. Ej, Passcode. Svugde se to zove password, kod njih je passcode. I s obzirom na žurbu i 500 opcija koje sam preleteo, sad stojim i razmišljam šta je jebeni passcode? Neki certifikat koji je trebalo da instaliram ili nešto što sam propustio ranije u setup-u.

A inače za onaj broj telefona sam morao da googlam da saznam da, ako moja država nije izlistana, da treba da kreiram "new keychain" ili ej... check this out... "generate random keychain"? Šta random? Šta da generišem? Je l' ja delujem kao programer ili nešto? Kontam da je nekima kupovina apple uređaja važan korak u životu i možda obraćaju posebnu pažnju na ove stvari ili im tamo izpodešavaju sve u radnji, ali za novog korisnika, pokretanje iOS uređaja po prvi put je katastrofa.

I onda i onaj app store izbacuje milion pitanja pre nego što me pusti da nešto skinem. Ono, prvi da se složim say update-ovanim ugovorima. I umesto da sve objedini i da jednom kliknem na "Agree", izbaci mi 7-8 ekrana u sekvenci. Ono, kako kliknem Agree, tako trepne i ponovo traži. Mislio sam  da se nešto zabagovao, ali onda sam skontao da su to različiti ugovori. I onda isto tako treperavo Agree, Agree, Remember, Remember za gomilu sranja. Kao da uzimam kredit za stan.

Strašno me je iznerviralo jer sam baš u žurbi bio.

Enivej... got it out of my system. Baterija je stvarno super.
« Poslednja izmena: 18.02.2018 00:35:46 Relja »

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #1000 poslato: 18.02.2018 01:17:25 »

They are bunch of assholes. Moja kartica radi sa svime na netu, ali ne radi sa Apple-om. Moj PayPal plaća sve na natu, ali kod njih "Needs to be in same region as Merchant" šta got to značilo.

Ukratko moj utisak za sada je da je hardver fenomenalan, a softver užasan.

Pa ne radi ti sa svime kartica, samo nisi probao. Ne radi sa vecinom content-related stuff, kao na primer, igre za Playstation. Znam, ne interesuje te to - samo nemoj da mislis da je tu Apple poseban. Ne placa ni tvoj PayPal sve na netu. Probaj da narucis nesto od Wacoma preko PayPal, na primer, najobicniji set nibova, i to cak na EU adresu pa probaj da platis svojim PayPalom koji placa sve. Nope. Ne branim ih, ali tako je kako je, Srbija, sta da ti kazem. Zato ti kazem, napravi hrvatski nalog i radice ti kartica normalno.

Sto se tice uzasno loseg softvera, nesto si ti tu pobrkao loncice. Ono, radio si citavih sat vremena na iOS i vec znas da je uzasno los, zato sto ti se nije kucala lozinka. Jeste, los je softver, 100%.

Ne shvatam ni deo sa passcode, sta ti tu nije jasno. Nije password, posto imas vec svoj password - to ti je lozinka za tvoj nalog. Ovo je passcode za sam device. Znas kako se to zove na Windows? Pin code. Ne, ne zove se "password". Nigde se to ne zove password. Mislim, treba baaaas ono da te je boleo k za to sta radis pa da ne ukapiras sta je passcode. Pocinjem da shvatam Atilu kada pizdi oko kukanja za Windows. Ja sam takav, nemam volje ni snage da procitam ni jednu poruku na Windowsu pa se zalim kada ne radi onako kako sam ja navikao na Mac-u. Ali barem ne kazem da je Windows los operativni sistem, samo da meni idu na jaja neke stvari. Ali ne, ti si otisao korak dalje - jebes performanse, memory management, multitasking, aplikacije - dok si jurio kroz setup nije ti se svidelo, dakle sranje je. Ocekivao si uzasan softver, a on ispao jos uzasniji. Jebiga, moj Android TV me je njakao kroz 10 ekrana samo da bi se pokrenuo, pa ja nisam zbog toga rekao da je sranje OS. Sranje je sto uzasno izgleda i radi sporo :)

A to sto stalno trazi passcode - da, imas passcode i upisujes ga, nije ti ovo domen freeware-a. Zato imas Touch ID, da ne bi morao da kucas stalno.

Keychain ti omogucava da nikad vise ne kucas passworde. On ti sve pamti. Ja se ne secam kada sam u Safariju kucao lozinku za nesto. Ali jbg, morao sam da podesim i kliknem par puta na 'Agree'. Znam, bilo je tesko.

Odmah da ti kazem, na osnovu ovog sto si napisao, mrzeces svaki sekund rada na tom iPadu. Ozbiljno. I to ce se lepo uklopiti u tvoju sliku i o Apple i o iPhone i sve to. Mogu ja da ti drzim predavanje od pet sati zasto je to dobro, nece ti se promeniti misljenje. Ignorisaces sve sto je dobro i fokusirati se na lose, tako da sam ti se sad ja izrantovao, ti ces sada da ili ne odgovoris na ovo, ili ces mi objasniti zasto je to "objektivno lose" itd. ali brate, bolje nemoj - znam sta ces da kazes sve. Zato, bolje ti to batali lepo, samo ces se frustrirati. Jos ja hteo da ti dam neke preporuke, ali nemam snage za sve sto sledi, stvarno. Ionako bi ti sve to bilo bezveze.
« Poslednja izmena: 18.02.2018 01:45:58 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #1001 poslato: 18.02.2018 09:57:29 »
Odmah da ti kazem, na osnovu ovog sto si napisao, mrzeces svaki sekund rada na tom iPadu. Ozbiljno. I to ce se lepo uklopiti u tvoju sliku i o Apple i o iPhone i sve to.

Svašta. Pa nisam toliko lud da kupim uređaj koji ću da mrzim. Kupio sam ga zato što mislim da je najbolji tablet za mene trenutno. Znao sam da ne volim iOS, ali ono... imam kontakta s tim samo sad u setup fazi i ono kad unlock-ujem uređaj ili prelazim sa aplikacije a aplikaciju. Ostatak vremena radim u aplikacijama koje nemaju veze sa iOS UI-jem.

Ja zapravo kotam da iOS ima nešto super ispod haube. Jer stvari idu tako glatko i brzo. Samo je UI i dizajn totalni promašaj. Čak me i žena pitala "Zašto je ovo tako konfuzno?". A ona nema nikakav stav u celoj ovoj Android/Winndows/iOS/OSX raspravi. Poslednje čega se seća je da smo imali Macbook Pro davno i da je bio jako jako dobar laptop i da smo uživali koristeći ga. Tako da zapravo verovatno ima pozitivna očekivanja od nečega što ima jabuku na sebi.

A to sto stalno trazi passcode - da, imas passcode i upisujes ga, nije ti ovo domen freeware-a. Zato imas Touch ID, da ne bi morao da kucas stalno.

Ne, ne mislim na onaj 4 digit stuff. Nego ono. Šifra za Apple ID ili šta već. Reči i brojevi. Ono što svi ostali zovu "password". Znaš ono kad odeš na sajt i ispod imap "Foprgot password"? Niko ne kaže "Forgot passcode?"

Keychain ti omogucava da nikad vise ne kucas passworde. On ti sve pamti.

Naravno, znam šta je keychain in general. Ima ga i Chrome,  i Unity i šta sve već što ne koristim. Ali to se takođe zove "Would you like [device or software name here] to remember your passwords?" A ne "generate random keychain".

Naravno, moram da prihvatim mogućnost da moj stav o Apple-u utiče na moj stav. Ali svet u kojem sam ja ogorčen i vidim samo loše i svet u kojem Apple jednostavno nema dobar UI su potpuno identični u mainfestaciji i nemam načina da ustanovim koji je ispavan. Siguran sam da nije samo "navikao sam da su stvari na drugom mestu" jer imam dovoljno iskustva sa raznim interfejsima tokom svih ovih godina. Mislim, prešao sam sa Maye na Blender koji je veoma, veoma... ono,  apsolutno drugačiji interfejs od svega na šta sam navikao drugde. Primarni razlog što ljude Blender odbija je njegov UI koji nema skoro ništa zajedničko sa ostalim 3D aplikacijama. I jeste bilo teško navići se na novo, ali ono... navikao sam se. Jer su stvari imale smisla. Samo su bile na drugom mestu.

Sto se tice uzasno loseg softvera, nesto si ti tu pobrkao loncice. Ono, radio si citavih sat vremena na iOS i vec znas da je uzasno los, zato sto ti se nije kucala lozinka. Jeste, los je softver, 100%.

Loš je UI i dizajn. UI u smislu "gde bi potpuni novajlija potražio ovu opciju?" Skoro kao da nisu ni postavili sebi to pitanje. A dizajn... well, o tome sam već pričao. Jako me frustrira kako ogromna firma koja je ubedila sve da su kraljevi dizajna može da ima toliko amaterski dizan. I da ih ljudi i dalje tretiraju kao kraljeve dizajna.

Ali taleko od toga da mi je agonija korišžejne iPad-a. Zapravo uživam jer većinu vremena nemam kontakta sa iOS-om. Ovo mi je uređaj za konzumiranje sadržaja, tako da ono... Quora, Twitter, Netflix....

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #1002 poslato: 18.02.2018 11:38:27 »

- Ko ima dobar 2-in-1, verovatno mu ne treba tablet za media consumption. Za apps je vec druga prica, ali to vec prema potrebama.

Ooovaj... Da, to je 1:1 to što sam napisao u svojoj poruci. Nisam siguran dal' pojašnjavaš ili se slažeš :)

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #1003 poslato: 18.02.2018 14:09:35 »

Ooovaj... Da, to je 1:1 to što sam napisao u svojoj poruci. Nisam siguran dal' pojašnjavaš ili se slažeš :)

Pojasnjavam i slazem se.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #1004 poslato: 18.02.2018 14:40:11 »
Check this out. Ovo su razni dijazni UI interfejsa koje sam našao na Pinterestu. Ovo su freelance artisti i veerujem da kompletan set vizualnog dizajna za OS kod njih ne košta više od $10.000 ili tako nešto. Svi su fenomenalni. Na kraju ću da postavim superior Apple design poređenja radi:

Aaaand this is Apple's best attempt (Sa stranice sa naslovom "20 Gorgeous iOS 7 Screenshots [Gallery]" samo da ilustrujem koliko iskriveljenu sliku ljudi imaju):