Autor Tema: iOS hardware/software/spiritual discussion zone  (Pročitano 192544 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
Odg: iOS hardware/software/spiritual discussion zone
« Odgovor #1020 poslato: 19.02.2018 23:09:48 »
Wow. Je l' moguće da na iOS-u ne mogu da dodam drugog usera? Ono ne mogu ženi da napravim njen account sa njenim aplikacijama i sl? Ili za klinca neki safe user account da mi ne odgovara na poslovne mailove dok igra igre?

Da, nema vise usera. To ljudi kukaju vec dugo, ali Apple to smatra za "personal devices". Sve dok ne dodaju, jel, onda ce to biti najbolja stvar ikad i magic. Verovatno ce biti fensi animacija promene korisnika.

Imas doduse neki parental guidance mod za dete. Ne znam kako to radi, nikad nisam probao.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #1021 poslato: 19.02.2018 23:21:54 »
Džizs. Bolje da ne komentarišem da ne ispadne da hejtujem radi hejta. :)

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #1022 poslato: 20.02.2018 00:34:01 »
Džizs. Bolje da ne komentarišem da ne ispadne da hejtujem radi hejta. :)

Ne, to je validna kritika. Doduse zavisi koliko se fokusiras na negativno.
« Poslednja izmena: 20.02.2018 01:20:23 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #1023 poslato: 27.03.2018 22:39:44 »
Eto ti Mladene, novi iPad nije 250 vec 320e, ali zato je prethodni (i dalje vrlo brz) iPad sada $234 :)

Taman za stripove i filmove i tako to.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
« Odgovor #1024 poslato: 28.03.2018 05:10:21 »
Kad mi ipad2 prsne razmislicu u kupovini.... ali necu uzimati 9.7" model. Kad 12" polovnjak padne na oko 300e, to cu uzeti [ili neku android alternativu]. :D

http://www.youtube.com/watch?v=GHHtNnPlS8o&feature=youtu.be&t=56

Ovo je verovatno overkill, i 10.5" verzija je OK.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #1025 poslato: 03.06.2019 22:33:52 »
Apple imao najbolji Keynote, like, ever. Najavili su zilion stvari, ukljucujuci iPadOS (sada iPad ima svoj OS, jel), mogucnost da koristis iPad kao tablet na Mac-u (kao Cintiq - ovo sam cekao godinama!).... i jos gomilu stvari kojima vas necu smarati.

Od svih novina, sada ce PS4 i Xbox kontroleri moci da se koriste na iOS i Apple TV uredjajima, tako da - dobra vest za gaming.

Da, znam, znam Diehard, to je vec bilo na Pokosmokofonu i Shauma-Hjuwej Plusone telefonima i slicno, ali mislim da nijedan game developer Android ne shvata ozbiljno. Steamlink je nedavno najavljen za Apple TV, PS remote vec radi na iOS uredjajima a ove godine izlazi Apple Arcade servis, tako da mislim da ce biti svakako zanimljivo.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Boriz Grozni

• Recruit
  • *
« Odgovor #1026 poslato: 04.06.2019 15:41:22 »
Nova Mac Pro serija ...mozete da kupite i XDR Monitor po ceni od 5000$ ali u ciju cenu nije uracunato i samo postolje na kojem cete ga drzati koje se naknadno doplacuje jos 1000$- ovo jos nikad nisam cuo  ;)

btw dizajn rendalice za sir ne zelim ni da komentarisem :D

https://arstechnica.com/gadgets/2019/06/our-first-look-photos-of-the-apples-new-mac-pro-and-the-pro-display-xdr/
« Poslednja izmena: 04.06.2019 15:45:18 Boriz Grozni »

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
« Odgovor #1027 poslato: 04.06.2019 16:54:02 »
Sad ce ti Ivan objasniti tvoje ocigledne greske u razmisljanju.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #1028 poslato: 05.06.2019 11:46:47 »
Nije, kaže i Ivan da je to debilno.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #1029 poslato: 05.06.2019 13:20:16 »
Nije, kaže i Ivan da je to debilno.

Da, mislim da su bas lose to prezentovali, ali - kao sto sam ti rekao - moje resenje je zapravo gore za korisnike, iako bi psiholoski bilo bolje. A to je da monitor jednostavno kosta tih 6000 dolara i da cak i ako uzmes Vesa mount umesto stalka, to kosta toliko i da niko ni ne zna posto je stalak.

I sa cenom od 1000 dolara vise je taj monitor vredan para za ljude kojima treba takav monitor (kako cujem, stvarno tuce ove 20-30k reference ekrane) ali ovako, bas je ”what were they thinking” momenat. E sad, ti sto se smeju toj ceni nikad ne bi ni pomislili da kupe taj monitor, a s druge strane, ljudi koji su placali 30 hilljada dolara za Dolby Pulsar sada po twitteru balave sa ”moci cu da kupim za svakog clana tima!!” i zabole ih da li je stand 1000 dolara ili ne.

Problem tu je sto ovo salje sliku svima ostalima, pa kad sledeci put neki kabl bude kostao 50 umesto 10 dolara, svi ce se setiti ovoga. Mada, stajaznam, mozda je ovo pametno posto deluje da je monitor jeftiniji, otkud znam. Meni deluje glupo, a i publika na eventu je dosta lose reagovala.

U svakom slucaju, treba ih kritikovati, ali treba izaci iz tog okvira nadrndanog postera na Internetu (ili mudrog Srbina koji komentarise Apple vesti na B92 sa ”ovce su za sisanje”).
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #1031 poslato: 28.06.2019 17:50:35 »
Ode Džoni. Pa da vidimo. Ja se samo nadam da će to značiti manje kompromisa oko funkcionalnosti zbog suvog dizajna/izgleda (što je ugrobarilo MacBookove - let the flames ensue).

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #1032 poslato: 29.06.2019 15:32:09 »
Ode Džoni. Pa da vidimo. Ja se samo nadam da će to značiti manje kompromisa oko funkcionalnosti zbog suvog dizajna/izgleda (što je ugrobarilo MacBookove - let the flames ensue).

Pa, mislim da se nece osetiti neka razlika. Ima dva scenarija, kako ja vidim: 1. Dzoni planira odlazak vec godinama, sada su samo najavili, vec dugo se nije bavio pojedinacnim proizvodima - samim tim, ovaj odlazak nece puno promeniti. Mozda vise, onako, ideoloski. Svi se nesto nadaju da ce sada proizvodi biti vise okrenuti funkciji nego estetici, ali ja mislim da se to nece sustinski promeniti.
2. Dzoni je naglo odlucio da ode. I ovde se nece puno promeniti, bar ne u narednih 5 godina, posto se proizvodi, jel, dizajniraju daleko unapred.

U svakom slucaju, ako i bude nesto drugacije, bice tek za nekoliko godina. A moguce da ce sve ostati slicno.

Sto se mene tice - novi MacBookovi su meni ubedljivo najbolji laptopovi na planeti po svemu.... osim po tastaturi, i tu sve pada u vodu. Tastatura jeste nepouzdana, meni se pokvarila, evo sad opet malo brljavi - nema dileme. Ostali proizvodi su mi sjajni, od iPada i iPhone-a do Pencila, Airpodsa, itd. - pa cak i novi Mac Pro i Pro Display - tako da ne mogu da se previse zalim. Ali MacBookovi imaju sustinski fail i to jeste bas, bas problem i jedva cekam da se resi. A mislim da bi se to resilo i da je Ive ostao - mada ce sad taman narativno da se uklopi "evo otisao je, Apple izbacuje 2mm deblji MBP - pobeda!" - iako to, ako se desi, sigurno nije vezano za njegov odlazak.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #1033 poslato: 02.07.2019 16:37:31 »
Meni malo smeta i Apple DongleWorld. Realno, imam osecaj da se u protekle 3+ godine Mac fokusira ne da nesto tu bude bolje (osim stvari tipa CPU upgradeova), funkcionalnije, nego da bude jednostavno lepse. That's it. Ivanu je to dovoljno (zasto menjati ako radi TM), ali da se ne vracam na staru temu, meni su MacBookovi uzasno retro sa tehnoloskog aspekta (kako HW, tako i SW, pogotovo otkad Windows ima punu Linux funkcionalnost). Da, da, i dalje ima tu Windows gluposti, inercije, drajvera, update bolova, ali...

... unatoc tome, Windows masine su postale MNOGO funkcionalnije, fokus na premijum segment je mnogo intenzivniji - ako se uporede masine sa situacijom od pre ~5 godina... Nebo i zemlja.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #1034 poslato: 04.07.2019 22:26:14 »
Meni malo smeta i Apple DongleWorld. Realno, imam osecaj da se u protekle 3+ godine Mac fokusira ne da nesto tu bude bolje (osim stvari tipa CPU upgradeova), funkcionalnije, nego da bude jednostavno lepse. That's it. Ivanu je to dovoljno (zasto menjati ako radi TM), ali da se ne vracam na staru temu, meni su MacBookovi uzasno retro sa tehnoloskog aspekta (kako HW, tako i SW, pogotovo otkad Windows ima punu Linux funkcionalnost). Da, da, i dalje ima tu Windows gluposti, inercije, drajvera, update bolova, ali...

... unatoc tome, Windows masine su postale MNOGO funkcionalnije, fokus na premijum segment je mnogo intenzivniji - ako se uporede masine sa situacijom od pre ~5 godina... Nebo i zemlja.

Necu da kazem “paralelni svetovi” vec razlicite potrebe. Tvoj DongleWorld za mene ne postoji. Moj Switch, Wacom, iPad, Pro Kontroler - svi se konektuju preko USB-C. Luna Display koji sam uzeo je USB-C. Novi PS kontroler ce biti USB-C. Svi moji Android drugari su USB-C. Zapravo, ne pamtim kada mi je trebalo bilo sta drugo. Dongle koji koristim - USB-C to HDMI sada koristim i za iPad i za Mac. Jos da iPhone predje na USB-C i to je to (mada, iskreno, ne pamtim kada sam utakao kabl u iPhone, tako da mi i tu svejedno). Da, znam, postoje milioni korisnika koji koriste flash drajvove i flopi drajvove i stajaznam. Na mene to ne utice - zato je super sto postoji fleksibilna platforma kao sto je PC. Kazem to bez ironije. Ja stalno kazem - Mac nikad nece biti bolji PC od PC-ja. Takodje, PC nikad nece biti bolji Mac od Mac-a. Zavisi sta ti treba i sta volis.

Ovo za Mac-ove (da se ne fokusiraju da budu bolji u poslednje 3 godine) si bas pristrasno rekao, za mene je Mac i macOS svake godine bolji i nudi sve bolje mogucnosti a Windows mi zestoko stagnira, u odnosu na moje potrebe. Naravno, svestan sam da je to stvar: 1. potreba 2. navike 3. ukusa. Ubedjen sam u to. Nema tu boljeg i losijeg, ima samo potrebe, navike, ukusa. “Ali, ali, Windows sada strateski ima prednost i omogucava fleksibilnost koja daje mogucn....” - ne. Stvar potrebe, navike i ukusa. Za tebe ce Windows svake godine biti sve bolji i upotrebna razlika u odnosu na Mac ce ti biti sve veca. Svake godine ce se tvoj izbor platforme sve vise potvrditi - a kako se kreces u odredjenim krugovima i kako utices na te krugove - tako ce sve vise biti i sa tvojom okolinom. Tvojoj porodici ce biti sve bolji. Tvojoj zeni. Tvojim kolegama. Znas zasto? Zato sto je to stvar potrebe, navike i ukusa.

Uzgred, sa izuzetkom Surface linije, *meni* (svestan sam da je to 100% subjektivno) je situacija u Windows premium segmentu ista kao i pre ~5 godina. Tuzna.
« Poslednja izmena: 04.07.2019 22:36:54 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames