Autor Tema: Max tips  (Pročitano 2647 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Grimm

• Dominator
Max tips
« poslato: 16.04.2010 00:01:45 »
Konkurisao sam za jedan posao za izradu uglavnom enterijera u Maxu + Vray, od nas 75 spustili su na nas 10 i ja sam jedan od njih, ako me ponovo pozovu na razgovor onda nas ima 5 i posle toga se odlucuju koga ce zaposliti, prvo naravno ide probni rad pa onda za stalno.
Ne verujem da ce bas mene uzeti ali ipak hocu da prilagodim Max kako bi mi vise odgovarao jer cu slati i za ostale konkurse CV.
Problem je sto ja ne znam toliko dobro i brzo da modelujem u Max-u kao u Mayi jer mi je sve za 180 preokrenuto i imam neka pitanja pa ko zna neka mi odgovori.
Ima dosta toga ali uglavnom sta mi zadaje najvecu muku i od cega pizdim su dve najcesce stvari koje koristim u modelovanju:

1.) Pivot i snapovanje
Za centriranje pivota bilo kojeg objekta da li moram svaki put Hierarchy => Affect Pivot => Center Pivot
Ili moze na neki nacin da se uradi precica tipa Alt+W, i samo centriranje pivota na na bilo koji Vertex bilo kog objekta kako se izvodi?
Jos gori slucaj je sa snapovanjem, zanima me da li mogu ovo da uradim bez otvaranja bilo kojih opcija vec da se odradi preko tastature, tipa V je snap za Vertex, X je snap za Grid. Znaci hocu da u roku od jedne sekunde uradim snap pivota na Vertex jedne kocke i da snapujem tu kocku na Vertex druge kocke.  (snimio sam u Mayi kako to radim)

505 KB, LInk => http://rapidshare.com/files/376335769/test.rar.html

2.) Mouse komande
Kada kliknem Ctrl+levi klik dobijam neke Max komande koje hocu da zamenim sa recimo Ring, Loop, Extrude, Bevel, itd, jel to moguce i kako to uraditi?

Na mreži Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
Re: Max tips
« Odgovor #1 poslato: 16.04.2010 20:38:39 »
Nemam pojma. Zar ti je brzina toliko bitna da ti treba precica za center pivot? Aj ne preteruj :) Isto i za snap, mislim da precice ne postoje.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Na mreži Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #2 poslato: 16.04.2010 20:39:03 »
A da - za sva pitanja - Google is your friend :)
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Grimm

• Dominator
« Odgovor #3 poslato: 16.04.2010 20:59:24 »
Nemam pojma. Zar ti je brzina toliko bitna da ti treba precica za center pivot? Aj ne preteruj :) Isto i za snap, mislim da precice ne postoje.

Kada je u pitanju deadline, brzina je veoma bitna.
Ja u Mayi centriram pivot za jednu stotinku a snapujem za jednu sekundu i manje.
Ja ne mogu da verujem koliko je to lose odradjeno u Maxu, snaping je jedna stvar koju mnogo, mnogo cesto koristim.
A tek oni fazoni rotacija u top, front i side view za koji kurac?
Jos gore je sa svetlima Ctrl+L non-stop da mi ne prze view-port.

Na mreži Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #4 poslato: 17.04.2010 02:37:11 »

Kada je u pitanju deadline, brzina je veoma bitna.
Ja u Mayi centriram pivot za jednu stotinku a snapujem za jednu sekundu i manje.

Pa opet te ne bih zaposlio na osnovu toga. To mi vise deluje kao hvalisanje, znas. Zna se vrlo dobro da deadline podrazumeva odlicnu ogranizaciju i iskustvo, podelu posla i istrajnost i da nema ama bas nikakve veze s time da li centriras pivot za stotinku ili snapujes za sekundu. Mozes ti to i minut da radis, ako si u stanju da konzistentno izbacujes dobre modele i radis neprekidno 8 sati dnevno sa 80% produktivnosti. To je ispunjavanje deadline-a. Ovo tvoje meni deluje kao neko takmicenje u high score igricama. Sori sto sam surov, ali stvarno tako deluje. Ja nisam neki modeler ali sam radio u grupi sa nekoliko vrlo ozbiljnih 3D artista koji su ostvarivali vrlo nerealne deadline-ove i poprilicno kapiram u cemu je stvar. Ne kazem da dobre precice ne koriste, ali su daleko od neophodnih.

A inace - rotacija u top front i side-view? Pa T, F i L na tastaturi. Svetla ukljucujes i iskljucujes precicama, ne znam sad tacno koje su, ali znam da tip prikaza u viewportu ima precice.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže Grimm

• Dominator
« Odgovor #5 poslato: 17.04.2010 02:58:55 »
Nije hvalisanje vec to svako moze, dok je to u Maxu dugotrajno i lose odradjeno.
Znam za T,F,L ali nije mi jasno zasto je moguca rotacija, nepotrebno.
Za svetla nisam mislio da ih ukljucujem i iskljucujem vec da mi ne prze viewport.