Autor Tema: Prodaja 3D modela  (Pročitano 6667 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
Re: Prodaja 3D modela
« Odgovor #15 poslato: 13.10.2010 10:07:09 »
U pravu si, ali to se isplati ako si inače u nekom 3D biznisu pa se često desi da imaš modele koje si koristio u nekom propalom projektu ili ako klijentima ne smeta da daš model korišćen u nekoj njihovoj reklami na prodaju i tako to. Isto i ja radim sa prodajom ilustracija. Često u firmi traže po tri idejna rešenja, a onda kada odaberu najružnije, ja ona dva bolja mogu da dam na prodaju.

Van mreže Grimm

• Dominator
« Odgovor #16 poslato: 17.11.2010 12:17:38 »
Nisam dugo posecivao sajt ali evo vidim da sam prodao Cartoon excavator na turbo squid po ceni koju sam stavio 60$
Jel jos neko na ovom sajtu da mi objasni sta dalje da radim, kako sada da ja uzmem pare od te prodaje.
I kolko je to % od ovih 60$ ili moram da dodjem do neke odredjene cifre kako bi mogao da uzmem moj postotak?

Van mreže tamburix

• Administrator
  • Dominator
  • Loo loo loo, I've got some apples, loo loo loo...
    • eemagine
« Odgovor #17 poslato: 17.11.2010 12:57:39 »
Većina takvih sajtova ti isplaćuje tek kada ostvaris neku minimalnu zagarantovanu sumu... recimo $100 dolara. Što se tiče procenata to moraš da nađeš negde u pravilima korišćenja...

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #18 poslato: 17.11.2010 13:33:05 »
Moraćeš da proveriš na njihovom sajtu koliki procenat daju. Ali princip bi trebalo da je isti kao kod stock footage i photo. Kad nagomilaš minimalnu količinu za transfer (isto stoji u njihovim pravilima), tražiš isplatu. A za srpske uslove napraviš nalog na moneybookers.com pa turbosquid-u kažeš da ti isplati na tvoj moneybookers račun. A onda moneybookers-u naložiš da isplati tebi na devizni račun u nekoj našoj banci.

Van mreže Grimm

• Dominator
« Odgovor #19 poslato: 17.11.2010 15:10:09 »
Tnx, moracu posle da vidim tacno o cemu se radi i kako se naplacuje.