Autor Tema: Nesto novije  (Pročitano 4821 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Grimm

• Dominator
Nesto novije
« poslato: 29.06.2010 14:55:52 »
Nisam duze vreme kacio evo nesto novo ako niste videli na FB.
Kombinacija Maya, Max i malo PS.

Spoiler: ShowHide

« Poslednja izmena: 30.06.2010 10:01:58 Grimm »

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
Re: Nesto novije
« Odgovor #1 poslato: 29.06.2010 15:02:01 »
Druga slika mi je nešto najrealističnije što si do sada uradio. Svaka čast!

Van mreže Grimm

• Dominator
« Odgovor #2 poslato: 29.06.2010 15:07:26 »
Tnx, ja obicno volim da sprzim sliku ali reko necu ovu neka bude realno osvetljenje.
Lubenica je onako ispala nisam nesto zadovoljan ubi me trava i zbunje u renderu i to cak test render, ali cu se potruditi kada budem ponovo radio drugi eksterijer da bolje izgleda.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #3 poslato: 29.06.2010 15:18:46 »
Da, lubenica ne deluje realno, ali opet, kod tako ludih koncepta možda i treba malo stilizovati.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #4 poslato: 29.06.2010 18:01:29 »
Grimm, covece...svaka ti cast! Extra!!!!   :!!:

Van mreže Vlada

• Dominator
« Odgovor #5 poslato: 29.06.2010 20:31:05 »
diablo font :)

Van mreže Grimm

• Dominator
« Odgovor #6 poslato: 29.06.2010 21:16:50 »
Tnx, mozda bude update druge slike ako uspem da izbacim tepih. :)
Font je jedan od najboljih ikada napravljenih.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #7 poslato: 30.06.2010 14:09:35 »
Vertex, ti i dalje imas jedan problem a to je da si tehnicki dostigao vrh ali da zaostajes u dizajnu. Pogledaj cekic, na primer, fenomenalan render, materijali super, dizajn dosadan.

Sori sto ovako direktno, ali moram da kazem posto me tvoji radovi u isto vreme i odusevljavaju i ostavljaju totalno ravnodusnim. Radi na tome :) Gledaj kako drugi rade, skidaj fazone. Iskren savet.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #8 poslato: 30.06.2010 15:46:19 »
Opet ću ponoviti ono što sam rekao ranije, možda Vertex neće da bude umetnik, nego dobar 3D modeler?

Van mreže Grimm

• Dominator
« Odgovor #9 poslato: 30.06.2010 17:30:44 »
Vertex, ti i dalje imas jedan problem a to je da si tehnicki dostigao vrh ali da zaostajes u dizajnu. Pogledaj cekic, na primer, fenomenalan render, materijali super, dizajn dosadan.
Sori sto ovako direktno, ali moram da kazem posto me tvoji radovi u isto vreme i odusevljavaju i ostavljaju totalno ravnodusnim. Radi na tome :) Gledaj kako drugi rade, skidaj fazone. Iskren savet.

Ma jok, ja tvoje komentare najvise volim i cenim, ali cekic je radjen pre vise od 3 godine. :)
Problem je jedino sto ne mogu da izbacim ono sto hocu, jer recimo ovde nisam mogao da uradim render tepiha cupavca (fur) i onda se smorim pa mi ostane nekako nedovrseno.

Opet ću ponoviti ono što sam rekao ranije, možda Vertex neće da bude umetnik, nego dobar 3D modeler?

Vertex vec duze vreme radi na jednom vecem projektu, ako se to obelodani bice jako zadovoljan. :)
« Poslednja izmena: 30.06.2010 17:32:45 Grimm »

Van mreže Grimm

• Dominator
« Odgovor #10 poslato: 30.06.2010 17:53:18 »
To je inace ovaj cekic i mnogo je cool dizajn a ja sam nemam talenat za dizajn tj za crtanje sto mi je mnogo krivo, crtao bi dan i noc da imam talenat, ali mogu da sprovedem neciji dizajn u delo.
Samo sto ga ja tada nisam uradio indenticno kao ni sada, ne znam ni sam zasto malo sam ga izmenio, stavio sam oko unutar stakla.
Nisam tada bio ni upoznat sa realnim i cartoon modelima, jer cartoon imaju zaobljene ivice kao sto vidimo kod Pixara recimo bilo koji model dok realni imaju ostre.
Inspiracija mi je bio Diablo III za cekic.

« Poslednja izmena: 30.06.2010 17:57:01 Grimm »

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #11 poslato: 01.07.2010 08:40:15 »
Ali vidis, taj crtez sto si poslao, iako nisam ni s njim odusevljen, ima neki karakter. Ima greske koje ga cine realnim. Stvar je u tome da cak i kada radis po konceptu, moras da ubacis nesto svoje (sto i sam kazes da radis). Tvoj cekic meni jednostavno ne deluje kako treba - odmah se vidi da je fake, i ne mislim na to da se vidi da je 3D. Ne govorim o fotorealizmu, vec o uverljivosti. Ono, da ti pogledas i skroz karikiran i stilizovan crtez i iz njega tacno shvatis: u je, ovaj cekic/sekira/stagod je oooooogroman i mocan.

Tvoj je previse pravilan, fale greske, fali neki deo da se predimenzionira, ni sam ne znam. Naravno, to je vec ultraprofi nivo o kom govorimo. Ali ja, eto, smatram da si ti dostigao odredjen kvalitet da uz dosta napora mozes da predjes i na taj ultra standard. Da to ne mislim, rekao bih samo "u je, super je".

Ne moras da znas da crtas, ali moras da imas osecaja. A osecaj se gradi. Gledaj sta drugi rade, analiziraj, proucavaj.

Samo moje misljenje, ne moras da poslusas - sta ja znam o tome? :D

Inace, tehnicki je savrseno, stvarno.

P.S. Evo ti konkretno: fale detalji kod onog "oka" na temenu cekica. Vidis, kada je to na crtezu, nervozna linija i rucno sencenje daje iluziju da se tu nesto desava, tj privid kompleksnosti dizajna i to dobro izgleda. Kada je u pitanju nesto tako cisto i precizno kao 3D, nedostatak detalja se mnogo lakse vidi - i meni taj prelaz iz cekica u oko deluje previse jednostavno. Fali neki bevel, neki rub, potom neki sloj osusene koze pa neka vlazna membrana. Ne salim se. Pogledaj uostalom svoj wireframe: to je samo cilindar i kugla. Moj savet ti je da propustis model kroz Zbrush/Mudbox i dodas detalje geometriji. Poprilicno.

P.S. 2 - Ne znam kako Maja radi, ali moram da pitam zasto imas toliko poligona za tako jednostavne oblike? Kazem, mozda je to samo neki nacin prikaza, ali sta ce ti podela na poligone duz drske, ili izdeljena ravna povrsina glave cekica? To samo povecava poly count. Mada, kazem, mozda ih ima manje a Maja to samo tako prikazuje, ne razumem se. Ako nije tako - onda ti fali ozbiljna optimizacija scene, ako ikad zelis da pravis assete za kompleksne scene i animacije.
« Poslednja izmena: 01.07.2010 08:46:50 Ivan »
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Grimm

• Dominator
« Odgovor #12 poslato: 01.07.2010 09:12:07 »
Kao sto sam i napisao cekic sam radio odavno i kada sam uradio 2x smooth izbrisao sam history i sacuvao scenu gde sam se debelo zeznuo i to sa svim onim mojim modelima u tamnici, nisam tada ni znao dosta toga sta sada znam.
Znaci cekic je bio totalno OK, i sada bi ga lakse prepravio da imam taj stari model pre smootha, jos sam ga ja ocistio malo od viska edgeva. A i skreno mrzelo me i da modelujem ponovo isti.
Upravo to sta si napisao da ga propustim groz Zbrush to sam i nameravao i pokusao sam da ga odradim bas vrh sa displ. sa svim detaljima po celom cekicu ali to jednostavno nije moguce, da radim sa Zbrush sa mojim kompom.
Ista stvar mi se desila i sa Orkom ne mogu da uradim ono sta hocu.
Bio bi znatno bolji cekic tako kako sam ga planirao i jos sa nekom mracnijom scenom u tamnici gde bu recimo na tlo dosla tekstira i jos sam mislio da stavim pored cekica otrenu krvavu saku ali jbg nije moguce.
I eto onda uvek zavrsim sa drugacijim renderom.
Trenutno se nema love za novi komp a nadam se da ce biti kada zavrsim neki projekat pa ce mi biti lakse za rad sve.

Van mreže Grimm

• Dominator
« Odgovor #13 poslato: 07.07.2010 19:07:51 »
Juce ujutro sam dosao na ideju da odradim  sah sa malo cudnijom atmosferom, evo kako je ispalo.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #14 poslato: 07.07.2010 20:16:43 »
interesantno, ali prevelika raznolikost materijala me tera da više gledam njih nego sliku kao celinu. Onaj skakač... je l' zo neki SSS materijal? Trebalo bi izgkleda mnogo bolje da jeste.