Autor Tema: Elder Scrolls V: Skyrim (2011)  (Pročitano 32409 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
Re: Elder Scrolls V: Skyrim (2011)
« Odgovor #45 poslato: 10.11.2011 20:30:34 »
Ma uzivaj u igri, siguran sam da je sjajna. Nije za svakog - ali nista nije, pogotovo dobre stvari. Samo kazem da se meni taj pristup ne svidja, posto mi njegove mane vise smetaju nego njegove prednosti. S druge strane, probacu igru i videcu da li ce me drzati do kraja. I bolje ako mi se ne svidi, ionako nemam vremena da igram :)

A tebi svakako zelim puno zabavnih momenata. Jesu ti Elder Scrolls igre najomiljeniji RPG-ovi? I koje jos volis? Zanima me. Pitanje vazi i za ostale :)

Za mene svi vec znaju da volim Diablo i WoW i to su mi najomiljenije igre (generalno Blizz igre su mi top na svakoj listi), a jako sam uzivao i u ME2. Igrao sam skoro sve BioWare RPG-ove i vecina mi se poprilicno dopala. Fallout 1 i 2 sam isto poprilicno voleo (ali ne koliko neki fanovi na ovom forumu :)
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže GraveSpawn

• Dominator
« Odgovor #46 poslato: 10.11.2011 20:39:52 »

Ovde bi trebalo da se zamene teksture. Izgledao kao da su 512x512. Vegetacija izgleda plastično, ali oklop ima sasvim dovoljno detalja da ga smatraš ornamentiranim a da bude varvarsko-funkcionalan. Videću sutra kakva je igra pa ako mi se svide možda je i kupim. Mada ću da sačekam mesec, dva da izbace modove tipa "kacige smanjuju FOV","potrebu za hranom,vodom i snom" i "prave rane koje moraš da povezuješ a ne samo da lečiš magijama". Zašto developeri ne naprave ovakve ... gimike u vanila igrama?

Van mreže neor

• Dominator
    • NEOR - naučna fantastika
« Odgovor #47 poslato: 10.11.2011 20:46:26 »
A tebi svakako zelim puno zabavnih momenata. Jesu ti Elder Scrolls igre najomiljeniji RPG-ovi? I koje jos volis? Zanima me. Pitanje vazi i za ostale :)
Kao sto sam već rekao u prvom svom postu uopšte ne volim RPG ali volim Elder Scrolls igre uprkos tome što su RPG. :)
Moje omiljene igre su sve verzije Civilization i Sim City, onda neke starije igre kao The Pirates, Elite (i njeni nastavci) i neke stare Lucasartsove (The Dig, Monkey Island, Day of Tentacle) i Legendove avanture (Gateway 1-2, Eric the Unready) .
Zlatno doba, Darvinov radio, Brzina mraka - http://www.neor.rs/arhiva/neor/

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #48 poslato: 10.11.2011 21:23:35 »
Koliko sam do sada video, copy-paste Obliviona. Plus konzolitis.

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #49 poslato: 10.11.2011 21:59:23 »
@Aca
Jesil' pokrenuo igru, sa onim updates?
Oblivion nisam igrao tako da mi je to svejedno, konzolitis je vec problem.

@Ivan
Nisam ih puno igrao, ne volim one koje su kao RTS samo kontrolises 1+3 lika.
USS omiljeni RPG mi je Mass Effect (velik prazan prostor) pa onda Jade Empire i Witcher.
Ove ostale tipa Djragon Age, Drakensang ROT i Titan Quest sam igrao cisto zbog price,
bez velike patnje koristeci trainer.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #50 poslato: 10.11.2011 22:11:15 »
Jesam, sa updateom. I naravno vec su pocela random iskakanja u desktop. Stara dobra Bethesda.....    ::)
Ali, lepo izgleda. Obecava finu zabavu.   :)

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #51 poslato: 10.11.2011 22:38:15 »
@Aca
JD kaze ETA cca 15h.
Iskace kazes, nadam se da ima quick save il' ce bit nerviranja.

USS ako je i pola onog sto Ivan kaze na mestu, bojim se da cu cekati prvi trainer pre nekog ozbilnog zalaska u pricu. Svejedno sad nemam vremena za ovakvo planinarenje.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #52 poslato: 10.11.2011 22:43:15 »
Bez brige, ima quick save. :)

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #53 poslato: 10.11.2011 23:33:53 »
Zašto developeri ne naprave ovakve ... gimike u vanila igrama?

Iz mnogo razloga, najcesce zbog necega sto se zove feature creep, a to je kada dodavanje feature-ova pocne da ometa izlazak igre (ili, ponekad, i kvalitet igre). Dakle, dodavanje svakog - gimika - kako ti kazes, zahteva vreme i resurse. Rokovi se i ovako probijaju, i negde se mora stati i kazati - e, sada je dosta. Kod tako velike igre kao Skyrim pogotovo.

Sad, mozda pomislis - pa da, ali to je sitnica, ako su par amatera mogli za dva dana da ubace to u igru, pravi developeri bi to dodali za 2 sata. Wrong. Ti modderi ne prolaze kroz QA, oni takodje ne razmisljaju o hiljadu posledica svake dizajn odluke, itd. Svaki novi feature, uzgred, rizikuje da izazove nove bug-ove. Testiranje i unistavanje bug-ova je ogroman i zahtevan posao i cak i najmanja stvar moze da otegne izbacivanje igre na duze vreme.

Drugim recima, u jednom momentu, kada su napravili sve glavne stvari, dodali neke sekundarne stvari i uradili polish - developeri su rekli: "sada je dosta novih stvari, samo sredjujemo vec ubacene". Tu se podvuce crta i vise se nista ne dodaje do izlaska igre. Tu se vracamo na ono sto sam na pocetku rekao - kod igara koje su u startu ovako glomazne u svakom pogledu, ima mnogo manje vremena za neke sitnice.

Ali zato mogu da ostave igru otvorenom za sve koji bi da je menjaju i moduju :)
« Poslednja izmena: 10.11.2011 23:37:06 Ivan »
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže GraveSpawn

• Dominator
« Odgovor #54 poslato: 10.11.2011 23:41:19 »
It is Bethesda game. Njima je trademark da izbacuju igre sa bagovima :P Kada bi samo jednom izbacili totalno ispoliranu igru bez bagova ja mislim da bi odmah potom bankrotirali jer niko nebi kupovao igru već bi stajali komirani i iznenađeni.

Ali kako većina stvari u njihovim igrama nisu hard coded (što uzgred i izaziva najviše bagova jer gomila scripti radi u pozadini i neka od njih mora da se zakuca u neki loop), moderima je mnogo lakše da prave modifikacije. Tako da je to mač sa dve oštrice.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #55 poslato: 11.11.2011 05:52:20 »

Ovi biseri su mi oduvek bili omiljeni deo open world igara...
« Poslednja izmena: 11.11.2011 07:09:32 Igor »
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #56 poslato: 11.11.2011 08:29:22 »
Ahahahah, dobra fora!    :laugh3:

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #57 poslato: 11.11.2011 10:52:38 »
Jel moze da se napravi custom lik ili mora da bude ovaj Death dealer wannabe?

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #58 poslato: 11.11.2011 11:46:28 »
Ima ona standardna customizacija. Mozes da ga budzis ceo dan ako hoces.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #59 poslato: 11.11.2011 12:07:45 »
The_Elder_Scrolls_V_Skyrim_Update_1_Repack-RazorDOX