Autor Tema: Son of SHOUTBOX™  (Pročitano 1376660 puta)

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
Odg: Son of SHOUTBOX™
« Odgovor #8685 poslato: 12.09.2017 07:00:46 »
Nema lose epizode.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #8686 poslato: 12.09.2017 08:57:25 »
Star Trek u 'Cars' univerzumu... :D

"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #8687 poslato: 12.09.2017 18:24:39 »

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #8688 poslato: 13.09.2017 07:20:01 »
Guglao sam da vidim sta je NAMBLA. Bolje da nisam.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #8689 poslato: 13.09.2017 09:10:18 »
North American Marlon Brando Lookalike Association?

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #8690 poslato: 13.09.2017 10:17:35 »

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #8691 poslato: 13.09.2017 13:00:52 »
Srecna [n|v]am era telefona od 1000 medjunarodnih monetarnih jedinica!

Nadam se da ce bar pomoci da all-screen gesture-based interfejsi napokon postanu mainstream (jos uvek se pitam jel' emoji fascinacija previse velika cena za face ID).

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #8692 poslato: 13.09.2017 14:02:33 »
Srecna [n|v]am era telefona od 1000 medjunarodnih monetarnih jedinica!

Nadam se da ce bar pomoci da all-screen gesture-based interfejsi napokon postanu mainstream (jos uvek se pitam jel' emoji fascinacija previse velika cena za face ID).

Ja cu, naravno, uzeti, posto mi se vrlo dopada i voljan sam da dodam jos koju stotinu za to. Kao sto sam vise puta ponovio - ne trazi svako best deal, a novcana vrednost je relativna. Ocekujem, naravno, da gomila ljudi kaze da sam ovca, da bacam pare ili da sam pao na neku reklamu. Siguran sam da svi ti ljudi bolje znaju kako treba da zivim svoj zivot od mene samog i da im njihovi zivotni uspesi daju kredibilitet da za druge ljude procenjuju sta je vredno a sta ne.

Kao i sve drugo, apsolutno nije to za svakog i mislim da iako ce sada i drugi proizvodjaci da prate sa $999 flagshipima, da ce biti puno jeftinih a dobrih uredjaja za ostale. Heck, cak i za Apple fanove - iPhone SE je divan telefon, brzi od 99% Android telefona, premium build - a kod nas kosta oko 320e nov, sa 32Gb.

Veliki telefoni su vec dugo skupi. A ovo za Emoji fascinaciju nisam shvatio. Niko nece kupiti taj telefon zbog tih Emojis, to je samo simpaticna i cool stvar koja se lako reklamira. Taj telefon ce ljudi uzeti zbog brzine, kamere, ekrana, baterije, operativnog sistema.... A onda ce naravno svi da koriste te emojis because it's fun. Kao sto je Kreg rekao na keynote-u, dok je animirao govance licem - evo sta covecanstvo radi kada im date naprednu face recognition tehnologiju u ruke :) Siguran sam da na Androidima i Windowsima iskljucivo ovakve stvari koriste za cancer research.

Sto se tice Face ID, sve zavisi kako su uradili. Ja verujem Apple-u da ce da radi odlicno, imam zaista poverenja da ce da pouzdano i brzo otkljucava telefon, sa naocarima i bez, sa bradom i bez i sve to - uostalom, sve sto sam video u demoima ukazuje na to. Svakako mi je bolje od Touch ID koji cim mi se oznoje prsti ne radi. Uostalom, koliko vidim, sve to lepo radi na Windows Hello laptopima, samo su sada to doveli i na telefon u pristojnom obliku (posto ono sto Samsung radi, to nije to). Opet, ne vidim kakve to veze ima sa animiranim Emojis, osim sto je dobra prilika za cinizam. Kao sto su Touch Bar poceli da zovu Emoji bar. Ocekujem gomilu emoji komentara na social networks, na slican nacin kao sto sada tvrde da su Androidi imali face unlock vec godinama. Da, imali su, tako da ga niko nije koristio. Bikoz it vaz krep.
« Poslednja izmena: 13.09.2017 14:10:01 Ivan »
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #8693 poslato: 13.09.2017 15:22:10 »
Ne secam se da je iko sporio da treba da svoje pare trosis na ono sto ti hoces. Spusti loptu.

Citat
Kao i sve drugo, apsolutno nije to za svakog i mislim da iako ce sada i drugi proizvodjaci da prate sa $999 flagshipima

To je bila sustina mog posta. Apple moze da dozvoli sebi da bude bezobrazan i bude prvi koji ce staviti 1000$ na base price nekog modela, ali ce to postati norma -> dobro dosli u svet 1000$+ telefona.

Sto se tice emojia, to je naravno moja impresija. Pokusava da bude funny, ali je previse u gimmicky kategoriji. Tvojim recnikom govoreci, izgleda jeftino. A svaki put kada uporedis sa Windowsom i Androidom da i oni nesto rade tako, gubi se ta poenta "kvaliteta i klase". Posebno ne nerviraju ti san-teen-klinaca poop emojiji, bez obzira jel to Apple poop Google poop MS poop ili HP poop, etc. Jel' jasnije?

FaceID sam i spomenuo upravo u kontekstu da znamo da se moze uraditi dobro (Windows Hello je sasvim lepo funkcionisao i na telefonima za koje nikoga nije bilo briga) i da ce napokon postati mainstream.

Buttonless touch UI je postojao i bio hvaljen goooodinama (pocev od webOS-a pa do Meegoa), ali posto to nisu bili mainstream OS-ovi -> it never happened, pa se zato nadam da ce sada i ovi veliki da porade u tom pravcu i da napokon imamo modernije UIjeve i na iOSu/Androidu a ne samo krpeze paradigmi iz 2007.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #8694 poslato: 13.09.2017 15:55:53 »

FaceID sam i spomenuo upravo u kontekstu da znamo da se moze uraditi dobro (Windows Hello je sasvim lepo funkcionisao i na telefonima za koje nikoga nije bilo briga) i da ce napokon postati mainstream.

Nikad nisam probao to na Windows Hello telefonima, ali ono sto sam citao je govorilo da nije radio kada ti naraste brada ili kosa i da si mogao da ga prevaris fotografijom. Takodje, ako se ne varam, nije bio instantaneous kao na laptopima. Ako gresim, 'zvinjavam se.

Sto se tice Emoji-ja, meni nije delovalo jeftino vec fun i whimsical, ali ja sam pristrasni Apple fenser, sta ja znam. Mislim, tu zalazimo u domen ukusa vec, tu ne vredi da se raspravljamo.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #8695 poslato: 13.09.2017 16:30:30 »

Nikad nisam probao to na Windows Hello telefonima, ali ono sto sam citao je govorilo da nije radio kada ti naraste brada ili kosa i da si mogao da ga prevaris fotografijom. Takodje, ako se ne varam, nije bio instantaneous kao na laptopima. Ako gresim, 'zvinjavam se.

Pobrkani lochici, rekao bih, fotografija (obicna) nikako ne moze da se primeni za uredjaje koji imaju WH hardver. Windows Hello je zbirni naziv za biometricku autentikaciju, i moze biti a) infracrveni 3D sken (to je ono sto radi i Face ID), b) iris / retina scan. Sad, TEORETSKI iris scan moze da se prevari fotografijom, ali to je nivo fotografije gde je lakse skinuti otisak prsta sa fotografije (sto je isto moguce). Ja prvi mogu da posvedocim da brada/cvikeri u nekom opstem slucaju ne uticu na efikasnost (posto sam se registrovao bez brade a sad... pa... recimo da imam impozantniju bradu od Zeme :) ). Android je druga prica, tu ima svega i svacega, i iako isto postoji iris/retina scanning, uglavnom se koristi(o) fallback na "obicnu" selfie 2D kameru, i otud prevarljivost.

Majusni IMO problem je sto ljudi ne shvataju razliku izmedju IDENTIFIKACIJE i AUTORIZACIJE, tj. pretpostavlja se da samim tim sto si ispred tvog uredjaja, ti si taj koji upravlja sa uredjajem. Postoji korelacija, ali i suptilna razlika kojoj ce se hakeri i policajci jako obradovati.

EDIT: Koga zanima kako to radi Windows Hello: https://www.groovypost.com/unplugged/can-you-trick-windows-hello-with-a-photo/
« Poslednja izmena: 13.09.2017 16:33:05 bear »

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #8696 poslato: 13.09.2017 17:03:49 »
Kanski pobednik:

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #8697 poslato: 13.09.2017 17:25:57 »

Pobrkani lochici, rekao bih, fotografija (obicna) nikako ne moze da se primeni za uredjaje koji imaju WH hardver. Windows Hello je zbirni naziv za biometricku autentikaciju, i moze biti a) infracrveni 3D sken (to je ono sto radi i Face ID), b) iris / retina scan. Sad, TEORETSKI iris scan moze da se prevari fotografijom, ali to je nivo fotografije

Ok, lepo sam rekao da se ne razumem, ali znam da su ljudi generalno bili nezadovoljnio sa face unlockom - na osnovu toga sta je pisalo u svakom review-u (da je gimmick). Sad, moguce da to nisu bili Windows Hello telefoni, pa me zanima da li je to bilo jednako dobro (u smislu brzo i pouzdano) koliko ce Face ID da bude? I da li pod tim mislis stvarno jednako dobro ili "Ntrig je isto sto i Apple Pencil" jednako dobro?

Ako jeste bilo zaista super i brzo i pouzdano i sve to - onda je moje pitanje zasto Apple koristi neke tamo neuronske mreze na najbrzem mobile GPU i najbrzem mobile CPU na trzistu i tri projektora i stajaznam sve sa 2017 tehnologijom za koju kaze da je cutting edge - ako je to sve moglo i na mid-range Windows Phone telefonima pre par godina? I da napomenem da ako kazes "samo marketing" da ce mi to zvucati jako sumnjivo, posto verujem da bi - da su mogli da to urade kako im odgovara pre dve godine - vec to ponudili na Ajfonima. Sklon sam da verujem da, uz sav marketing i hajp, Apple zaista nije mogao da ovo napravi ranije - sto me dovodi do zakljucka da su ili a) inzinjeri na Windows Phone bili mnogo bolji od Apple-ovih ili b) ipak to bas nije isto i jednakog kvaliteta. Ne ocekujem da ovo drugo prihvatis, s obzirom na nasu nedavnu raspravu, ali me zanima sta ces odgovoriti.
« Poslednja izmena: 13.09.2017 17:33:13 Ivan »
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #8698 poslato: 13.09.2017 18:41:22 »
Sad, moguce da to nisu bili Windows Hello telefoni, pa me zanima da li je to bilo jednako dobro (u smislu brzo i pouzdano) koliko ce Face ID da bude? I da li pod tim mislis stvarno jednako dobro ili "Ntrig je isto sto i Apple Pencil" jednako dobro?

Otkud ja da znam koliko je Face ID dobar, pa izasao je juce :) Nit' ga ja video uzivo, nit' ga je iko mogao testirati i uporediti sa bilo cim...

Citat
Ako jeste bilo zaista super i brzo i pouzdano i sve to - onda je moje pitanje zasto Apple koristi neke tamo neuronske mreze na najbrzem mobile GPU i najbrzem mobile CPU na trzistu i tri projektora i stajaznam sve sa 2017 tehnologijom za koju kaze da je cutting edge - ako je to sve moglo i na mid-range Windows Phone telefonima pre par godina?

Pa koristi 2017 tehnologiju zato sto je telefon iz 2017. I Windows Hello na laptopovima iz 2017 je drasticno brzi i bolji nego na 2015 laptopovima/telefonima sa Win10 iz 2015 - noviji hardver, noviji softver.

Citat
I da napomenem da ako kazes "samo marketing" da ce mi to zvucati jako sumnjivo, posto verujem da bi - da su mogli da to urade kako im odgovara pre dve godine - vec to ponudili na Ajfonima. Sklon sam da verujem da, uz sav marketing i hajp, Apple zaista nije mogao da ovo napravi ranije - sto me dovodi do zakljucka da su ili a) inzinjeri na Windows Phone bili mnogo bolji od Apple-ovih ili b) ipak to bas nije isto i jednakog kvaliteta. Ne ocekujem da ovo drugo prihvatis, s obzirom na nasu nedavnu raspravu, ali me zanima sta ces odgovoriti.

Nije mi jasno sta pokusavas da kazes. Svako ima svoje inzenjerske prioritete i sta smatra dovoljno dobrim unutar toga. iPhone ima dugu tradiciju kaskanja kada su u pitanju novi HW features (jesam li vec izbio osigurac? :) ) - ne zato sto u Appleu sjoevremeno eto nije niko cuo za 3G, NFC ili za high-res displeje, nego zato sto je prioritet bio na necemu drugom. Kad su bili spremni, dodali su 3G, NFC, retina displej, sada Face ID, itd. Znaci li to da su ostali imali shitty 3G/NFC/displeje i da je Apple napokon "pokazao kako se to radi" i zato to uveo tek kasnije? Ne.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #8699 poslato: 13.09.2017 18:49:20 »
Sad, moguce da to nisu bili Windows Hello telefoni, pa me zanima da li je to bilo jednako dobro (u smislu brzo i pouzdano) koliko ce Face ID da bude? I da li pod tim mislis stvarno jednako dobro ili "Ntrig je isto sto i Apple Pencil" jednako dobro?

Otkud ja da znam koliko je Face ID dobar, pa izasao je juce :) Nit' ga ja video uzivo, nit' ga je iko mogao testirati i uporediti sa bilo cim...

Citat
Ako jeste bilo zaista super i brzo i pouzdano i sve to - onda je moje pitanje zasto Apple koristi neke tamo neuronske mreze na najbrzem mobile GPU i najbrzem mobile CPU na trzistu i tri projektora i stajaznam sve sa 2017 tehnologijom za koju kaze da je cutting edge - ako je to sve moglo i na mid-range Windows Phone telefonima pre par godina?

Pa koristi 2017 tehnologiju zato sto je telefon iz 2017. I Windows Hello na laptopovima iz 2017 je drasticno brzi i bolji nego na 2015 laptopovima/telefonima sa Win10 iz 2015 - noviji hardver, noviji softver.

Citat
I da napomenem da ako kazes "samo marketing" da ce mi to zvucati jako sumnjivo, posto verujem da bi - da su mogli da to urade kako im odgovara pre dve godine - vec to ponudili na Ajfonima. Sklon sam da verujem da, uz sav marketing i hajp, Apple zaista nije mogao da ovo napravi ranije - sto me dovodi do zakljucka da su ili a) inzinjeri na Windows Phone bili mnogo bolji od Apple-ovih ili b) ipak to bas nije isto i jednakog kvaliteta. Ne ocekujem da ovo drugo prihvatis, s obzirom na nasu nedavnu raspravu, ali me zanima sta ces odgovoriti.

Nije mi jasno sta pokusavas da kazes. Svako ima svoje inzenjerske prioritete i sta smatra dovoljno dobrim unutar toga. iPhone ima dugu tradiciju kaskanja kada su u pitanju novi HW features (jesam li vec izbio osigurac? :) ) - ne zato sto u Appleu sjoevremeno eto nije niko cuo za 3G, NFC ili za high-res displeje, nego zato sto je prioritet bio na necemu drugom. Kad su bili spremni, dodali su 3G, NFC, retina displej, sada Face ID, itd. Znaci li to da su ostali imali shitty 3G/NFC/displeje i da je Apple napokon "pokazao kako se to radi" i zato to uveo tek kasnije? Ne.

Znaci, bice dosta bolji od Windows Hello.
www.madheadgames.com
twitter.com/madheadgames