Autor Tema: Son of SHOUTBOX™  (Pročitano 1556934 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
Odg: Son of SHOUTBOX™
« Odgovor #9570 poslato: 23.03.2020 16:57:52 »
Niko se ne seca GoT-a osim HBO.

Posle kraja 8. sezone, GoT je maltene nestao iz pop-culture-a. Vise nema postovanja funny meme-ova, show je zaboravljen.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #9571 poslato: 23.03.2020 19:49:21 »
Pa kad su usrali sve sto su mogli da useru...
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #9572 poslato: 23.03.2020 20:05:02 »
Ovo je najbolji grafikon koji sam video do sada. Cilj je da virus nastavi da tinja intenzitetom u kojem zdravstveni sistem može da prihvati sve slučajeve. Osim ako se ne izbace vakcinu očekivanje je da se preko 4 milijarde inficira. Na sreću oko 50% će biti asimptomatično, a još 40% sa blagim simptomima (kao jak grip). Naravno, ovo važi ako je imunitet po preležanoj infekciji iole trajan. Ako ne bude stvari se značajno komplikuju.

Malo me zabrinjava da je na ovom grafikonu "today" i dalje u "do nothing" segmentu :) :(

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #9573 poslato: 02.04.2020 17:00:07 »
Rayman Legends za dz danas i sutra na Uplay.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #9574 poslato: 03.04.2020 09:48:41 »
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #9575 poslato: 11.04.2020 00:25:13 »
Aaaaaaaa! Još jedna epizoda Devs. Odavno nisam ovoliko žudeo za sledećom epizodom. Remek delo!

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #9576 poslato: 23.04.2020 07:57:59 »
Aaaaaaaa! Još jedna epizoda Devs. Odavno nisam ovoliko žudeo za sledećom epizodom. Remek delo!

Odgledah i ja, ali ne slažem se druže, ne vredi. Što se mene tiče, čovek iz Guardiana je sve lepo rekao.

https://www.theguardian.com/tv-and-radio/2020/mar/05/devs-tv-review-alex-garland

Citat
Mizuno, who made her feature debut in Ex Machina, has a stark, distinctive look, and her background as a model gives her a confident physical presence. But as an actor, she’s utterly, uncomfortably, vacant. Garland’s script constantly tells us how special, unique, strong, resourceful and determined Lily is, but Mizuno is such an absent performer, trying and struggling to muster up even the basest of human emotions, and so a great deal of energy is sucked out by her scenes, of which there are a great deal.

EDIT:

Još malo da elaboriram ovo. Ovu činjenicu što se glavne "glumice" tiče, dodatno potvrđuje svaka scena sa matorcima Zach Grenierom i Stephen McKinley Hendersonom. Ovi veterani glume bukvalno pojedu svaku, ali jebeno svaku scenu. They fucking own it.
« Poslednja izmena: 23.04.2020 08:37:11 Aca »

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #9577 poslato: 23.04.2020 10:27:51 »
Mizunina gluma je suptilna, to je ono što je Garland hteo. Ima ljudi koji ne pokazuju jasno na svojoj spoljašnosti svoje unutrašnje stanje. To je najteže odglumiti. ista priča kao sa Skarlet u Under the Skin.

Meni je Devs najblja SF serija koju sa gledao u dugo vremena. Ideja je reativno originalna (nije lako biti originalan u SF-u), epizode se međusobno razlikuju po tonu, pa serija nije monotona, gluma, muzika, kamera su vrhunske, scena makljaže na parkingu je najrealnije i sirovije izvedena u filmu ili na televiziji/strimingu u poslednjih deset godina. A kraj serije je odlično smišljen i izveden. Dodatnu vrednost seriji daje to što je Garland sam napisao i režirao svaku epizodu, pa je rezultat kohezivna i homogena celina.

Mislim da tebi Aco jednostavno ne odgovara arthaus način snimanja sa svojim minimalizmom i produženim sekvencama bez radnje. To če ti biti problem, jer je sve što je vrededelo iz SF-a, film ili serija, poslednjih pet-šest godina bilo u arthaus fazonu, i to se neće menjati.

Taj novi stil je najbolje uporediti sa minimalističkom muzikom Filipa Glesa. Nekima je repeticija jednostavno dosadna. Nekima je vrlo bliska srcu i puna emocije.
« Poslednja izmena: 23.04.2020 10:30:28 Deadpool »

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #9578 poslato: 23.04.2020 14:34:12 »
Mizunina gluma je suptilna, to je ono što je Garland hteo. Ima ljudi koji ne pokazuju jasno na svojoj spoljašnosti svoje unutrašnje stanje. To je najteže odglumiti. ista priča kao sa Skarlet u Under the Skin.

Pa dabome. Obe su očajno loše glumice. Acting range = 0  :D

Svojevremeno je sada već pokojni (RIP) Brian Dennehy rekao za Stalonea, da iako ga puno ceni kao čoveka, da mu je gluma uvek ista.   :D Što mu je bilo ok, publika koja voli određene glumce ima ista očekivanja.

Mislim da tebi Aco jednostavno ne odgovara arthaus način snimanja sa svojim minimalizmom i produženim sekvencama bez radnje. To če ti biti problem, jer je sve što je vrededelo iz SF-a, film ili serija, poslednjih pet-šest godina bilo u arthaus fazonu, i to se neće menjati.

Taj novi stil je najbolje uporediti sa minimalističkom muzikom Filipa Glesa. Nekima je repeticija jednostavno dosadna. Nekima je vrlo bliska srcu i puna emocije.

Nije mi toliko problem arthouse kao žanr, jer me je prva epizoda oduvala, za razliku od ostalih gde je serija zauzela debeli nosedive u septičku jamu. Nije arthouse. Ne. Problem su loš scenario/rupe u zapletu, filler epizode/potpuno nepotrebne scene i netalentovani/neadekvatni glumci. Ako ćemo pošteno, ako mainstream boluje od toga, što ne bi i arthouse? Nisu brate ni oni operisani od toga. No fucking way.
Pa ovo je već treći ili četvrti put kako Garland dovodi Mizuno u svoje projekte. Još malo, pa će biti odnos kao Tim Burton - Johhny Depp. Ej, lepo je kad si ortak sa nekim, ali jebote, daj dovedi nekog adekvatnijeg za ulogu.
Još jednom napominjem, matorci veterani su rasturili svaku scenu za razliku od ove. Dobar glumac uvek vadi svaki scenario.

A sam kraj mi je bio ok. Ništa spec, ali ok.
« Poslednja izmena: 23.04.2020 14:36:47 Aca »

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #9579 poslato: 23.04.2020 14:57:29 »
Meni se Devs skroz svideo. Bas sam uzivao. Nije da je neka mega-serija, ali drzala mi je paznju.

Još malo da elaboriram ovo. Ovu činjenicu što se glavne "glumice" tiče, dodatno potvrđuje svaka scena sa matorcima Zach Grenierom i Stephen McKinley Hendersonom. Ovi veterani glume bukvalno pojedu svaku, ali jebeno svaku scenu. They fucking own it.

Da, ta dvojica su odlicni, posebno taj sto glumi Kentona. Mada mi se dopao i lik koji glumi Foresta.
« Poslednja izmena: 23.04.2020 14:59:59 Ivan »
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #9580 poslato: 23.04.2020 18:39:51 »

Da, ta dvojica su odlicni, posebno taj sto glumi Kentona. Mada mi se dopao i lik koji glumi Foresta.

Jeste, i meni je bio dobar.

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #9581 poslato: 23.04.2020 19:12:06 »
Aco, možemo samo da se ne složimo, posebno što se tiče Mizuno (a i Skarlet).

Inače, sad sam provalio da je bila ona u ovom spotu.

Van mreže Igor

• Dominator

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #9583 poslato: 15.05.2020 07:42:50 »
GTA 5 Premium Edition free na Epic store do 21 Maja. Ajd u zdravlje.

Na mreži DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #9584 poslato: 15.05.2020 09:40:11 »
Cool igra, overio sam je krajem 2013. godine kada je izasla.