Autor Tema: Son of SHOUTBOX™  (Pročitano 1300644 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
Odg: Son of SHOUTBOX™
« Odgovor #9330 poslato: 25.12.2018 18:18:06 »

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #9331 poslato: 30.12.2018 11:48:17 »
 Netflix has announced that Bird Box has been viewed by 45,037,125 Netflix accounts. giving it the best first 7 days ever for a Netflix movie.

wow

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #9332 poslato: 30.12.2018 20:28:09 »
Netflix has announced that Bird Box has been viewed by 45,037,125 Netflix accounts. giving it the best first 7 days ever for a Netflix movie.

wow

U Amerikama su imali izuzetno jaku viralnu kampanju na drustvenim mrezama, pogotovo u tom "zenska heroina" segmentu. Ne kazem da su ljudi gledali samo zbog toga, ali sve vise se koristi taj drustveni aspekt za promociju (skoro pa postaje dominantni efekat).

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #9334 poslato: 03.01.2019 19:18:21 »

Ivica, Ivan, Achos i ja sinoć do 2am raspravljali o ljudskim pravima i džordanu petersonu

Van mreže DieH@rd

• Living in 1080p
  • Dominator
  • :-/ Prosuo sam sok na tastaturu... :-/
« Odgovor #9335 poslato: 03.01.2019 19:21:30 »
Kakav je Ikea Markus?

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #9336 poslato: 04.01.2019 00:57:43 »
Nije valjda da ovde ima onih koji padaju na Pitersonove budalaštine?

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #9337 poslato: 04.01.2019 07:19:16 »
Clean your room bruh! B/

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #9338 poslato: 04.01.2019 15:31:12 »
Nije valjda da ovde ima onih koji padaju na Pitersonove budalaštine?

Kako čudno formulisano pitanje. Sad ako neko podigne ruku prozvao je sebe budalom. Achos i ja samo branili Petersonove stavove oko onog zakona, Ivica i Ivan misle da je takvo protivljenje tom zakonu jako štetno.

Slažem se sa nekim Petersonovim argumentima u kontekstu diskusija koje sam gledao. Čujem da ima neke folowere koji ga prate kao mesiju. Ne znam šta je njegova generalna filozofija, life view i sl, pa ne znam da li se slažem s time ili ne. Verovatno ne.

Clean your room bruh! B/

E! Super što si to rekao. Šta je "bruh"? To baš često viđam i nemam pojma šta je.

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #9339 poslato: 04.01.2019 17:13:25 »
Ne znam na koji zakon misliš, ali je Piterson je narcisista koji sebe zaista vidi kao mesiju. Probio se u javnosti trivijanim objavama tipa "nebo je plavo", a onda je počeo da priča kako kontracepcija ruši civilizaciju, kako mladim muškarcima koji pate od nejebice treba udeliti seks (ne znam da li planira da im da svoju ćerku), i kako su jastozi dokaz da je ljudskom društvu neophodna hijerarhija. To je nebulozno jer a) zašto koristiti jastoge koji nam nisu blizak rod, zašto ne na primer morske vide koje se bave davljenjem ženki radi višenedeljne nekofilije, ili lavove koji redovno ubijaju mladunce, ili žirafe, kod kojih je 90% seksualnog kontakta među mužjacima homoseksulan u prirodi, sa penetracijom; b) jastozi nisu socijalne životinje sa hijerarhijom već solitarne i teritorijalne.

Takođe stalno drvi o nepostojećem post-modernom marksizmu. Ima tu još budalaština ali za početa je dovoljno.

Ako nekoga interesuje više detalja o tome zašto se radi o lažnom filozofu preporučujem video esej Contrapoints. Iscepkala ga je na komadiće.

« Poslednja izmena: 04.01.2019 17:19:42 Deadpool »

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #9340 poslato: 04.01.2019 20:52:29 »
Glasalo se o nekom zakonu po kojem mogu da ga legalno gone ako odbije da naziva osobu zamenicom kojom je odlučila ta osoba da joj se obraća i ispala neka frka na njegovom fakultetu kad je odbio gender-fluid osobu da oslovljava sa "ze" što je ta osoba tražila. Jer ono... to nije reč. Pa su onda bili neki pritisci pa je zapenio još više kako je ok zabraniti neku reč, ali ne zakonski propisati da moraš da koristiš neku reč na nešto. S čime se ja slažem. S tim da ja ne bih podržao ni zabranjivanje neke reči. Full freedom of speech.

a onda je počeo da priča kako kontracepcija ruši civilizaciju, kako mladim muškarcima koji pate od nejebice treba udeliti seks (ne znam da li planira da im da svoju ćerku),

Trebaće mi neki source za ovo. Pošto mi jaaaaaako deluje da je rekao "nešto što tako zvuči", a ne to. Pogledao sam Wikipediju o njemu i u delu "Views" ima deo:

Citat
Gender relations and masculinity

Peterson has argued that there is an ongoing "crisis of masculinity" and "backlash against masculinity" where the "masculine spirit is under assault".[16][102][103][104] He has argued that feminism and policies such as no-fault divorce have had adverse effects on gender relations and destabilized society.[102] He has argued that the existing societal hierarchy that the "left" has characterised as an "oppressive patriarchy" might "be predicated on competence."[16] Peterson has said that men without partners are likely to become violent, and has noted that "enforced monogamy", i.e. societies wherein monogamy is a social norm, decrease male violence.[16][102] He has attributed the rise of Donald Trump and far-right European politicians to what he says is a push to "feminize" men, saying "If men are pushed too hard to feminize they will become more and more interested in harsh, fascist political ideology."[105] He attracted considerable attention over a 2018 Channel 4 interview where he clashed with interviewer Cathy Newman on the topic of the gender pay gap.[106][107] Peterson disputed that the gender pay gap was solely due to sexual discrimination.[107][108][109] Writing for The New York Times, Nellie Bowles said that most of Peterson's ideas "stem from a gnawing anxiety around gender".[16]

Mislim da bi se neki ekstremni pogledi kao "Žene treba da daju muškarcima seks" sigurno našao u ovoj sekciji.

i kako su jastozi dokaz da je ljudskom društvu neophodna hijerarhija. To je nebulozno jer a) zašto koristiti jastoge koji nam nisu blizak rod, zašto ne na primer morske vide koje se bave davljenjem ženki radi višenedeljne nekofilije, ili lavove koji redovno ubijaju mladunce, ili žirafe, kod kojih je 90% seksualnog kontakta među mužjacima homoseksulan u prirodi, sa penetracijom; b) jastozi nisu socijalne životinje sa hijerarhijom već solitarne i teritorijalne.

Da, to mu je glup argument.

Ako nekoga interesuje više detalja o tome zašto se radi o lažnom filozofu preporučujem video esej Contrapoints. Iscepkala ga je na komadiće.

Jebiga, ako je htela da kontrira ozbiljno, nije trebala da napravi toliko razvučen, neozbiljan i glup intro. Odustao sam posle nekog vremena.

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #9341 poslato: 04.01.2019 20:53:19 »

Clean your room bruh! B/

E! Super što si to rekao. Šta je "bruh"? To baš često viđam i nemam pojma šta je.

http://healthclub.rs/zdrav-zivot/kila-bruh-hernija

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
« Odgovor #9342 poslato: 04.01.2019 21:08:56 »
Jebi se Aco! :) Jebi se u bruh!

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #9343 poslato: 04.01.2019 22:43:34 »
Bruh' ti je kao slang za Bro (brother)

@Deadpool
Bruh'.. Odakle bas toliki hejt? :D
Deluje kao da mrzis Petersona vise nego Aca da placa za video igre :D

btw, ovo dole masi poentu

i kako su jastozi dokaz da je ljudskom društvu neophodna hijerarhija. To je nebulozno jer a) zašto koristiti jastoge koji nam nisu blizak rod, zašto ne na primer morske vide koje se bave davljenjem ženki radi višenedeljne nekofilije, ili lavove koji redovno ubijaju mladunce, ili žirafe, kod kojih je 90% seksualnog kontakta među mužjacima homoseksulan u prirodi, sa penetracijom; b) jastozi nisu socijalne životinje sa hijerarhijom već solitarne i teritorijalne.

Da, to mu je glup argument.

a) nije tacno da je to rekao, ili si pogresno preneo to sto si cuo, ili nisi cuo uopste pa prepricavas ono sto je neko prepricao http://youtu.be/aMcjxSThD54?t=1559

b) poenta je na hijerarhijskom sistemu; sve sto si ti naveo su neke cudne aktivnosti pojedinih vrsta. To Peterson ne pominje ni u jednom trenutku.

@Relja
Kao sto vidis, suditi na osnovu toga sto ti neko preprica je u krajnju ruku suludo.

No, jebiga 'debata' bila i prosla, sledeci put dodjite pa da pricamo :)
« Poslednja izmena: 04.01.2019 23:15:52 Achos »

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #9344 poslato: 05.01.2019 01:30:24 »
Glasalo se o nekom zakonu po kojem mogu da ga legalno gone ako odbije da naziva osobu zamenicom kojom je odlučila ta osoba da joj se obraća i ispala neka frka na njegovom fakultetu kad je odbio gender-fluid osobu da oslovljava sa "ze" što je ta osoba tražila. Jer ono... to nije reč. Pa su onda bili neki pritisci pa je zapenio još više kako je ok zabraniti neku reč, ali ne zakonski propisati da moraš da koristiš neku reč na nešto. S čime se ja slažem. S tim da ja ne bih podržao ni zabranjivanje neke reči. Full freedom of speech.
Priča o ovom zakonu je izvitoperena.

Citat
But experts say just using an incorrect pronoun isn't enough to qualify as criminal hate speech. "Absolutely not a chance," says University of Toronto law professor Brenda Cossman. "There is no criminalization of the misuse of pronouns."

Richard Moon, a University of Windsor professor who studies freedom of speech issues, says only speech that is "extreme in character" would qualify as criminal. He says the person uttering the words must be found to have "willfully promoted hatred."
https://www.foxnews.com/world/not-real-news-no-jail-in-canada-for-misusing-gender-pronoun